Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορές RT Psycho με σκέτο ULTRA την ημέρα. Καλύτερες σκιάσεις(κτίριο, φοίνικας κ.α.) και περισσότερο/χρωματικά σωστότερο ανακλώμενο φως(psycho) στο κάτω μέρος της γέφυρας και στο κτίριο. Ειδικά αριστερά από τον καπνό.

Spoiler

tH1lnHp.jpg

p8RIwEn.jpg

υ.γ. Η ουσία του RT είναι κυρίως το occlusion(RT medium), τα reflections και το βράδυ το diffuse lighting(ultra). Γιατί και το raster GI την ημέρα είναι αρκετά καλό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Ξαφρίστε όλα τα Drop Boxes δεν ειδα να το γράφει κάποιος εδώ και μου έκανε εντύπωση

Προσοχή ακολουθεί spoiler

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αν έχετε στην κατοχή σας τον πίνακα ζωγραφικής BRANCESI υπάρχει ένα 'Bug' που λογικα με το επόμενο update θα το φτιάξουν ο πίνακας έχει τιμη 4000$ πάτε σε οποιοδήποτε Drop Box τον πουλάτε κανετε esc γίνεται transfer στον λογαριασμό σας το ποσό άμεσως μπορείτε να ξανακάνετε log in στο Drop Box και να τον αγοράσετε με 5$ επαναλαμβάνετε το μεχρι να ξαφρίσετε όλα τα λεφτά.

 

Τιπ για το απο πανω

Spoiler

Υπαρχει και duplicate glitch. Πουληστε το στο drop point, και μετα πατηστε esc + f για να το ανοιξετε παλι. Αν εχετε μπει στο bugged περιβαλλον, πανω τα lvl σας θα βγαινουν εκτος οθονης. Σπαμμαρετε αριστερο κλικ και ειστε ετοιμοι. 

Αντι να τα παιρνετε πισω 1-1 ή ακομα και 5-5, βαλτε 5 οπλα στο drop point, αγοραστε τα πισω (για να ανεβασετε το budget του) και πουληστε περισσοτερους πινακες ωστε με το dupe glitch να παιρνετε 30-30 πινακες πισω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Διαφορές RT Psycho με σκέτο ULTRA την ημέρα. Καλύτερες σκιάσεις(κτίριο, φοίνικας κ.α.) και περισσότερο/χρωματικά σωστότερο ανακλώμενο φως(psycho) στο κάτω μέρος της γέφυρας και στο κτίριο. Ειδικά αριστερά από τον καπνό.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

tH1lnHp.jpg

p8RIwEn.jpg

υ.γ. Η ουσία του RT είναι κυρίως το occlusion(RT medium), τα reflections και το βράδυ το diffuse lighting(ultra). Γιατί και το raster GI την ημέρα είναι αρκετά καλό.

Σε ευχαριστω για τις φωτογραφιες.

Σε μερικες σκηνες στο παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερα με RTX αλλα σε αλλες παλι δεν βλεπω και μεγαλη διαφορα ειδικα την ημερα..πιο πολυ το βραδυ γινεται η δουλεια πιστευω με τα φωτα..και στο νερο που εχω δει σε κατι βιντεο εχει αρκετα μεγαλη διαφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τρέχετε απλά ένα cheat engine , 4byte ψάχνετε ακριβώς τα λεφτά που έχετε και μετά από 2-3 αλλαγές εεε βρήκατε την τιμή και βάζετε όσα χρήματα θέλετε 

 

από το να ψάχνετε bugs και πάρε δώσε μια ώρα με αντικείμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Balantakos είπε

Σε ευχαριστω για τις φωτογραφιες.

Σε μερικες σκηνες στο παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερα με RTX αλλα σε αλλες παλι δεν βλεπω και μεγαλη διαφορα ειδικα την ημερα..πιο πολυ το βραδυ γινεται η δουλεια πιστευω με τα φωτα..και στο νερο που εχω δει σε κατι βιντεο εχει αρκετα μεγαλη διαφορα...

