Προς το περιεχόμενο

Παράπονα από το e-shop


zacharias99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην παραβλέπουμε και το γεγονός πως αρνητικές αξιολογίσεις/feedback σε προϊόντα της σελίδας τους δε δημοσιεύουν.

+1

Eίχα κάνει αξιολόγηση ένα προιόν τους και μου την διέγραψαν 2-3 φορές. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα..!! να'μαι και γω να πω την αποψη μου..Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και τουλαχιστον εδω η εξυπηρετηση φυσαει..στα 4 χρονια που ψωνιζω απο eshop μονο μια φορα υπηρξε προβλημα με παραγγελια και δεν ηξεραν γιατι δεν την στελνουν απο πανω ενω τα προιοντα ηταν ετοιμα καμια βδομαδα,αλλα εκει ισως εφτεξα και γω γιατι την ειχα στειλει πρωτα Δραμα απο λαθος μου και μετα ισως υπηρξε μπερδεμα...Να προσθεσω πως ποτε δεν μου εχει τυχει ελατωματικο προιον και μια αλλη φορα παλια που δεν ηξερα απο υπολογιστες πηγα τον υπολογιστη στο μαγαζι να μου κανουν ολες τις συνδεσεις μεσα στο κουτι δωρεαν και την ιδια μερα..Οι τιμες στο καταστημα ειναι τελειες και πολυ σπανια βρισκω κατι φτηνοτερο μονο στο σκρουτζ,οπου και παλι μαζι με μεταφορικα και αντικαταβολη γινετε ακριβοτερο...Επισης χαρακτηριστικα θυμαμαι πριν κανα μηνα εψαχνα κατι μικροκαλωδια οπως : 4pin to 4pin molex για gpu , ενα extension 4pin power cable , ενα extension για φανακι και ενα καλωδιο ανταπτορα για φανακια γιατι η μιτρικη μου εχει μονο δυο θυρες και την μια την περνει το φανακι του επεξεργαστη ετσι πηρα ενα 1 to 6 fan adapter..μην τα πολυλογω πλαισιο ουτε με παραγγελια ειχαν κατι τετοιο ουτε στα public,μονο eshop αλλα οχι αμεσα διαθεσιμα,σε μια βδομαδα ομως ηρθαν..τεραστια ποικιλια προιοντων απλα θελει να προσεχεις αν θες να τα εχεις στην ωρα σου το τι ειναι αμεσα διαθεσιμο,τι σε 2-3 εργασιμες,4-7 εργασιμες και τι αναμενεται παραγγελια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..!! να'μαι και γω να πω την αποψη μου..Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και τουλαχιστον εδω η εξυπηρετηση φυσαει..στα 4 χρονια που ψωνιζω απο eshop μονο μια φορα υπηρξε προβλημα με παραγγελια και δεν ηξεραν γιατι δεν την στελνουν απο πανω ενω τα προιοντα ηταν ετοιμα καμια βδομαδα,αλλα εκει ισως εφτεξα και γω γιατι την ειχα στειλει πρωτα Δραμα απο λαθος μου και μετα ισως υπηρξε μπερδεμα...Να προσθεσω πως ποτε δεν μου εχει τυχει ελατωματικο προιον και μια αλλη φορα παλια που δεν ηξερα απο υπολογιστες πηγα τον υπολογιστη στο μαγαζι να μου κανουν ολες τις συνδεσεις μεσα στο κουτι δωρεαν και την ιδια μερα..Οι τιμες στο καταστημα ειναι τελειες και πολυ σπανια βρισκω κατι φτηνοτερο μονο στο σκρουτζ,οπου και παλι μαζι με μεταφορικα και αντικαταβολη γινετε ακριβοτερο...Επισης χαρακτηριστικα θυμαμαι πριν κανα μηνα εψαχνα κατι μικροκαλωδια οπως : 4pin to 4pin molex για gpu , ενα extension 4pin power cable , ενα extension για φανακι και ενα καλωδιο ανταπτορα για φανακια γιατι η μιτρικη μου εχει μονο δυο θυρες και την μια την περνει το φανακι του επεξεργαστη ετσι πηρα ενα 1 to 6 fan adapter..μην τα πολυλογω πλαισιο ουτε με παραγγελια ειχαν κατι τετοιο ουτε στα public,μονο eshop αλλα οχι αμεσα διαθεσιμα,σε μια βδομαδα ομως ηρθαν..τεραστια ποικιλια προιοντων απλα θελει να προσεχεις αν θες να τα εχεις στην ωρα σου το τι ειναι αμεσα διαθεσιμο,τι σε 2-3 εργασιμες,4-7 εργασιμες και τι αναμενεται παραγγελια..

