Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως πήρα την day one edition στα 30€ χθες,έχει μέσα αυτοκόλλητα καρτ ποσταλ κτλ,παντως δυσκολεύομαι να παίξω το παιχνίδι ακόμα κ μετά τα update(σε ps5),έχει πολλά προβλήματα κ το προτείνω μόνο σε όσους έχουν υπομονή (για τα updates) η το θέλουν για συλλεκτικόυς λόγους...

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, nyne είπε

Εγώ πάντως πήρα την day one edition στα 30€ χθες,έχει μέσα αυτοκόλλητα καρτ ποσταλ κτλ,παντως δυσκολεύομαι να παίξω το παιχνίδι ακόμα κ μετά τα update(σε ps5),έχει πολλά προβλήματα κ το προτείνω μόνο σε όσους έχουν υπομονή (για τα updates) η το θέλουν για συλλεκτικόυς λόγους...

Εγώ σκέφτομαι να το πάρω για το Series X που θα μου έρθει την Τρίτη σκεπτόμενος ότι η τιμή μπορεί να ξαναπάει στα 45-50, από την άλλη θέλω να παίξω την next gen έκδοση που θα βγει το δεύτερο εξάμηνο του 2021. Ε δεν νομίζω να μην μπορώ να το βρω 30e τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα λίγο πριν το release day να περιμένω και αισθάνομαι σε κάποιο βαθμό δικαιωμένος.

Είναι βέβαιο πως θα το αποκτήσω στο μέλλον, ιδίως αφού βγει το next gen upgrade για κονσόλες, αλλά δεν πιστεύω πως αξίζει κάποιος να βιαστεί να παίξει μια ομολογουμένως προβληματική (έστω και ελάχιστα για κάποιους) έκδοση. 

Υπάρχουν ένα σωρό παιχνίδια που μπορούν να μας κρατήσουν για μήνες, χωρίς να μας ξενερώνουν, έτσι ώστε να απολαύσουμε μια ολοκληρωμένη εμπειρία ακόμα κι αν χρειαστεί να περιμένουμε ένα χρόνο. 

Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βρίσκω παιχνιδι να με κρατήσει 😑

το cyberpunk θα μπορουσε κάλλιστα αν δε κρασαρε πάνω εκει που  εχεις αρχισει να μπαινεις στο ρυθμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αυτο θα ισχυε εαν το βλεπαμε σε αυτη την τιμη και απο τις μεγαλες αλυσιδες και γενικα απο ολα τα καταστηματα.

Οπως ομως μπορεις να δεις και εσυ,δεν ισχυει κατι τετοιο πχ το console club το εχει στα 51ευρω και οι αλυσιδες στα 70

https://www.skroutz.gr/s/18988046/Cyberpunk-2077-XBOX-ONE.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/s/18988266/Cyberpunk-2077-PS4.html?from=catspan

Αρα τα καταστηματα που το εχουν τοσο φθηνα,μαλλον θα εχουν αλλο προμηθευτη απο εξωτερικο για να το βρισκουν τοσο(ειδικα μιας και δεν ειναι και πολυ γνωστα).

Ασε που λογω και covid,αμφιβαλλω τα καταστηματα(ειδικα τα μικροτερα)να ειχαν και πολυ stock στα ραφια μιας και η παραλαβη απο το καταστημα ηταν αδυνατη και οι αποστολες ειχαν φρακαρει λογω μεταφορικων.

Και τελος καμια απολυτως λυπη για τα καταστηματα που ειπαν ψεμματα για τα pre order bonus και δεν ενημερωσαν τον κοσμο σχετικα με αυτα.

Ειδικα οι μεγαλες αλυσιδες κυριολεκτικα απαραδεκτες σε αυτο το κομματι οπως και αλλα μικρο μαγαζα(πχ το consoleclub που ειχε αναφερθει παλιοτερα)που ελεγαν στον κοσμο να επικοινωνησουν οι ιδιοι με την αντιπροσωπεια μπας και βγαλουν ακρη.

 

 

https://gamerant.com/cyberpunk-2077-already-available-half-price/

δεν αναφέρομαι στην ψωροκώσταινα Ελλαδα αλλα γενικα. Επίσης, τα drops και απο ορισμενα Ελληνικα καταστηματα που εγιναν και με παραεισαγωγη να τα ειχαν βρει, παλι κανενας promoter στη γη δε θα τους τα ειχε δωσει σε τιμη λιγοτερου του μισου στον πρώτο μηνα. απο οπου κ αν το πηραν, χασουρα εχουν. επισημη πτώση τιμής δεν έχει γίνει οπότε κανείς δε πέρνει πιστωτικο. Και καλυτερη τιμη γενικα στην αρχικη αγορα εχουν μονο οι πολυ μεγάλες αλυσίδες, οχι τα καταστηματα που θα παρουν 50-100 τμχ. 
Γενικα Αυτο που γινεται τωρα ειναι απλά αδειασμα του στοκ. Το εχουμε δει και ξαναδει ουκ ολιγες φορες στο παρελθον, ειναι αρκετα συνηθες οταν ενα παιχνιδι τελικα δεν πουλάει οσο περιμένει η "αγορα" να πουλήσει.

Επίσης, λογο covid και Χριστουγέννων, επειδη υπήρχαν φόβοι για προβλήματα στις διανομές, πολλα καταστήματα πήραν πιο πολυ στοκ αποτι συνηθίζουν σε διάφορα προιόντα για να μπορούν να καλύψουν την ζητηση (αυτο το ξερω απο πρωτο χερι). Σε καθε αλλο μηνα δε θα ηταν ετσι αλλα λογο Χριστουγέννων την πάτησαν.

 

Για τα preorder bonuses τώρα, δε διαφωνώ σε κάτι :) 
Αν και εδω δε ξερω αν φταιει η αλυσίδα ή ο αντιπρόσωπος που δεν τους ενημέρωσε σωστά/δε τους εφερε οσα ειχαν ζητησει. Δεν το εχω ψαξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2021 στις 7:46 ΜΜ, sndev είπε

δεν εχω ιδεα! εχω ξενερωσει κ δεν το ξαναβαλα να παιξω να δω μηπως φτιαξανε τα crashes ισως περιμενω κ το επόμενο update πριν δοκιμασω  αλλα κ τα προηγούμενα που χαν κανει σε τετοια μεγεθοι ήταν

Και εγω στον παγο το εχω βαλει προς το παρον  κανω υπομονη  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όσοι έχουν next gen κονσόλες και δεν χρειάζεται να γράψουν review ας περιμένουν. Το παιχνίδι θα στρώσει, είναι αδιαμφισβητητο αυτό και θα το χαρούμε όλοι όπως πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ps5 ακομα και με το τελευταιο Patch ειναι πολλα τα θεματα,οπλα που εξαφανιζονται,εχθροι που τηλεμεταφερονται,npc που πετανε,τα εχω δει ολα και ειναι ζητημα αν εχω παιξει πανω απο μια ωρα.Η αναλυση εφτιαξε καπως κ δεν εχει αυτη την απιστευτη θολουρα που ειχε στην αρχη,αλλα τα bugs ειναι πολλα...Μονο για βιτσιοζους η συλλεκτες προς το παρων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν θα στρωσει πλεον .. το παιχνίδι μαρεσει πολυ αλλα δεν υποφέρετε κάποιες στιγμές. δε με ενοχλούν οτι κάποιοι npc πετανε κλαιν αλλα τα κρασαρισματα. το refund εχει παράταση μέχρι 31 jan κ εχω αρχίσει να το σκευτομαι σοβαρα κ να το ξαναπάρω μετα εαν κ εφόσον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...