Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το έκανα και εγώ μόλις τώρα , μου στοίχισε 25 ευρώ το EA access 63 το FIFA και έβαλα να κατεβαίνουν  το BF4  και το NFS RIVALS.  Πολύ καλό deal.  

Καλορίζικος.

Βάλε να κατεβαίνει fifa για το βράδυ και μετά τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Thanks , εννοείται πρώτο το FIFA . Είμαι στο 85% τώρα.

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος κάτι. Αν κατάλαβα καλά θα έχουμε 6 ώρες game μέχρι τις 23 και μετά θα μας ανοίξουν το full game???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρο αυτό που έγραψα πιο πάνω , από ότι φαίνεται το παιχνίδι θα μας το ξεκλυδώσουν στις 21 δλδ 5 μέρες πριν την επίσημη μέρα κυκλοφορίας στην Αγγλία δλδ, αλλά το θέμα είναι ότι σε αυτό το 5ημερο έχουμε access μόλις 6 ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τη τελευταια μερα που λετε για το ultimate team και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό ενω παίζω πολύ φίφα.

Παιζω seasons και το προτιμώ απο το UT, γιατί έχει τα rankings που απο οτι ξέρω δεν υπάρχουν στο UT, γιατι ΔΕΝ έχει τη χημεία και λεω δεν γιατί θεωρώ πως είναι πιο δικαιο ναι παίζουν πραγματικές ομάδες μεταξύ τους για να φαίνεται το ποιος είναι καλύτερος και να μη κρίνεται αυτο απο τη χημεία.

Και το τελευταιο και πιο σημαντικό που μπορεί να κάνω και λάθος αλλα έτσι είχα διαβάσει είναι το οτι γίνεται λίγο πιο arcade το παιχνίδι στο UT. Διορθώστε με στο τελευταίο αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τη τελευταια μερα που λετε για το ultimate team και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό ενω παίζω πολύ φίφα.

 

Παιζω seasons και το προτιμώ απο το UT, γιατί έχει τα rankings που απο οτι ξέρω δεν υπάρχουν στο UT, γιατι ΔΕΝ έχει τη χημεία και λεω δεν γιατί θεωρώ πως είναι πιο δικαιο ναι παίζουν πραγματικές ομάδες μεταξύ τους για να φαίνεται το ποιος είναι καλύτερος και να μη κρίνεται αυτο απο τη χημεία.

 

Και το τελευταιο και πιο σημαντικό που μπορεί να κάνω και λάθος αλλα έτσι είχα διαβάσει είναι το οτι γίνεται λίγο πιο arcade το παιχνίδι στο UT. Διορθώστε με στο τελευταίο αν κάνω λάθος.

 

και εγώ παίζω seasons μόνο , το παιχνίδι ναι θεωρώ ότι είναι αρκετά πιο arcade στο ultimate team.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που έπαιξα το Demo στο Playstation 4, μου φάνηκε πολύ καλύτερο και βελτιωμένο από το 14. Βασικά διόρθωσαν τα προβλήματα που είχε το παλιό όπως οι καθυστερήσεις στο πλάγιο, κλπ.
Βρήκα λίγο παρατραβηγμένο το θέμα με τη φθορά του γρασιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί η SONY δεν άφησε την ΕΑ να βάλει και στο PSN το ΕΑ access, αν και προβλέπω ότι θα δεχτεί πιέσεις από τους fans, και σε κάποια φάση θα έρθει και στο PLAYSTATION.

 

Ώρες ώρες αυτή η SONY μου η δίνει στα νεύρα  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον μέχρι πέρσι/πρόπερσι, κι εγώ νομίζω πως το παιχνίδι είχε πιο arcade feeling στο FUT. Μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά αφού το λέει τόσος κόσμος, μάλλον δεν είναι.

