Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/9/2020 στις 10:38 ΠΜ, antnatal είπε

εντυπώσεις από το stellar...???

(πόσο σου κόστισε???)

Δεν μου εχει ερθει ακομα 😔 . Μου ειπαν 25 ημέρες για παραλαβή.

950 € για 180x200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τις τελευταίες ημέρες ψάχνω για ένα στρώμα και κρεβάτι αλλά έχω χαθεί μέσα στις τόσες πληροφορίες και επιλογές γιαυτο θελω να το απλοποιησω.

Δεν έχω πάει ακομα να δοκιμάσω απο κοντά κάποιο μόνο ιντερνετικα έχω κανει ενα πέρασμα σε μαγαζιά που γνωρίζω και εμπιστεύομαι

Το budget μου είναι μικρό δεν θέλω να ξεπεράσω τα 450 ευρώ για το στρώμα και τα 250 ευρώ για το κρεβάτι.

 

Ενδεικτικά σας δίνω κάποια από αυτά που έχω βρει μήπως τα έχει δοκιμάσει κάποιος και θα ήμουν υπόχρεος να ακούσω τις προτάσεις σας:

Στρώματα (μέτριας σκληρότητας) (Διαστάσεις 2,00 x 1,60)

1. Skroutz (διθυραμβικά σχόλια)

2. Skroutz

3.IKEA

4.Prakriker
 

 Κρεβάτια (μου αρεσουν τα πιο απλα όχι τυπου ξενοδοχειο)

1.Praktiker

2.IKEA

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, MySql είπε

Καλησπέρα, τις τελευταίες ημέρες ψάχνω για ένα στρώμα και κρεβάτι αλλά έχω χαθεί μέσα στις τόσες πληροφορίες και επιλογές γιαυτο θελω να το απλοποιησω.

Δεν έχω πάει ακομα να δοκιμάσω απο κοντά κάποιο μόνο ιντερνετικα έχω κανει ενα πέρασμα σε μαγαζιά που γνωρίζω και εμπιστεύομαι

Το budget μου είναι μικρό δεν θέλω να ξεπεράσω τα 450 ευρώ για το στρώμα και τα 250 ευρώ για το κρεβάτι.

Ενδεικτικά σας δίνω κάποια από αυτά που έχω βρει μήπως τα έχει δοκιμάσει κάποιος και θα ήμουν υπόχρεος να ακούσω τις προτάσεις σας:

Στρώματα (μέτριας σκληρότητας) (Διαστάσεις 2,00 x 1,60)

1. Skroutz (διθυραμβικά σχόλια)

2. Skroutz

3.IKEA

4.Prakriker
 

 Κρεβάτια (μου αρεσουν τα πιο απλα όχι τυπου ξενοδοχειο)

1.Praktiker

2.IKEA

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!

Από ΙΚΕΑ έχουμε αγοράσει δύο κρεβάτια με στρώματα.

Το ένα πριν 17 χρόνια και το έχουμε ακόμη μετά από 3 μετακομίσεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Και όποιος φιλοξενούμενος κοιμήθηκε σ' αυτό μας ρωτούσε από πού πήραμε το στρώμα.

Επειδή μείναμε ευχαριστημένοι, πριν 2 χρόνια που χρειαστήκαμε ακόμη ένα κρεβάτι πήραμε πάλι το ίδιο (MALM) αυτή τη φορά το ψηλό με τα συρτάρια από κάτω με άλλο στρώμα καθώς το παλιό το έχει καταργήσει. 

Τα κρεβάτια MALM τα έχει ακόμη, αλλά τα στρώματα επειδή τα έχει αντικαταστήσει, δεν έχει νόημα να σου αναφέρω μοντέλο, γιατί δεν ξέρω με ποια μοντέλα τα άλλαξε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Από ΙΚΕΑ έχουμε αγοράσει δύο κρεβάτια με στρώματα.

