Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγω καλοκαιρινής απάλευτης ζέστης και λοιπών συγκυριών είχα να κάνω TRX κάτι λιγότερο από ένα μήνα. Κάναμε πιο πολύ kettlebells και λάστιχα. Ήταν σαν να ξεκίνησα πάλι από την αρχή. -_- Δεν απογοητεύομαι, αλλά δεν περίμενα τέτοιο χάλι...

 

Τώρα για το μούσλι που λέτε και η κουάκερ βγάζει μούσλι χωρίς πρόσθετα με ξηρούς καρπούς ή φρούτα όπως η φύτρο, αλλά πρέπει να ξέρεις ποιο να πάρεις. Διότι η νέα σειρά της (που είναι απείρως νόστιμη) είναι τίγκα στη ζάχαρη.

πραγματι τα musli της quaker ειναι τοπ οπως και τα alpen αλλα οπως ειπες παιζει πολυ σαβουρα υλικο μεσα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λόγω καλοκαιρινής απάλευτης ζέστης και λοιπών συγκυριών είχα να κάνω TRX κάτι λιγότερο από ένα μήνα. Κάναμε πιο πολύ kettlebells και λάστιχα. Ήταν σαν να ξεκίνησα πάλι από την αρχή.  -_- Δεν απογοητεύομαι, αλλά δεν περίμενα τέτοιο χάλι... 

 

Τώρα για το μούσλι που λέτε και η κουάκερ βγάζει μούσλι χωρίς πρόσθετα με ξηρούς καρπούς ή φρούτα όπως η φύτρο, αλλά πρέπει να ξέρεις ποιο να πάρεις. Διότι η νέα σειρά της (που είναι απείρως νόστιμη) είναι τίγκα στη ζάχαρη. 

 

οντως εχει αρκετη ζαχαρη το τρως ανετα για γλυκο και σκετο.

αυτα εδω πηρα

 

5201024807445.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καλέ μου Anorymous δεν είναι βρώμη. Είναι απλώς μάρκας κουάκερ. Εγώ λέω γι'αυτά.

 

 

960b8c78-da99-41ef-b6c9-a27e62c664c8_635

Κι αυτά εδώ είναι τα ζαχαρένια αδερφάκια τους με pecans μέσα, έρωτας.

51fU4YSNC7L.jpg

 

ΥΓ: Χαίρομαι πολύ που αποφάσισες να φροντίσεις λίγο τη διατροφή σου, καλή αρχή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καλέ μου Anorymous δεν είναι βρώμη. Είναι απλώς μάρκας κουάκερ. Εγώ λέω γι'αυτά.

 

 

960b8c78-da99-41ef-b6c9-a27e62c664c8_635

Κι αυτά εδώ είναι τα ζαχαρένια αδερφάκια τους με pecans μέσα, έρωτας.

51fU4YSNC7L.jpg

 

ΥΓ: Χαίρομαι πολύ που αποφάσισες να φροντίσεις λίγο τη διατροφή σου, καλή αρχή! 

 

στο κουτι παντως λεει βρωμη με δημιτριακα :)

τρελενομαι για πεκανς αν τα βρω θα τα παρω.

κοιτα ειχα ισχυρο κινητρο λογο υπερθυριωδησμου εχασα αρκετα κιλα χωρις στην ουσια να κανω κατι οποτε ειπα τουλαχιστον να μην παρω τα κιλα που εχασα αν οχι να χασω κιαλα , 6 μηνες εφαγα τρελο παλουκι λογο της ασθενειας τουλαχιστον να κρατησω κατι θετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητάγατε πριν κάποιες (αρκετές) σελίδες τι να κάνουμε μετά από προπόνηση που τελειώνουμε και νιώθουμε πιασμένοι, αν πρέπει να κάνουμε προπόνηση την επόμενη μέρα κτλ. 

 

Η προσωπική (σημερινή) εμπειρία μου, λέει το εξής: [...]

