Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

κόψε τις πάστες φλώρες (κτλ) για να μη χρειαστεί έξτρα αερόβια άσκηση ... 

Αυτες τις κοψαμε ειπαμε ντε. Οταν κατεβεις θα φαω μια που θα εχεις φτιαξει και αυτο ειναι :lol:

 

 

more is better ακόμα και στην προπόνηση. Δυστυχώς όμως το σώμα από ένα σημείο και μετά και ανάλογα πολλούς παράγοντες, θα αρχίσει να απαιτεί και περισσότερα για να ανταπεξέλθει στην υπερπροπόνηση. Περισσότερο ύπνο, περισσότερο φαγητό , καλύτερο προγραμματισμό και εν τέλει φάρμακα. 

Roger that.

 

Ευχαριστω γκαηζ με καλυψατε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αρέσουν σε εμάς που έχουμε αντρικά σώματα καλού επιπέδου γιατι το μάτι μας βλέπει βάση του τι είμαστε εμείς

όταν δηλαδή έχω 2 και 3 φορές το χέρι της ++ δεν θα μου φανεί αντρικό , αν ήμουν σαν γκόμενα βέβαια κ έβλεπα κάποια γυμνασμένη θα μου φαινόταν αντρικό το χέρι της αφού θα ήταν μεγαλύτερο απο το δικό μου

δεν ειναι πως θα ρίξω x σε κάποια αγύμναστη αλλα οι χοντρούλες τρώνε χ στο μυαλό μ πριν καν μιλήσουν , ειναι καθαρά θέμα γούστου..

 

Είναι θέμα γούστου, αλλά οι "αντρωτες" γυναίκες δεν αρέσουν απαραίτητα σε αντίστοιχα γυμνασμενους άντρες

 

Υπάρχουν και τύποι που είναι φέτες και θέλουν πιο νορμάλ γυναίκες, υπάρχουν και αυτοί που δεν είναι ιδιαιτέρως γυμνασμενοι και γουστάρουν τις πιο γυμνασμενες

(είχα πέσει σε σχετική κουβέντα πρόσφατα και μου έκανε εντύπωση είναι η αλήθεια)

 

Από ένα σημείο κι έπειτα όμως που γίνονται ακόμα περισσότερο άντρες δε νομίζω ότι παίζει να τις κοίτα κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο ειπα οτι καλο ειναι καθε μερα να προσπαθεις να αλλαζεις διαδρομη.μετα μπορεις να την κανεις πιο γρηγορα για παραδειγμα.η μουσικη αν ακους κανει τα παντα πιο ευκλλα.επισης μπορεις πχ να πας καπου με μεταφορικο και να περπατησεις εκει.η να πας καπου για καφε κ περπατημα εκει.επισης ειναι ωραιο και σε κανει να θες να προσπαθησεις περισσοτερο οταν με καποιο προγραμμα καταγραφεις την διαδρομη σου μςε gps και βλςπεις τι εκανες.εχεις και στατιστικα στοιχεια.πχ αν εισαι αθηνα μπορεις μια μερα να παρεις τελεφερικ να πας μεχρι καζινο και απο εκει σε μια ωρα περπατημα για ενα καφε στο καταφυγιο για να αλλαξεις διαδρομη.φαντασια θελει.εγω πχ η αυτο το σαβατοκυριακο η το επομενο θελω να παω καλαβρυτα και να περπατησω την διαδρομη του οδοντωτου.το κανε ενας φιλος και θελω να δω πως ειναι.ορεξη θελει καλη ψυχολογια θελει να ανεβαινει το ηθικο και να πετυχαινεις στοxους.χωρις στοχο χωρις ψυχολογια δεν κανουμε τιποτα.το μισο της προσπαθειας ειναι η ψυχολογια :)

 

 

 

το καλυτερο με το περπατημα ειναι να πηγαινεις στη δουλεια αν ειναι κοντα. εγω ετσι το εκανα, μια πρωι μια απογευμα.

 

και ενδιαμεσα του 8ωρου. ετσι δεν βαριεσαι καθολου, ειδικα αν η δουλεια σου ειναι γραφειου , ξελαμπικαρεις κιολας.

 

ή πας με μετρο, λεωφορειο το πρωι στη δουλεια, για να κοιμηθεις παραπανω και το απογευμα γυριζεις με τα ποδια, 1 ωριτσα την ημερα την εβγαλες ανετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω. Μετρησα τα χερια μου (στο ποντικι) και ειναι 34,5. Μετα την γυμναστικη (δικεφαλους τρικεφαλους) πηγε στο 36. Αυτο τι μας λεει; Εκανα καλη, μετρια ή χαλια γυμανστικη; 

Αααα και τι περιμετρο θα επρεπε να εχω για 180 υψος;

 

Μην μπλεξεις με το να μετράς περιφέρεια και να αναρωτιέσαι αν έκανες καλή προπόνηση.

