Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδιά παίζει καμιά ιδέα για ασκήσεις για πλάτη, ραχιαίους και προσαγωγούς; Οι ασκήσεις είναι για σπίτι, με ή χωρίς αλτήρες και επίσης δεν υπάρχει βοήθεια από άλλο άτομο (το λέω για τους προσαγωγούς που είδα μια άσκηση αλλά θέλει και έναν να σε βάζει αντισταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα καθησματα σήμερα και ένα παλικάρι που δουλεύει εκεί μου είπε να βάλω παπούτσια,του είπα πως είναι καλύτερα χωρίς παπούτσια έχω καλύτερη αίσθηση κλπ

Μου λέει άμα ήταν σε ιδιωτικό χώρο δεν θα υπήρχε θέμα

Το σεβάστηκα βέβαια έχει απόλυτο δίκιο

Ποια η γνώμη σας;

Εσάς σας ενοχλει άμα βλέπεται κάποιον χωρίς παπούτσι

 

Τα παπουτσια σου ειμαι σιγουρος οτι ειναι μαλακα, γιαυτο νομιζεις οτι χωρις ειναι καλυτερα, επειδη πατας πιο "σκληρα", εχεις καλυτερη, πιο σταθερη επαφη με το πατωμα.

 

Αλλα οση διαφορα βλεπεις με/χωρις μαλακα παπουτσια, αλλη τοση θα δεις απο χωρις παπουτσια σε καλα παπουτσια με σκληρο πατο. Δλδ για καθησματα πρεπει να παρεις *οπωσδηποτε (!!) παπουτσια για Weighlifting ή Powerlifting. Π.χ. αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει καμιά ιδέα για ασκήσεις για πλάτη, ραχιαίους και προσαγωγούς; Οι ασκήσεις είναι για σπίτι, με ή χωρίς αλτήρες και επίσης δεν υπάρχει βοήθεια από άλλο άτομο (το λέω για τους προσαγωγούς που είδα μια άσκηση αλλά θέλει και έναν να σε βάζει αντισταση)

Για πλάτη ο βασιλιάς είναι το μονόζυγο,αξίζει να επενδύσεις ...

Για ραχιαίους- κάτω πλάτη μια fitball θα ήταν ιδανική . Θα την χρησιμοποιούσες και για πολλές άλλες ασκήσεις του κορμού . Αλλιώς και ένα φαρδύ σκαμνί κάνει. Ξαπλώνεις πάνω και σηκώνεις κορμό . Οι πατούσες των ποδιών σου κόντρα στον τοίχο για σταθεροπόιηση...

Για προσαγωγούς- απαγωγούς ένα από αυτά τα φαρδιά λάστιχα των Pilates. Πάμφθηνο . Το δένεις σε ένα σταθερό σημείο και στο πόδι και τραβάς πλάγια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θες να αγοράσεις ακριβά weightlifting παπούτσια θα πρότεινα ως φτηνή και αρκετά καλή λύση τα allstar.

τα all star  δεν κανουν καλα καλα για περπατημα θα κανουν για weight lifting?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα all star  δεν κανουν καλα καλα για περπατημα θα κανουν για weight lifting?

 

Επειδή ακριβώς δεν κάνουν για περπάτημα κάνουν για weight lifting. Έχουν ίσιο και σκληρό πάτο και είναι σταθερα. Εγώ τα χρησιμοποίησα για ένα διάστημα και με βολέψανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακριβώς δεν κάνουν για περπάτημα κάνουν για weight lifting. Έχουν ίσιο και σκληρό πάτο και είναι σταθερα. Εγώ τα χρησιμοποίησα για ένα διάστημα και με βολέψανε.

Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα τα κουακερ τα απλα με λιγο γλυκαντικο που εβαλα 3- σταγονες μια χαρα ειναι και αυτα μονο με χαλαει λιγο η υφη τους οποτε λεω να βαζω και μια χουφτα αμυγδαλα τριμμενα μαζι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια προταση ασκησης για το πισω μερος του δελτοειδη?

 

face pulls,αν δεν εχει ρυθμιζομενο εξοπλισμο για τα σκοινια το γυμναστηριο σου ωστε να ειναι στο υψος του προσώπου σου,μπορεις να τα κανεις στην κωπηλατική.

 

ειναι η μονη ασκηση που κανω και την νιωθω.

 

γενικα δεν αξιζει τον κοπο να κανεις χιλιες δυο ασκησεις,οπως βλεπω καποιους να απαυτωνουν τον παγκο λες και ειναι καμια γκομεναρα μονο και μονο για να κανουν εντελως λαθος την ασκηση και να μην αποκομισουν τιποτα απολυτως απο τον κοπο τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα τα κουακερ τα απλα με λιγο γλυκαντικο που εβαλα 3- σταγονες μια χαρα ειναι και αυτα μονο με χαλαει λιγο η υφη τους οποτε λεω να βαζω και μια χουφτα αμυγδαλα τριμμενα μαζι

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη.

βρώμη , γλυκαντική , γεύσεις χωρίς θερμίδες (φράουλα , σοκολάτα κτλ) 

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη. + 20γρ γάλα 2% + 20γρ κακάο σκέτο (υπολόγιζε +80 θερμίδες περίπου 

όλα τα απο πάνω + 6 ασπράδια + 1 κρόκο ( +160-180 θερμίδες) + ξύσμα πορτοκάλι στο φούρνο = κεικ = δε θα θες να ξαναφας τίποτα άλλο για πρωινό 

 

υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να φας βρώμη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη.

βρώμη , γλυκαντική , γεύσεις χωρίς θερμίδες (φράουλα , σοκολάτα κτλ) 

βρώμη , γλυκαντική , λίγη κανέλα και βανιλίνη. + 20γρ γάλα 2% + 20γρ κακάο σκέτο (υπολόγιζε +80 θερμίδες περίπου 

όλα τα απο πάνω + 6 ασπράδια + 1 κρόκο ( +160-180 θερμίδες) + ξύσμα πορτοκάλι στο φούρνο = κεικ = δε θα θες να ξαναφας τίποτα άλλο για πρωινό 

 

υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να φας βρώμη 

 

πηρα μιξ για σαλατες το ενα σταφιδα φυστικης αιγινης και αμυγδαλο και το αλλο πασαντεμπος καρυδι σταφιδα και εβαλα μεσα στο κουκερ και τα εσπαγε αφανταστα :)

 

Δυστηχως εχω θεμα με τον φουρνο αλλα θα το εχω στα υποψιν, πανκεικς μπορεις να κανεις με βρωμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα μιξ για σαλατες το ενα σταφιδα φυστικης αιγινης και αμυγδαλο και το αλλο πασαντεμπος καρυδι σταφιδα και εβαλα μεσα στο κουκερ και τα εσπαγε αφανταστα :)

 

Δυστηχως εχω θεμα με τον φουρνο αλλα θα το εχω στα υποψιν, πανκεικς μπορεις να κανεις με βρωμη ?

απλά αυτά που λες έχουν πολύ θερμίδα οπότε με μέτρο 

ναι οτι θες φτιάχνεις μέχρι και ψωμί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...