Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως τα λέει ο Jamest. Είναι καθαρά θέμα store. Πχ. τώρα στο HK δείχνει απλώς την τιμή του παιχνιδιού (νομίζω 400HKD, ούτε 40 ευρώ, ευκαιρία για όποιον δεν το έχει ήδη πάρει).

 

Άρα όσοι προπαραγγείλαμε το bundle του καλοκαιριού και πήραμε το παιχνίδι τζάμπα, θα μπορούμε να παίξουμε στις 25/9. Δεν ξέρω ακριβώς τι ώρα, υποθέτω στη χειρότερη μέχρι τις 2 το βράδυ θα έχει ξεκλειδώσει αρά υπομονή μιάμιση μέρα ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πόσο σε βγήκε απο το αμερικάνικο?

δηλ παίρνεις τα trophies στο ευρωπαϊκό account? και παίζεις και online με το ευρωπαϊκό plus? αν ναι πως?

 

59$ δηλαδη 45 ευρω περιπου, ναι κανονικα, με ενα αμερικανο προφιλ primary οτι αγοραζεις παιζουν σε ολα τα προφιλ στο συγκεκριμένο ps4 με trophies κ ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα την τελική έκδοση απο αμερικάνικο account. Μακράν το κορυφαίο και πιο ρεαλιστικό φιφα ever και ίσως το καλύτερο ποδοσφαιράκι όλων των εποχών. Πάντα μιλάω για offline παιχνιδι διπλό με παρέα, όχι μόνος σου και όχι online, το οποίο δεν το δοκίμασα ακόμα. Είναι ευτυχώς καλύτερο από το ντεμο με πιο αργή ταχύτητα στο slow. Μόλις βγουν και οι γνωστοί sliders σε συνδυασμό με Manual χειρισμό, το παιχνίδι θα είναι άντε γειά! Άντε καλή χρονιά και καλό λιώσιμο εύχομαι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο Fifa όλων των εποχών το οποίο παραδέχονται και οι ίδιοι στο review, του βάζουν 7/10, το eurogamer χάνει οριστικά και αμετάκλητα την αξιοπιστία του, τουλάχιστον από εμένα. Delete

 

το review εδώ

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-23-fifa-15-review

 

edit: Ο reviewer η δεν έχει ιδέα από μπάλα είτε παίζει κάτι άλλο. Btw είναι η πρώτη φορά που κάνει κάποιος άλλος review το Fifa εκτός από τον Tom Bromwel ( που εγώ ειχα πει οτι ειναι Pes fanboy αλλά τουλάχιστον το κατείχε) ο οποίος ως γνωστόν φεύγει από το site για αγνωστους λογους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είναι η πρώτη φορά από το καιρό που θυμάμαι και παίζω Fifa να είναι τόσες λίγες οι αντιδράσεις για το καινούργιο παιχνίδι από τους users. Καταλήγω ξεκάθαρα οτι το θέμα είναι διαφημιστικό κατά κύριο λόγο, δλδ η ΕΑ δεν τους έριξε πολλά λεφτά (ή και καθόλου) για την προώθηση, αφού πλέον είναι τόσο καλό που διαφημίζεται από μόνο του μεσώ του world of mouth. .Κατά δεύτερο λόγο ο fanboysmos του reviewer στο αντίπαλο δέος. Μόνο αν δω ένα εξαρι ή πέντε στο Pes θα έρθω εδώ να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άμα δεν έχει, θα μπουν σύντομα με update.


ps: Ακόμα πιο αστεία από το review tτου eurogamer είναι τα σχόλια κάτω από αυτό. Πραγματικά τα βλέπω και γελάω, οι τύποι δεν έχουν την παραμικρή επαφή με την πραγματικότητα. Πολλοί περιμένουν ότι το Pro θα κάνει το... μπαμ και θα ξεπεράσει το Fifa, όταν οι ίδιοι παραδέχονται ότι το τελευταίο ποτέ δεν ήταν καλό (ενώ φυσικά εκθειάζουν το Pes κάθε χρόνο το Σεπτέμβρη για να καταλήξουν να το κράζουν τον επόμενο Αύγουστο). Το ότι το demo του Pro είναι ένα αίσχος δεν το αναφέρει κανένας (προσωπικά δεν άντεξα ούτε 3 αγώνες να παίξω).

 

pps: Αυτό το review είναι σαφώς ποιοτικότερο http://www.computerandvideogames.com/477330/fifa-15-review-ea-sports-builds-on-success-and-comes-up-a-winner/ (και τονίζει κάτι που διαπίστωσα κι εγώ: "The biggest difference is that FIFA 15's ball feels like it could go anywhere")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι οτι σε ολα αυτα τα review ολοι αποθεωνουν το παιχνιδι αλλα του βαζουν χαμηλοτερη βαθμολογια απο το περσινο φιφα14 σε ps4!!!

 

Υ.Γ. Σημερα το απογευμα θα εχω το retail δισκακι και ξεκιναει το λιωσιμο...

 

Οποιος θέλει manual ματσακια ας με κανει add. polbitz το psn id μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι οτι σε ολα αυτα τα review ολοι αποθεωνουν το παιχνιδι αλλα του βαζουν χαμηλοτερη βαθμολογια απο το περσινο φιφα14 σε ps4!!!

 

Υ.Γ. Σημερα το απογευμα θα εχω το retail δισκακι και ξεκιναει το λιωσιμο...

 

Οποιος θέλει manual ματσακια ας με κανει add. polbitz το psn id μου

Θα φέρουν κομμάτια νωρίτερα ή το έχεις πάρει από αλλού? Καλό λιώσιμο :-)  (σε ps4 παίζεις ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κάποιος να μας γράψει ένα μίνι συγκριτικό του FIFA 15 για 360/ps3 σε σχέση με το FIFA 11 (το τελευταίο FIFA πριν αλλάξουν το defence style) και σε σχέση με το FIFA 14/World Cup 14 σε γραφικά και gameplay;

 

Ρωτάω καθώς έχω δοκιμάσει το demo του FIFA15 σε 360/ps3 και διαπιστώνω χειρότερα γραφικά από το FIFA 11 - για το gameplay δε μπορώ να εκφραστώ ακόμα (καθώς δεν το έχω δει ως πλήρες το παιχνίδι).

 

Πάντως, είναι από τα πιο πλήρη demos που έχω δει - π.χ. επιπέδου Half-Life 1 ή Quake 3 Arena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...