Το ένα πριν 17 χρόνια και το έχουμε ακόμη μετά από 3 μετακομίσεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Και όποιος φιλοξενούμενος κοιμήθηκε σ' αυτό μας ρωτούσε από πού πήραμε το στρώμα.

Επειδή μείναμε ευχαριστημένοι, πριν 2 χρόνια που χρειαστήκαμε ακόμη ένα κρεβάτι πήραμε πάλι το ίδιο (MALM) αυτή τη φορά το ψηλό με τα συρτάρια από κάτω με άλλο στρώμα καθώς το παλιό το έχει καταργήσει. 

Τα κρεβάτια MALM τα έχει ακόμη, αλλά τα στρώματα επειδή τα έχει αντικαταστήσει, δεν έχει νόημα να σου αναφέρω μοντέλο, γιατί δεν ξέρω με ποια μοντέλα τα άλλαξε!

Μήπως θυμάσαι το MALM με τι τάβλες το πήρες έχουν μεγάλη διαφορα μεταξυ τους ή να παρω τις πιο φτηνές?

Επίσης εάν θυμάσαι ονομα απο τα στρωματα πες μου και θα ρωτησω στο IKEA με ποια τα αντικατεστησαν 

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, MySql είπε

Μήπως θυμάσαι το MALM με τι τάβλες το πήρες έχουν μεγάλη διαφορα μεταξυ τους ή να παρω τις πιο φτηνές?

Επίσης εάν θυμάσαι ονομα απο τα στρωματα πες μου και θα ρωτησω στο IKEA με ποια τα αντικατεστησαν 

Ευχαριστώ

Δυστυχώς δεν είμαι στο σπίτι αυτό τον καιρό και δεν μπορώ να δω αυτό που ζητάς.

Οι τάβλες και το πρώτο στρώμα ήταν μεσαία τιμή, το καινούργιο ήταν από τα ακριβά, αλλά όχι η ακριβότερη σειρά.

Και τα δύο είναι με ελατήρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Δυστυχώς δεν είμαι στο σπίτι αυτό τον καιρό και δεν μπορώ να δω αυτό που ζητάς.

Οι τάβλες και το πρώτο στρώμα ήταν μεσαία τιμή, το καινούργιο ήταν από τα ακριβά, αλλά όχι η ακριβότερη σειρά.

Και τα δύο είναι με ελατήρια.

σε ευχαριστώ δεν πειράζει,  μια τελευταία απορία με αυτά που έχουν αφρό να μην ασχοληθώ καθόλου δηλαδή να κοιτάξω μόνο με ελατήρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MySql είπε

σε ευχαριστώ δεν πειράζει,  μια τελευταία απορία με αυτά που έχουν αφρό να μην ασχοληθώ καθόλου δηλαδή να κοιτάξω μόνο με ελατήρια?

Δεν έχω άποψη γι' αυτά. 

Εμείς δοκιμάσαμε τα στρώματα στην ΙΚΕΑ και παρόλο που η δοκιμή ήταν ολιγόλεπτη, η επιλογή που κάναμε μας δικαίωσε, χωρίς να έχουμε εξ αρχής αποφασίσει αν θα πάρουμε με ελατήρια ή αφρού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα παλιό στρώμα με διαστάσεις χονδρικά 0.9x2.2. Το στρώμα είναι πολλών ετών, έχει βυθιστεί και έχει σκιστεί σε ένα σημειο, οπότε πιστεύω ότι χρειάζεται αλλαγή, όμως το στρώμα ακουμπάει πάνω σε σουμιε και δεν ξέρω μήπως το πρόβλημα προέρχεται από τον σουμιε και όχι από το στρώμα. 

Κατά τα άλλα, βλέπω γίνεται χαμός από τιμές ποιότητες υλικά και στρώματα, έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να επιλεξω. Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 250-300 ευρώ για καινούργιο στρώμα. 