 

Ε, λοιπόν, τίποτα, nada, nothing, niente, πως το λένε, ρε παιδί μου; Περπατάω κανονικά, χωρίς "πιάσιμο", χωρίς κάτι να θυμίζει την χθεσινοβραδυνή "κόλαση". Νιώθω λες και "ξεμπούκωσαν" τα πόδια μου χτες και σήμερα είμαι περδίκι. Οπότε, ναι, όταν αισθάνεστε πιασμένοι, πηγαίνετε να κάνετε προπόνηση - θα αισθανθείτε καλύτερα! Κι αν δεν με πιστεύετε, δοκιμάστε το!

 

 

Μα γιατί ρε wizzy?

Αφου οι έρευνες που διαβάζουν οι καταφαντασία σπουδαστές λένε άλλα :P :D :lol: :-)

 

Οταν πιανόμαστε πάμε σφαίρα στο γυμναστήριο την επόμενη μέρα να ξεπιαστούμε κ δεν ακούμε ανοησίες! 

 

Χαλάω την πιάτσα, ε; :-D  :-D  :-D

 

 

 

Εγκρίνω ξυλιτόλη. Την χρησιμοποιώ (όταν κι εάν) φτιάξω γλυκό στο σπίτι. Προσδίδει τη "γλυκιά γεύση" που αναζητούμε στα γλυκά, χωρίς τα κατάλοιπα που αφήνει η ζάχαρη κι επίσης αποβάλλεται πολύ εύκολα από τον οργανισμό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250 θερμίδες σάκχαρα/100γρ 

το πρώτο που μ πέταξε με googlάρισμα είναι πως προκάλεσε καρκίνους σε εργαστηριακά ποντίκια 

στο wiki λέει πως πάνω απο 100mg/kg σε σκύλους προκάλεσε κατάθληψη κλπ , προκαλεί στομαχικές διαταραχές etc 

και ειναι και ακριβότερη αφού χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη ποσότητα σε σχέση με αυτό πχ που χρησιμοποιώ (καμια 300ριά φορές τουλάχιστον) οπότε προσωπικά θα συνεχίσω την στέβια 

 

edit : προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν λέω οτι όλα αυτά ισχύουν και στους ανθρώπους ε , απλά εμένα δεν μ σκάνε καλά στο αφτί  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kudos στον άνθρωπο. Η εξάρτηση στη ζάχαρη είναι εξίσου ισχυρή με άλλες εξαρτήσεις (ναρκωτικά, τζόγος, κτλ) και κακώς που δεν έχει ακόμα αναγνωριστεί ως άκρως εθιστική ουσία και ξανά μανά 1000 μπράβο που κατάφερε να την νικήσει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tvtTPUHKYuM

 

Ερώτηση. Αν αντί για γιόγκα εκανε προπονήσεις με βάρη δε θα είχε καλύτερα αποτελεσματα αναφορικά με το αισθητικό κομμάτι; Είναι προφανες ότι εχει κρεμάσει το δέρμα από τα κιλά που έχασε και γι αυτό δε βγάζει φώτο γυμνόστηθος τώρα που αδυνάτισε σε αντίθεση με όταν ήταν χοντρός. Αλλά αν είχε κάνει βαρη περα από την προφανή αύξηση μυικής μάζας (που δείχνει το σώμα πιο όμορφο) θα είχε κρεμάσει λιγότερο δέρμα;

 

Φαντάζομαι ο Νικ που έχει και προσωπική εμπειρία θα ξέρει να μου πει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φαντάζομαι ο Νικ που έχει και προσωπική εμπειρία θα ξέρει να μου πει.

 

μπράβο του ανθρώπου άλλαξε τη ζωή του

να σου πω έτσι δεν ήμουν και μου κάνει εντύπωση π ήταν 136kg, αρχικά τον έκοψα για παραπάνω, τι ύψος έχει? 