σλουρπ :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παραβλέπουμε και το γεγονός πως αρνητικές αξιολογίσεις/feedback σε προϊόντα της σελίδας τους δε δημοσιεύουν.

 

παντως εγω σε διαφορα προιοντα εχω δει βαθμολογιες χαμηλες. πχ 2,3,4 και με αρνητικα σχολια. οχι του στυλ οτι ειναι για πεταμα, απλα οτι δεν ηταν τοσο καλο σε αυτο που επρεπε να κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα υποκαταστημα μιας μεγαλυτερης εταιριας,ειδικα στην Ελλαδα,μπορει σε γενικες γραμμες να εφαρμοζει μια κοινη πολιτκη,αλλα αποτελειται και απο τους ανθρωπους που εργαζονται εκει.Πριν μερικα χρονια,στο e-shop που ηταν στην Στουρναρη αντιμετωπισα κακη εξυπηρετηση.Στο e-shop Γαλατσιου που πηγαινω κατα 99% ,εχω παντα αριστη αντιμετωπιση και εγω και οι φιλοι μου,ευγενικη φιλικη συμπεριφορα,κατανοηση,μου εχουν κανει αλλαγες,τιμησει εγγυησεις,ολα αψογα.

 

Πρεπει οταν δεν κανουν τα δεοντα παντως να τηλεφωνειτε και να διαμαρτυρηθειτε. Και στο ιδιο το e-shop και στην προστασια καταναλωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα υποκαταστημα μιας μεγαλυτερης εταιριας,ειδικα στην Ελλαδα,μπορει σε γενικες γραμμες να εφαρμοζει μια κοινη πολιτκη,αλλα αποτελειται και απο τους ανθρωπους που εργαζονται εκει.Πριν μερικα χρονια,στο e-shop που ηταν στην Στουρναρη αντιμετωπισα κακη εξυπηρετηση.Στο e-shop Γαλατσιου που πηγαινω κατα 99% ,εχω παντα αριστη αντιμετωπιση και εγω και οι φιλοι μου,ευγενικη φιλικη συμπεριφορα,κατανοηση,μου εχουν κανει αλλαγες,τιμησει εγγυησεις,ολα αψογα.

 

Πρεπει οταν δεν κανουν τα δεοντα παντως να τηλεφωνειτε και να διαμαρτυρηθειτε. Και στο ιδιο το e-shop και στην προστασια καταναλωτη.

Συμφωνώ αλλά μην ξεχνάμε οτι εκτός αθηνών τα υποκαταστήματα λειτουργούν ως deliverάδικα απλά... Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με τα υποκαταστήματα αλλά με το μανάβικο που μαζεύει τα προιόντα και τα διανέμει... 7 μέρες για προιόν άμεσης διαθεσημότητας απαράδεκτοι. Και κάθε μέρα στο τηλέφωνο "ναι το έχουμε και το στέλνουμε αύριο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά μην ξεχνάμε οτι εκτός αθηνών τα υποκαταστήματα λειτουργούν ως deliverάδικα απλά... Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με τα υποκαταστήματα αλλά με το μανάβικο που μαζεύει τα προιόντα και τα διανέμει... 7 μέρες για προιόν άμεσης διαθεσημότητας απαράδεκτοι. Και κάθε μέρα στο τηλέφωνο "ναι το έχουμε και το στέλνουμε αύριο"

Φαινεται οτι εχουν προβλημα με προσωπικο και λογικα Αθηνα δινουν προτεραιοτητα. Αυτο το λεω γιατι οποτε παραγγελνω προιον με ενδειξη ''αμεσα δαθεσιμο'' το λαμβανω την επομενη μερα. Με εξαιρεση τωρα το καλοκαιρι,που εκανε 2 ημερες να ερθει,ισως και λογω αδειων προσωπικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι εχουν προβλημα με προσωπικο και λογικα Αθηνα δινουν προτεραιοτητα. Αυτο το λεω γιατι οποτε παραγγελνω προιον με ενδειξη ''αμεσα δαθεσιμο'' το λαμβανω την επομενη μερα. Με εξαιρεση τωρα το καλοκαιρι,που εκανε 2 ημερες να ερθει,ισως και λογω αδειων προσωπικου.

