Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Βασίλης_29 είπε

Καλά πόσο μεγάλο κρεββάτι εχετε; Το δικό μου ή μια διάσταση του στρώματος  είναι 220 και το θεωρούσα πολύ. 

Είναι 200x200cm με ύψος 31cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 27/10/2020 στις 2:59 ΜΜ, zNikosz είπε

Σε σεντόνια

Φιλε, που εδινες παραγγελια για σεντονια σε τετοιες διαστασεις ? σε επωνυμη εταιρεια η' σε καποια βιοτεχνια ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ion70 είπε

Φιλε, που εδινες παραγγελια για σεντονια σε τετοιες διαστασεις ? σε επωνυμη εταιρεια η' σε καποια βιοτεχνια ?

Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα γιατι δεν ξερω αν μπορω να το γραψω στο forum το καταστημα/βιοτεχνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομαι για το prime discover απο media strom ειναι μεσης σκληροτητας στη κλιμακα 4,9 με ποιο μαλακο το 10

κοιμαμαι μπρουμυτα και το θελω σκληρο το στρωμα καθως και παχυ( αυτο εχει παχος 29 εκατοστα)

νομιζετε ειναι καλη επιλογη??

 

φυσικα θα παω απο το καταστημα τους να δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Πήγα σε 3 εταιρείες (Candia, Media, Elite). Το στρώμα που με εντυπωσίασε περισσότερο είναι το Majestic της Sealy. Είμαι 90 κιλά, κοιμάμαι κυρίως μπρούμυτα και έχω δισκοκήλη χαμηλά στη μέση.

Πιστεύετε είναι καλή επιλογή το συγκεκριμένο στρώμα δεδομένων των συνθηκών; 

Επίσης μιας και το στρώμα ειναι hybrid με memory foam θα αντέξει και θα παραμείνει το ίδιο με την πάροδου του χρόνου;

Έχετε να προτείνετε και κάποιο συγκεκριμένο μαξιλάρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Runner25 είπε

ενδιαφερομαι για το prime discover απο media strom ειναι μεσης σκληροτητας στη κλιμακα 4,9 με ποιο μαλακο το 10

κοιμαμαι μπρουμυτα και το θελω σκληρο το στρωμα καθως και παχυ( αυτο εχει παχος 29 εκατοστα)

νομιζετε ειναι καλη επιλογη??

φυσικα θα παω απο το καταστημα τους να δοκιμασω

Απο τα λεγομενα σου αυτο τεινει προς το μαλακο. Δεν ξερω ποσα κιλα εισαι γιατι παιζει ρολο, αλλα ριξε μια ματια στα sealy της Elite. Εμενα μου αρεσε το Majestic αλλα τελικα παρηγγειλα απο την cosmostrom το Ocean γιατι μου εκαναν δωρο καλυμμα στρωματος και νεο τελαρο μιας και αυτο που ειχε το κρεβατι που ειχα αγορασει προ δεκαετιας ειχε κενο αναμεσα στις ταβλες γυρω στα 7 εκατοστα που δεν ειναι το καταλληλο για το στρωμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, ion70 said:

Απο τα λεγομενα σου αυτο τεινει προς το μαλακο. Δεν ξερω ποσα κιλα εισαι γιατι παιζει ρολο, αλλα ριξε μια ματια στα sealy της Elite. Εμενα μου αρεσε το Majestic αλλα τελικα παρηγγειλα απο την cosmostrom το Ocean γιατι μου εκαναν δωρο καλυμμα στρωματος και νεο τελαρο μιας και αυτο που ειχε το κρεβατι που ειχα αγορασει προ δεκαετιας ειχε κενο αναμεσα στις ταβλες γυρω στα 7 εκατοστα που δεν ειναι το καταλληλο για το στρωμα. 

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση )))

τωρα στο κυριως θεμα, πηγα σημερα απο το καταστημα τους και το δοκιμασα

επεσα μεσα το στρωμα ειναι αυτο που θελω, σκληρο οσο θελω και αρκετα παχυ

το εκλεισα και το πληρωσα (587 ευρω απο 1200 περιπου αρχικη τιμη) με δωρακι το καλυμα αξιας 99 ευρω

 

ευχαριστω πολυ  :-)

 

Επεξ/σία από Runner25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, stef269 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Πήγα σε 3 εταιρείες (Candia, Media, Elite). Το στρώμα που με εντυπωσίασε περισσότερο είναι το Majestic της Sealy. Είμαι 90 κιλά, κοιμάμαι κυρίως μπρούμυτα και έχω δισκοκήλη χαμηλά στη μέση.

