Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και δεν επιτρέπεται ο σχολιασμός για τις αγγελίες, λίγο το δίνει....

Κάποιος που το πήρε πριν κανένα μήνα στα 350+  πόσο πρέπει να το δώσει ???

50€ ?????

Όποιος θέλει το παίρνει όποιος δεν θέλει πάει για άλλα! 

 

 

Ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας. Ελεύθερη αγορά είναι, όποιος θέλει το πουλάει και στα 500 ευρώ μη σου πω.

 

Το θέμα είναι το ηθικό της υπόθεσης, από τη στιγμή που θέλεις να βγάλεις άκοπα υψηλότατο κέρδος...Ένα ποσοστό 20-30% παραπάνω από την τιμής αγοράς να το καταλάβω. Αλλά όχι και στην διπλάσια τιμή από αυτή που το αγορασες.

 

Είπαμε να κάνει ένα δωράκι στον εαυτό του, αλλά όχι και 120 ευρώ!

 

Αυτός ας κάνει ό,τι γουστάρει, εμείς μπορούμε να τον σχολιάζουμε ελεύθερα (στα όρια του θεμιτού φυσικά).

.

Αφού λοιπόν πιστεύεις ότι "και λίγα το δίνει στα 250", όποιος θεωρεί πως δεν υπάρχει πρόβλημα ηθικό, ας πουλήσει με τον κανονικό του λογαριασμό και ας μην ανοίγει καινούριο, μιας χρήσης...γιατί δεν το κάνει και φοράει κουκούλα για να μην καταλάβουμε ποιος είναι; :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας. Ελεύθερη αγορά είναι, όποιος θέλει το πουλάει και στα 500 ευρώ μη σου πω.

 

Το θέμα είναι το ηθικό της υπόθεσης, από τη στιγμή που θέλεις να βγάλεις άκοπα υψηλότατο κέρδος...Ένα ποσοστό 20-30% παραπάνω από την τιμής αγοράς να το καταλάβω. Αλλά όχι και στην διπλάσια τιμή από αυτή που το αγορασες.

 

Είπαμε να κάνει ένα δωράκι στον εαυτό του, αλλά όχι και 120 ευρώ!

 

Αυτός ας κάνει ό,τι γουστάρει, εμείς μπορούμε να τον σχολιάζουμε ελεύθερα (στα όρια του θεμιτού φυσικά).

.

Αφού λοιπόν πιστεύεις ότι "και λίγα το δίνει στα 250", όποιος θεωρεί πως δεν υπάρχει πρόβλημα ηθικό, ας πουλήσει με τον κανονικό του λογαριασμό και ας μην ανοίγει καινούριο, μιας χρήσης...γιατί δεν το κάνει και φοράει κουκούλα για να μην καταλάβουμε ποιος είναι; :-)

Το ονοματάκι που εχει βάλει λέει όλη την αληθεια(irthe o ependitis)...Ο ανθρωπος έκανε επενδυση και περιμενει να βγαλει το κερδος του! Χαχαχαχα...

Στο θεμα μας ...Να δουμε ποιο κινητο θα σκοτωθει μετά..Εγω βλεπω να σκοτωνει πρωτα καποιο απτα μικρά κινητα με καποια εκπτωση που δε θα μας ενδιαφερει και ισως προς το Σαββατο βαλει το 920 :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενη κινηση βλεπω το 920 να το ριχνει 199....

Αυτό το κινητό δεν αποτελεί καμιά σπουδαία προσφορά μαι και η τιμή skroutz είναι 240 (το 820 στα 129 είχε καλύτερο value, 215 τιμή skroutz).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες επικοινώνησα με voda και τους ενημέρωσα αφενός για την παραγγελία του 820 που έκανα -καθώς το g το έχασα από δική μου χαζομάρα, βλέπε έβαλα την αδερφή μου να το παραγγείλει- και τους είπα ότι έχει γίνει χαμός με το g και ότι θα υπάρξουν μαζικές αποχωρήσεις από την εταιρία τους. Περίμενα klein mein αντίδραση, αλλά μου είπαν πως η επίσημη γραμμή είναι ότι θα γίνει συγκεκριμένη αντιπροσφορά σε όσους δεν το παρέλαβαν. Άρα το 820 δεν αποτελεί αντιπροσφορά όπως ειπώθηκε, αλλά θα επικοινωνήσουν μαζί σας συγκεκριμένα για την επίλυση του ζητήματος. Μακάρι να σας δώσουν κάτι αντίστοιχο ή καλύτερο μάγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα σήμερα στο κατάστημα και δεν είχαν παραλάβει κανένα Lg. Χθες με αυτόν που μίλησα μου είχε πει οτι έχουν ειδοποιηθεί οτι θα παραλάβουν αλλά εδώ έχει πάει το κινητό σε πόλεις εκτός Ελλάδος και σε αυτό που είναι εντός λεκανοπεδίου τίποτα. Μάλλον την πάτησα. Έχω πάρει και τηλέφωνο από τη Δευτέρα, έχω στείλει και μήνυμα για να μου στείλουν mail απο χθες ωστε να μου πουν τον κωδικό παραγγελίας μέσω του κωδικού συναλλαγής και άφαντοι... Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελοκομειο...

Και εξηγουμαι. Παραγγελια στις 02/11/2013 16:34:07 χωρις να ελπιζω αν θα παραλαβω εχοντας ενημερωθει για την προσφορα μερικα λεπτα πριν...απο ατομο που το γνωριζε απο τις 11...και το σκεφτοταν αν αξιζε να το αγορασει...

