Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αν κανω την ερωτηση στο σωστο υπo φορουμ αλλα αν γνωριζει κανεις ας απαντησει.Σε ενα λαπτοπ 5ετιας,6ετιας αν μπει ενας SSD υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει η αποδοση παιχνιδιων οπως το Wartune να βελτιωθει το lag και διαφορα αλλα θεματα δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω φιλε μου για την απαντηση.Εχω εναν γνωστο με ολοιδιο λαπτοπ που μετα απο αγορα ssd μου ειπε πως ειδε τεραστια βελτιωση στο παιχνιδι και πως και με δυο χαρακτηρες ταυτοχρωνα επαιζε με διαφορετικους browser χωρις κοληματα κλπ.Μαλον παπας ηταν αυτα οπως φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω ξερω αν αξιζει αλλα δειχνει τραγικα αργο και αδιαφορο. Επισης αν καποιος σε φαει στα καλα καθουμενα μπορει να σου κλεψει και αντικειμενα/gear που εχεις?Wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω ξερω αν αξιζει αλλα δειχνει τραγικα αργο και αδιαφορο. Επισης αν καποιος σε φαει στα καλα καθουμενα μπορει να σου κλεψει και αντικειμενα/gear που εχεις?Wtf?

ναι έτσι δεν έχουν στο abilion? Ωραία η λογική medieval και τόξα και έτσι.. Αλλά το mele φενεται τραγικό.. Δεν δεν...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεγάλη περιέργια ρε συ galane πώς ακριβώς ψάχνεις για mmo.

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το Bless online για παράδειγμα είναι το κλασσικό KR σκουπίδι και το Gloria Victis είναι ένα πολύ niche mmorpg που θα απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο και περιορισμένο κοινό.

 

Όπως σε έχω κόψει ψάχνεις για το επόμενο Lineage/Guild Wars/FinalFantasy/World of Warcraft το οποίο όμως δεν υπάρχει στον ορίζοντα.

 

Τα μόνα mmorpg που φαίνεται να έχουν κάποιο potential άσχετα με το πότε και αν θα βγουν είναι:

- το Lost Ark, το Lineage Eternal (που δεν είναι το κλασσικό mmorpg αλλά μια μίξη diablo-mmo)

- το Chronicles of Elyria που επίσης φαίνεται ιδιαίτερο mmo και πολύ χλωμό το κόβω να κάνει πάταγο.

- το Crowfall που είναι το μόνο σοβαρό wow-clone στον ορίζοντα

- το Revelations Online που 99,9% θα είναι η κλασσική KR πίπα αλλά αφήνω μικρό ενδεχόμενο να μην είναι

Αυτά.

 

Κάτι Camelot Unchained, Gloria Victis, Albion Online, Bless Online είναι παιχνίδια που δεν έχουν λόγο ύπαρξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω τα energy access απεγνωσμένα να βρω ότι κάποιο θα βγει και δεν το ξέρουμε :ρ

Γενικά παίζω ρε ότι mmo βγαίνει. Και ξέρω ότι δεν έχουμε τιτπ. Καινούργιο για 16-17 αλλά θέλω να ελπίζω... Ναι μονο με το lost Ark θα ασχοληθώ μάλλον.. Που είναι τελικά από ότι είδα mmo-hack slash.. Gw2 που δεν ειναι p2w προσπάθησα να το παίξω αλλά μ φάνηκε πολύ βαρετό... Wow δεν μ άρεσε ποτέ.. Τ Bless το ξέρω ότι θα είναι σκουπίδι αλλά όλοι πιστεύω θα μπούμε έτσι κάνα 10 ημερο χαχαχα γενικά θέλω να βρω κάτι. Να χαζολογισω μέχρι χειμώνα να βγει τιπτ.. Παίζω paragon αλλά οι mobes μου αρέσουν για λίγο.. Το παρατας και της ξανά πιάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειεται να βγει EU/NA μεσα στο 2017 το Lost Ark εκτος αν θες να παιξεις Κορεα με 30 proxies και 250 ping