 

Το FUT όμως δεν το παίζει κάποιος μόνο για το gameplay, αλλά για το συνδυασμό πολλών πραγμάτων, βλ. αγοραπωλησίες καρτών μέσω δημοπρασιών (τεράστιο κάψιμο), δημιουργία ομάδας με καλή χημεία (συνήθως με πάνω από μία εντεκάδες και αρκετό rotation), σωστό σύστημα, καλό προπονητή και γυμναστές, έξτρα κάρτες που αυξάνουν τις δυνατότητες των παικτών και πολλά άλλα.

 

Σε συνδυασμό με το αντίστοιχο Seasons/Cup του FUT, το όλο πακέτο είναι πολύ ελκυστικό και το mode έχει μεγάλο βάθος. Πρέπει όμως πρώτα να το δοκιμάσει κάποιος και για να το κάνει αυτό καλό θα ήταν να διαβάσει 2-3 tutorial, γιατί αυτά του παιχνιδιού δεν επαρκούν ούτε για αστείο.


Ώρες ώρες αυτή η SONY μου η δίνει στα νεύρα  :angry:

 

Η λογική της Sony ήταν πως ήθελε να φτιάξει μια αντίστοιχη δική της υπηρεσία, με περισσότερα παιχνίδια (προφανώς από διαφορετικούς publishers) και να μην εξαρτάται από την ΕΑ. Οπότε η πρότασή της τελευταίας απορρίφθηκε. Τώρα αν είναι για καλό ή όχι θα δείξει. Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα το EA Vault να είχε περισσότερα παιχνίδια, έστω και σχετικά παλιά.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ελληνικό region και μου το ξεκλείδωσε κανονικά.

 

@EAAccess trial (Xbox One only) is now live! Play 6 hours of #FIFA15 + 10% off FIFA Points: http://www.ea.com/eaaccess/ 

 

Δεν λέει που θενά μόνο για Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον μέχρι πέρσι/πρόπερσι, κι εγώ νομίζω πως το παιχνίδι είχε πιο arcade feeling στο FUT. Μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά αφού το λέει τόσος κόσμος, μάλλον δεν είναι.

 

Το FUT όμως δεν το παίζει κάποιος μόνο για το gameplay, αλλά για το συνδυασμό πολλών πραγμάτων, βλ. αγοραπωλησίες καρτών μέσω δημοπρασιών (τεράστιο κάψιμο), δημιουργία ομάδας με καλή χημεία (συνήθως με πάνω από μία εντεκάδες και αρκετό rotation), σωστό σύστημα, καλό προπονητή και γυμναστές, έξτρα κάρτες που αυξάνουν τις δυνατότητες των παικτών και πολλά άλλα.

 

Σε συνδυασμό με το αντίστοιχο Seasons/Cup του FUT, το όλο πακέτο είναι πολύ ελκυστικό και το mode έχει μεγάλο βάθος. Πρέπει όμως πρώτα να το δοκιμάσει κάποιος και για να το κάνει αυτό καλό θα ήταν να διαβάσει 2-3 tutorial, γιατί αυτά του παιχνιδιού δεν επαρκούν ούτε για αστείο.

 

Η λογική της Sony ήταν πως ήθελε να φτιάξει μια αντίστοιχη δική της υπηρεσία, με περισσότερα παιχνίδια (προφανώς από διαφορετικούς publishers) και να μην εξαρτάται από την ΕΑ. Οπότε ο πρότασή της τελευταίας απορρίφθηκε. Τώρα αν είναι για καλό ή όχι θα δείξει. Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα το EA Vault να είχε περισσότερα παιχνίδια, έστω και σχετικά παλιά.

Αυτα που εσας σας αρεσουν εμενα μαλλον με αποθουν καλυτερα seasons σκετο να κερδιζω με την παιχτική αξία μου :P . Γουστα ειναι αυτα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν επεζα ut και δεν ξέρω αν παιξω πολύ απλά γιατί κάποιοι περνουν πακετα με ευρώ οπότε η θα καω για να κανω καλη ομάδα και να τους κοντραρω η να τα σκάσω. Οπότε προτιμώ solo mode και seasons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...