Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συνταγη ειναι γνωστη,δοκιμασμενη και πετυχημενη.Το τι κανει ο καθενας ειναι δικαιωμα του.Και το(νεο)πλεον δημοφιλες Final Fantasy 14 αυτη την συνταγη ακολουθει,και το Rift(που εχει προσθεσει και το Support εκτως των αλλων εκτως του healer)και παει λεγοντας.

 

Σχετικά είναι όλα. Και το GW2 δεν έχει trinity και πήγε συμπαθητικά όπως και άπειρα mmo έχουν trinity και δε πήγαν καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά το είχα αγαπήσει απίστευτα το ατελείωτο κυνηγητό στα dungeons στο GW2, αλλά οι περισσότεροι φίλοι μου δεν την πήραν με καλό μάτι την αλλαγή από τα τετριμμένα και σύντομα το παράτησαν παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενδιαφέρει το pvp, περισσότερο η εξερεύνηση- ολοκλήρωση quest, το ανέμελο του πράγματος. Αν δεν έχει τα εύκολα ταβάνια του gw2 , θα το εκτιμήσω. Αν έχει και real time events όπως το gw2 ,super!

 

Υπάρχει κάποιο που να είναι στα μέτρα μου?

 

Σημειωτέον,

Έχω κατεβάσει ήδη τα Lineage 2, Archage & AION. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο.ΠΟΛΥ παλιά μόνο το l2, δε θυμάμαι τπτ.

 

Συνδρομές δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω, το πολύ να κάνω αγορά του game πχ elder scrolls

 

Αν σου αρέσει το questing και η εξερεύνηση προτείνω Elder Scrolls Online. Ίσως το πιο κατάλληλο, ιδιαίτερα αν δίνεις και λίγο σημασία στην ιστορία των quests κλπ. Δεν έχει συνδρομή, αλλά χρειάζεται να το αγοράσεις. Το βρίσκεις γύρω στα 12 ευρώ στο G2A, αλλιώς περιμένεις καμιά προσφορά. To Final Fantasy έχω επίσης ακούσει ότι είναι καλό σε αυτό το κομμάτι. 

 

Το Lineage 2 και το Archeage αν δεν θες pvp ξέχνα τα. Το Aion είναι τυπικό ΜΜΟ λίγο πολύ, απλά έχεις φτερά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Ναι με ενδιαφέρει αυτή η αίσθηση του free roaming/questing χωρίς να με δεσμεύει σε συγκεκριμένο τομέα. Λογικά θα το τσιμπήσω όταν πληρωθώ.

 

Το Φιναλ Φαντασυ είναι πολύ ελκυστικό από κάθε άποψη κι απ'ότι ακούω αρκετά ολοκληρωμένο σαν παιχνίδι αλλά ..συνδρομή.

Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις ~ισχύει και για το WoW. Σε αυτή τη φάση δε θα μπω στη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρέσει το questing και η εξερεύνηση προτείνω Elder Scrolls Online. Ίσως το πιο κατάλληλο, ιδιαίτερα αν δίνεις και λίγο σημασία στην ιστορία των quests κλπ. Δεν έχει συνδρομή, αλλά χρειάζεται να το αγοράσεις. Το βρίσκεις γύρω στα 12 ευρώ στο G2A, αλλιώς περιμένεις καμιά προσφορά. To Final Fantasy έχω επίσης ακούσει ότι είναι καλό σε αυτό το κομμάτι. 

 

Το Lineage 2 και το Archeage αν δεν θες pvp ξέχνα τα. Το Aion είναι τυπικό ΜΜΟ λίγο πολύ, απλά έχεις φτερά.

 

Εγώ το είχα αγοράσει απο g2a.com και μετά απο ενα μήνα μου ήρθε μήνυμα απο την εταιρεία οτι θα το κλειδώσουν αμα δεν το ξαναπληρώσω γιατί δεν ήταν απο εξουσιοδοτημένο πωλητή . Μου έδωσαν ευτυχώς τα λεφτά πίσω απο το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα καλο... Ψάχνω απεγνωσμένα να δω αν θα βγει τιπτ καλό 16-17 :((

 

Όταν λες καλό τι ψάχνεις συγκεκριμένα; Τι θα ήθελες δηλαδή; Γιατί από άτομο σε άτομο διαφέρουν τα γούστα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το Revelation Online έχω σταμπάρει. Φαίνεται ένα BnS αρκετά πιο polished και με σοβαρότερο PvΕ. Αν έχει και μια νορμάλ αποδοχή και αποκτήσει επαρκές community ίσως και να έχει κάποιο potential σε σχέση με τα λοιπά σκουπίδια που φέραν απ'την Ανατολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα καλο... Ψάχνω απεγνωσμένα να δω αν θα βγει τιπτ καλό 16-17 :((

 

Δεν ειναι τυχαιο γιατι εχει τοσα dislikes το video αυτο.

 

Βγαλτε plz την σαπιλα αυτο το video γιατι δεν μπορω να βλεπω πως τα εχει βαλει ολα μαζι αχταρμα(και μερικα μαλιστα που βγηκαν ειδαμε τι ρολο βαραγανε).Ειδικα τα πρωτα 3 ειναι για κλωτσιες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει ρε τι ψαχνω εγώ... Το τελευταίο καλό mmo. Που είχα καεί ήταν το archeage και για μένα ακόμη είναι top.. Όλοι ξέρουμε ότι το γαμ ** η trion με to p2w.... Εχω παίξει τα πάντα μα τα πάντα.. Εγώ είμαι καθαρά pvp player. Αλλά δε.. Εχω πρόβλημα να κάνω και pve και quest και dungeons... Αλλά όχι αυτό το πράμα. Του bdo πχ

. Το διαφημίζαν για top. Pvp game. Και το 95% κάνεις grind... Farming fishing horse training... Και pvp να παρεις spot η gvg η τώρα ποια siege κτλπ... Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο... Απλά. Απαιτώ κάποια πράγματα το 2016-17.. Πολύ καλά γραφικά.. Και όχι p2w έλεος όχι άλλο p2w.. Θα το καταλάβουν? Εδώ η ηληθια η πορνη η daum.

Σε κάθε συνέντευξη της έλεγε.. Δεν θέλουμε. Να γίνουμε. Trion... Θα κάνουμε τα πάντα να μην γίνουμε p2w... Και. Βάλανε και p2w στα άλογα να αλλάζεις σκιλλ με. Τα λεφτά και να τα πουλάς πιο ακριβά... Και κάτι βλακιες με. Μπογιές... Δίλαδη έλεος ποια...

 

Edit : πρώτον κλαίω με της τιμές του ernly access του...

το crowfall καλό είναι αλλά... Τα mmos πιστεύω πρέπει να πάνε μπροστά όχι πίσω... 2017 γραφικά του wow?.. Qq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το crowfall καλό είναι αλλά... Τα mmos πιστεύω πρέπει να πάνε μπροστά όχι πίσω... 2017 γραφικά του wow?.. Qq

ποιος **** γραφικά , μπορούν να μου δώσουν κάτι με γραφικά που οκ να μην πονάνε τα μάτια αλλα να είναι άψογο σε όλα τα άλλα? να έχει κάτι να δώσει , να μην γίνεται βαρετό πριν προλάβεις να το μάθεις? να μην είναι p2win ? τα γραφικά είναι το ποιο εύκολο πράγμα να διορθωθεί, όλα τα άλλα πάσχουν στα νέα mmo .....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...