Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά αυτά που λες έχουν πολύ θερμίδα οπότε με μέτρο 

ναι οτι θες φτιάχνεις μέχρι και ψωμί 

 

ναι ρε με μετρο παντα μια χουφτα εβαλα αν και για τα κιλα μου δεν εχω θεμα χοντικα με παιρνει ανετ 700-800 θερμιδες για πρωινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εχετε κατα νου για ιντερνετικο καταστημα συμπληρωματων απο ΕΕ περα απο prozis και mp να προτεινετε? Διοτι το iherb κ λοιπα εκτος ΕΕ μπαινουν στη μπλακ λιστ λογω δασμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να φας βρώμη 

Εγω δεν μπορω με κανεναν τροπο να την φαω αχχαχα

 

 

Εχετε κατα νου για ιντερνετικο καταστημα συμπληρωματων απο ΕΕ περα απο prozis και mp να προτεινετε? Διοτι το iherb κ λοιπα εκτος ΕΕ μπαινουν στη μπλακ λιστ λογω δασμων

Μην παιρνεις τετοια πραγματα ειναι του σατανα.

 

Εχω μπει σε χαλαρο ρυθμο στην προπονηση στο κομματι των βαρων ,στο αεροβιο κομματι και του βουνου κανω καλες   προπονησεις στο canyoning ,θα λειπω τωρα  3ημερο στα Τζουμερκα  και θα εχει καθε μερα 2 με 3 ωρες πεζοπορια με 25 κιλα βαρος .

Απο μεσα Οκτωμβριου θα μπω σε φουλ ρυθμο  και στα βαρη .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω με κανεναν τροπο να την φαω αχχαχα

 

 

εμένα πάλι αν και την τρώω με τους τρόπους που είπα(αρκεί να πεινάω χαχα)  απ τη στιγμή π την έκοψα απαλλάχτηκα απ τα φουσκώματα, ακόμα και 40γρ μου δημιουργούσαν δυσφορία και δεν την χώνευα εύκολα, επιπλέον τι την έτρωγα τι δεν την έτρωγα ένιωθα λες κ δεν είχα φάει υδατάνθρακα απο θέμα ενέργειας ακόμα και 5 ώρες μετά,  οπότε σε εμένα ειναι άχρηστη σαν τροφή. δοκίμασα φρούτο , πράσινα λαχανικά , πατάτα και όλα είχαν καλύτερο αποτέλεσμα, μου έδωσαν ενέργεια και καθόλου φούσκωμα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη.

βρώμη , γλυκαντική , γεύσεις χωρίς θερμίδες (φράουλα , σοκολάτα κτλ) 

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη. + 20γρ γάλα 2% + 20γρ κακάο σκέτο (υπολόγιζε +80 θερμίδες περίπου 

όλα τα απο πάνω + 6 ασπράδια + 1 κρόκο ( +160-180 θερμίδες) + ξύσμα πορτοκάλι στο φούρνο = κεικ = δε θα θες να ξαναφας τίποτα άλλο για πρωινό 

 

υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να φας βρώμη 

 

Να προσθεσω και εγω μια απλη συνταγη,αντι για αλευρι βαζεις βρωμη αφου την χτυπησεις στο μιξερ,και αντι για ζαχαρη μπορεις να βαλεις αλλο γλυκαντικο,αν και δεν εχει πολυ ζαχαρη.

 

Αν και δεν εχει τοσο να κανει με την βρωμη,ειναι ενα πολυ καλο ελαφρύ πρωινό. Προφανως δεν βαζουμε πεντε κιλα μελι και φρουτα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fuw775uP6Bs

εμένα πάλι αν και την τρώω με τους τρόπους που είπα(αρκεί να πεινάω χαχα)  απ τη στιγμή π την έκοψα απαλλάχτηκα απ τα φουσκώματα, ακόμα και 40γρ μου δημιουργούσαν δυσφορία και δεν την χώνευα εύκολα, επιπλέον τι την έτρωγα τι δεν την έτρωγα ένιωθα λες κ δεν είχα φάει υδατάνθρακα απο θέμα ενέργειας ακόμα και 5 ώρες μετά,  οπότε σε εμένα ειναι άχρηστη σαν τροφή. δοκίμασα φρούτο , πράσινα λαχανικά , πατάτα και όλα είχαν καλύτερο αποτέλεσμα, μου έδωσαν ενέργεια και καθόλου φούσκωμα. 

 

 

Ποπο μου θυμησες οταν πρωτοξεκινησα που ετρωγα ολοκληρο πιατο βρωμη μαζι με βραστα αυγα καθε πρωι,πως δεν ξερνουσα στην προπονηση απορια το χω. Μαυρες εποχες.

 

Χιλιες φορες να κανω fasted προπονηση με ενα δυνατο προ εξασκητικο,ειδικα σε περιοδο γραμμωσης που ξυπναω καθε πρωι πιο στεγνος ειναι οτι καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποπο μου θυμησες οταν πρωτοξεκινησα που ετρωγα ολοκληρο πιατο βρωμη μαζι με βραστα αυγα καθε πρωι,πως δεν ξερνουσα στην προπονηση απορια το χω. Μαυρες εποχες.

 

Χιλιες φορες να κανω fasted προπονηση με ενα δυνατο προ εξασκητικο,ειδικα σε περιοδο γραμμωσης που ξυπναω καθε πρωι πιο στεγνος ειναι οτι καλυτερο.