Πιστεύετε είναι καλή επιλογή το συγκεκριμένο στρώμα δεδομένων των συνθηκών; 

Επίσης μιας και το στρώμα ειναι hybrid με memory foam θα αντέξει και θα παραμείνει το ίδιο με την πάροδου του χρόνου;

Έχετε να προτείνετε και κάποιο συγκεκριμένο μαξιλάρι;

Και εγώ μπρούμυτα κοιμάμαι την περισσότερη ώρα στο majestic. Για την δισκολήλη δεν μπορώ να σου απαντήσω. Πάντος την ερώτηση την έκανα και εγώ για το memory foam, και μου απάντησαν οτι έχει εγγύηση 10 χρόνια οπότε σν πάθει κάτι θα το αλλάξουν. Μετά απο 10 χρόνια θα πρέπει να γίνει σίγουρα αλλαγή στο στρώμα έχει ή δεν έχει πάθει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 3:48 ΜΜ, Runner25 είπε

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση )))

τωρα στο κυριως θεμα, πηγα σημερα απο το καταστημα τους και το δοκιμασα

επεσα μεσα το στρωμα ειναι αυτο που θελω, σκληρο οσο θελω και αρκετα παχυ

το εκλεισα και το πληρωσα (587 ευρω απο 1200 περιπου αρχικη τιμη) με δωρακι το καλυμα αξιας 99 ευρω

ευχαριστω πολυ  :-)

Το μονο που μπορω να σου ευχηθω ειναι καλοριζικο και να εχεις ξεκουραστους και απολαυστικους υπνους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 11:26 ΜΜ, zNikosz είπε

Και εγώ μπρούμυτα κοιμάμαι την περισσότερη ώρα στο majestic. Για την δισκολήλη δεν μπορώ να σου απαντήσω. Πάντος την ερώτηση την έκανα και εγώ για το memory foam, και μου απάντησαν οτι έχει εγγύηση 10 χρόνια οπότε σν πάθει κάτι θα το αλλάξουν. Μετά απο 10 χρόνια θα πρέπει να γίνει σίγουρα αλλαγή στο στρώμα έχει ή δεν έχει πάθει κάτι.

Καλησπέρα,

Τα 10 χρόνια είναι περιορισμένη εγγύηση. Και ισχύει μόνο για τα ελατήρια. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι 5 χρόνια ισχύει για όλο το στρώμα και μετά πέφτει ανά χρόνο το ποσοστό. Δηλαδή στον 6ο χρόνο 80%, στον 7ο 60% κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harryTG είπε

Καλησπέρα,

Τα 10 χρόνια είναι περιορισμένη εγγύηση. Και ισχύει μόνο για τα ελατήρια. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι 5 χρόνια ισχύει για όλο το στρώμα και μετά πέφτει ανά χρόνο το ποσοστό. Δηλαδή στον 6ο χρόνο 80%, στον 7ο 60% κτλ.

Εχεις δικιο, κατι τετοιο πρεπει να ειδα στους ορους αλλα δεν το θυμαμαι ακριβως γιατι το πεταξα το χαρτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα παλιό στρώμα 0.9 Χ 2.2 το οποίο χρειάζεται αλλαγή γιατί έχει φάει τα ψωμιά του. Επειδή δεν βρίσκω τέτοιες διαστάσεις από αναζήτηση στις γνωστές ιστοσελίδες των εταιρειών, πιστεύετε ότι πρέπει να ψάξω κάποια βιοτεχνία και να κάνω ειδική παραγγελια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Έχω ένα παλιό στρώμα 0.9 Χ 2.2 το οποίο χρειάζεται αλλαγή γιατί έχει φάει τα ψωμιά του. Επειδή δεν βρίσκω τέτοιες διαστάσεις από αναζήτηση στις γνωστές ιστοσελίδες των εταιρειών, πιστεύετε ότι πρέπει να ψάξω κάποια βιοτεχνία και να κάνω ειδική παραγγελια; 

Έχω την εντύπωση ότι παντού μπορείς να κάνεις ειδική παραγγελία. Στο site της elite αν μπεις έχει και επιλογή διαστάσεων για παράδειγμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...