Μεχρι δευτερα απογευμα στο συστημα εβγαζε οτι εκκρεμει η παραγγελια και ξαφνικα το βραδυ αλλαξε σε εσταλει

Τριτη πρωι τηλεφωνο στο καταστημα που θα παραλαμβανα και δεν γνωριζαν τιποτα και οτι θα με καλουσαν. Μετα κανα 2ωρο με καλει μια κυρια η οποια δηλωνε διευθυντρια του καταστηματος και οτι μπορω να περασω να το παραλαβω. Την ενημερωνω για σημερα το πρωι γιατι λογω εργασιας δεν προλαβαινα χτες. 

Κανω το λαθος να παω χωρις να τηλεφωνησω σημερα το πρωι και μου λενε δεν υπαρχει τιποτα και ποιος σας πηρε τηλεφωνο και δεν υπαρχει τιποτα και κατι τετοια κουλα. Για πρωτη φορα μετα απο τετοιο παπατζιλικι και καζο δεν ανεβασα πιεση και ευγενικα λεω μα με πηρε η ταδε κυρια και οτι θα μου το κρατησει...και απ το πουθενα σκαει η ταδε κυρια και ανοιγει ενα ακυρο ντουλαπι με καθαριστικα και αναλωσιμα και βγαζει ενα κουτακι με το lg optimus g με κολλημενο πανω φωτοτυπια το pdf με τα στοιχεια της παραγγελιας...ακομα δεν εχω συνελθει...περιμενω να το ανοιξω να δω αν ειναι ολα ΟΚ και μετα θα ηρεμησω. Ενα τεραστιο ευχαριστω στον topic starter.

Καλοριζικο σε οσους παρελαβαν.

 

Ολες οι τιμες ηταν γενικα καλες (προφανως λογω μεγαλου στοκ το οποιο πρεπει να φυγει γιατι πλησιαζουν γιορτες και πρεπει να φερουν νεο) και ασχετα απ το lg το 820 μετραει στα 129 (συγκριτικα με το σκρουτζ)

Τραγικη η πτωση τιμης του LG παντως... το εφερνε η Vodafone 1/4/2013 αποκλειστικα στα 599 και τωρα 11/2013 το σκοτωσε στα 129 που σημαινει οτι μαλλον ειχανε πολυ πραμα. 

 

Βαλτε και ενα poll να δουμε ποσοι πηραν και ποιοι οχι και γιατι θα ηταν πολυ ενδιαφερον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GoldenEye τι να ηρεμησεις, μαλλον η κυρια (διευθυντρια) εκανε πραγματικα ο,τι καλυτερο μπορουσε για να μη σου το βουτηξει κανενας...! Ευχαριστω της ειπες; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GoldenEye τι να ηρεμησεις, μαλλον η κυρια (διευθυντρια) εκανε πραγματικα ο,τι καλυτερο μπορουσε για να μη σου το βουτηξει κανενας...! Ευχαριστω της ειπες; :)

Τι να πω τετοια ****φαρδια δεν την περιμενα (και φαντασου δεν ζητησα να μου το κρατησουν η καποια ειδικη μεταχειριση ειπα απλα θα περασω την επομενη μερα - δεν δεσμευτηκα ουτε ειχαν καποιο λογο να με παρουν στα σοβαρα μεσω τηλεφωνου). Περασε η παραγγελια οπως περασε και ημουν παλι απαισιοδοξος. Τρωω και το ακυρο εκει και λεω τσαμπα το χρονο στα fora και να κανω εικασιες τι θα γινει.

Πραγματικα απορω πως κανανε τετοια κινηση χωρις να χουν ενημερωσει πριν τα καταστηματα να γινει μεν πανικος αλλα να μην ξεφτιλιστουν (αλλα ακομα και η κακη προβολη ειναι προβολη...) Μακαρι να ναι καποιο μαρκετινιστικο πειραμα και να ξεφορτωθουν το στοκ ολης της ευρωπης εδω και για αλλες συσκευες σε τετοιες εξωφρενικες τιμες. Παντως πιστευω ακομα και σε τετοιες τιμες κερδος βγαζουν λογω του ογκου του στοκ που προφανως ειχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση για την πρωινη παραγγελια του 820 στα 129 ευρω.

 

"Απ' οτι βλέπουμε η παραγγελία σου είναι σε εξέλιξη, δηλαδή είναι όλα ok. Θα ενημερωθείς τηλεφωνικά εντός των επόμενων ημερών από το κατάστημα για να πας να παραλάβεις τις συσκευές σου."

 

 

(λετε να γινει νεο 'κραχ' με τις παραγγελιες που εχουν παραδοση σε... καταστηματα? φτου-φτου-φτου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φοβαμαι μην γινει οτι εγινε πριν 2 χρονια που ειχαν βγαλει προσφορα το lg optimus 7 απο 500 ευρω 200 που ειχε γινει παλι χαμος και τελικα το κινητο ειχε προβλημα και εκαιγε μητρικη καθε χρονο (ηθελε restart καθε δευτερη μερα για να μην κρασαρει το software και μενει κολλημενος ο επεξεργαστης σε full throttle)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωλητης απο καταστημα vf μου ειπαι οτι εχουν κανει ερωτημα 

γιατι αν παραλαβουν την αλλη εβδομαδα και μου ερθει το κινητο τοτε αυτο θα εχει αλλη τιμη γιατι ληγει η προσφορα

με ακουσε ολο το μαγαζι

 

η δεν ξερουν τι τους γινεται η παμε να βγαλουν απο την προσφορα και η ιδιοκτητες συνικιακων καταστηματων

 

μαλλον και τα δυο

 

 

η εξυπηρετηση στο τηλεφωνο εχει κρασαρει 15 λεπτα αναμονη και κλεισιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...