Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kartkart είπε

Καλημέρα.Είμαστε στην αναζήτησή στρώματος 1’60x2,00  μετρίου προς σκληρού και θέλω τη γνώμη σας για την Elite strom για το Deluxe και για το Privilege Plus.Επίσης για την Media strom για το Optimum Silver II και για το Advance Discover.
Με ενδιαφέρει μόνο ότι είναι σε ανεξάρτητα ελατήρια.

Εχετε κάποια άποψη και εμπειρία σε κάποιο από αυτά?

Γιατι δεν κοιτας απο βιοτεχνια? Αναλογα απο που θα το παρεις θα σου ερθει πιο οικονομικα και πιο αξιοπιστο!

Εχει να κανει με τι εχει συνηθισει το σωμα σου! Για μενα το καλυτερο ειναι το ανατομικο που σου δινει την εντυπωση του ορθοπεδικου! Ειναι και πιο ακριβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε ευχαριστώ ,καταρχήν ,για την απάντηση και την ιδέα της βιοτεχνίας.Απλά,επειδή ,και οι δυο εταιρίες θεωρούνται αξιόπιστες θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία από κάποιο από αυτά.
Και τα 4 στρώματα είναι ανατομικά και αυτό που πιστεύω με ενδιαφέρει περισσότερο είναι κάποιο προς το σκληρό και να μην βουλιάζει το σώμα.

Κάποια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Γιατι δεν κοιτας απο βιοτεχνια? Αναλογα απο που θα το παρεις θα σου ερθει πιο οικονομικα και πιο αξιοπιστο!

Εχει να κανει με τι εχει συνηθισει το σωμα σου! Για μενα το καλυτερο ειναι το ανατομικο που σου δινει την εντυπωση του ορθοπεδικου! Ειναι και πιο ακριβο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kartkart είπε

Σε ευχαριστώ ,καταρχήν ,για την απάντηση και την ιδέα της βιοτεχνίας.Απλά,επειδή ,και οι δυο εταιρίες θεωρούνται αξιόπιστες θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία από κάποιο από αυτά.
Και τα 4 στρώματα είναι ανατομικά και αυτό που πιστεύω με ενδιαφέρει περισσότερο είναι κάποιο προς το σκληρό και να μην βουλιάζει το σώμα.

Κάποια ιδέα?

Αν εισαι Αθηνα και δεν σου ειναι κοπος πηγαινε απο περιεργεια να δεις και να δοκιμασεις στρωματα εδω https://klinostrom.gr/κατηγοριες-προιοντων/stromata-2/anatomika-orthopedika/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, με χαμηλό μπάτζετ μέχρι 250 ευρώ ψάχνω στρώμα για κρεββάτι 200χ120 καθώς εχει ενα της πλάκας πάνω (80ε από το ικεα) και εχει διαλυσει το σώμα μου. 

 

Δεν θελω να δώσω παραπανω γιατί θα παω σε διπλό κρεβάτι καποια στιγμή οποτε δεν εχει νοημα να επενδύσω σε κατι ακριβό. Χρειάζομαι κατι αξιοπρεπές στο ωστόσο όμως γιατί δεν την παλεύω 

 

Τι επιλογές εχω; με τον covid ειναι δύσκολο να παω μα δοκιμασω, οπότε θα στηριχθω στη γνώμη σας και στην λογική ότι οτιδήποτε θα είναι καλύτερο από το στρώμα που έχω τωρα

Επεξ/σία από haris013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Αν εισαι Αθηνα και δεν σου ειναι κοπος πηγαινε απο περιεργεια να δεις και να δοκιμασεις στρωματα εδω https://klinostrom.gr/κατηγοριες-προιοντων/stromata-2/anatomika-orthopedika/

 

 

11 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Αν εισαι Αθηνα και δεν σου ειναι κοπος πηγαινε απο περιεργεια να δεις και να δοκιμασεις στρωματα εδω https://klinostrom.gr/κατηγοριες-προιοντων/stromata-2/anatomika-orthopedika/

 

Σε ευχαριστώ Placebo .Αθήνα είμαι κ νομίζω το προηγούμενο στρώμα μου το είχα πάρει από εκεί πολλά χρόνια πριν.Κ ήμουν πολύ ευχαριστημένη.

Μεταξυ των 4 ,άνωθεν , έχεις κάποια εμπειρία?

 

15 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Ποιο είναι το budget σου?

Περίπου 1300ευρω 

15 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Ποιο είναι το budget σου?

Περίπου 1500ευρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kartkart είπε

 

Σε ευχαριστώ Placebo .Αθήνα είμαι κ νομίζω το προηγούμενο στρώμα μου το είχα πάρει από εκεί πολλά χρόνια πριν.Κ ήμουν πολύ ευχαριστημένη.

