Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τελικά όταν θα μπω στην διαδικασία να πάω σε μαγαζιά να ψάξω και να δοκιμάσω στρώματα θα ζητήσω latex, μετριο η μέτριο προς σκληρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα διαβάζω καιρό το θρεντ αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο γιατί όλα που προτείνονται περνάνε πολύ το μπάτζετ μου .

Θέλω να αγοράσω ένα στρώμα 1.60*2.00 και το ποσό που διαθέτω είναι 250 με 300 ευρώ. Γενικά έχω κακίες εμπειρίες με ελατήρια αφού για 5 χρόνια κοιμόμουν σε ένα στρώμα των 80€ που τα ελατήρια τα ένιωθα σε όλο το σώμα μου. 

Από θέμα σκληρότητας , προτιμώ τα μέτρια .

Δεν έχω ιδέα από εταιρείες ή κατηγορίες παρά μόνο το Malvic του ΙΚΕΑ που το έχει συγγενικό πρόσωπο και μου φαίνεται καλό .

Έχετε να προτείνετε κανένα άλλο στρώμα σε αυτή την κατηγορία τιμών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 

7 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Καλησπέρα διαβάζω καιρό το θρεντ αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο γιατί όλα που προτείνονται περνάνε πολύ το μπάτζετ μου .

Θέλω να αγοράσω ένα στρώμα 1.60*2.00 και το ποσό που διαθέτω είναι 250 με 300 ευρώ. Γενικά έχω κακίες εμπειρίες με ελατήρια αφού για 5 χρόνια κοιμόμουν σε ένα στρώμα των 80€ που τα ελατήρια τα ένιωθα σε όλο το σώμα μου. 

Από θέμα σκληρότητας , προτιμώ τα μέτρια .

Δεν έχω ιδέα από εταιρείες ή κατηγορίες παρά μόνο το Malvic του ΙΚΕΑ που το έχει συγγενικό πρόσωπο και μου φαίνεται καλό .

Έχετε να προτείνετε κανένα άλλο στρώμα σε αυτή την κατηγορία τιμών;

Ο προυπολογισμος σου για διπλο στρωμα ,ειναι αρκετα χαμηλος. Απο κει και περα , τι περιμενες να εχεις απο ενα στρωμα 80 ευρω ?και πολυ φθηνο και σιγουρα κακιστης κατασκευης. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να παρεις το ιδιο στρωμα με του συγγενικου προσωπου εφοσον σε καλυπτει οικονομικα και σαν ποιοτητα, ειτε να μπεις στο σκρουτζ και να ψαξεις εκει , για να παρεις ιδεες. Μετα, εφοσον βρεις κατι που ενδιαφερει πας απο καταστημα και το βλεπεις απο κοντα οταν ανοιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Εχει δοκιμασει κανεις το quattro της ελληνικης εταιριας Matt & More?? 

Εγω 130 κιλα η συζυγος εγκυος στον 7ο.

Εχουμε ενα αθλιο στρωμα που εχει κανει βουνο στη μεση και λακουβες στα πλαγια.ψαχνουμε σκληρο μεχρι 400 ευρω τωρα που χει προσφορες. Αυτο που βαλαμε στο ματι ειναι αυτο :http://mattmore.gr/product/stroma-quattro/ 

αν εχεις καποιος στρωμα της εταιριας ας μας πει. Ευχαριστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, για τα royal crown mystique και mythos από ENTOS τι έχετε να πείτε? 

Σε αυτά τα χρήματα 500-600 υπάρχει κάτι πιο αξιόλογο? 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 9:26 ΜΜ, orbit21 είπε

Καλησπερα σε ολους. Εχει δοκιμασει κανεις το quattro της ελληνικης εταιριας Matt & More?? 

Εγω 130 κιλα η συζυγος εγκυος στον 7ο.

Εχουμε ενα αθλιο στρωμα που εχει κανει βουνο στη μεση και λακουβες στα πλαγια.ψαχνουμε σκληρο μεχρι 400 ευρω τωρα που χει προσφορες. Αυτο που βαλαμε στο ματι ειναι αυτο :http://mattmore.gr/product/stroma-quattro/ 

αν εχεις καποιος στρωμα της εταιριας ας μας πει. Ευχαριστω! 

Επειδη είσαι αρκετά βαρύς να αναφέρεις το συνολικό σας βάρος στην εταιρεία για να σας προτείνουν στρώματα που κάνουν για αυτό το βάρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα πως υπάρχει συγκεκριμένο θέμα και είχα ανοίξει τόπικ

Το παραθέτω και εδώ γιατί χρειάζομαι άμεσα τα φώτα σας!

 

Σάπισε το δικό μου, πρέπει να το παραδεχτώ! Ξεκινάνε και φεύγουν και ελατήρια!