Επεξ/σία από giorgoskouro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρέλαβα το Sealy Majestic από την Elite στα 1010 με την έκπτωση που είχε η Elite τους τελευταίους μήνες!

Μετά από μια αποτυχημένη αγορά μέσω ίντερνετ που έκανα (ας πρόσεχα) επιτέλους θα ισιώσει το σώμα μου.

Ποτέ ξανά αγορά μέσω ίντερνετ χωρίς δοκιμή ...Δεν πάει να έχει ο άλλος ένα κάρω αξιολογήσεις και αηδίες,αν δεν δεις με τα μάτια σου δεν εμπιστεύεσαι καμία αξιολόγηση ,τουλάχιστον όσον αφορά τέτοιου είδους αγορές,ας όψεται που είχα λαλήσει με το στρώμα 15ετίας που είχα!

Τέλοσπαντων,μου έμεινε το "καινούργιο" για την άλλη κρεβατοκάμαρα και επιτέλους ύπνος για εμάς της προκοπής !

Ηθικό δίδαγμα..Για στρώμα μόνο από κοντά και να δοκιμάζετε όσα περισσότερα μπορείτε,γιατί διαφορετικά κλάφ'τα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα το στρώμα Αρχές Απριλίου από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

Το στρώμα (160Χ200) θα κόστιζε 300 ευρώ από 1000 (έλεγε η "προσφορά) τα χαρακτηριστικά ταίριαζαν σε πολλά στρώματα της αγοράς!

Παρείχε το κατάστημα 8 χρόνια εγγύηση και παράδοση σε 15 μέρες !

Εντέλει παρέλαβα το στρώμα στις 14 Ιουνίου ,αφού όμως είχαμε μιλήσει άπειρες φορές στο τηλέφωνο και όλο υπήρχε καθυστέρηση και ενω ήμουν στο τσακ να ακυρώσω ,εντέλει το έστειλαν (κακώς που το δέχθηκα)

Ποιοτικά ήταν πολύ κακό (πολύ όμως),τόσο κακό που είχε φερμουάρ για να δεις υλικά και εκτός του ότι οι στρώσεις των υλικών δεν ήταν αυτές που έγραφε,το δε κάλυμμα του στρώματος (πρώτη φορά το βλέπω αυτό) έβαζες το χέρι από μέσα και ήταν διάφανο,εβλεπες απο μέσα τα υλικά..

Σε επίπεδο ύπνου ,επειδή βούλιαζε (πολύ όμως) δεν το συζητώ,χάλια...Δεν μπήκα στην διαδικασία για επιστροφές κλπ γιατί σκέφθηκα ότι ήθελα ένα στρώμα για την άλλη κρεβ/ρα οπότε θα το έβαζα εκεί...

Το πάθημα μάθημα πάντως...πάντως πραγματικά τέτοια κακή ποιότητα υλικών/υφάσματος δεν έχω ματαξαναδεί...δεν ξέρω αν όλα τα στρώματα τους είναι έτσι,πάντως σε εμένα έβαλαν τα δυνατά τους #not

 

 

Επεξ/σία από Luciferia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2020 στις 10:38 ΠΜ, antnatal είπε

εντυπώσεις από το stellar...???

(πόσο σου κόστισε???)

Το έχω από το Σάββατο. Επειδή έλειπα το βρήκα στρωμένο στο καινούριο κρεβάτι οπότε δεν έχω δει τπτ πως είναι σαν κατασκευή:)

Ακόμα το συνηθίζω και δεν έχω να πω πολλά. Στήριξη κομπλέ όπως όταν το δοκίμαζα. Με τα μαξιλάρια το ψάχνω λίγο γιατί άλλαξα και εκεί. 

