Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, est είπε

και το σύνολο των υπεραγορών έχουν μόνο spare ribs, κορτεζίνες που όπως ξέρουμε, υπολείπονται κατά πολύ σε υφή και γεύση.

 Τι διαφορές έχουν τα baby back ribs από τις κορτεζίνες; (σε χοιρινό πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1962

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

27 λεπτά πριν, plasTOST είπε

 Τι διαφορές έχουν τα baby back ribs από τις κορτεζίνες; (σε χοιρινό πάντα)

Τα baby back ή loin ribs που το ΑΒ τα διαθέτει σαν "χοιρινά παϊδάκια" είναι το άνω μέρος των πλευρών προς τη ραχοκοκαλιά του χοίρου. Η κοπή τους είναι πιο σπάνια καθώς κατά τον τεμαχισμό του ζώου παραμένουν συνήθως  ως μέρος της μπριζόλας. Οι κορτεζίνες αποτελούν την προέκτασή τους προς την κοιλιά, την πανσέτα και είναι οπωσδήποτε λιγότερο τρυφερές και νόστιμες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, est είπε

Τα baby back ή loin ribs που το ΑΒ τα διαθέτει σαν "χοιρινά παϊδάκια" είναι το άνω μέρος των πλευρών προς τη ραχοκοκαλιά του χοίρου. Η κοπή τους είναι πιο σπάνια καθώς κατά τον τεμαχισμό του ζώου παραμένουν συνήθως  ως μέρος της μπριζόλας. Οι κορτεζίνες αποτελούν την προέκτασή τους προς την κοιλιά, την πανσέτα και είναι οπωσδήποτε λιγότερο τρυφερές και νόστιμες

Να σου πω την αλήθεια όποτε αγοράζω από Mart τα κομμάτια, παρόλο που λένε κορτεζίνα, είναι τα κομμάτια κομμένα από τον σπόνδυλο επάνω προς τα κάτω. Μπορεί να έτυχε κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Να σου πω την αλήθεια όποτε αγοράζω από Mart τα κομμάτια, παρόλο που λένε κορτεζίνα, είναι τα κομμάτια κομμένα από τον σπόνδυλο επάνω προς τα κάτω. Μπορεί να έτυχε κιόλας.

Τα ξέρω, τα έχω δοκιμάσει και είναι σίγουρα spare ribs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, est είπε

Δυστυχώς, μόνο επιλεγμένα κρεοπωλεία διαθέτουν αυτή την κοπή και μάλιστα σε αρκετά υψηλότερη τιμή.

Ενώ ο AB τα έχει σε καλή τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενώ είμαι έτοιμος να μπω σε 4ψηφιο νούμερο αγοράς,(Rogue 425RSIB) βλέπω τη Knox 4.2 της Jamestown και ξύνω το κεφάλι μου.Την έχει κανεις; 
Μόνο σούβλα δεν έχει ρε παιδιά….κι έχει το 1/3 σε λεφτά,και μόνο καλά πράγματα διάβασα.

Δε θέλω όμως να δώσω 500 και του χρόνου να τραβάω τα μαλλιά μου που δεν πήγα στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, rallistas said:

 

Δε θέλω όμως να δώσω 500 και του χρόνου να τραβάω τα μαλλιά μου που δεν πήγα στην άλλη.

Δε θα τραβάς τα μαλλιά σου αλλά η διαφορά αυτή υπάρχει και στην ποιότητα των 2 προϊόντων, οπότε το  "buy nice or buy twice" έχει νόημα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rallistas είπε

Κι ενώ είμαι έτοιμος να μπω σε 4ψηφιο νούμερο αγοράς,(Rogue 425RSIB) βλέπω τη Knox 4.2 της Jamestown

Καλημερες

Ειναι σα να συγκρινεις Audi με Dacia.

Οσο καλοφτιαγμενο να ειναι και oσα extra να εχει το Dacia δε μπορει να φτασει την ποιοτητα του Audi.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

Καλημερες

Ειναι σα να συγκρινεις Audi με Dacia.

Οσο καλοφτιαγμενο να ειναι και oσα extra να εχει το Dacia δε μπορει να φτασει την ποιοτητα του Audi.

 

renault_duster_russia_1.webp.80105bda7ed5e735fc8f492196b554de.webp

Την ποιότητα του Renault τη φτάνει; 😂

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω κι εγω ρε παιδια....Η πρωτη θα ειναι.

Συμφωνω απολυτα με το "buy twice" γι αυτο και τα πιο πολλα gadget μου ειναι μονο επωνυμα.Γιατι καηκα στο παρελθον και το εκοψα το πειραμα.Θα παω μια βολτα να τη δω γιατι εχω κοντα Πρακτικερ, ετσι για να μου φυγει η απορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, est είπε

renault_duster_russia_1.webp.80105bda7ed5e735fc8f492196b554de.webp

Την ποιότητα του Renault τη φτάνει; 😂

Με μόνωση κετσέ και να ακούς την αντλία πετρελαίου σε καινούργιο αυτοκίνητο των 30χιλ,  όχι δεν την φτάνει :D

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, est είπε

renault_duster_russia_1.webp.80105bda7ed5e735fc8f492196b554de.webp

Την ποιότητα του Renault τη φτάνει; 😂

Πάντως πέρα από την πλάκα, η δική μου εκτίμηση είναι πως οι Ευρωπαϊκές ψησταριές έχουν μεγαλύτερη υπεραξία εξαιτίας των αυξημένων δασμών με τους οποίους επιβαρύνονται οι Αμερικανικές. Δηλαδή υπάρχουν φθηνές σχετικά, Ευρωπαϊκές ψησταριές με υψηλή ποιότητα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, rallistas είπε

Ξερω κι εγω ρε παιδια....Η πρωτη θα ειναι.

Συμφωνω απολυτα με το "buy twice" γι αυτο και τα πιο πολλα gadget μου ειναι μονο επωνυμα.Γιατι καηκα στο παρελθον και το εκοψα το πειραμα.Θα παω μια βολτα να τη δω γιατι εχω κοντα Πρακτικερ, ετσι για να μου φυγει η απορια.

Buy nice...

Σκεψου οτι θα δωσεις 1-1.5χιλ αλλα θα την εχεις για πανω απο 10 χρονια ανετα!

Εγω ειμαι ηδη στον 5ο χρονο της δικης μου, ψηνω ειλικρινα ΣΥΝΕΧΕΙΑ, και ρε φιλε ειναι σαν καινουρια. Και ψηνει τελεια σε ολο το ευρος της. Δεν καθομαι να ψαχνω ζεστες και ψυχρες ζωνες.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...