Προς το περιεχόμενο

"Ρακετοπόλεμος"


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To όλο θέμα συνοψίζεται ως εξής. 

 

Γιατί σε ενοχλούν οι ρακέτες; Δεν σε ενοχλούν τα παιδάκια; -> γιατί σε ενοχλουν τα παιδάκια δεν σε ενοχλουν οι νταβατζηδες που δεν δίνουν αποδείξεις -> γιατί σε ενοχλουν οι νταβατζήδες, δεν σε ενοχλουν οι γυμνόστηθες που είναι αναγκασμένες να βλεπουν τα παιδιά σου; -> γιατί σε ενοχλουν οι γυμνόστηθες; δεν σε ενοχλουν οι γιαγιάδες που σου χαλάνε την αισθητική -> γιατί σε ενοχλούν οι γιαγιάδες; δεν σε ενχλούν τα 15χρονα που κυνηγιούνται και πετάνε άμμο και κάνουν σα μαλακισμένα; -> γιατί σε ενοχλουν τα μαλακισμένα; δεν σε ενοχλούν οι ρακέτες;

 

Άρα για τον κάθε μ@λ@κα υπάρχει μια δικαιολογία...γι'αυτό μια ζωή θα είμαστε σκατά σαν λαός με μηδενική κοινωνική παιδεία. Συμπέρασμα...ε πάμε και λίγο γυρεύοντας. Αν πας στη Χ παραλία να δεις γκομενάκια με μπραζίλιαν θα φας συνήθως πακέτο και τον σφίχτερμαν που παίζει ρακέτες που νομίζει ότι έτσι θα του κάτσουν.

 

Γι'αυτό προτιμάτε μεγάλες παραλίες και σε μέρες που δεν γίνεται χαμός για να βρείτε μια ήσυχη γωνία να χαλαρώσετε. Αν και ακόμα και σε παραλία 6 χλμ όπως είπα πριν...όλο και κάποιος άκυρος ρακετάκιας θα σου σκάσει μπροστά στο άκυρο...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι, το όλο θέμα συνοψίζεται ως εξής:

 

«Εμένα με ενοχλούν οι ρακέτες, να τις απαγορεύσουν δια νόμου».

 

Κι εμένα λοιπόν με ενοχλούν οι γριές, τα παιδάκια, οι σκαφάτοι, ο παστουρμάς, οι ξαπλώστρες, οι φοροφυγάδες, να τους απαγορεύσουμε την πρόσβαση στις παραλίες δια νόμου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψάρια και οι χελώνες στις οποίες δικαιωματικά ανήκουν οι ακτές.

 

Α, ξέχασα, να απαγορευτούν και οι μπουγελόφατσες και τα νεροπίστολα. Είμαι φιλειρηνιστής, δεν μπορώ να ανέχομαι μικρά παιδιά να φέρονται σαν φαντάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπασαρχιδοπόλεμος. Είτε αρχάριοι να μην ανταλλάζουν πάσα σωστη στο μισο μέτρο, είτε προ που βαραν λες και την είδαν Κάρλοβιτς. Νταξει και μεις παίξαμε, αλλά προσπάθησε να βρεις ένα σημειο που να μην ενοχλεις τους άλλους. Μια δυο τρεις, ακάθεκτοι. Δεν πα να σου'ρχεται άμμος μπαλακια, στα @@ τους όλα και συνεχιζουν. Θέμα καθαρα κακής συμπεριφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑνατος με δημοσιο λιθοβολισμο και στειρωση των θηλυκων μεχρι 3ου Βαθμου συγγενειας για τους ρακετοκαγκουρες .Απο τα πιο ενοχλητικα ειδη στο Πλανητη,μακαρι να ανοιξει η γη να τους καταπιει και να κλεισει και απο πανω.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

«Εμένα με ενοχλούν οι ρακέτες, να τις απαγορεύσουν δια νόμου».

 

Μάλλον διαβάζεις άλλο νήμα. Δεν είπε κανένας αυτό το πράγμα.

 

Το βασικό επιχείρημα είναι «να υπάρχουν μέρη που μπορείς να πας χωρίς να σου πρήζουν τα @@ οι ρακέτες». Ας υπάρχουν και μέρη που επιτρέπονται οι ρακέτες, δεν έχω πρόβλημα, δεν θα πηγαίνω εκεί.

 

Μακάρι δε να υπήρχαν παραλίες που να απαγορεύονταν οι ρακέτες, οι γριές, τα παιδιά και τα σκυλιά. Κάθε μέρα εκεί θα ήμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μακάρι δε να υπήρχαν παραλίες που να απαγορεύονταν οι ρακέτες, οι γριές, τα παιδιά και τα σκυλιά. Κάθε μέρα εκεί θα ήμουν.

Το αυτό.

Ιδίως τα παιδιά με γονείς στα @@ τους είναι η χειρότερη κατάσταση που μπορείς να συναντήσεις(εάν έχουν και κάποιο ζωντανό,σκύλο-γάτα).

Καλά έκαναν και απαγόρευσαν.Έστω σε κάποιες παραλίες πρέπει να είσαι ελεύθερος από την μάστιγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις ρακετες παίζει το εξης:

 

Αμα ειναι καποιοι κουλοι και πεφτει το μπαλακι συνεχεια απανω σου τοτε ναι τσαντιζεσαι.

