Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω..

αυτα κανουν τίποτα; εχει νοημα να τα παρει καποιος που δε τα παει καλα με τη μνημη;LANES - Πολυβιταμίνες Memory

Μην γελάσεις αλλά ο γιατρός έδωσε στην μάνα μου με αρχές άνοιας το παρακάτω.

Δεν συνταγογραφείται και πραγματικά μετά 6 μήνες χρήσης είδαμε ουσιαστικά αποτελέσματα

https://www.pharmacy295.gr/el/products/exelane-recolin-memory-30caps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στο ενα ετος εχουν την ληξη. Αλλα γενικα αποξηραμένη τρωφη δεν ληγει.

ναι γενικως το ποσο ευκολα μπορει να ληξει κατι εχει να κανει κιολας με την ποσοτητα νερου/υγρασιας που εχει μεσα.ενα μαρουλι ενα κοτοπουλο θα ληξουν σε χρονο μηδεν ενω πχ τα korn fleiks παιζει να ληξουν οταν πεθανει ο Highlander ειδικα αμα ειναι καλα κλειστα.

 

Απλά ακόμα και να μη λήξει, το άρωμα/γεύση να ξερεις αλλοιώνεται , όποτε εχε το υπόψη σ ενα χρόνο θα χει καταλήξει ενα άγευστο πράγμα.

σκοπος ειναι να μην γεμισει υγρασια να μην την αφηνεις ανοιχτη για να μην χασει αρωμα γευση και να διατηρηθει παραπανω.

 

Ευχαριστώ φίλε πουλινο ήσουν καταοπιστικοτατος. Άρα η διατροφή είναι αυτό που μετράει περισσότερο και όχι η άσκηση. Θα το ψάξω περαιτέρω αν και με τα τόσα άρθρα έχω ψιλομπερδευτει που έχω έως τώρα διαβάσει

σκεψου το και πιο απλα εκτος διατροφης.αυτον τον μηνα τρως χ τροφες οι οποιες ειναι 1800 θερμιδες και δουλευεις σε ενα γραφειο που καθεσαι 8 ωρες και εισαι σταθερος στα κιλα.αν αυριο αντι για γραφειο σε βαλω σε μια αποθηκη και τρεχεις ολη μερα οι 1800 δεν θα σε φτανουν και θα θες παραπανω.αυτο γινεται και τωρα.εσυ καις παραπανω γιατι γυμναζεσαι αλλα ταυτοχρονα επειδη δεν τρως βλακειες παιρνεις και λιγοτερες θερμιδες.οποτε θα πρεπει να ανεβουν αρκετα οι θερμιδες.πριν ετρωγες πατατες τηγανιτες και επαιρνες θερμιδες για πλακα.

 

Εχει χαλαρωσει η Μαργαριτα πουλινε για 10 ζωες ,ειναι σε αλλο level  .

Αλιμονο σε μας  που τελευταια φορα που κατσαμε ηταν στο γυμνασιο ...Αν και πιστευω αν κατσουμε εμεις και δεν κανουμε τιποτα θα ξενερωσουμε απο την βαρεμαρα .

Μην κανεις ουτε στην ακροθαλασσια ουτε στην παραλια αυτα ειναι για διαφημισεις στο L.A.

Kανε κανονικα στον δρομο ,σε στιβο ,σε μονοπατια   σαν ανθρωπος .

ποσες φορες εχω πει να παρω αδεια για να κατσω αλλα στο τελος αυτο δεν γινεται και πρεπει να κανω κατι αλλιως φρικαρω.

το μονο σημειο που θα μπορουσα να παω για να χαλαρωσω μερικες μερες θα ηταν εκει που πηγα για παγοκαταδυση στο Nemo στην kulka στην πολωνια και να ειναι χειμωνας.

 

Βασικά κάποιος ξεκουράζεται-ανανεώνεται άμα κάνει κάτι που γουστάρει στον ελεύθερο του χρόνο.

Βάλε με σε μια πολυθρόνα στην παραλία με ποτά και ανούσια ξενύχτια για 15 μέρες το καλοκαίρι,να κόψω φλέβες...

ναι εχεις δικιο σε αυτο.απλα καποιες φορες ακομα και αυτο που κανεις δεν ειναι τοσο ξεκουραση ανανεωση απλα πρεπει να το κανεις.

ειδικα οταν πας για εκπαιδευση δυστυχως δεν ειναι τοσο ξεκουραση /ανανεωση. συνηθως αξιζει το μετα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και κλειστή να την έχεις (που δε το έγραψα γιατί το θεωρώ αυτονόητο) πάλι αλλοιώνονται άρωμα/γεύση.

 

Τουλάχιστον εμενα με τις Δικές μου έτσι έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και κλειστή να την έχεις (που δε το έγραψα γιατί το θεωρώ αυτονόητο) πάλι αλλοιώνονται άρωμα/γεύση.