βέβαια παίζει ο βασικός παράγοντας της ηλικίας

 

Μερικές διαφορές οτι εγώ πήρα κιλά σε διάστημα 6-7 χρόνων ?απ την ώρα που κλείστηκα σπίτι με κονσόλες , pc κλπ αφού μικρός πχ εκεί γυμνάσιο φαινόντουσαν και οι κοιλιακοί μ και γενικά πάντα ήμουν στη speedα.  

 

επίσης υποθέτω πως το λίπος πιάνει μεγαλύτερο χώρο απ το νερό και στην περίπτωση μου είχα αρκετό απ τις κορτιζόνες μεταξύ άλλων, γιαυτό κ σε χρόνο 0 έφευγαν 10δες κιλά απο πάνω μ στην αρχή. Άλλη μια διαφορά που βλέπω ειναι το πως ειναι κατανεμημένο το βάρος του , μικρά πόδια κλπ , εγώ ήμουν ομοιόμορφος και λειτουργικός για τα πολλά κιλά μου πάντα

και πάλι χρειάστηκε να μου αφαιρέσουν λίγο δέρμα με λιπώδη ιστό απο την περιοχή του κάτω απ τον αφαλό το οποίο είχε υποστεί ανεπανόρθωτη ζημιά + να μου επιδιορθώσουν τους κοιλιακούς. 

 

οπότε αν τα προσθέσεις όλα αυτά μαζί βγαίνει και ο λόγος που έμεινε με τόσο κρεμασμένο δέρμα. Το να τα χάσεις κάνοντας βάρη δεν θα βοηθήσει στο τελικό κρέμασμα/χαλαρότητα , απλά πρέπει να κάνεις βαρη για να κρατήσεις όσο ποιο πολούς μυς μπορείς. Στην χαλαρότητα παίζει ρόλο η ηλικία , προδιάθεση κλπ , ούτε ο μύθος οτι τα έχασε γρήγορα παίζει ρόλο απλά το να βάλει μυς είναι κάτι απαραίτητο και αν το κάνεις απο την αρχή γλυτώνεις την ταλαιπωρία, είναι κάτι που πρέπει να γίνει όπως και να έχει , ιδικά μετά απο τέτοια απώλεια βάρους οι μυς πάνε περίπατο

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κι όταν δεν πηγαίνω γυμναστήριο το σύμπαν συνωμοτεί για να με γυμνάσει (φυσικά και ψυχολογικά)

 

Έκλεισε η αστυνομία τους δρόμους για τη πορεία κι αναγκάστηκα να περπατήσω 7.5 χιλιόμετρα περίπου, από το MediaMarkt του "Σταθμού" και τον Σκλαβενίτη του One Mall στη Θεσσαλονίκη, μέχρι Δελφων-Μαρτίου, με 5 κιλά ανά χέρι σε σακούλα να μου "κόβει" τα δάχτυλα.

...ιδιαίτερο farmer's walk, μαραθωνίου,

 

...νά'ναι καλά το "γελαστό παιδί" ο Τσίπρας και η αστυνομία που είχε κλείσει όλη τη Τσιμισκή και τη Βασιλίσσης Όλγας (μέχρι Συνδίκα τουλάχιστον)...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update στο πολύζυγο. Πρόσθεσα 1) βάση στην οποία κρέμασα τον σάκο του μποξ & 2) κρίκους.

 

 

post-42823-0-69999700-1505048382_thumb.jpg

 

 

Πλέον κάνω πολύ δυνατές προπονήσεις. Ειδικά για άνω κορμό δεν υπολείπεται σε κάτι η προπόνηση που κάνω σπίτι απ' αυτήν που θα έκανα σε γυμναστήριο (δεν ισχύει το ίδιο στα πόδια αλλά και κει γίνεται αξιόλογη δουλειά).

 

Μόνο πρόβλημα η έλλειψη χρόνου αλλά και κει το παλεύουμε.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...