Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, gRim είπε

Για όσους έχουν θέμα με το upgrade ας τσεκάρουν και το region του disk με βάση τους κωδικούς εδώ https://support.cdprojektred.com/en/cyberpunk/playstation/sp-technical/issue/1574/cyberpunk-2077-language-support-1 

 

Είσαι μεγάλος παίχτης κ αυτοί τρελοί *** μη πω τπτ χειρότερο τα χουν κάνει σκατα με το παιχνίδι.

Λοιπόν σύμφωνα με το disk κ region αγόρασμενο από  το gamestation ανοίκω εδωEurope + Asia + Africa + Middle East - (PlayStation box code CUSA-16579 and CUSA-25194)

Includes: Poland, UK, Czechia, Slovakia, Hungary, Romania, Croatia, Montenegro, Bulgaria, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Israel, India, Turkey, Russia, Ukraine, Belarus, Latvia, Estonia, Lithuania, Kazakhstan, Kyrgyzstan, North Macedonia, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan

VO - English, Russian, Polish.

 

Βλέπω λοιπόν μέσα σε όλα India κ έχω λογαριασμό εκεί για κάποια πιο οικονομικά digital κ το γύρισα εκεί να δω 

Ε κάνει free upgrade εκεί. Τα ζώα.

Δείτε που είστε βάση του CD σας ,κάντε λογαριασμό σε κείνη τη χώρα. Βάλτε το account στο ps5 σας κατεβάστε εκεί το upgrade κ ξαναγυρίστε στο βασικό σας να παίξετε. Τα ζώα.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Το θέμα μου όμως δεν είναι μόνο από την στιγμή του upgrade και μετά αλλά και πριν πάρει το upgrade..δλδ από πριν μου έβγαζε για αγορά full game…και εσάς το ίδιο γινότανε ή μόνο τώρα με το upgrade σας το κάνει;;

Spoiler

Όταν έχεις ένα παιχνίδι σε physical, στο store (ή στο πεδίο πάνω από τα trophies, κάτω δεξιά) πάντα θα εμφανίζεται "για αγορά", καθώς δεν ξέρει αν έχεις ακόμα τον δίσκο. Στην αρχική και στην βιβλιοθήκη εμφανίζεται ένα εικονιδιάκι δίσκου (στην βιβλιοθήκη, αν το κάνεις απεγκατάσταση, θα σου βγάζει ένα λουκέτο).

Μην σκοτίζεσαι, είναι θέμα του store, κάποια στιγμή θα λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosmsamo είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Όταν έχεις ένα παιχνίδι σε physical, στο store (ή στο πεδίο πάνω από τα trophies, κάτω δεξιά) πάντα θα εμφανίζεται "για αγορά", καθώς δεν ξέρει αν έχεις ακόμα τον δίσκο. Στην αρχική και στην βιβλιοθήκη εμφανίζεται ένα εικονιδιάκι δίσκου (στην βιβλιοθήκη, αν το κάνεις απεγκατάσταση, θα σου βγάζει ένα λουκέτο).

Μην σκοτίζεσαι, είναι θέμα του store, κάποια στιγμή θα λυθεί.

Είναι θέμα region όπως με τα dlc που δε παίζουν σε games άλλων region  σιγά μη το διορθώσουν

Για του λόγου του αληθές

 

Screenshot_20220216-000228_Gallery.jpg.1c492edc6a06b39b9f357042476cb14d.jpg

Κατεβαζει τώρα 97gb λογικά ολο το παιχνίδι σε ps5 έκδοση έχοντας το CD για ps4 μέσα στο ινδικό account. Λογικά θα μπορεί να παιχτεί κ στο primary ελληνικό. Κρατήστε κάνα save καλού κακού back up γτ το κοβω να με 2 game ένα ps4 ένα ps5 όπως έκανε στην αρχή το ps5 με διπλά download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sndev είπε

Λοιπόν σύμφωνα με το disk κ region αγόρασμενο από  το gamestation ανοίκω εδωEurope + Asia + Africa + Middle East - (PlayStation box code CUSA-16579 and CUSA-25194)

Includes: Poland, UK, Czechia, Slovakia, Hungary, Romania, Croatia, Montenegro, Bulgaria, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Israel, India, Turkey, Russia, Ukraine, Belarus, Latvia, Estonia, Lithuania, Kazakhstan, Kyrgyzstan, North Macedonia, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan

VO - English, Russian, Polish.