 

Τουλάχιστον εμενα με τις Δικές μου έτσι έγινε

δεν ξερω αν βαλεις silica gel για την υγρασια αν θα αλλαξει κατι.δεν το εχω παρατηρησει να σου πω την αληθεια αλλα ειμαι και απο τα ατομα που δεν δινω σημασια και πολυ στις γευσεις.συν οτι καποιες φορες δεν τις επινα με νερο αλλα με γαλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν βαλεις silica gel για την υγρασια αν θα αλλαξει κατι.δεν το εχω παρατηρησει να σου πω την αληθεια αλλα ειμαι και απο τα ατομα που δεν δινω σημασια και πολυ στις γευσεις.συν οτι καποιες φορες δεν τις επινα με νερο αλλα με γαλα

 

Που διευκολύνει πολύ τη πόση της πρωτεΐνης αν δεν έχει ωραία γεύση...

 

Εγώ πήρα μια άγευστη MyProtein Concentrate, με τη λογική "γιατί να πληρώνω για να μου βάζουν σάκχαρα στο προϊόν" - αλλά πραγματικά, και για μένα που δεν έχω πολύ θέμα, πίνεται δύσκολα, κυρίως η επίγευση είναι άσκημη...

 

...οπότε τη πίνω με νερό και γάλα (νερό 60%-70% για να ανακατευτεί καλύτερα και μετά προσθέτω το γάλα) και μάλιστα κατσικίσιο γάλα, γιατί είναι το μόνο που καλύπτει την άσκημη γεύση και "υφή" αυτής της πρωτεΐνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γαλα γενικως ειναι πολυ καλο στο να καλυπτει γευσεις.οπως και η μπανανα αν την πεταξεις μαζι με πρωτεινη και γαλα μεσα στο blender μαζι με διαφορα αλλα πχ κουακερ κανελα κτλ θα καταλαβεις οτι πινεις πηχτο γαλα με γευση μπανανας.αν θες βεβαια να φτιαξεις πρωτεινη με εξτρα πραγματα

επισης αν θες θα μπορουσες να παιρνες και μια μικροτερη πρωτεινη με γευση για να την βαλεις σε ποσοστο χ μεσα στην αγευστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι δεν γράφω πολύ δεν σημαίνει ότι το έχω παρατήσει :)

 

 

 

vmAtMI2.png?1

 

 

 

Το να μην τρώμε υδατάνθρακα 6 ώρες πριν τον βραδινό ύπνο κάνει μεγάλη διαφορά στην σωματοδομή. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα ο συνδυασμός γαλα+πρωτεΐνη μου ειναι αρκετα βαρύς στο στομάχι ,μονο με νερο ,αν την πάρω το πρωί με βρόμη ,το βράδυ σκέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις περιέγραψες τον εφιάλτη μου. Γάλα + μπανάνα! :o Κατά τα άλλα συνεχίστε, δεν τρέχει κάτι...

πριν μερικα ποστ λεγαμε για την σοκολατα και σου λεγα οτι μπορεις να φας καμια μπαρα πρωτεινης σαν αντικατασταση.σημερα πηρα για δοκιμη αυτο.ειναι κατι το διαφορετικο και ισως πιο ωραιο απο την μπαρα πρωτεινης.u can try it.μαρεσε πολυ.20170506_212249.jpg

Έμενα ο συνδυασμός γαλα+πρωτεΐνη μου ειναι αρκετα βαρύς στο στομάχι ,μονο με νερο ,αν την πάρω το πρωί με βρόμη ,το βράδυ σκέτη.

το γαλα γενικως ειναι αρκετα βαρυ.σε μεγαλη καταναλωση ειχα αρκετα θεματα ειτε με ελαφρυ ειτε χωρις γλουτενη.οποτε το περιορισα μονο με την βρωμη το πρωι και λιγο με την πρωτεινη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η δοκιμαζετε γαλα σογιας, καρυδας (δεν με εχει ενθουσιασει), αμυγδαλου (καλο), ρυζιου η βρωμης. Γενικα παιζουν διαφορα και ειναι ωραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δοκιμαζετε γαλα σογιας, καρυδας (δεν με εχει ενθουσιασει), αμυγδαλου (καλο), ρυζιου η βρωμης. Γενικα παιζουν διαφορα και ειναι ωραια

η αμυγδαλου ειχα δοκιμασει η σογιας δεν θυμαμαι.σαν γαλα δεν με ενθουσιασε αλλα εδινε την ιδεα οτι ειναι πιο ελαφρυ .βεβαια πιο ακριβο.το ειχα δοκιμασει και με πρωτεινη και σιγουρα ηταν καλυτερο απο οτι με νερο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι πιο ελαφρυ σιγουρα και επισης πιο ακριβο, ειδικα Ελλαδα οι τιμες ειναι λιγο στα υψη. Γενικα πρωτεινη με νερο ειναι τελευταια λυση! Μονο αν τα χτυπησεις με κανενα φρουτο κλπ το σωζεις καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φίλους της ποδηλασίας στο νήμα, δίνεται δωρεάν η εφαρμογή Runtastic, Road Bike Pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android.roadbike.pro

 

Δανείστηκα την είδηση από το σχετικό νήμα στις προσφορές.

 

 

Όσον αφορά τα γάλατα, προσωπικά αν και πίνω περισσότερο αγελαδινό λόγω χαμηλότερου κόστους, προτιμώ το κατσικίσιο...πιο θρεπτικό, πιο εύπεπτο και υποαλλεργικό σε σχέση με το αγελαδινό

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2951635/

 

...εγώ λατρεύω την έντονη μυρωδιά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...