 

Το πόσο θα πρηστουν τα χέρια ή όχι, πέρα από την ποιότητα της προπόνησης έχει να κάνει με :

 

  • αλάτι
  • υδατάνθρακες
  • τι προπονητικό σπλιτ έκανες
  • σύνδεση μυ-μυαλού με συγκεκριμένες ασκήσεις σε συγκεκριμένες μέρες (κάποιος που προπονείται καιρό θα έχει παρατηρήσει μία στο τόσο πως άσκηση που τον έπιανε τέλεια άλλες φορές, μπορεί να μην τον πιάσει το ίδιο καλά)

 

Αν βλέπεις την γυμναστική ως κάτι που θα κάνεις μακροπρόθεσμα προτείνω να μετράς τα χέρια σου "κρύα" αλλά και να βγαζεις φωτογραφίες.

 

Πολλές φορές, τα χέρια ίσως μείνουν στάσιμα σε μέγεθος ('η ακόμα και ίσως πέσουν) αλλά θα έχει αλλάξει η σύσταση του σώματος...θα εισαι οργασμός στον καθρέφτη...και δεν θα σε νοιαζουν τα νουμερα.

Mε βάση τα χεράκια σου, μια χαρά ασορτί ήταν η απάντηση σου ..

---------------------------

Παπι, τα δικέφαλα τα μετράμε πριν και μετά και πρήζονται περίπου δυο πόντους, οπότε μια χαρά προπόνηση τους έκανες !

τα παρακάνω που διαβάζεις οτι δηλαδη για το πόσο θα πρηστούν παίζει ρόλο το αλατι, το μυαλό και διάφορα άλλα οτι ναναι περίεργα προσπέρασε τα σαν να μην τα διάβασες!

 

Επίσης αυτο που ρωτας  'είμαι 1.80, πόσο περίμετρο πρέπει να εχω'  ειναι το ιδιο με το να ρωτήσω εγω 'ειμαι 40 χρ ποσο μεγαλο πουλι πρέπει να εχω ?' χχαχααα :) Ολα σχετικά ειναι .. 

 

 

 

 

 

2017-04-17_zpsbdfh6q8k.png

 

 

Πάρα πολύ καλή μπράβο σου τοξολοβερ, συνέχισε να γυμνάζεσαι γιατί έχεις ενα ατού που δεν το έχουν άλλες που μπορεί να γυμνάζονται χρόνια και πάλι δεν μπορούν να το αποκτήσουν και λέγεται κατασκευή,  κοινώς καλούπι!

Η διαφορά στους μήνες που γυμνάζεσαι ειναι εμφανή σε θώρακα, ώμους και τραπεζοειδείς που αρχίζουν και σχηματίζονται!

 

Χρόνια πολλά σε όλους παλιοτεντημποηδες

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το αντρωτες γυναίκες θέμα που έχετε πιάσει.καθεστε και συγκρίνετε από φωτο που έχουν κάνει ολόκληρη διαδικασία για να βγουν.Έχω δει αρκετά παράδειγμα με κοπελιές που εξηγούν πως βγαίνουν τόσο γαμάτες στις φωτο και πως πολλές φορές δεν είναι καμιά σχέση με τη νορμάλ καθημερινότητα.so το να βλέπεις την άλλη με το six pack και τα γαμάτα χέρια δεν συμαινει ότι 3ιναι ο Γιαγκούλας και έχει χάσει τη θηλυκότητα της...Αλλά είναι μία τύπισσα που έχει βάλει στόχους και έχει ρίξει πόνο αυτό και μόνο είναι για respect

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συμφωνώ με τον Ντάκον, αυτα τα σώματα ειναι αξία θαυμασμού, ενός θαυμασμού που απορρέει απο τη γνώση του πόση σκληρή δουλειά, πίστη, επιμονή, υπομονή, προσήλωση στο στόχο, χρειάστηκε για να φτάσουν εκεί που έφτασαν.

 

Μόνη προϋπόθεση να ειναι φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με αυτά τα σώματα είναι ότι δημιουργούν λανθασμένα πρότυπα και προσδοκίες όταν οι ίδιοι-ες προσπιούνται ότι τα έφτιαξαν με φυσικό τρόπο. Ναι θέλει κόπο, χρόνο, υπομονή, προσήλωση αλλά χωρίς το φάρμακο δεν θα είχαν τέτοιο αποτέλεσμα. Το ανθρώπινο σώμα έχει όρια, όταν βλέπεις τέτοιες γυναίκες είναι να γελάς και μόνο όταν λένε πως είναι natural.

