Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα mmo που θα παίζει μόνο σε δυνατά συστήματα δεν πρόκειται να πετύχει, γιατι αν έχει φοβερά γραφικά θα θέλει και τρελό μηχάνημα για raid/mass pvp etc. ένας απο τους λόγους που το wow είναι ακόμα top είναι πως ακόμα και παλιότερα συστήματα το τρέχουν νερό, πρέπει να μπορούν να το παίξουν όσο το δυνατών περισσότεροι και οι περισσότεροι δεν έχουν top μηχανήματα . Τεράστιο παράδειγμα το wow, το ποιο επιτυχημένο mmo όλων των εποχών που ακόμα και μετά απο τόσα χρόνια συνεχίσει να παραμένει στην κορυφή και ακόμα έχει αυτά τα γραφικά με ελάχιστες διορθώσεις. 
Δεν τους νοιάζει με λίγα λόγια αν μπορείς η δεν μπορείς εσύ και εγώ να παίξουμε , μπορεί εμείς να μην παίξουμε αλλα στη θέση μας θα παίξουν χίλιοι  
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε ποτέ κανείς παράπονο για τα γραφικά του bdo. Μποριες να το παίξεις και σε low kai σε medium και σε όλα ultra. Με αυτήν την λογική θα μηνουμε για πάντα στο wow. Δεν είναι λογική αυτή. Καταλαβαίνω τι λες. Και αυτή η λογική υσχυει για τα 12 χρόνα για εμένα του lol. Πχ για να καταλάβεις. Αν ένα wow 2 βγει τώρα το 17. Πιστεύεις ότι δεν θα αναβαθμίσουν ένας προς ένας όλοι τα PC, tous??????? Σοβαρά τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε ποτέ κανείς παράπονο για τα γραφικά του bdo. Μποριες να το παίξεις και σε low kai σε medium και σε όλα ultra. Με αυτήν την λογική θα μηνουμε για πάντα στο wow. Δεν είναι λογική αυτή. Καταλαβαίνω τι λες. Και αυτή η λογική υσχυει για τα 12 χρόνα για εμένα του lol. Πχ για να καταλάβεις. Αν ένα wow 2 βγει τώρα το 17. Πιστεύεις ότι δεν θα αναβαθμίσουν ένας προς ένας όλοι τα PC, tous??????? Σοβαρά τώρα..

Πολυ απλα οχι και απορω πως καθεται και γραφεις τετοια πραγματα και τα πιστευεις κιολας. Να αναβαθμισει ο αλλος ολοκληρο τον υπολογιστη του για ενα παιχνιδι??

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

 

Ποιοι το 50% που ειναι ακομα με 2πυρηνους(οχι οτι εν μερη χρειαζονται και παραπανω αλλα λεμε τωρα).

 

Επισης μιας και ειδα και αναφερθηκε το Wow,να θυμισω μονο οτι αν και η μηχανη των γραφικων δεν ειναι καινουργια τα γραφικα σε γενικες γραμμες εχουν αλλαξει και πλεον το Wow δεν το λες και ελαφρυ παιχνιδι https://us.battle.net/support/en/article/world-of-warcraft-legion

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ απλα οχι και απορω πως καθεται και γραφεις τετοια πραγματα και τα πιστευεις κιολας. Να αναβαθμισει ο αλλος ολοκληρο τον υπολογιστη του για ενα παιχνιδι??

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

 

Ποιοι το 50% που ειναι ακομα με 2πυρηνους(οχι οτι εν μερη χρειαζονται και παραπανω αλλα λεμε τωρα).

 

Επισης μιας και ειδα και αναφερθηκε το Wow,να θυμισω μονο οτι αν και η μηχανη των γραφικων δεν ειναι καινουργια τα γραφικα σε γενικες γραμμες εχουν αλλαξει και πλεον το Wow δεν το λες και ελαφρυ παιχνιδι https://us.battle.net/support/en/article/world-of-warcraft-legion

και το paragon π έχει cry engine 4 παίζει σε 2 core. Και σε κάρτα 1gb. Και γιατι Θες να μου αλλάξεις την γνώμη μου?.... Εγώ έτσι πιστεύω τι να κάνουμε? Καταρχήν εγώ δεν λέω να αγοράζουμε κάθε χρόνο PC. Δεν μπορούμε να κάνουμε καλύτερα γραφικά με λιγότερες απαιτήσεις? Καλύτερο dev?... Απλά. Ειπα. Εγω ότι προσωπικά πιστεύω.. Αν βγει wow 2

. Όλοι θα τρέξουν..