Βγήκα παγανιά να βρω το επόμενο, και δε βλέπω/βρίσκω αρκετά ριβιού. Δε με παίρνει για πάνω από 250€, βρήκα ένα σε προσφορά στα 220€ και έλεγα πως είναι ό,τι πρέπει. Έχετε την ευγενή καλοσύνη να μου το επαληθεύσετε - όποιος γνωρίζει από αυτά παρακαλώ πολύ πολύ;

https://www.mediastrom.com/advance/advance-live/

Είναι το Live, το οποίο και λέει 5/10 σκληρότητα. Έχει άλλες γραμμές που τα βλέπω πιο ΜΑΛΑΚΑ, και έχουν και αρνητικές σχετικά κριτικές. Αυτό έχει μια, και απλοϊκή κριτική και δε μπορώ να αρκεστώ σε αυτή. Εγώ έρχομαι από αρκετά FIRM στρώμα. Δηλαδή, μπορούσε να κάτσει και μπουκάλι πάνω του. Έτσι θα ήθελα και το επόμενο, αλλά και ένα κλάσμα μαλακότερο να είναι ΟΚ, απλά να μην βυθίζομαι σε καμιά των περιπτώσεων!

Πείτε μου πως εξ' αποστάσεως μπορείτε να μου πείτε πως είσαι σώα αγορά το παραπάνω, να στείλω τα λεφτά να τελειώνουμε.. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

 

Υ.Γ.: Το διαισθάνομαι FIRM και άψογο, μίλησα και με έναν δικό τους! Λέω να βασιστώ στο ένστικτο μου και να το παραγγείλω. Όντως από κοντά δε μπορώ να πάω να το δω.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Δεν γνώριζα πως υπάρχει συγκεκριμένο θέμα και είχα ανοίξει τόπικ

Το παραθέτω και εδώ γιατί χρειάζομαι άμεσα τα φώτα σας!

Σάπισε το δικό μου, πρέπει να το παραδεχτώ! Ξεκινάνε και φεύγουν και ελατήρια!

Βγήκα παγανιά να βρω το επόμενο, και δε βλέπω/βρίσκω αρκετά ριβιού. Δε με παίρνει για πάνω από 250€, βρήκα ένα σε προσφορά στα 220€ και έλεγα πως είναι ό,τι πρέπει. Έχετε την ευγενή καλοσύνη να μου το επαληθεύσετε - όποιος γνωρίζει από αυτά παρακαλώ πολύ πολύ;

https://www.mediastrom.com/advance/advance-live/

Είναι το Live, το οποίο και λέει 5/10 σκληρότητα. Έχει άλλες γραμμές που τα βλέπω πιο ΜΑΛΑΚΑ, και έχουν και αρνητικές σχετικά κριτικές. Αυτό έχει μια, και απλοϊκή κριτική και δε μπορώ να αρκεστώ σε αυτή. Εγώ έρχομαι από αρκετά FIRM στρώμα. Δηλαδή, μπορούσε να κάτσει και μπουκάλι πάνω του. Έτσι θα ήθελα και το επόμενο, αλλά και ένα κλάσμα μαλακότερο να είναι ΟΚ, απλά να μην βυθίζομαι σε καμιά των περιπτώσεων!

Πείτε μου πως εξ' αποστάσεως μπορείτε να μου πείτε πως είσαι σώα αγορά το παραπάνω, να στείλω τα λεφτά να τελειώνουμε.. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Υ.Γ.: Το διαισθάνομαι FIRM και άψογο, μίλησα και με έναν δικό τους! Λέω να βασιστώ στο ένστικτο μου και να το παραγγείλω. Όντως από κοντά δε μπορώ να πάω να το δω.... :(

Αν δεν δοκιμάσεις είναι λίγο τύχη. Βέβαια ανάλογα με το πως κοιμάσαι κτλ διαλέγεις και σκληρότητα. Εγώ στα τυφλά θα σου έλεγα να πας σε και πιο σκληρό και όχι σε μαλακό. Να ξεκινήσεις να κοιτάς από Medium και πάνω. Αυτό που αναφέρεις και με βάση αυτά που λες μπορεί και να σου κάνει.

Επεξ/σία από harryTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα και στο αλλο θεμα που ανοιξες καλο ειναι να το δοκιμασεις πρωτα ,οπως λεει και ο φιλος παραπανω.

Επισης εχε στον νου σου οτι αν εχεις κρεβατι με ταβλες και εκει που θα πας να δοκιμασεις εχουν αλλου τυπου κρεβατι(οχι με ταβλες) τοτε θα ειναι τελειως διαφορετικο. Επαθα πλακα οταν ξαπλωσα σε κρεβατια που ειχαν ακριβως τα ιδια στρωματα αλλα διαφορετικου τυπου κρεβατια.

Γενικως ψαξτο ωστε να μην το μετανοιωσεις μετα γτ δεν ειναι και λιγα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Υπάρχει κάπου στρώμα σκέτο αφρολέξ χωρίς σύρματα μέσα; Ψάχνω σαν αυτά που έχει ο στρατός, φθηνά και κρατάνε δεκάδες χρόνια :P.

Αυτά πλέον τα έχουν ονομάσει memory foam και είναι πανάκριβα... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Υπάρχει κάπου στρώμα σκέτο αφρολέξ χωρίς σύρματα μέσα; Ψάχνω σαν αυτά που έχει ο στρατός, φθηνά και κρατάνε δεκάδες χρόνια :P.

Υπαρχουν αρκετα σε διαφορες εταιρειες αλλα απο "μαρουλι" πως πας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...