 

Αμα ξερουν να παίζουν δεν σε ενοχλουν. Μην σου πω οτι γουσταρεις και κοιτας το match!

 

Εξαρταται και σε τι παραλίες (της Αθήνας μες την βρώμα) που πας, ποσο κοσμο εχει, αν καθε ενα τετραγωνικό εχει και μια πετσέτα, αμα εχεις και τους ρακετίστες πανω απο το κεφαλι σου να κανουν ταρζανιές σου την δινει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες που πηγα σχοινια (στο δελφινι) ηταν μια χαρα... ειχε χωρο ηταν οκ για ρακετουλες... ειχε και δροσια οποτε δεν εκαιγε η αμμος. σουπερ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, το όλο θέμα συνοψίζεται ως εξής:

 

«Εμένα με ενοχλούν οι ρακέτες, να τις απαγορεύσουν δια νόμου».

 

Κι εμένα λοιπόν με ενοχλούν οι γριές, τα παιδάκια, οι σκαφάτοι, ο παστουρμάς, οι ξαπλώστρες, οι φοροφυγάδες, να τους απαγορεύσουμε την πρόσβαση στις παραλίες δια νόμου

 

Οχι, το ολο θεμα συνοψιζεται ως εξης:

Ας κανουν οτι θελουν, αλλα αν με χτυπησουν, να εχω καθε δικαιωμα να τους συρω μεχρι τα δικαστηρια, οπως θα εκανα αμα με χτυπαγαν πχ με το μηχανακι, ή ακομη και αν χειροδικουσαν πανω μου.

Ας κανουν οτι θελουν, αλλα να ξερουν οτι παιζουν ενα παιγνιδι με την ιδιαιτεροτητα να υπαρχει μεγαλο ποσοστο να χτυπησεις καποιον, οποτε να εχουν τα @@ να υποστουν και τις συνεπειες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, το ολο θεμα συνοψιζεται ως εξης:

Ας κανουν οτι θελουν, αλλα αν με χτυπησουν, να εχω καθε δικαιωμα να τους συρω μεχρι τα δικαστηρια, οπως θα εκανα αμα με χτυπαγαν πχ με το μηχανακι, ή ακομη και αν χειροδικουσαν πανω μου.

Ας κανουν οτι θελουν, αλλα να ξερουν οτι παιζουν ενα παιγνιδι με την ιδιαιτεροτητα να υπαρχει μεγαλο ποσοστο να χτυπησεις καποιον, οποτε να εχουν τα @@ να υποστουν και τις συνεπειες.

 

Ποιος σου τα αρνήθηκε όλα αυτά? Επειδή λοιπόν υπάρχει κίνδυνος να σε πατήσει και μηχανάκι στο δρόμο, να απαγορέψουμε τα μηχανάκια.

 

Better?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το σημαντικότερο απ όλα.

Και πριν γινει μόδα η ρακέτα, έβλεπες κοσμο να ψιλοπαίζει (εγω έχω ρακέτες απο παιδί), αλλά δεν ενοχλουσαν.

Το προβλημα ειναι οτι τωρα ειναι πολλοί, η γενικη συμπεριφορά ειναι άσχημη, έχει δημιουργηθει και στερεοτυπο κατά τους...

 

Ειναι το κλασικο προβλημα που δημιουργειτε απο κάποιους ηλιθιους.

Καποτε παίζαμε μπάλα, βολευ και δεν ενοχλουσαμε κανέναν. Και αν έπεφτε η μπάλα σε καναν αραχτο, ζητουσαμε 10 φορές συγνωμμη και κατεβάζαμε τα κεφάλια. Τωρα ειναι μειοψηφία αυτοι που θα ζητήσουν συγνωμμη. Και το βλέπω ως λάτρης του παιχνιδιου της ρακέτας πλέον.

 

Λάθος προσέγγιση.

Πολυς κοσμος γουστάρει να κάθεται στην ακρογιαλιά και να πλατσουρίζει. Δεν ειναι η ψάθα το προβλημα.

Ειναι φυσιολογικο να κάθεσαι στη παραλία και να πλατσουρίζεις.

Δεν ειναι φυσιολογικό να παίζεις ρακέτα πάνω απ τους λουόμενους.

 

Εγω πχ δε θα παιξω σε παραλία με πολύ κόσμο.

 

Ασχετο, θυμηθηκα τωρα τη φάση με τα ποδηλατα και τις διαδρομές στην Αθήνα κάθε Παρασκευη.

 

Ξεκινησε η φάση με το μαζευονται μερικές 10άδες ποδηλάτες που πηγαιναν κάθε Παρασκευη βραδυ συγκεκριμένη βολτα, ξεκινοντας πχ απ το Συνταγμα.

Υπηρχε οργάνωση κτλ κτλ.

Οι 10άδες έγιναν χιλιάδες. Και μέσα στους χιλιάδες παρεισφρήσαν οι γνωστη βλαμμένοι που όποτε βρισκοταν αμάξι να κορνάρει (μεγάλη η αναμονη στα φανάρια αμα τους πετυχενες), τον έδερναν κιολας.

Κάπως έτσι χαλάει κάτι ομορφο.

 

 

Καλά του έκαναν. Μαζί τους 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...