Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι το κακό κάνουν που αναβαθμίζουν ανά 1 ή 2 βδομάδες; Αν δεν χαλάει κάτι δηλαδή δεν βλέπω το κακό. Σε άλλες γίνονται ακόμα πιο συχνά (βλέπε FB και Messenger) αλλά εκεί συνήθως τα κάνουν κ@λος οπότε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι το κακό κάνουν που αναβαθμίζουν ανά 1 ή 2 βδομάδες; Αν δεν χαλάει κάτι δηλαδή δεν βλέπω το κακό. Σε άλλες γίνονται ακόμα πιο συχνά (βλέπε FB και Messenger) αλλά εκεί συνήθως τα κάνουν κ@λος οπότε οκ.

Το Viber συχνά, φτάνει και τα 3 updates μέσα σε μια εβδομάδα. Έχω βαρεθεί να διαβάζω "What's new", τα οποία συχνότατα είναι ίδια και απλώς επαναλαμβάνονται με την ευκαιρία ενός bug fix, συν ότι δημιουργεί κακή εντύπωση για τον Developer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Viber συχνά, φτάνει και τα 3 updates μέσα σε μια εβδομάδα. Έχω βαρεθεί να διαβάζω "What's new", τα οποία συχνότατα είναι ίδια και απλώς επαναλαμβάνονται με την ευκαιρία ενός bug fix, συν ότι δημιουργεί κακή εντύπωση για τον Developer.

 

Πάντως σε εμένα τουλάχιστον, πριν τις 2 τελευταίες ενημερώσεις, είχε πάνω από μήνα να κάνει. Μπορεί όταν αυξάνεται η συχνότητα στις ενημερώσεις να ετοιμάζουν κάποια σημαντική αλλαγή.

Η Google επίσης κάνει πολλές φορές και 2 ενημερώσεις τη βδομάδα σε κάποια εφαρμογή, ενώ κάθε εβδομάδα γίνεται στάνταρ ενημέρωση στις περισσότερες εφαρμογές της χωρίς να έχει καινούρια περιγραφή. Αυτό δεν πάει να πει ότι δημιουργεί κακή εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σε εμένα τουλάχιστον, πριν τις 2 τελευταίες ενημερώσεις, είχε πάνω από μήνα να κάνει. Μπορεί όταν αυξάνεται η συχνότητα στις ενημερώσεις να ετοιμάζουν κάποια σημαντική αλλαγή.

Η Google επίσης κάνει πολλές φορές και 2 ενημερώσεις τη βδομάδα σε κάποια εφαρμογή, ενώ κάθε εβδομάδα γίνεται στάνταρ ενημέρωση στις περισσότερες εφαρμογές της χωρίς να έχει καινούρια περιγραφή. Αυτό δεν πάει να πει ότι δημιουργεί κακή εντύπωση.

Είμαι σε iOS. Τον τελευταίο μήνα έχει κάνει καμμιά δεκαριά!

Όταν μέρα παρά μέρα βλέπω bug fixes, μου δημιουργεί την εντύπωση ότι ή η εφαρμογή έχει πολλά προβλήματα που τρέχουν να τα λύσουν ( αν δεν είναι σημαντικά, γιατί δεν τα μαζεύουν μια φορά το μήνα; ) ή ότι είναι κρίσιμα και πρέπει να γίνουν αμέσως (κακό) ή δεν τους ενδιαφέρει να κάθεσαι να κοιτάς κάθε τρεις και λίγο τα What's New μήπως υπάρχει κάτι σημαντικό (έτσι τούς βολεύει) ή θέλουν να κάνουν εντύπωση ότι φροντίζουν καθημερινά την εφαρμογή. Σε κάθε περίπτωση δεν μ' αρέσει. Τώρα αν το προτιμάω απ' τις παρατημένες εφαρμογές, ναι, το προτιμάω αλλά αυτοί έχουν πάει στην άλλη άκρη.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο ωραιοι ειναι οι δικοι μας οι ελληναρας που βγαλαν μια μπουρδα και μιση (=δεν επαιζε καν η βασικη λειτουργικοτητα :D ) και

τρεχαν μετα στα καπακια να βγαλουν 2ο update (οκ, οι μισοι τρεχαν, της alpha γιατι οι αλλοι μισοι, της cosmote εβγαλαν μετα απο κατι μερες)

 

edit: αλλος καλυτερος κι ο textraς, 33602 10:30 το πρωι, 33603 τωρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το κακό κάνουν που αναβαθμίζουν ανά 1 ή 2 βδομάδες; Αν δεν χαλάει κάτι δηλαδή δεν βλέπω το κακό. Σε άλλες γίνονται ακόμα πιο συχνά (βλέπε FB και Messenger) αλλά εκεί συνήθως τα κάνουν κ@λος οπότε οκ..

 

Απλως δεν μπορω να στειλω και να μου στειλουν μυνηματα στο βαιμπερ στο λαπτοπ εδω και καποιον καιρο και δεν ξερω γιατι...ξερει μηπως κανεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως δεν μπορω να στειλω και να μου στειλουν μυνηματα στο βαιμπερ στο λαπτοπ εδω και καποιον καιρο και δεν ξερω γιατι...ξερει μηπως κανεις;;

 

Δες από το κινητό σου αν είναι ενεργοποιημένο το λάπτοπ στις συσκευές σου (ρυθμίσεις -> επιφάνεια εργασίας & τάμπλετ) και αν δεν είναι, ενεργοποίησε το μέσω του κινητού. Αν δεν φταίει αυτό, πιθανώς με ένα uninstall - install να στρώσει, αλλά θα χαθούν τα μηνύματα από το λάπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται,

έχασα το κινητό μου και θέλω να διαγράψω από το Viber που έχω στο desktop, τον λογαριασμό μου από όλες τις συσκευές. Από όσο είδα αυτό μπορεί να γίνει μόνο από το smartphone που το έχεις εγκατεστημένο, από το desktop μπορείς να διαγράψεις μόνο την εφαρμογή του υπολογιστή. Είναι όντως έτσι κι αν ναι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να σβησεις τα παντα απο το τηλεφωνο σου μεσω του google account σου.

 

https://support.google.com/accounts/answer/6160491?hl=en

 

φίλε το δοκίμασα αυτό αλλά νομίζω για να πιάσει πρέπει να είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ το κινητό και αυτός που βρήκε το δικό μου το έχει μάλλον σε fly mode ή το έκανε ήδη αυτός επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί δεν το βρίσκει καν το κινητό το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Εχω το ρενμτι 4α κ μονο οταν ανοίγω το βιμπερ μου έρχονται τα μνμτα. Απο που το κανω να ειμαι παντα ονλινε στο βιμπερ;

 

Το ιδιο εκανε και στα Redmi Note 3 της παρεας μου και απλα εβαλα το viber να εξαιρείται απο την εξοικονομηση ενεργειας που εχουν τα android 5 (ή 6) και μετα εκδοσεις. Δεν θυμαμαι σε ποιο menu ειχα μπει γιατι παει καιρος, απλα googlαρε το και θα βγαλεις ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Εχω το ρενμτι 4α κ μονο οταν ανοίγω το βιμπερ μου έρχονται τα μνμτα. Απο που το κανω να ειμαι παντα ονλινε στο βιμπερ;

Για να δουλέψει το viber σωστά, πατάς το κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών, τραβάς την εφαρμογή του viber προς τα κάτω και μετά πατάς επάνω στο λουκέτο. Αν το έκανες επιτυχώς, στις πρόσφατες εφαρμογές σου θα εμφανίζεται το viber με ένα λουκέτο πάνω δεξιά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...