έτρωγα 5 χρόνια 100+γρ βρώμη στο πρωινό  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα να παίρνω κρεατινη, σε ποσο καιρο θα δουλέψει; Και όταν δουλέψει τι να κανω; Να φορτωσω κιλα ή απλα να κανω αυτο που κανω αλλα στο πιο χαλαρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα να παίρνω κρεατινη, σε ποσο καιρο θα δουλέψει; Και όταν δουλέψει τι να κανω; Να φορτωσω κιλα ή απλα να κανω αυτο που κανω αλλα στο πιο χαλαρο;

:fear: :whistle: :confused: :mad: Τι θεωρείς πως είναι ώστε να "δουλέψει"; Τίποτα "φανερό" δεν θα κάνει, θα σου δώσει λίγα νερά ενδομυϊκά και θα φαίνεσαι λίιιιιιιγο πιο bulky, θα έχεις καλύτερη λίπανση στις αρθρώσεις και στους μυς και θα σε βοηθήσει στην ενέργειά σου, δηλαδή εκεί που ζοριζόσουν να βγάλεις 8 επαναλήψεις σε μια άσκηση, θα μπορείς πλέον να τα καταφέρεις ευκολότερα (όχι με μεγάλη διαφορά όμως), οπότε έμμεσα θα βελτιωθείς μακροχρόνια και μυϊκά.

Φυσικά και θα παραμείνεις αρχικά στα ίδια κιλά κι όσο βλέπεις πως έχεις περισσότερη ενέργεια θα αρχίζεις να φορτώνεις, όχι όμως χαλώντας την αυστηρή τεχνική στις ασκήσεις ή μειώνοντας δραματικά των αριθμό των επαναλήψεων για χάρη της αύξησης της δύναμης, μόνο και μόνο επειδή "έβαλες" κρεατίνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάιρνεις κανονική δόση 3-5γρ ημερισίως περίπου σε ένα μήνα θα δεις το μέγιστο αποτέλεσμα που μπορείς να πάρεις.

 

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα κρεατίνης έχω διαβάσει ότι είναι από τα λίγα συμπληρώματα που έχει αποδειχτεί ότι έχουν αποτέλεσμα χωρίς κάποιο μειονέκτημα. Κάποιος συμφορουμίτης ήταν αντίθετος με το θέμα κρεατίνης αλλά δεν είχε γράψει περαιτέρω, ποιά η γνώμη σας για το θέμα κρεατίνης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάιρνεις κανονική δόση 3-5γρ ημερισίως περίπου σε ένα μήνα θα δεις το μέγιστο αποτέλεσμα που μπορείς να πάρεις.

 

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα κρεατίνης έχω διαβάσει ότι είναι από τα λίγα συμπληρώματα που έχει αποδειχτεί ότι έχουν αποτέλεσμα χωρίς κάποιο μειονέκτημα. Κάποιος συμφορουμίτης ήταν αντίθετος με το θέμα κρεατίνης αλλά δεν είχε γράψει περαιτέρω, ποιά η γνώμη σας για το θέμα κρεατίνης?

Είναι απλά θετικό το να συμπληρώνεις τη διατροφή σου με κρεατίνη...φυσικά δεν είναι μαγικό φίλτρο οπότε να μην περιμένει ο οποιοσδήποτε "απίστευτα" αποτελέσματα. Και ναι, είναι συμπλήρωμα που έχει αποδειχτεί πως δουλεύει κι έχει τις περισσότερες μελέτες από κάθε άλλο και ναι, είναι ακίνδυνο αν δεν προϋπάρχει ήδη κάτι στην υγεία του κάθε ατόμου. Εγώ προσωπικά δεν είμαι αντίθετος, απλά δεν είμαι και της άποψης πως είναι πραγματικά απαραίτητο. Αν θες, συμπληρώνεις και ίσως έχεις μια μικρή βοήθεια γενικότερα στην απόδοσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτρωγα 5 χρόνια 100+γρ βρώμη στο πρωινό  :-D

 

τα κορν φλεικς η μεγαλη συσκευασια εφευγε σε 3 μερες τωρα με την βρωμη 5 μερες και δεν εχω φαει ουτε την μιση, βαζω 6 κουταλιες γεματες του φαγητου + 1 ποτηρι γαλα + μια χουφτα σταφιδες με ξηρους καρπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα μια οικονομική λύση για τη βρώμη... πάψε να αγοράζεις από σουπερ την εμπορική κουακερ και αναζήτησε από μαγαζί με ξηροκαρπάδικα χύμα νιφάδες βρώμη. Εγώ παίρνω 2€ το κιλό. Συμφέρει στην τσέπη.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα μια οικονομική λύση για τη βρώμη... πάψε να αγοράζεις από σουπερ την εμπορική κουακερ και αναζήτησε από μαγαζί με ξηροκαρπάδικα χύμα νιφάδες βρώμη. Εγώ παίρνω 2€ το κιλό. Συμφέρει στην τσέπη.....

 

Σαφώς, συμφέρει πολύ η αγορά χύμα από πιο εξειδικευμένα καταστήματα.

 

Εγώ παίρνω συνήθω 3 κιλά από εδώ στα 4.80€

https://www.sesoyla.gr/shop/oikogeneiaka-paketa/oat_offer/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα μια οικονομική λύση για τη βρώμη... πάψε να αγοράζεις από σουπερ την εμπορική κουακερ και αναζήτησε από μαγαζί με ξηροκαρπάδικα χύμα νιφάδες βρώμη. Εγώ παίρνω 2€ το κιλό. Συμφέρει στην τσέπη.....

 

προς το παρον την εχω μονο για πρωι οποτε δεν μου κοστιζει τοσο αλλα αναργοτερα την βαλω και αλλου πχ κανω κεικ η πιτες κλπ σιγουρα θα κοιταξω να παρω χυμα που ειπες :)

 

υπαρχει βρωμη ψημενη χυμα  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...