 

Βλέπω λοιπόν μέσα σε όλα India κ έχω λογαριασμό εκεί για κάποια πιο οικονομικά digital κ το γύρισα εκεί να δω 

Ε κάνει free upgrade εκεί. Τα ζώα.

Δείτε που είστε βάση του CD σας ,κάντε λογαριασμό σε κείνη τη χώρα. Βάλτε το account στο ps5 σας κατεβάστε εκεί το upgrade κ ξαναγυρίστε στο βασικό σας να παίξετε. Τα ζώα.

Ναι διάβασα παρόμοια περίπτωση με την δική σου και γενικά τα περισσότερα προβλήματα ήταν στο region της ευρώπης και είπα να το ποστάρω. Μέχρι τώρα ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα αν αντί ευρωπαϊκό (περιελάμβανε όλες τις χώρες δεν ήταν μοιρασμένες έτσι) είχες αμερικάνικο κτλ αλλά όχι αυτό το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, gRim είπε

Ναι διάβασα παρόμοια περίπτωση με την δική σου και γενικά τα περισσότερα προβλήματα ήταν στο region της ευρώπης και είπα να το ποστάρω. Μέχρι τώρα ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα αν αντί ευρωπαϊκό είχες αμερικάνικο κτλ αλλά όχι αυτό το πράγμα...

Να σου πω κάτι; (Βασικά έχω νεύρα γτ έχω χάσει 100 φορές στο hollow knight κ ξέσπασα σε αυτό  σόρρυ. ) Αρχικά φταίνε τα μαγαζιά εδώ που το πουλάνε κ δεν ενημερώνουν που δίνεις τα 50 ευρώ σου. Ο καταλωτης που να ξέρει κ δεν είναι κ υποχρεωμένος να ξέρει βασικα. είμαι σίγουρος ότι αν έσκαγε dlc πάλι το ίδιο θα γινότανε  δε θα μπορούσα να το παίξω κ εγώ κ η πλειονότητα λ. Από εκεί κ πέρα όμως βλέπω ότι δε συμβαίνει μόνο ελλαδα άρα είναι θέμα ΚΑΙ της εταιρείας. θα μοίρασε από δω κ εκεί κόπιες ραντομ απλά να εισπράξει , αρπάξει να πω καλύτερα από broken game. Έλα όμως που το ps είναι βλαμμένο με τα regions κ εμείς το ξέρουμε  αλλά σε αυτούς τώρα έκανε ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα. Το θέμα regions κ dlc δε λύθηκε ποτέ ,αυτό θεωρώ υπόκειται στην ίδια κατηγορία, έχω πραγματικά απορία τι θα απαντήσουν κ τι θα κάνουν.

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο series x παντως ξεκινησε μονο του να κανει το update χωρις κανενα θεμα , smart delivery νομιζω το ειχε πει η ms . Το παιχνιδι δειχνει υπεροχο, ειχα παιξει κανα 10ωρο αλλα το ειχα αφησει στην ακρη για το next gen patch ! 

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, sndev said:

Να σου πω κάτι; (Βασικά έχω νεύρα γτ έχω χάσει 100 φορές στο hollow knight κ ξέσπασα σε αυτό  σόρρυ. ) Αρχικά φταίνε τα μαγαζιά εδώ που το πουλάνε κ δεν ενημερώνουν που δίνεις τα 50 ευρώ σου. Ο καταλωτης που να ξέρει κ δεν είναι κ υποχρεωμένος να ξέρει βασικα. είμαι σίγουρος ότι αν έσκαγε dlc πάλι το ίδιο θα γινότανε  δε θα μπορούσα να το παίξω κ εγώ κ η πλειονότητα λ. Από εκεί κ πέρα όμως βλέπω ότι δε συμβαίνει μόνο ελλαδα άρα είναι θέμα ΚΑΙ της εταιρείας. θα μοίρασε από δω κ εκεί κόπιες ραντομ απλά να εισπράξει , αρπάξει να πω καλύτερα από broken game. Έλα όμως που το ps είναι βλαμμένο με τα regions κ εμείς το ξέρουμε  αλλά σε αυτούς τώρα έκανε ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα. Το θέμα regions κ dlc δε λύθηκε ποτέ ,αυτό θεωρώ υπόκειται στην ίδια κατηγορία, έχω πραγματικά απορία τι θα απαντήσουν κ τι θα κάνουν.