το παιχνίδι προσφέρει πολύ immersion. Σε σκηνές όπως οταν γνωρίζεις dexter η όταν μιλάς με την EVE το RT το κάνει διαφορετικό παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ήθελα να ρωτήσω για ενα πράγμα που πραγματικά κάνει το παίγνιο γελοίο κατά την γνώμη μου και συγγνώμη αν εχει ξανά αναφερθεί.

Υπάρχει περίπτωση να πάψει αυτο το τσιτ με τα τεκ όπλα ελεύθερου σκοπευτή, που τρυπάνε ακόμα και το καταφύγιο του σανταμ στο ιρακ και το καταστρέφουν;

 

εντάξει καταλαβαίνω πως μπορώ απλά να τα προσπεράσω, όπως και κάνω, αλλά θεωρώ το να παίζω στο πιο δύσκολο επίπεδο και αν θέλω να καθαρίζω όλη την πόλη, απλα με ένα πινγκ και κρυψώνα, απολύτως γελοίο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, belray είπε

παιδιά ήθελα να ρωτήσω για ενα πράγμα που πραγματικά κάνει το παίγνιο γελοίο κατά την γνώμη μου και συγγνώμη αν εχει ξανά αναφερθεί.

Υπάρχει περίπτωση να πάψει αυτο το τσιτ με τα τεκ όπλα ελεύθερου σκοπευτή, που τρυπάνε ακόμα και το καταφύγιο του σανταμ στο ιρακ και το καταστρέφουν;

 

εντάξει καταλαβαίνω πως μπορώ απλά να τα προσπεράσω, όπως και κάνω, αλλά θεωρώ το να παίζω στο πιο δύσκολο επίπεδο και αν θέλω να καθαρίζω όλη την πόλη, απλα με ένα πινγκ και κρυψώνα, απολύτως γελοίο....

Όχι.... τα Tech όπλα ειναι σχεδιασμένα έτσι ώστε να τρυπάνε και κτίρια.
Εδώ υπάρχει built Netrunner που μπορεις να κάνεις, που να έχεις one shot, οποιονδήποτε εχθρό,  χτυπώντας τον με οτιδήποτε όπλo έχεις.... ακόμα και ένα απλό πιστολάκι το κάνει overpower.

Επεξ/σία από InfinitySurfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kodorevi8ulis είπε

η τρέχετε απλά ένα cheat engine , 4byte ψάχνετε ακριβώς τα λεφτά που έχετε και μετά από 2-3 αλλαγές εεε βρήκατε την τιμή και βάζετε όσα χρήματα θέλετε 

 

από το να ψάχνετε bugs και πάρε δώσε μια ώρα με αντικείμενα

Συμφωνώ, αν είναι να χρησιμοποιήσουμε glitch/bug και να τρώμε τον χρόνο μας. Εγώ έβαλα trainer, φόρτωσα eddies και τέλος. Α, πέταξα και λίγο μέχρι την κορυφή του Arasaka tower που δεν είχα πάρει το Satori... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Balantakos είπε

Σε ευχαριστω για τις φωτογραφιες.

Σε μερικες σκηνες στο παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερα με RTX αλλα σε αλλες παλι δεν βλεπω και μεγαλη διαφορα ειδικα την ημερα..πιο πολυ το βραδυ γινεται η δουλεια πιστευω με τα φωτα..και στο νερο που εχω δει σε κατι βιντεο εχει αρκετα μεγαλη διαφορα...

Βαριέμαι λίγο να ανεβάσω screenshot αλλά το βράδυ με RT ultra κάθε μεγάλη πηγή διάχυτου φωτός(π.χ. φωτεινά billboards και σχεδόν κάθε φως) λειτουργεί σαν φακός που ρίχνει φως προς όλες τις κατευθύνσεις και βλέπεις extra αντανακλάσεις στις γυαλιστερές επιφάνειες. Ειδικά το βρεγμένο οδόστρωμα γεμίζει με φώτα στο ultra που δεν υπάρχουν με σκέτα RT reflections. Ενώ χωρίς RT αυτά τα φώτα είναι έντονα φωτισμένα πίξελ συν κάτι λίγα κρυμμένα φώτα γύρω τους για να δώσουν την ψευδαίσθηση της πηγής φωτός. Πράγμα που χαλάει και γειτονικές σκιές. Όπως συμβαίνει στα περισσότερα games.