 

Δικαιωμά τους είναι να βάλουν ότι θέλουν στο σώμα τους αλλά όταν η χ.ψ. εταιρεία τους χρησιμοποιεί για να πουλήσει το τάδε προϊόν και ισχυρίζεται πως η κοπελιά παίρνει την δική μας πρωτεΐνη και έγινε έτσι είναι κοροϊδία πως να το κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ το 80% που ασχολείται δεν μπορεί να φτάσει το πραγματικό του natural όριο , δεν έχουν την όρεξη την ψυχική δύναμη και τη θέληση για να τα καταφέρουν. Μιλάω για Ελλάδα που έχουμε το τραγελαφικό "μου αρέσει όπως είμαι" επειδή βαριούνται και όταν τους πάρουν τα σκατά απ τα πόδια κ αρχίσουν να ελαφρένουν τα ρούχα λόγο εποχής οι ανασφάλιες kickάρουν και τρέχουν να συμαζέψουν τα ασημάζευτα. Αυτό το yo-yo μόνο καλό δεν ειναι , ούτε για την υγεία , ούτε για το όποιο αποτέλεσμα . Όχι μόνο δεν θα πλησιάσει τον άλλο που το έχει σαν τρόπο ζωής αλλα η διαφορά τους θα ειναι η μέρα με τη νύχτα , τα σώματα δεν φτιάχνονται σε 2 μήνες. 

Τέλος ας αφήσουμε τα φάρμακα εκτός , ξέρω κόσμο που μπήκε φάρμακο και ηταν σαν κακοί naturals γιατι δεν είχαν ιδέα απο διατροφή και πειθαρχία, τους έβλεπα και τράβαγα τα μαλλιά μου , να βάζει ο άλλος την υγεία του σε ρίσκο για να κάνει μια τρύπα στο νερό !

Ας αφήσουμε αυτή την κουβέντα στην άκρη , τουλάχιστον εδω μέσα την πλειοψηφία δεν την αφορά καν αυτό το επίπεδο του κάτι παραπάνω,
οι περισσότεροι θέλουν απλά να χάσουν κιλά και να φτιάξουν την υγεία τους , οπότε δεν τους αφορά αυτό το κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, επειδη θελω να αρχισω γυμναστηριο αυτον τον καιρο σκεφτηκα αρχικα να φτιαξω την διατροφη μου. Το θεμα μου ειναι πως δεν ξερω καθολου ποιες τροφες και τι παραπανω συστατικα χρειαζεται ενας οργανισμος οταν γυμναζεται. Πως θα υπολογισω δηλαδη ποσες θερμιδες θελω,ποσα γραμμαρια πρωτεινης θα πρεπει να τρωω κλπ. Στοχος μου ειναι να παρω καποια κιλα παραπανω γιατι ειμαι αρκετα αδυνατος τωρα.

 

Που θα μπορουσα να τα βρω ολα αυτα μαζεμενα ή απο που να αρχισω να ψαχνω; Στο google εχει απειρα αρθρα αλλα λογω του ογκου και της γνωσης που δεν εχω χανομαι, και δεν ξερω απο που να το πιασω ή που να δωσω περισσοτερη βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ το 80% που ασχολείται δεν μπορεί να φτάσει το πραγματικό του natural όριο , δεν έχουν την όρεξη την ψυχική δύναμη και τη θέληση για να τα καταφέρουν. Μιλάω για Ελλάδα που έχουμε το τραγελαφικό "μου αρέσει όπως είμαι" επειδή βαριούνται και όταν τους πάρουν τα σκατά απ τα πόδια κ αρχίσουν να ελαφρένουν τα ρούχα λόγο εποχής οι ανασφάλιες kickάρουν και τρέχουν να συμαζέψουν τα ασημάζευτα. Αυτό το yo-yo μόνο καλό δεν ειναι , ούτε για την υγεία , ούτε για το όποιο αποτέλεσμα . Όχι μόνο δεν θα πλησιάσει τον άλλο που το έχει σαν τρόπο ζωής αλλα η διαφορά τους θα ειναι η μέρα με τη νύχτα , τα σώματα δεν φτιάχνονται σε 2 μήνες.

Τέλος ας αφήσουμε τα φάρμακα εκτός , ξέρω κόσμο που μπήκε φάρμακο και ηταν σαν κακοί naturals γιατι δεν είχαν ιδέα απο διατροφή και πειθαρχία, τους έβλεπα και τράβαγα τα μαλλιά μου , να βάζει ο άλλος την υγεία του σε ρίσκο για να κάνει μια τρύπα στο νερό !

 

Ας αφήσουμε αυτή την κουβέντα στην άκρη , τουλάχιστον εδω μέσα την πλειοψηφία δεν την αφορά καν αυτό το επίπεδο του κάτι παραπάνω,

οι περισσότεροι θέλουν απλά να χάσουν κιλά και να φτιάξουν την υγεία τους , οπότε δεν τους αφορά αυτό το κομμάτι

 

Καλά σ' αυτό που λες έχεις μεγάλο δίκιο και βάζω τον εαυτό μου μέσα. Απλά θέλω να πω πως μερικές φορές υπάρχει απογοήτευση στην προσπάθεια που κάνει κάποιος έχοντας λανθασμένη εικόνα στο νου του ότι θα γίνει όπως ο τάδε ή η τάδε που είδε στο εξώφυλλο ή στo ινσταγραμ. Δεν βλέπει τα αποτελέσματα που θέλει και τα παρατάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...