. Καλά δνε έχεις 250 ping ούτε 30 proxy.. Αν βρεις καλό vpn. Μια χαρά ping έχει.. Αλλά συμφωνώ ότι δεν λέει να παίζεις κόρεα.. :ρ οπότε βγει τέλος πάντων... Γενικά βγαίνουν πιο γρήγορα από ότι βγαίναν παλιά τα κορεατικα σε Ευρώπη... Θα δούμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galane καταλαβαίνω τον πόνο σου και την κάψα σου να βρεις ένα νέο MMORPG που θα σε απορροφήσει αλλά φίλε ήμουν και γω στη θέση σου και τσάμπα παιδεύεσαι. Δε ξέρω ποια εμπειρία ήταν αυτή που σε έβαλε στα mmo πριν μερικά χρόνια και προσπαθείς να ξαναζήσεις ακριβώς το ίδιο συναίσθημα αλλά ξέχασέ το.

Πρώτον σίγουρα έχουν περάσει κάποια χρόνια και έχεις μεγαλώσει και δεύτερον μετά από τόσα mmorpg που έχεις δοκιμάσει το βλέπω απίθανο στο κοντινό μέλλον να βρεις κάτι που πραγματικά θα σε εκπλήξει. Τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει.

 

Τώρα από κει και πέρα η συμβουλή μου και για σένα και για οποιονδήποτε άλλο είναι σε αντίστοιχη φάση είναι να δεις παιχνίδια που ήδη υπάρχουν που ίσως δε τους έδωσες τη δέουσα σημασία:

- Diablo 3. Με τα καλά του και τα στραβά του μπορεί να σου προσφέρει ένα πολύ όμορφο gameplay και είναι μια ωραία casual εμπειρία.

- Path of exile. Το πιο "βαθύ" action rpg που έχω παίξει. Αγγίζει το τέλειο σε επίπεδο itemisation/economy. Βέβαια, για να το απολαύσεις πλήρως θέλει σοβαρό commitment, αρκετό διάβασμα και 2-3 wasted χαρακτήρες μέχρι να καταλάβεις τι κάνεις.

- FF14. Εξαιρετικό παιχνίδι αν μπεις σε διαδικασία να απολαύσεις τον κόσμο του. Δεν είναι της κατηγορίας "μπαίνω και πίου πίου μέχρι να ευχαριστηθεί η καρδιά μου". Αν σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια με σοβαρή ιστορία που θα κάτσεις να διαβάσεις τι λένε τα ρημαδοquest και γενικά αν κατανοείς τι είναι final fantasy είναι must. Δεν έχει pvp.

- WoW. Όπως και συ και γω το σνομπαρα και ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά μέχρι πριν ένα μήνα. Έχοντας αφιερώσει χρόνο και χρήματα σε σκουπίδια τύπου BnS/BDO/ΟτιδήποτεΆλλοΚυκλοφόρησεΤαΤελευταία12χρόνια κατάλαβα γιατί αυτό το παιχνίδι έχει 20πλάσιους χρήστες από το 2ο. Μπορεί να μη φαίνεται όσο skilled τα εντυπωσιακά "action mmorpg" που έχεις συνηθίσει αλλά πίστεψέ με είναι 20 φορές πιο βαθυ.

- Μη κολλάς γενικότερα σε mmorpg ΜΟΝΟ. Υπάρχουν παιχνίδια όπως το Grim dawn που ανέφερες, το Witcher 3, το Fallout 4 που είναι must-play και η εμπειρία τους προσεγγίζει μια mmorpg εμπειρία πολύ περισσότερο από τα σκουπίδια που έχεις παίξει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το μονο αξιολογο MMΟ που επαιξα μετα απο το Lineage2, ειναι το ArcheAge. 

Δυστυχως το χαλασε η TRINΟ και βαρεθηκα που το progress βασιζεται τοσο πολυ στο RNG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...