Λογικά το RT ultra(diffuse light) είναι το ίδιο με το RT emissive lighting ή κάπως έτσι που είχαν στο Two Colonels του Metro Exodus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τιπ για το απο πανω

  Απόκρυψη περιεχομένων

Υπαρχει και duplicate glitch. Πουληστε το στο drop point, και μετα πατηστε esc + f για να το ανοιξετε παλι. Αν εχετε μπει στο bugged περιβαλλον, πανω τα lvl σας θα βγαινουν εκτος οθονης. Σπαμμαρετε αριστερο κλικ και ειστε ετοιμοι. 

Αντι να τα παιρνετε πισω 1-1 ή ακομα και 5-5, βαλτε 5 οπλα στο drop point, αγοραστε τα πισω (για να ανεβασετε το budget του) και πουληστε περισσοτερους πινακες ωστε με το dupe glitch να παιρνετε 30-30 πινακες πισω. 

 

Δε πιανει στο 1.06. Εσείς τι έκδοση έχετε? Αλλά έτσι κι αλλιώς τι να τα κάνεις τα λεφτά μόνο αμα θες να αγοράσεις αμάξια. Εχω 400.000 μόνο από αποστολές. Και δε πουλαω καν τα όπλα που βρισκω τα διαλυω για parts 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Δε πιανει στο 1.06. Εσείς τι έκδοση έχετε? Αλλά έτσι κι αλλιώς τι να τα κάνεις τα λεφτά μόνο άμα θες να αγοράσεις αμάξια. Εχω 400.000 μόνο από αποστολές. Και δε πουλάω καν τα όπλα που βρίσκω τα διαλύω για parts 

Πιάνει και στην 1.06 απλά νομίζω πως ο SabotazNic έκανε λάθος στα πλήκτρα ειναι esc + R και όχι esc + F

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2020 στις 10:07 ΠΜ, Anastazio είπε

Θελει δουλιτσα λιγο το balancing,εγω το τελειωσα περιπου στις 60κατι ωρες,στο hard,στην τελευταια αποστολη δεν εβλεπα κανενα,τρενο ο V, melee katana build, καποιος ειχε αναφερει οτι τα side ηταν μερος του main story και το σπασαν γιατι θα ηταν μεγαλο πραγμα που μαλλον παιζει καποιο ρολο στο πως χτιζεται το progression και να πω την αληθεια θα προτιμουσα να ηταν ενα.

Οι μονες αποστολες που με ζορισαν ηταν οι αγωνες πυγμαχιας...

οι αγωνες πυγμαχιας παρα ειναι ευκολοι.. εβαλα γκοριλα χερια φούσκωσα συμπληρώματα και απλά έκανα δεξιά αριστερά, μονο εκείνη που ειναι σα τραβεστι με ζόρισε λιγο γιατί πρόλαβε να χτυπήσει φαρμακείο 2 φορές αλλά την τρίτη την έριξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια αν έχει κάποιος ιδέα έχω κολλήσει εδώ

 

 

01.jpg

ναι οκ μπορώ να δω κάποιο οδηγό όπως εδω

02.jpg

το πρόβλημα όμως είναι οτι πραγματικά έχω κολλήσει ςδώ και μια μέρα σε αυτό το σημείο και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω ακόμα και διαβάζοντας τον οδηγό

 

υ.γ οποιοδήποτε σχόλιο σχετικά με τις επιδόσεις μου κατανοητό ναι είμαι άχρηστος σαν player fps rpg το μ'ονο που μπορώ να είμαι καλός ως gamer είναι το asseto corsa competizione......οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...