Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν δω βίντεο δεν πείθομαι. Το τι λέει η εταιρία άστο. :P

 

Από ότι βλέπω κυκλοφορούν στον κόσμο για άλλα πράγματα, π.χ. στις πόλεις, για gathering και με πλοία και εκεί βλέπεις κι άλλους, αλλά για μάχη έχει πάντα περιορισμένο αριθμό. Και είναι λογικό αν το σκεφτείς, δεν γίνεται και από τεχνικής άποψης να έχεις πραγματικά mass multiplayer παιχνίδι όταν ο κάθε παίχτης εξολοθρεύει ορδές από mobs μόνος του. 

 

Πάντως εμένα με ψήνει όπως και να χει. Όοοοταν βγει δηλαδή, γιατί το κόβω προς το δεύτερο μισό του 2017 να έρχεται από δω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ειναι κλασσικο mmo με τιποτα αλλα ουτε και diablo..θα εχει ξεκαθαρα πιο mmo κατευθυνση!!!Παντως εχουν ριξει τρελη δουλεια εδω και 4 χρονια και δεν βιαζονται!!Θα αργησει πολυ!!

Ο ιδιος ο τιτλος του video λεει hack n slash :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χρειάζεται τίτλο? Δνε βλέπετε? Πιο καθαρά δνε γίνεται από το gameplay... Προσωπικά το έχω γυρίσει σε paragon/overwatch.... Αν και παίζω μόνο mmo.... Αφού όλα είναι fail....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω πρόταση.

 

Έπαιζα Guild Wars 2 αρκετό καιρό τώρα. Ωραίο παιχνίδι, πολύ ενδιαφέρον αλλά το γεγονός ότι κάποιος φτάνει πανεύκολα στο οριακό level 80 + ότι ο καλός οπλισμός δεν απέχει πολύ απ'το legendary, κάπου το έχασε για μένα. Το παρέτησα με λίγα λόγια.

 

Γενικά δεν είμαι hardcore με τα mmorpgs, θέλω να περνάω κάποιες ώρες τα βράδυα μου.

 

Τι θέλω.

 

Δε με ενδιαφέρει το pvp, περισσότερο η εξερεύνηση- ολοκλήρωση quest, το ανέμελο του πράγματος. Αν δεν έχει τα εύκολα ταβάνια του gw2 , θα το εκτιμήσω. Αν έχει και real time events όπως το gw2 ,super!

 

Υπάρχει κάποιο που να είναι στα μέτρα μου?

 

Σημειωτέον,

Έχω κατεβάσει ήδη τα Lineage 2, Archage & AION. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο.ΠΟΛΥ παλιά μόνο το l2, δε θυμάμαι τπτ.

 

Συνδρομές δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω, το πολύ να κάνω αγορά του game πχ elder scrolls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις απειρες επιλογες οταν μιλαμε για MMO

Wildstar απο free , Elder Scrolls/The Secret World απο B2P . Δεν ξερω τι κοσμο εχουν 

 

Archeage/Neverwinter δεν νομιζω οτι αξιζουν τον χρονο σου

Θα σου ελεγα though να κοιταξεις το Warframe . Δεν ειναι MMO , αλλα μπορεις να παιξεις coop ολο το content του παιχνδιου . Ομορφο game με συνεχες support και πολυ κοσμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειπε δεν θελει PvP 

Ειναι που ειναι κακο σαν παιχνιδι , αν δεν θελει ο ανθρωπας και το 1 στοιχειο που ισως να αξιζει να το παιξει καποιος δεν εχει νοημα . Οσο για το Tera , δεν ξερω δεν θα το προτεινα σε καποιον που δεν εχει χρονο . Μετα πας σε κατι στυλ Rift/Defiance

 

Ειλικρινα δεν υπαρχει κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω. Εϊναι γεγονός πως οι επιλογές είναι περιορισμένες...

 

Tera είχα βάλει παλιότερα και παρότι είχε κάποιο ενδιαφέρον, δεν ήταν τόσο open world. Περισσότερο κάτι μεγάλο που είχε σπάσει σε αρκετά μικρά κομμάτια.

 

Τέσπα, μάλλον πως θα τσιμπήσω το elder scrolls , eίμαι και φαν της σειράς, οπότε αντί να το βασανίζω θα πάω προς τα εκεί.

 

Ευχαριστώ παίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος ο τιτλος του video λεει hack n slash :)

Τι σχέση έχει αν ένα παιχνίδι είναι hack n slash με το αν είναι mmo???

 

Το hack n slash κατεξοχήν σημαίνει αντί να τραβάω ένα-ένα τα mobs τα τραβάω μαζικά. Δεν έχει κάποια σχέση με το αν είναι open world ή instanced ή οτιδήποτε. Μη βάζουμε και μεις στεγανά εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Scatman εγώ ξανάρχισα fresh char στο WoW όσο χαζό και αν ακούγεται. Με τα καλά του και τα στραβά του χέζει στον τάφο όλων των mmo που αναφέρθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει αν ένα παιχνίδι είναι hack n slash με το αν είναι mmo???

 

Το hack n slash κατεξοχήν σημαίνει αντί να τραβάω ένα-ένα τα mobs τα τραβάω μαζικά. Δεν έχει κάποια σχέση με το αν είναι open world ή instanced ή οτιδήποτε. Μη βάζουμε και μεις στεγανά εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Scatman εγώ ξανάρχισα fresh char στο WoW όσο χαζό και αν ακούγεται. Με τα καλά του και τα στραβά του χέζει στον τάφο όλων των mmo που αναφέρθηκαν.

Θα πει οτι αυτο το πραγμα που κοιταμε δεν εχει καμια σχεση με τα κλασσικα mmo παιχνιδια που εχουν και tank και healer και παει λεγοντας!Ποσο πιο απλα να το γραψω δηλαδη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και? Πολλά mmo's δεν ακολουθούν το trinity. 

Η συνταγη ειναι γνωστη,δοκιμασμενη και πετυχημενη.Το τι κανει ο καθενας ειναι δικαιωμα του.Και το(νεο)πλεον δημοφιλες Final Fantasy 14 αυτη την συνταγη ακολουθει,και το Rift(που εχει προσθεσει και το Support εκτως των αλλων εκτως του healer)και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...