Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστος ! εχω πολυ καιρο να παρω παγκασιους, αλλα θυμαμαι οταν επαιρνα ηταν τσαμπα

μιση τιμη απο τα αλλα ισως και πιο κατω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε σεις πάνω κάτω ίδια νομίζω τα βρήκα στο lidl. Σε ποσότητα πρέπει να είναι παραπάνω το παγκασιους. Πάντα γλώσσα έπερνα και είπα να δοκιμάσω και παγκασιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Απο αποψη γευσης ,τον μαου ,την Δημητρα και τον spect δεν εχουν καμμια επαφη με το αντικειμενο χαχαχα

 

 

ειμαι πτωμα και καηκα μεχρι να καταλαβω τι εννοουσες. Κοιτα οταν θελω να φαω γευστικο ξερω να το κανω σωστα απλα γενικα στην καθημερινοτητα τρωω απο "αναγκη" και οχι για τη γευση οποτε ναι δεν ειμαι ατομο να ακουσς στο φαγητο. :P

 

Σκεψου οτι εδω που ειμαι εχω μονο κατσαρολα δεν χρησιμοποιω αλατι (αυτο δεν το κανα ποτε ετσι και αλλιως :P) ουτε μπαχαρικα τιποτα. Ολα βραστα ολα σκετα εκτος αν φαω στη σχολη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε αν μπορουσε να μην τρωω θα το εκανα. ΤΟ φαγητο ειναι σαν τη βενζινη. Δεν με νοιαζει τι γευση εχει απλα το χρειαζομαι για καυσιμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αν μπορουσε να μην τρωω θα το εκανα. ΤΟ φαγητο ειναι σαν τη βενζινη. Δεν με νοιαζει τι γευση εχει απλα το χρειαζομαι για καυσιμο

πόσο σε καταλαβαίνω .... συνέχεια πεινάει το ρημάδι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα ετοιμα μπαχαρικα νομιζω εχουν ζαχαρη...

 

Εμενα μου αρεσει με ριγανη απλα λιτα γευστηκα, οταν το μαγειρευω για μενα νομιζω ειναι πιο νοστιμο...

 

Μονο στο τοστ νιωθω οτι το κανω απαισια, ενω το ιδιο με ιδια υλικα αν μου το κανει αλλος μ αρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αν μπορουσε να μην τρωω θα το εκανα. ΤΟ φαγητο ειναι σαν τη βενζινη. Δεν με νοιαζει τι γευση εχει απλα το χρειαζομαι για καυσιμο

Αυτο ακριβως ειναι χαρακτηριστικο ανθρωπου που δεν εχει καμμια επαφη με το θεμα φαγητο, τουλαχιστον εισαι ειλικρινης .Ετσι ειναι ενας απο τους  κολητους μου, ξεχναει να φαει η' τρωει απο συνηθεια .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο ακριβως ειναι χαρακτηριστικο ανθρωπου που δεν εχει καμμια επαφη με το θεμα φαγητο, τουλαχιστον εισαι ειλικρινης .Ετσι ειναι ενας απο τους  κολητους μου, ξεχναει να φαει .

Εγω δυστυχως δεν ξεχναω να φαω απλα δεν ψαχνω για γευση αλλα για τροφη :P

 

Απλα οταν θελω να φαω κατι γευστικο θα το κανω σωστα και θα το ευχαρηστιθω! ΤΟσο απλα. Και γενικα ετσι νομιζω πρεπει να το βλεπαμε ολοι μας γιατι οταν αρχιζεις και κανεις το φαι ευχαριστησει καταληγεις χοντρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα ετοιμα μπαχαρικα νομιζω εχουν ζαχαρη...

 

Εμενα μου αρεσει με ριγανη απλα λιτα γευστηκα, οταν το μαγειρευω για μενα νομιζω ειναι πιο νοστιμο...

 

Μονο στο τοστ νιωθω οτι το κανω απαισια, ενω το ιδιο με ιδια υλικα αν μου το κανει αλλος μ αρέσει

Πως κάνω εγώ το τόστ.

 

Φρυγανίζω τις φέτες στην αρχή στην τοστιέρα: Την ανοίγω μέχρι να κάψει και πετάω μέσα τις φέτες. Δεν τις πιέζω, απλά κλείνω το καπάκι απαλά από πάνω. Όταν είναι έτοιμες, τις βγάζω και τις έχω όρθιες ώστε να μη μαζέψουν υγρασία.

Βάζω ότι είναι να βάλω μέσα (αλλαντικά-τυριά-πάπρικα) και αν χρειάζεται ψήσιμο, ξανά μέσα στην τοστιέρα, αλλά καλύτερα σε χαμηλότερη θερμοκρασία.

Στη συνέχεια, αφού βγεί από την τοστιέρα βάζω ντομάτα ή μαρούλι (λαχανικά τέλος πάντων) ή όλα μαζί.

Για σως: γιαούρτι ανακατεμένο με μουστάρδα και λίγη πάπρικα. Βουτάς το τόστ σε αυτό. Δεν το βάζεις μέσα.

