Προς το περιεχόμενο

"Ρακετοπόλεμος"


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το θεωρώ κάπως υπερβολικό να θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι θα χτυπήσει κάποιος τόσο σοβαρά.

Καλώς ή κακώς, τέτοια έχουν γίνει στο παρελθόν. Και στο σχολείο είχε σκάσει η μπάλα στα μούτρα μιας συμμαθήτριας απ' το σουτ ενός. Τι να κάναμε, να απαγορεύαμε τη μπάλα στο σχολείο;

Μα επειδή έχουν γίνει πολλά στο παρελθόν, καιρός είναι να γίνει κάτι. Μιλώντας για την συγκεκριμένη παραλία, ξέρω πολύ καλά τι παίζει γιατί... εκεί μένω και πηγαίνω καθημερινά για μπάνιο. Καθημερινά. Η παραλία είναι μικρή και μαζεύει πολύ κόσμο. Έχω γίνει μάρτυρας τσακωμών πάρα πολλές φορές, με αστυνομίες να έρχονται κτλ, χαλώντας τη διάθεση όλων. Μπαλάκια με έχουν χτυπήσει και μένα και φίλους μου και μύτες έχουν ανοίξει και ποτήρια έχουν σπάσει  και η ιστορία με το σπάσιμο σαγονιού της κοπέλας είναι πέρα για πέρα αληθινή. Η περιοχή ως επί το πλείστον προσελκύει οικογένειες και υπάρχουν πολλά μικρά παιδιά και μωρά στην παραλία. Δεν είναι κάτι που γίνεται μια στο τόσο, για να το απαξιώσουμε. Πρόκειται περί καθημερινού φαινομένου και είναι πρόβλημα που υπάρχει χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

.................Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το θεωρώ κάπως υπερβολικό να θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι θα χτυπήσει κάποιος τόσο σοβαρά..................

 

δηλαδή συγνώμη, αν δεν πας νοσοκομείο είναι οκ;

και λυπάμαι αλλά όπως δεν σε ενοχλώ εγώ (εντάξει μπορεί να σε ενοχλεί η παρουσία μου στην παραλία ή και τον πλανήτη) και δεν σου πετάω πράγματα βρεγμένα ή μη, με άμμο ή χωρίς, έτσι δεν θέλω να μου πετάς κι εσύ.

και δεν είναι ούτε ατύχημα ούτε σπάνιο να φύγει η μπάλα. είναι αναμενόμενο και εντελώς σίγουρο (εκτός πια αν είσαι τόσο καλός στο άθλημα που πραγματικά χαραμίζεσαι να παίζεις εκεί που σκάει το κύμα και δεν το κάνεις επάγγελμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πέσει στο πόδι, στο χέρι ή στο στήθος το μπαλάκι θα είσαι για εισαγωγή;

Εντελώς φιλικά.

Καταλαβαινεις πως κάποιες φορές δεν μετράει η σοβαρότητα του αποτελέσματος κάποιας πράξης, αλλα ακομα και η ίδια η πράξη αρκεί. (Ειμαι 1000% σιγουρος πως δεν στέκει γραμματικά αυτο που γράφω, αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα γιατι ακόμα δεν άνοιξε το ματι καλα καλα :P  )

 

Δηλαδη, γιατι ειμαι υποχρεωμένος να φαω το μπαλάκι στη μαπα ή στο χερι ή στο ποδι ή οπουδήποτε αλλου;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 2 φορές να σου πέσει και το σαγονι να σου σπάσει το μπαλάκι, το θέμα ειναι ο τρόπος που έγινε και η συμπεριφορά του θύτη.

 

Σκαει το μπαλάκι τη πρωτη φορά, ζητάει συγνωμμη, πάει παραπέρα. Ειναι ατζαμης κάνει καρφι σου σπάει το σαγονι (λογου χάρη)και τρέχει σα τον παλαβο να σου κανονισει τα νοσοκομεια κτλ...ε εκει έχεις να κάνεις με ΑΝΘΡΩΠΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος που έχει γνώση του τι κάνει και που βρίσκεται, εφόσον βλέπει πως παίζει κοντά σε άλλους, προσέχει πολύ, δεν βαράει για θάνατο τα καρφιά και το μπαλάκι σε περίπτωση λάθους δεν πάει ούτε 2 μέτρα μακριά του.

 

Αυτός που δεν μπορεί να ελέγξει την αδρεναλίνη του και όσο παίζει, τόσο παθιάζεται με αποτέλεσμα να του φύγει το μπαλάκι και να σπάσει πχ τη μύτη κάποιου, τρέχει μετά για να γλιτώσει τις αγωγές και όχι επειδή ξαφνικά ενδιαφέρθηκε.

 

Δυστυχώς παντού συμβαίνει αυτό. Ο άνθρωπος που προσέχει και δεν ενοχλεί κανέναν, χαίρει μικρότερης εκτίμησης από αυτόν που θα τα κάνει μεν σκατά, αλλά μετά θα τρέξει να "ενδιαφερθεί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το λες, αλλά επειδη οι περισσότεροι έχουμε βρεθει μάρτυρες σε προκλητικους και αδιάφορους τυπους, που λογω του σωματοτυπού τους θεωρουν οτι έχουν πιάσει τον παπά απ τα ράσα, θεωρω οτι τουλάχιστον αν συμβει κάτι και ο άλλος τρέξει ειναι θετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο αδιάφορος που λες είναι εντελώς ζώο και παίζει να είναι καλύτερα να του απαγορέψουν, δια του νυστεριού, να διαιωνιστεί. Κατά τα άλλα, θετικό βρίσκω το υπεύθυνο ενδιαφέρον που θα δείξει κάποιος σε περίπτωση καθαρού ατυχήματος. Όταν παίζεις με τη φωτιά και καίγεσαι, δεν είναι ατύχημα. Θα έλεγα τι είναι, αλλά και εσύ έγραψες "ράσα" αντί... και με υποχρεώνεις να κρατήσω επίπεδο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως συνηθως οταν πετυχαινω καποιον με το μπαλακι ειναι καποιον αλλο ρακετιστα.. ειδικα αμα το ζευγαρι μου τον εχει πλατη, ειναι πολυ συνηθες. αλλα ρε παιδια τοσα χρονια ποτε δεν εχει παιξει μανουριασμα. ουτε εγω εχω μανουριασει ποτε φυσικα, αφου ειναι λογικο να συμβει. και εχω φαει καρφι με πολλα χιλιομετρα αλλα δεν ειπα τιποτα.. σιγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη παρέα μου, αν έρθουν τίποτα τέτοια wannabes κοντά μας, συνηθίζουμε να περιμένουμε να πέσει κανα μπαλάκι κοντά μας και να σηκωθούμε να αρπάξουμε τα φλωράκια απο το σβέρκο.
Τοπ διασκέδαση μας τα τελευταία χρόνια στα νησιά. Άσε που γουστάρουν και τα μωρά στην παρέα.

Τώρα τι ? Όλα μας τα κόβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...