 

Ps.. Αν δε σας νοιάζουν εσάς καθολου τα γραφικά. Lineage. Wow. *** μεεχρι σήμερα σωστά? Πο το wow αν και δεν. Οι αρέσει προσωπικά.. Αν έχω 30 φίλους που παίζαμε παθιασμενα ηλικίες 28-35 σήμερα δεν παίζουν γιατί λένε ότι έχει χαλάσει τεσπα μην το πάμε συνέχεια στο wow... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το paragon π έχει cry engine 4 παίζει σε 2 core. Και σε κάρτα 1gb. Και γιατι Θες να μου αλλάξεις την γνώμη μου?.... Εγώ έτσι πιστεύω τι να κάνουμε? Καταρχήν εγώ δεν λέω να αγοράζουμε κάθε χρόνο PC. Δεν μπορούμε να κάνουμε καλύτερα γραφικά με λιγότερες απαιτήσεις? Καλύτερο dev?... Απλά. Ειπα. Εγω ότι προσωπικά πιστεύω.. Αν βγει wow 2

. Όλοι θα τρέξουν..

 

Ps.. Αν δε σας νοιάζουν εσάς καθολου τα γραφικά. Lineage. Wow. *** μεεχρι σήμερα σωστά?

Το οτι λες την γνωμη σου δεν σημαινει οτι πρεπει αναγκαστικα να συμφωνουμε ή να το δεχτουμε επειδη ειναι γνωμη σου. Αν πχ γραψεις οτι εξω αυτη τη στιγμη ειναι νυχτα εμεις θα ειμαστε κακοι αν πουμε οτι αυτο το πραγμα δεν ισχυει?Και παλι βεβαια η γνωμη σου θα ειναι οτι εξω ειναι νυχτα οτι και να λεμε εμεις.

 

Επισης οσον αφορα το mmo gaming αν δεν εχεις πληροφοριες στα χερια σου για το τι γενικα στοιχιζει και τι απαιτησεις εχεις για την δημιουργια του,για ποιο λογο γραφεις οτι γραφεις??Νομιζεις οτι το θεμα των μεγαλων mmo ειναι μονο αν θα εχουν καλυτερα γραφικα?? 

 

Το τελευταιο που γραφεις btw δεν κολλαει πουθενα. και αυτο γιατι πολυ απλα τα δυο παιχνιδια δεν εχουν καμια στην ουσια σχεση μεταξυ τους και γιατι για το δευτερο κομματι(οσο κακο και αν ηταν το τελευταιο expansion)ναι ειναι ακομα απο τα top.

Αλλα το προβλημα ειναι οτι οπως λες και εσυ ο ιδιος εισαι κυριως pvp παικτης αρα ειναι λογικο να μην σε ενθουσιαζουν παιχνιδια οπως το Wow ή το Final Fantasy(το οποιο μαλιστα εχει πολυ αξιολογα γραφικα αλλα ειναι περισσοτερο pve παιχνιδι) που ειναι απο τα κορυφαια αυτη την στιγμη Mmo της αγορας.

Εγώ είμαι καθαρά pvp player. Αλλά δεν χω πρόβλημα να κάνω και pve και quest και dungeons

Επισης μαλλον τα εχεις μπερδεψει και σε αυτο που εγραψες. Δεν ειναι το θεμα αν εχεις προβλημα ή οχι αλλα το οτι για να ανεβεις lvl σε ολα τα mmo ουτως ή αλλως πρεπει να κανεις quest ή Dungeons. Και υποψην αλλα σε maximum lvl το pve δεν ειναι τα quest αλλα τα raid.

Αν έχω 30 φίλους που παίζαμε παθιασμενα ηλικίες 28-35 σήμερα δεν παίζουν γιατί λένε ότι έχει χαλάσει   :P

Καλα συγνωμη αλλα τους φιλους σου σε Internet cafe τους γνωρισες? :P 30φιλους που να παιζαν wow και γενικα mmo? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχχχαχαχχχχα κλαίω... Ρε Fulgore αφού σε αγαπάω κ το ξέρεις γιατί μου το κάνεις αυτό?? Εννοώ με λίγα λόγια... Ότι πρέπει να ύπαρχη εξελιγμένο mmo να βγει κάτι εξελιγμένο .... Αυτό θελω

 

. Γενικά ρε παιδί μου είμαστε μια μικρή ομάδα σαν guild. Πολλά. Χρόνια άλλοι παίζανε wow alloi gw2 arxheage κτλπ κτλπ.. Και ακούω γνώμες.. Να μου πεις δεν μετράνε οι δικές μας το σύνολο οοκ...

 

P.s ας κλείσουμε με αυτό. Τέλος αν δεν νοιάζει στην πλειοψηφία τα γραφικά στα mmo

. Γιατί το bdo

Είχε τόσο μεγάλο hype?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχχχαχαχχχχα κλαίω... Ρε Fulgore αφού σε αγαπάω κ το ξέρεις γιατί μου το κάνεις αυτό?? Εννοώ με λίγα λόγια... Ότι πρέπει να ύπαρχη εξελιγμένο mmo να βγει κάτι εξελιγμένο .... Αυτό θελω

 

. Γενικά ρε παιδί μου είμαστε μια μικρή ομάδα σαν guild. Πολλά. Χρόνια άλλοι παίζανε wow alloi gw2 arxheage κτλπ κτλπ.. Και ακούω γνώμες.. Να μου πεις δεν μετράνε οι δικές μας το σύνολο οοκ...