Δεν έχω ξυπνήσει με πόνους στη μέση παρόλο που συνεχίζω την ίδια "κακή" ζωή. Η κοπέλα μου λέει ότι ξυπνάει πιο ξεκούραστη και "γεμάτη" ύπνο. Τα  υπόλοιπα μετά από καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Luciferia είπε

Παρήγγειλα το στρώμα Αρχές Απριλίου από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

Το στρώμα (160Χ200) θα κόστιζε 300 ευρώ από 1000 (έλεγε η "προσφορά) τα χαρακτηριστικά ταίριαζαν σε πολλά στρώματα της αγοράς!

Παρείχε το κατάστημα 8 χρόνια εγγύηση και παράδοση σε 15 μέρες !

Εντέλει παρέλαβα το στρώμα στις 14 Ιουνίου ,αφού όμως είχαμε μιλήσει άπειρες φορές στο τηλέφωνο και όλο υπήρχε καθυστέρηση και ενω ήμουν στο τσακ να ακυρώσω ,εντέλει το έστειλαν (κακώς που το δέχθηκα)

Ποιοτικά ήταν πολύ κακό (πολύ όμως),τόσο κακό που είχε φερμουάρ για να δεις υλικά και εκτός του ότι οι στρώσεις των υλικών δεν ήταν αυτές που έγραφε,το δε κάλυμμα του στρώματος (πρώτη φορά το βλέπω αυτό) έβαζες το χέρι από μέσα και ήταν διάφανο,εβλεπες απο μέσα τα υλικά..

Σε επίπεδο ύπνου ,επειδή βούλιαζε (πολύ όμως) δεν το συζητώ,χάλια...Δεν μπήκα στην διαδικασία για επιστροφές κλπ γιατί σκέφθηκα ότι ήθελα ένα στρώμα για την άλλη κρεβ/ρα οπότε θα το έβαζα εκεί...

Το πάθημα μάθημα πάντως...πάντως πραγματικά τέτοια κακή ποιότητα υλικών/υφάσματος δεν έχω ματαξαναδεί...δεν ξέρω αν όλα τα στρώματα τους είναι έτσι,πάντως σε εμένα έβαλαν τα δυνατά τους #not

Οταν βλέπεις κάτι τέτοιες προσφορές που λες (από 1000 στα 300), απλά κάτι βρωμάει, η μόνη περίπτωση για να σου δωσουν τόσο φθηνά κάτι είναι να πηγαίνει για φούντο το μαγαζί και να τα δώσει όλα σχεδόν τζάμπα γιατί ετσι κι αλλιώς αν κλείσει πάει περιπατο το στοκ. Φυσικά και ασχέτως της προσφοράς του μαγαζιού, πρέπει να πηγαίνεις να βλέπεις το στρώμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Οταν βλέπεις κάτι τέτοιες προσφορές που λες (από 1000 στα 300), απλά κάτι βρωμάει, η μόνη περίπτωση για να σου δωσουν τόσο φθηνά κάτι είναι να πηγαίνει για φούντο το μαγαζί και να τα δώσει όλα σχεδόν τζάμπα γιατί ετσι κι αλλιώς αν κλείσει πάει περιπατο το στοκ. Φυσικά και ασχέτως της προσφοράς του μαγαζιού, πρέπει να πηγαίνεις να βλέπεις το στρώμα. 

Εχεις απόλυτο δίκιο..πραγματικά δε ξέρω γιατί έκανα τέτοια χαζομάρα,ίσως εν μέρει να εμπιστεύτηκα τις αξιολογήσεις (google και facebook) 

τέλοσπάντων,όπως και να'χει τουλάχιστον με τη νέα αγορά είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και σίγουρα την επόμενη φορά (σε Χ χρόνια) μόνο από κοντά...αγορές online σε στρώμα ποτέ ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δοκίμασα το advance care της mediastrom και μου άρεσε πολύ . Αξίζει τα λεφτά του (599) ως προς την ποιότητα ή μπορώ να βρώ κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ;

Επεξ/σία από Rizas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...