Μεταξυ των 4 ,άνωθεν , έχεις κάποια εμπειρία?

 

Περίπου 1300ευρω 

Περίπου 1500ευρω 

Πιστευεις οτι πληρωνεις παιρνεις στα στρωματα?  Και αν ειναι ετσι για ενα κλικ ανωτερο σε αισθηση θα το χρυσοπληρωσεις!  Εν τοις πραγμασι δεν ξερεις ποιο ειναι καλυτερο για το δικο σου σωμα(προτιμηση) αν δεν κοιμηθεις στο καθενα εστω απο 1 βδομαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Πιστευεις οτι πληρωνεις παιρνεις στα στρωματα?  Και αν ειναι ετσι για ενα κλικ ανωτερο σε αισθηση θα το χρυσοπληρωσεις!  Εν τοις πραγμασι δεν ξερεις ποιο ειναι καλυτερο για το δικο σου σωμα(προτιμηση) αν δεν κοιμηθεις στο καθενα εστω απο 1 βδομαδα!

Αυτό είναι σωστό, απλά στα καταστήματα έχεις τη δυνατότητα για ελάχιστο χρόνο να τα δοκιμάσεις....κ σίγουρα αυτό δεν αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα φίλοι μου!

Σε αναζήτησή στρώματος και τώρα με τον κορονοιο αρκετά δύσκολο εγχειριμα. 

Εγω στα 1.92 110κιλα να κοιμάμαι μόνιμα στα πλαγιά και να στριφογυρνάω και η έγκυουλα σύζυγος μικροκαμωμένη να προσπαθεί να με κουμαντάρει. Θα πάω σύντομα σε μεγάλη πόλη(Ηράκλειο, Κρήτης) για αναζήτησή στρώματος για το νέο σπίτι. Έχετε να προτείνετε από που να περάσω και αν κάποιος από εσάς με αντίστοιχο «πρόβλημα πλάγιου ύπνου» να προτείνει κανένα στρώμα. Χρήματα περίπου 700€-1000€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2021 στις 1:26 ΠΜ, Mute_ είπε

Καλησπέρα φίλοι μου!

Σε αναζήτησή στρώματος και τώρα με τον κορονοιο αρκετά δύσκολο εγχειριμα. 

Εγω στα 1.92 110κιλα να κοιμάμαι μόνιμα στα πλαγιά και να στριφογυρνάω και η έγκυουλα σύζυγος μικροκαμωμένη να προσπαθεί να με κουμαντάρει. Θα πάω σύντομα σε μεγάλη πόλη(Ηράκλειο, Κρήτης) για αναζήτησή στρώματος για το νέο σπίτι. Έχετε να προτείνετε από που να περάσω και αν κάποιος από εσάς με αντίστοιχο «πρόβλημα πλάγιου ύπνου» να προτείνει κανένα στρώμα. Χρήματα περίπου 700€-1000€ 

Για μένα ύπνος στο πλάι = Ανεξάρτητα ελατήρια και σκληρότητα μέτριο προς μαλακό γιατί είσαι και μακρύς :) οπότε τα κιλά σου απλώνουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το Sealy Hybrid Majestic 160χ200 στα 1170 εύρω Πρώτος ύπνος όπως το φανταζόμουν. Απλά τέλειο. Παίρνει ακριβώς το σχήμα του σώματός σου χωρίς να ασκεί πουθενά πίεση, στηρίζει τέλεια τη μέση και νιώθεις ότι αιωρείσαι. Να υπενθυμίσω είμαι 110 κιλά και η κοπέλα μου 50. Το μόνο θέμα που έχουμε και έχω ξενερώσει είναι λόγω του μεγέθους των σανίδων (160cm) και την απουσία κεντρικού στηρίγματος υπάρχει πάλι ταλάντωση σε όλο το στρώμα όταν κουνιέμαι παρόλο που είναι πυκνά βαλμένες (<2cm κενό μεταξύ τους). Βέβαια σε αυτό δεν φταίει το στρώμα και λύνεται με ένα τελάρο στο σιδερά της γειτονιάς. Θα επανέλθω μετά από κάποιο καιρό με πιο σφαιρική άποψη. Επίσης το παράδοξο, ένα μαξιλάρι memory foam που πήρα και χρησιμοποίησα για λίγες μέρες στο παλιό στρώμα και δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο, μεταμορφώθηκε τόσο που τώρα νιώθω ότι είναι άλλο μαξιλάρι και δεν θέλω να σηκώνομαι...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι δεν το πήρε το μάτι μου πριν κάνω την αγορά. Μου κάνει λίγο εντύπωση πάντως εφόσον τα sealy φτιάχνονται εδώ στο εργοστάσιο της elite. Δεν χάνεις πάντως να ρωτήσεις τι παίζει με εγγυήσεις κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...