 

P.s ας κλείσουμε με αυτό. Τέλος αν δεν νοιάζει στην πλειοψηφία τα γραφικά στα mmo

. Γιατί το bdo

Είχε τόσο μεγάλο hype?

Γιατι ετσι λειτουργει ο κοσμος πλεον.Χτιζει σε καθε νεο mmo που εχει μια μικρη προβολη hype(το ιδιο γενικα και σε παιχνιδια)και μετα απο λιγο ξενερωνουν ολοι τους.

 

Και με το guild wars τα ιδια. http://www.metacritic.com/search/all/guild%20wars%202/results

Βαθμολογιες και hype στο Θεο,αρκετοι λεγανε για Wow killer λογω μοντελου αγορας αλλα ο κοσμος μαλλον το βαρεθηκε.Και παλι καλα που βγηκε και expansion αλλιως....

Και για τα γραφικα που λες δεν ειναι το θεμα αν συμφωνει καποιος ή διαφωνει.Προφανως και ολοι θα θελαμε καλυτερα γραφικα αλλα καλως ή κακως η πραγματικοτητα εδω και χρονια αυτη ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτιμώ τα γραφικά του BDO, αλλά σόρυ galanos αλλά σε mass pvp δεν είναι καθόλου οκ, έχει θέμα με τα fps όπου πλακώνουν πολλά άτομα (πχ gvg τώρα, world bosses κλπ), τουλάχιστον αν δεν έχεις υπερ-τούμπανο PC, που οι περισσότεροι δεν έχουν. Και το gvg υποτίθεται ότι είναι το σημαντικότερο aspect του pvp στο παιχνίδι πλέον.

 

Επίσης είναι και θέμα αισθητικής και γούστου. Εγώ ακόμη και τώρα πρόβλημα με τα γραφικά του wow δεν έχω, μου αρέσουν. Του Crowfall φαίνονται κάπως καλύτερα. Και έχουν τεράστια πλεονεκτήματα αυτά τα γραφικά από τεχνικής άποψης, ιδιαίτερα αν θες να κάνεις game που φτιάχνουν οι παίχτες δικά τους custom πράγμτα, π.χ. κάστρα, πόλεις κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κάναν δηλαδή όλα τα άλλα σωστά σε επίπεδο gameplay, rpg, economy, pvp, pve και τα γραφικά μας μάραναν.

Μόνο αυτό μας έλειπε. Να καθιερωθεί σαν βάση αυτό το ρετάλι που μας δίνουν τα τελευταία χρόνια και το μόνο που να αλλάζει να είναι τα γραφικά λες και μιλάμε για FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαστικά πάντως, σαν art design, το Revelation Online φαίνεται όμορφο. Και γενικά ακούγεται ότι είναι άρτιο παιχνιδάκι που έχει λίγο από όλα. Όλα αυτά αν δεν το πηδήξει εντελώς η εταιρία που θα το κάνει publish, που είναι πολύ πιθανό γιατί είναι εταιρία που έχει διαχειριστεί στο παρελθόν αρκετά f2p games..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φαίνεται ενδιαφέρον που είδα και αυτό το videaκι πριν μέρες

 

 

Δε με απασχολεί τόσο το cash shop εκτός και αν κάνουν καμιά χοντράδα. Δεν έχω θέμα και να πληρώσω όσο χρειαστεί για premium/vip ή τι άλλο έχει αρκεί να το αξίζει.

 

Αυτά που με απασχολούν είναι:

- Να έχει σοβαρό itemisation. Το  BnS έφαγε άκυρο από μένα εντός 2 ημερών γιατί δεν είχε items.

- Στο PVP αν έχω 1000stats να κάνω one-shot αυτόν που έχει 100 stats ή να μη με βάζει να κάνω pvp μαζί του. Όχι αυτή η αηδία που έχουμε όλοι τα ίδια stats και πατάει "πάνω στο skill" που γελάει ο κόσμος.

- Να έχει επαρκές solo και group content και smooth leveling experience.

 

Να πω την αλήθεια πλέον μετά το στραπάτσο από το BnS, το AA και το BDO που ήταν απείρως πιο hyped από το Revelations και τελικά όταν ήρθαν εδώ ήταν σκουπίδια από τα λίγα θα μου έκανε τρομερή αίσθηση να πάει το συγκεκριμένο καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ο Peon που έβαλες. Είναι πολύ σωστός... Και στο βίντεο που έβαλε why I stop bdo. Τα λέει σωστά... Το έχω δει το Game δεν με ενθουσιάζει λόγο γραφικών.. Μου φενονται παιδικά τελείως... Αλλά. Θα το δοκιμάσω φυσικά.. Το Cash Shop που λες έχει μεγάλη σημασία ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...