 

Το μυστικό για μένα στην γεύση είναι να πετύχεις τα ψωμάκια μόνα τους. Αν το κάνεις αυτό, τότε μπορείς να κάνεις το ο,τιδήποτε με αυτά. Ακόμη και άψητα να βάλεις τα τυρια, θα είναι νόστιμο.

 

 

Ιδέες για συνταγές (πιο παλιά πειραματιζόμουν με τα τόστ):

Πριν φρυγανίσεις τα ψωμιά, αλείφεις μία υποψία βούτυρου και ρίχνεις λίγο αλάτι. (Το βούτυρο ίσα ίσα να κολλήσει το αλάτι).

Αφού τα φρυγανίσεις (αυτή τη φορά τα πατάς ώστε να γίνουν λεπτά), βάζεις μία-δύο φέτες κασέρι, σάλτσα ντομάτας και μυρωδικά (βασιλικό, ρίγανη).

Τα σφραγίζεις όλα αυτά και τα βάζεις πάλι στη τοστιέρα για λίγη ώρα ώστε να λιώσει το τυρί.

Tip: Καλό θα ήταν τα ψωμάκια να είναι σχετικά μεγάλα, ώστε να υπάρχει υπερχείληση.

 

Μπορείς να παίξεις με διάφορα υλικά που μπορεί να έχεις στο σπίτι.

 

Άλλη ιδέα για σως είναι η εξής: Κέτσαπ-Μαγιονέζα-Τριμμένο καρότο.

 

 

Επίσης να τα κόβεις τρίγωνα. Έχουν καλύτερη γεύση. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τρωω σχεδον καθε μερα το στηθος κατευθειαν απο ψησταρια -καρβουνου οποτε δεν με χαλάει.. 

Απολαυση απλα..και οικονομικο

στο τσακιρ κεφι φτιαχνω μοσχαρι σπιτι απο κιλοτο ή νουα και το παιρνω σε ταπερ.. + οτι υδατανθρακα τραβαει η ορεξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δυστυχως δεν ξεχναω να φαω απλα δεν ψαχνω για γευση αλλα για τροφη :P

 

Απλα οταν θελω να φαω κατι γευστικο θα το κανω σωστα και θα το ευχαρηστιθω! ΤΟσο απλα. Και γενικα ετσι νομιζω πρεπει να το βλεπαμε ολοι μας γιατι οταν αρχιζεις και κανεις το φαι ευχαριστησει καταληγεις χοντρος

Το φαγητο ειναι απο τις απολαυσεις της ζωης ,γυρω απο αυτο κινειται μια  βιομηχανια δισεκατομμυριων , αφορα κουλτουρες  και πολιτισμο .Προφανως  λοιπον και πρεπει να ευχαριστιεσαι το φαγητο ,ειναι σαν να λες δε ευχαριστιεμαι το sex ...

Το αν καταληξεις χοντρος εχει να κανει με την καταχρηση  και γενικοτερα τον   αδυναμο χαρακτηρα του ανθρωπου .Σε λογικα πλαισια μπορεις να χαρεις τα παντα .

Απλα καποιοι ανθρωποι εχουν "κατεστραμενους " γευστικους καλυκες  δεν μπορουν να αξιολογησουν το  καλο φαγητο , ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα κατ' αντιστοιχια με αυτους που δεν εχουν καλο γουστο  ,δεν ξερουν να ντυνονται κτλπ .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το φαγητο ειναι απο τις απολαυσεις της ζωης ,γυρω απο αυτο κινειται μια  βιομηχανια δισεκατομμυριων , αφορα κουλτουρες  και πολιτισμο .Προφανως  λοιπον και πρεπει να ευχαριστιεσαι το φαγητο ,ειναι σαν να λες δε ευχαριστιεμαι το sex ...

Το αν καταληξεις χοντρος εχει να κανει με την καταχρηση  και γενικοτερα τον   αδυνατο χαρακτηρα του ανθρωπου .Σε λογικα πλαισια μπορεις να χαρεις τα παντα .

Απλα καποιοι ανθρωποι εχουν "κατεστραμενους " γευστικους καλυκες  δεν μπορουν να αξιολογησουν το  καλο φαγητο , ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα κατα αντιστοιχια με αυτους που δεν εχουν καλο γουστο  ,δεν ξερουν να ντυνονται κτλπ .

 

οταν τον παιζεις ομως ειναι σαν να τρως αγευστο φαγητο οποτε το κανεις και εκει :P

 

εμενα η γευση μου ειναι μια χαρα απλα δεν κοιταω να την ικανοποιω καθε μερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόψε το στήθος και τρώγε μπούτι. Είναι και πολύ πιο φτηνό. 

 

Θα προτιμούσα να παρατήσω το θεμα fintess παρά να τρώω στηθος. 

 

Απεχθάνομαι το στήθος όπως κι εσύ. Πρόσφατα βαρέθηκα να ξεκοκκαλίζω τα μπούτια και βρήκα σε ένα Σ/Μ προσφορά το φιλέτο κοτόπουλο από μπούτι και πήρα 10 κιλά. :)

 

In other news, σε αντίθεση με το συνονόματο δεν εγκαταλείπω το θέμα γάμπας. Προσπαθώ να κάνω κάθε μέρα κι ελπίζω να πάρει 1-2 πόντους. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...