Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά είναι.

Θυμάμαι που του είχα πει ότι είδα φωτογραφίες στο φόρουμ. Με ρώτησε τί και πώς και μου είπε πως ήσουν δυναμίτης.

 

Υπομονή και σας φτάνω σε λίγα χρόνια. :D

 

Προς το παρόν Πάσχα έχει βόλτες και προπόνηση Πήλιο, ενώ σε λίγες μέρες Καντήλι στην Εύβοια. Καλοκαιράκι θα ξαναπάμε Όλυμπο, πάλι για Μύτικα και τώρα στο Στεφάνι, λογικά 3ήμερο. Στο ενδιάμεσο μπορεί να συμμετάσχω σε ημιμαραθώνιο hard trail στο Πήλιο. Αυτό αναλόγως το πως θα πάει το τρέξιμό μου μέχρι τότε.

Σουκου θα ειμαι Βαρδουσια για προπονηση  μαζι με την σχολη του Κοτρωναρου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

36 λίρες ήταν λέω δεν γ*****αι εγώ πιστεύω θα βοθήσουν λίγο.

τα romaleos απλησίαστα 180-200€..

 

 

 

λες να ακυρώσω να πάω στα adipower που έχουν 24άρι αντί για 15άρι τακούνι;

 

 

αλλά ρε συ δεν ψάχνω και πολλά, δλδ θέλω να είμαι ποιο stable στο position μου, με το deepάρισμα δεν έχω τόσο θέμα. δλδ με το vans νιώθω δεν είμαι οκ.

 

δλδ μεγαλύτερα τακούνια και τέτοια είναι για ποιο olympic καταστάσεις.

Κοιτα αν δεν έχεις περιορισμό στο dorsiflexion και πιάνεις άνετα βάθος τότε μπορεί να έκανες καλά που πήρες μικρότερο τακούνι τελικά γιατί θα σε βοηθήσει στο stability που θες χωρίς να κάνεις πολύ μεγάλο alter τη κίνηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουκου θα ειμαι Βαρδουσια για προπονηση  μαζι με την σχολη του Κοτρωναρου .

:o Έχω δει φωτογραφίες από ένα γνωστό μου.

Εκεί ήθελα να πάω, αλλά έχει μείνει αποθημένο ο Όλυμπος στα υπόλοιπα άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φώτη το ποιντ μου ήταν στο οτιδήποτε σπορ κάνεις σοβαρά, ακόμη και σε ερασιτεχνικό επίπεδο θέλει χρήμα, τρέξιμο θες ρολόι, κάλτσες, ρούχα παπούτσια κάθε 300 400χιλιομετρα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πάρε κομπιουτεράκι αν δεν μπορείς 17 χρονών μαντράχαλος να υπολογίσεις τα βασικά.

η ρώτα τη μάνα σου και το πατέρα σου να δούνε τι άσχετος είσαι.

ε για ηρεμησε λιγο

αλλα ουτε και εσυ δεν ξερεις αμα ηταν θα απαντουσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη το ποιντ μου ήταν στο οτιδήποτε σπορ κάνεις σοβαρά, ακόμη και σε ερασιτεχνικό επίπεδο θέλει χρήμα, τρέξιμο θες ρολόι, κάλτσες, ρούχα παπούτσια κάθε 300 400χιλιομετρα κλπ.

Ενταξει ρε φιλε  σχετικα ειναι  ολα οκ ,αυτα που λες ειναι ενα χιλιαρικο max  κλαιν τα αλλα ειναι πολυ περισσοτερα .

Σαν γενικος κανονας ισχυει ομως αυτο  που λες , το level  που το  κανεις καθοριζει το κοστος .

