Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ΚΕΕP SQUATING
 

έκανα και ένα 50άρι χιλιόμετρο πριν και ο θεός βοηθός.

σήμερις squats για αρχή, μετά fronts/squats superset, μετά bench, και ασκήσεις για τα πλαγιαs στη πλάτη και ένα triset με chin ups push up κρίκους και αλτήρες τρικέφαλα   :mellow:  :mellow:  :mellow:  :mellow: 

KEEP STRONGGGGGGGG

 

Screen_Shot_2017-04-21_at_17.41.58.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλέ γροσι, τι κλαμμένη γκριμάτσα είναι αυτή;


Από τα πιο σημαντικά άρθρα στο φιτνες. Προτείνω να το διαβάσετε

http://startingstrength.com/article/strength-training-crossfit-and-functional-training

http://www.exrx.net/ εγώ για ασκησιολόγιο προτείνω το παραπάνω link που έχει όλη τη γκάμα ασκήσεων για μυικές ομάδες (το link, αν θυμάμαι καλά, το είχε προτείνει ο bosei) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάσχω με την κλαμένη φάτσα του γροσερι για σήμερα. Μου έφαγαν οι κρίκοι τα χεράκια μου και τσούζουν!  -_- Να μην σχολιάσω πως όλο το υπόλοιπο σώμα μου ίσα που έχει δύναμη να κάνει μερικά βήματα. Γυμναστική yay  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάσχω με την κλαμένη φάτσα του γροσερι για σήμερα. Μου έφαγαν οι κρίκοι τα χεράκια μου και τσούζουν!  -_- Να μην σχολιάσω πως όλο το υπόλοιπο σώμα μου ίσα που έχει δύναμη να κάνει μερικά βήματα. Γυμναστική yay  :P

1.γαντακια βοηθανε σε μερικα πραγματα.αν τα εφαγες πολυ απλα καθαρισε τα με κατι αντισηπτικο μια που δεν ειναι και οτι καθαροτερο υπαρχει το γυμναστηριο . Not good να ψιλο υπαρχουν ανοιχτες πληγες αν και οπως εγραψα εξαρτατε ποσο τα φαγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα δεν πηγα  κοιμηθηκα μια ωρα   πρεπει να εκανα πολυ βαθυ υπνο ,ξεραθηκα .

Ειχα παρα πολυ καιρο να το κανω χρειαζονται και αυτα ειναι απαραιτητο κομματι της αποκαταστασης .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάσχω με την κλαμένη φάτσα του γροσερι για σήμερα. Μου έφαγαν οι κρίκοι τα χεράκια μου και τσούζουν! -_- Να μην σχολιάσω πως όλο το υπόλοιπο σώμα μου ίσα που έχει δύναμη να κάνει μερικά βήματα. Γυμναστική yay :P

Γαντακια, χρυσο μου. Ειπαμε, ο κυριαρχος ρολος μας ειναι ο γυναικειος!

Μονο γω παω με χαρα να βιωσω τν πονο? Εχω παντα κατα νου "no pain, no gain"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.γαντακια βοηθανε σε μερικα πραγματα.αν τα εφαγες πολυ απλα καθαρισε τα με κατι αντισηπτικο μια που δεν ειναι και οτι καθαροτερο υπαρχει το γυμναστηριο . Not good να ψιλο υπαρχουν ανοιχτες πληγες αν και οπως εγραψα εξαρτατε ποσο τα φαγες

Πλύσιμο στα χέρια και αντισηπτικό είναι από τα πρώτα που κάνω φεύγοντας, οπότε είμαι οκ από αυτό. Δεν έκανα πληγή, αλλά υπάρχει μια ερυθρότητα και με το ζεστό νερό στο μπάνιο τα είδα όλα. 

 

Δήμητρα, γάντια πού βρίσκω; Καταστήματα με αθλητικά είδη έχουν, ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλύσιμο στα χέρια και αντισηπτικό είναι από τα πρώτα που κάνω φεύγοντας, οπότε είμαι οκ από αυτό. Δεν έκανα πληγή, αλλά υπάρχει μια ερυθρότητα και με το ζεστό νερό στο μπάνιο τα είδα όλα.

 

Δήμητρα, γάντια πού βρίσκω; Καταστήματα με αθλητικά είδη έχουν, ε;

Ναι ναι, εγω βεβαια απο ebay πηρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πόσταρε το site η Δήμητρα να ρωτήσω κάτι.

 

Θέλω να βάλω hip thrusts στο πρόγραμμα (http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBHipThrust.html

 

Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι πων αν το κάνω έτσι όπως στο link με έναν ξέμπαρκο πάγκο θα αρχίσει να φεύγει πίσω ο πάγκος...ειδικά με πολλά κιλά.

 

Αν έχει δοκιμάσει κανείς ας πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πόσταρε το site η Δήμητρα να ρωτήσω κάτι.

 

Θέλω να βάλω hip thrusts στο πρόγραμμα (http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBHipThrust.html)

 

Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι πων αν το κάνω έτσι όπως στο link με έναν ξέμπαρκο πάγκο θα αρχίσει να φεύγει πίσω ο πάγκος...ειδικά με πολλά κιλά.

 

Αν έχει δοκιμάσει κανείς ας πει.

Κανω hip thrust στο leg exte μηχανημα.

Αν επιμενεις σε παγκο, καντα στον παγκο στηθους. Καλυτερη σταθερα θαρρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω hip thrust στο leg exte μηχανημα.

Αν επιμενεις σε παγκο, καντα στον παγκο στηθους. Καλυτερη σταθερα θαρρω.

Στο leg exte ? Πως το κάνεις αυτό ? Όχι ότι θα το δοκιμάσω να σου πω την αλήθεια...με μπάρα θέλω. 

 

Στον πάγκο για στήθος εννοείς από την πλάγια μεριά ή από την μπροστά (έτσι όπως κάθεσαι δηλαδή) ? Αν λες από τα πλάγια δεν γίνεται γιατί θα βρίσκει πάνω στα πλάγια του πάγκου η μπάρα. Αν λες στη μπροστά μεριά να έχω την πλάτη δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται/χωράω.  Κοίτα για παράδειγμα εδώ ο Bret Contreras τι έκταση πιάνει στον πάγκο (https://www.t-nation.com/system/publishing/article_assets/297/original/Hip-Thrust-Form.jpg?ts=1397070361).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...