 

Δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα δυστυχώς. Τώρα είδα ότι στο support τους λένε αν δεν μπορείς να κάνεις upgrade να τσεκάρεις το region https://support.cdprojektred.com/en/cyberpunk/playstation/sp-technical/issue/2084/unable-to-update-the-game-to-the-next-gen-update

Πάλι καλά δεν ήταν κανένα dlc να το έχεις πληρώσει και μετά να μην το αναγνωρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gRim είπε

Δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα δυστυχώς. Τώρα είδα ότι στο support τους λένε αν δεν μπορείς να κάνεις upgrade να τσεκάρεις το region https://support.cdprojektred.com/en/cyberpunk/playstation/sp-technical/issue/2084/unable-to-update-the-game-to-the-next-gen-update

Πάλι καλά δεν ήταν κανένα dlc να το έχεις πληρώσει και μετά να μην το αναγνωρίζει. 

Μάλλον παίζει κ άλλη λύση που βρήκε ο @alexcas777κ αν παίξει όντος θα είναι λύση κ για τα dlc λογικά. Θα μάθουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να ξανακατέβει το παιχνίδι (το διέγραψα και το ξανακατεβαζω γιατί κάποιος το πρότεινε αλλά δεν...) και μόλις το δοκιμάσω θα ενημερώσω....

Δεν λειτουργησε όχι....άλλαξα το region μέσα από το store αλλά κ πάλι τίποτα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw μόλις κατέβηκε χρησιμοποιείοντας το ινδικό account. Logara στο ελληνικό κ με τη λογική του gamesharing παίζει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έκανα πολωνικό account και κει κατεβαίνει κανονικά αλλά στο κανονικό μου acc βγάζει λουκέτακι....όχι που θα δεν θα μας έβγαζε την Παναγία το cyberpunk....Αν και μάλλον της Sony είναι αυτή τη φορά τι πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσέκαρα και εγω τους κωδικούς…το game disc γράφει cusa-16579 (το ίδιο και το κουτάκι απέξω) και το data disc γράφει cusa-25194.

αρα;;;μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;;μπήκα στο λινκ και είδα ότι την Ελλάδα την έχουν σε κάποιες χώρες σε εξαίρεση αλλά από κάτω γράφει και τους δυο κωδικούς που βρήκα στο παιχνίδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, kjtzemis said:

Μόλις τσέκαρα και εγω τους κωδικούς…το game disc γράφει cusa-16579 (το ίδιο και το κουτάκι απέξω) και το data disc γράφει cusa-25194.

αρα;;;μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;;μπήκα στο λινκ και είδα ότι την Ελλάδα την έχουν σε κάποιες χώρες σε εξαίρεση αλλά από κάτω γράφει και τους δυο κωδικούς που βρήκα στο παιχνίδι μου.

Δεν συμπεριλαμβάνουν την Ελλάδα στη λίστα με τις χώρες με αυτούς τους κωδικούς οπότε για να μη περιμένεις μήπως αλλάξει κάτι φτιάξε ένα άλλο account πχ UK να κατεβάσεις από εκεί το upgrade.

Europe + Asia + Africa + Middle East - (PlayStation box code CUSA-16579 and CUSA-25194)
Includes: Poland, UK, Czechia, Slovakia, Hungary, Romania, Croatia, Montenegro, Bulgaria, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Israel, India, Turkey, Russia, Ukraine, Belarus, Latvia, Estonia, Lithuania, Kazakhstan, Kyrgyzstan, North Macedonia, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan.
VO - English, Russian, Polish
Text - Russian, Czech, Hungarian, English, Polish, Arabic, Turkish

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Και γω έκανα πολωνικό account και κει κατεβαίνει κανονικά αλλά στο κανονικό μου acc βγάζει λουκέτακι....όχι που θα δεν θα μας έβγαζε την Παναγία το cyberpunk....Αν και μάλλον της Sony είναι αυτή τη φορά τι πρόβλημα....

Άνοιξε το gamesharing στη κονσόλα κ θα φύγει το λουκέτο. Εκείνη η επιλογή που λέει ότι όταν θα νε offline το account θα μπορεί να παίζει.

Όχι δεν είναι της Σόνυ, έχουν δώσει αντίτυπα όπου νάνε.. η Σόνυ έχει κλειδώμενα τα region από πάντα , αυτό το ξέρουμε 

 

Αν θυμάστε παρόμοια πατάτα σε πολύ μικρότερη έκταση είχε κάνει η Ubisoft τα ριχνε στη Σόνυ κ η Σόνυ στη Ubisoft. Εν τέλη 1 μήνα μετά κάπως το φτιάξε η Ubisoft για τη πλειονότητα. Εκεί όμως δεν είχαν τόσες cusa

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...