αυτό μου είπαν απο τα κεντρικά αλλά θα εκτιμούσα περισσότερο να μου πουν ότι δεν το έχουν και το περιμένουν παρά ότι το στέλνουμε αυριο. Γενικά σε σχέση με πριν 2-3 χρόνια έχουν βελτιωθεί... Για μένα έφυγαν απο την κόκκινη ζώνη καταστημάτων (πλαίσιο,κωτσώβολος,getitnow Κτλ) και άρχισα να ψωνίζω πάλι.... μέχρι να κάνουν καμμιά στραβή πάλι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω σε διαφορα προιοντα εχω δει βαθμολογιες χαμηλες. πχ 2,3,4 και με αρνητικα σχολια. οχι του στυλ οτι ειναι για πεταμα, απλα οτι δεν ηταν τοσο καλο σε αυτο που επρεπε να κανει.

Όλες μου οι θετικές αξιολογήσεις έχουν δημοσιευτεί.

Καμία αρνητική μου αξιολόγηση δεν έχει (πάντα κόσμιες, μερικές φορές του τύπου "το προϊόν δεν ανταποκρίνεται στη φωτογραφία" ή "λάθος χαρακτηριστικά" κλπ και χωρίς να γίνουν διορθώσεις στο listing εκ των υστέρων).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι εχουν δημοσιευσει και αρνητικές και μαλιστα μια φορά με πήραν και τηλεφωνο απο το τμήμα παραπόνων και τους εκραξα και μου εδωσαν πιστωτικό 30-40€ (λαθος χαρ/κα σε λαπτοπ, δεν ήθελα να το επιστρέψω γιατι το περιμενα καιρό και ειχα πουλήσει το δικό μου)

 

Btw αν καποιος ενδιαφερεται ειδα αγγελία στο fb ζητανε ατομα part time στο κατ/μα γαλατσίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά μην ξεχνάμε οτι εκτός αθηνών τα υποκαταστήματα λειτουργούν ως deliverάδικα απλά... Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με τα υποκαταστήματα αλλά με το μανάβικο που μαζεύει τα προιόντα και τα διανέμει... 7 μέρες για προιόν άμεσης διαθεσημότητας απαράδεκτοι. Και κάθε μέρα στο τηλέφωνο "ναι το έχουμε και το στέλνουμε αύριο"

τι να πω και βγω που έκανα παραγγελία 2 πληκτρολόγια από λαπτοπ , να είναι άμεσα διαθέσιμά στο κατάστημά τους και να παραλάβω σε 35 μέρες μετά απο 43 τηλεφωνήματα. το κατάστημα βέβαια δεν είναι το eshop αλλα το  http://laptop-keyboard.gr/ οπότε μην σκατε για τυχών καθυστέρηση 7 ημερών. προσωπικά από το eshop εγώ αγοράζω όχι μόνο δικά μου αλλα και για φίλους μου μιας και όσα πράγματα εχω πάρει έμεινα ευχαριστημενος . άσε που τα παίρνω και με -5% λόγω φπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι στραβή και τι ξεστραβη,σήμερα 8 ημέρες και δεν έχουν βάλει ένα ρεύμα στον δίσκο να δουν ότι δεν γυρίζει καν και να κάνουν αντικατάσταση.. σπάσιμο νεύρων ένα πράγμα,και αν βιάζεσαι γιατί πρέπει να δουλέψεις σε αυτόν σε υποχρεώνουν έμμεσα ν'αγορασεις άλλον,έτσι λοιπόν όποιος θέλει ήρεμη την ψυχική του υγεία,και πραγματική οικονομία όχι εικονική,ούτε από το πεζοδρόμιο τους δεν περνάει.. με μια τεχνολογία κ με μια κοινωνία σε δύσκολους καιρούς κ χρόνους για όλους μας το παντελώς απρόσωπο e-shop έχει ρυθμό χελώνας.. αυτό και μόνο δηλώνει την δυσανεξία του με το αντικείμενο.. και "από μόνο του το πράγμα" σου λέει "πούλα φιστίκια η κρασί που θέλουν ωρίμανση αλλά όχι Hardware.."

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται διαβάζω τριγύρω πολλά παράπονα για το eshop και μου φαίνεται περίεργο.

Η πρώτη μου ηλεκτρονική αγορά πραγματοποιήθηκε από αυτήν την επιχείρηση όταν ήμουν μικρός σε ηλικία 16 χρονών και όλα πήγαν καλά,όπως είναι φυσικό συνέχισα να αγοράζω από εκεί και φτάνοντας στο σήμερα το 90% των ιντερνετικων αγορών μου έχουν γίνει από εκεί,έχω όλες τις αποδείξεις από την πρώτη μέρα αγοράς έχω ξοδέψει γύρω στα 1600€ και δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιο πρόβλημα!

Μόνο μια φορά που χρειάστηκα RMA σε μια 9400GT και όλα κύλησαν ομαλά.Τι στο καλό τόσο τυχερός έχω σταθεί φτου φτου θέλω και να αγοράσω νέο σύστημα από εκεί :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...