Στα  αλλα    ρε συ ενα σετ ρυθμιστη εχει μονο 1 χιλιαρικο,καθε βουτια ειναι 150  ευρω plus  ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι ρε, δεν συγκρινω το ποιο ειναι πιο ακριβο απλα λεω οτι ολα ειναι ακριβα αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο. Ακομη και μπιλιαρδο να πας να παιξεις θα σου παει κανα χιλιαρικο η στεκα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πάντα είναι χρήμα, από σπορ έως γούστα 

Δλδ αν του δωσω τα χρηματα του μπουλη που δεν εχει σηκωθει ποτε απο τον  καναπε και βαριεται που ζει   και το πιο extreme που εχει κανει ειναι να κοιταξει απο μπαλκονι σε  τριωροφο , θα ανεβει  στα 8000 μετρα η' θα αφιερωσει ενα χρονο απο την ζωη του  να προετοιμαστει για αυτο πολυ σκληρα  ,να πεινασει ? η' θα πεσει απο το αεροπλανο αφου κρεμαστει πρωτα απο το φτερο ?Η΄θα  μπει μεσα σε μια  υποβρυχια σπηλια να κανεις ενα απο τα πιο επικινδυνα  πραγματα  στον κοσμο .

Ειναι συνδιασμος απο  μεγαλες "μπαλες" ,αριστη φυσικη κατασταση ,τεραστια ψυχικα αποθεματα και  την οικονομικη δυνατοτητα  για να κλεισει η εξισωση .

Αν λειπει κατι απο αυτα δεν μπορεις να maxareis   το level ,θα εχεις ταβανι .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αν του δωσω τα χρηματα του μπουλη που δεν εχει σηκωθει ποτε απο τον  καναπε και βαριεται που ζει   και το πιο extreme που εχει κανει ειναι να κοιταξει απο μπαλκονι σε  τριωροφο , θα ανεβει  στα 8000 μετρα η' θα αφιερωσει ενα χρονο απο την ζωη του  να προετοιμαστει για αυτο πολυ σκληρα  ,να πεινασει ? η' θα πεσει απο το αεροπλανο αφου κρεμαστει πρωτα απο το φτερο ?Η΄θα  μπει μεσα σε μια  υποβρυχια σπηλια να κανεις ενα απο τα πιο επικινδυνα  πραγματα  στον κοσμο .

Ειναι συνδιασμος απο  μεγαλες "μπαλες" ,αριστη φυσικη κατασταση ,τεραστια ψυχικα αποθεματα και  την οικονομικη δυνατοτητα  για να κλεισει η εξισωση .

Αν λειπει κατι απο αυτα δεν μπορεις να maxareis   το level ,θα εχεις ταβανι .

τι σχέση έχει αυτό που γράφεις με τα γραφόμενά μου που παραθέτεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχέση έχει αυτό που γράφεις με τα γραφόμενά μου που παραθέτεις; 

Ειπες οτι τα παντα ειναι χρημα ,δλδ οτι αν εχεις το χρημα κανεις τα παντα και σου απαντησα  οτι δεν ισχυει κατι τετοιο μονο τα χρηματα δεν αρκουν .

Αλλιως ολοι οι εφοπλιστες  θα τα εκαναν ξερω εγω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπες οτι τα παντα ειναι χρημα ,δλδ οτι αν εχεις το χρημα κανεις τα παντα και σου απαντησα  οτι δεν ισχυει κατι τετοιο μονο τα χρηματα δεν αρκουν .

Αλλιως ολοι οι εφοπλιστες  θα τα εκαναν ξερω εγω ...

ο χοντρός μπούλης θα τα έτρωγε στα "γούστα" που γράφω εγώ ... 

και οι εφοπλιστές μια χαρά τα διαχειρίζονται τα χρήματά τους σε "γούστα" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά υπάρχουν (και) φτηνά σπορ, ας μην είμαστε ισοπεδωτικοί.

 

Ήρθε και η κρεατίνη. Μλκ Τεο, με έκανες να νιώθω λες και παίρνω αναβολικά... B)

Όταν φυτρώσει ο Κθούλου θα σου πω εγώ :P

και μας κόβεις τη θέα .... 

