Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Κάποια τα έχω παίξει αλλά δεν νομίζω ότι συγκρίνονται με το Witcher......κάτι dark souls,demon souls τι λένε; Βασικά με ενδιαφέρει να έχει story κ το σύστημα μάχης να είναι σαν του Witcher κ φυσικά τα γραφικά του να βλέπονται.

Καμια σχέση τα Souls με Witcher πέρα απο το οτι ειναι 3rd person, καμια ομως. Το συστημα μαχης του W3 ειναι σχεδον arcade απεναντι στην πολυπλοκοτητα ενος souls τιτλου. Σουπερ αγαπημενο το W3 αλλα σε μαχη δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο.
Τωρα για τα γραφικα, γιαυτο ανεφερα προσφατους σχετικα τιτλους.

Αν τωρα εσυ θελεις ντε και καλα οτι κοντινοτερο, δλδ 3rd person RPG με action στοιχεια και σε fantasy σκηνικο τοτε το πιο κοντινο του και σε ΑΑΑ παραγωγη, θα ηταν το Dragon Age Inquisition. Kαι το W2 φυσικα μπορεις να δεις, καμια σχεση με το πρωτο, ειναι πολυ πιο κοντα στη λογικη του 3.

Αν θες να δεις και πιο mid range budget τίτλους, μπορεις να κοιταξεις παιχνίδια όπως Elex ή Greedfall.

Και αν βαλεις πολυ (πολυ) νερο στο κρασι σου και πας σε open world action με ιχνη RPG μεσα, ε τοτε βλεπεις τα Assassin's Creed, Ghost of Tsushima, Middle Earth Shadow of Mordor, Monster Hunter World, Horizon Zero Dawn, ισως και κανενα Dragon’s Dogma ή και κανενα Breath of the Wild (αλλα εδω θες wii u/switch).

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το main story του πρώτου είναι παρα πολύ καλο, και νομίζω το καλύτερο από όλα και αξίζει έστω και σήμερα κάποιος να το παίξει imho.

Το KC είναι fpp dude, χωρίς ίχνος fantasy, καμια σχέση, όσο καλο και να έχει καταλήξει να είναι μετά από χρονια updates.

To 1 είχε μερικά εκπληκτικά σεναριακά ευρήματα που είχαν υλοποιηθεί εξαιρετικά, αλλά σα συνολική ιστορία νομίζω πως δεν είχε τόση συνοχή και στο τέλος το έχασε κάπως κατά τη γνώμη μου. Εκείνο το...πράμα στους πάγους και η τελική μάχη δε μου είπαν τίποτα, προσωπικά. Τα μέρη της ιστορίας ήταν καλύτερα από το σύνολο νομίζω.

Το fpp δεν το πιάνω, αλλά η απουσία fantasy δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Και το Witcher low fantasy είναι ουσιαστικά, δεν είναι DnD που κάνουν cast tie shoelaces και σηκώνονται. Όσον αφορά τη λογική του κόσμου, την ελευθερία κλπ νομίζω είναι ό,τι πιο κοντά πλην των Witcher.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tobajara είπε

Το fpp δεν το πιάνω, αλλά η απουσία fantasy δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Και το Witcher low fantasy είναι ουσιαστικά, δεν είναι DnD που κάνουν cast tie shoelaces και σηκώνονται. Όσον αφορά τη λογική του κόσμου, την ελευθερία κλπ νομίζω είναι ό,τι πιο κοντά πλην των Witcher.

Δεν λέω κάτι αρνητικό, απλά τόνισα ότι είναι τελείως διαφορετικά games. ;) Από εκεί και πέρα σίγουρα δεν είναι DnD αλλα δεν θα το έλεγα και low fantasy, είναι σαν να λες το GOT η το LOTR low fantasy. :D Προσωπικά μονο το Dragon's Dogma θα έβαζα στην λίστα, είναι ίδιο ακριβώς genre απλά το DD επικεντρώνεται στο combat ενώ το Witcher στο story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, belray είπε

παιδιά μετά απο τοσα χρόνια που έχω την πλήρη έκδοση, είπα να το ξεκινήσω, έχετε πρόχειρα τπτ μοντακια;

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021?tab=files

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/943

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, belray είπε

δε χαλάει καθόλου το παίγνιο το 2ο;

Όχι είναι απόλυτα ασφαλές και must όπως και το 1ο. Θα έπρεπε να υπήρχε από default βασικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, totalius είπε

Αν ηταν να βάλετε δύο  μονο mod που να βελτιώνουν  την εικόνα του παιχνιδιού ποια θα βάζατε ;

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/347

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Το pc της υπογραφής μου τα σηκώνει αυτα τα δύο πιστευετε σε high settings ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...