 

και όμως την παλεύω .... με πιάνουν ορισμένες φορές κάτι ψυχοσωματικά που θέλω να σκίσω και το κολάν ολόκληρο και την κολλητή μπλούζα. δεν αντέχω τίποτα το κολλητό πάνω μου...

 

Χμμμ ! Την GoPro να μείνει :)

Δλδ αν του δωσω τα χρηματα του μπουλη που δεν εχει σηκωθει ποτε απο τον  καναπε και βαριεται που ζει   και το πιο extreme που εχει κανει ειναι να κοιταξει απο μπαλκονι σε  τριωροφο , θα ανεβει  στα 8000 μετρα η' θα αφιερωσει ενα χρονο απο την ζωη του  να προετοιμαστει για αυτο πολυ σκληρα  ,να πεινασει ? η' θα πεσει απο το αεροπλανο αφου κρεμαστει πρωτα απο το φτερο ?Η΄θα  μπει μεσα σε μια  υποβρυχια σπηλια να κανεις ενα απο τα πιο επικινδυνα  πραγματα  στον κοσμο .

Ειναι συνδιασμος απο  μεγαλες "μπαλες" ,αριστη φυσικη κατασταση ,τεραστια ψυχικα αποθεματα και  την οικονομικη δυνατοτητα  για να κλεισει η εξισωση .

Αν λειπει κατι απο αυτα δεν μπορεις να maxareis   το level ,θα εχεις ταβανι .

Μερικοί ρε Φώτη τα σπορ τα γουστάρουν για την διασκέδαση που τους προσφέρουν. Δεν χρειάζεται να μαξάρουν όπως λες ούτε χρειάζεται η τρελή αφοσίωση.

Καιρό τώρα γυρίζει στο μυαλό μου να κάνω ότι στα πρώιμά μου. Το κόστος όμως είναι ένας χρόνος μισθοί περίπου.

Άρα για κάποιους το χρήμα η μάλλον η έλλειψη του ζορίζει....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια ο φωτης αναφερεται σε ατομα που δεν ασχολουνται. ΠΧ αν ποτε σου δεν ησουν στην φαση γυμναστικης και να κανεις πραγματα και λεφτα να ειχες θα τα ξοδευες σε φαγητο, ρουχα και αλλες μαλακιες. Αυτο που λεει ειναι οτι για καποιους δεν εινια προβλημα τα λεφτα αλλα το οτι δεν γουσταρουν να κανουν πραγματα.

Σε ενα βαθμο συμφωνω στο οτι αν θες κατι θα το κανεις, μπορει να μην το κανεις στο μαξιμουμ αλλα με τον εναν η τον αλλο τροπο θα το κανεις στον βαθμο που μπορεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φώτης έγραψε τεο οτι πρεπει να τα έχεις ολα (χρήμα, διάθεση, ικανότητα, πάθος) για να μαξαρεις. Ενα να σου λείπει, απλά δεν μπορείς να φτάσεις στο τέρμα. Οχι πως ειναι υποχρεωτικό φυσικά. ΑΝ θέλεις ομως, χρειάζεσαι όλο το πακέτο.

 

Πάντως μπορεί να φτάσει κάποιος σε αρκετά καλό επίπεδο χωρίς να ρίξει πολλά χρήματα. Επίσης, καμια φορά υπολογίζει τα χρήματα που έδωσε στο τάδε άθλημα αλλα δεν υπολογίζει όσα θα ξόδευε σε άσχετα πράγματα αν δεν έκανε αυτό το άθλημα.

 

Πηρα σήμερα 5γρ να δω πως ειναι. Εχει γεύση πορτοκαλι, μια χαρά. Δεν παίρνω αλλο καθώς σουκου θα βολτάρω. Όποτε φορτσαρουμε απο δευτερα κι άμα φυτρώσει ο κθουλου, ζωη σε λόγου σας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...