Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατάλαβα καλά, ο φίλος τα έχει πειρατικά, οπότε δεν θα γίνει καμιά ενεργοποίηση αν τα εγκαταστήσει από το μηδέν.

Λάθος,

και τα Windows 10 που αναβαθμίστηκαν από πειρατικά 7

από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκαν μετά την αναβάθμιση έστω μια φορά online,

σε clean install θα ενεργοποιηθούν πάλι online κανονικότατα.

 

Απαντά και ο φίλος παρακάτω

Έκαναν οι γονείς μου σπίτι τους, ναι σε όλα, και αναβαθμίστηκε ο παλαίουρας υπολογιστής απο win 7 σε 10 (100% σπασμένα τα 7άρια δαγκωτό αυτό),

 

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα από αυτά που μπλοκάρουν αναφορες,τηλεμετρίες,analytics κτλ γιατί βλέπω οτι έχουν βγεί πολλά.

Μη βάζεις τίποτα από αυτά κατά την άποψη μου.

+1

Άντε και φοβάσαι την τηλεμετρία (λέμε τώρα)

έχεις λόγο να εμπιστευθείς το κάθε άγνωστο πρόγραμμα ενός τυχαίου dev;

Σε μερικά από αυτά, έχει διαπιστωθεί malware. Ψάξε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή απλώς το έχεις ακούσει/διαβάσει από κάπου; Επίσης ακόμη και να ισχύει κάτι τέτοιο, πως ξέρεις ότι μελοντικά δεν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα;

Λάθος,

και τα Windows 10 που αναβαθμίστηκαν από πειρατικά 7

από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκαν μετά την αναβάθμιση έστω μια φορά online,

σε clean install θα ενεργοποιηθούν πάλι online κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή απλώς το έχεις ακούσει/διαβάσει από κάπου; 

Σοβαρά θέλεις απάντηση;
Το έχει δοκιμάσει ο θείος Σπίκος πολλές φορές.
 

Επίσης ακόμη και να ισχύει κάτι τέτοιο, πως ξέρεις ότι μελοντικά δεν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα;

Σ' αυτό έχεις ένα δίκιο

Μέχρι τότε αν ποτέ,

ο πειρατής θα έχει ένα σύστημα 10άρι ενεργοποιημένο χωρίς crack, malware και rearm.

Κοινώς,

τί είχαμε τί χάσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα που δεν καταλαβαίνεις πως μάγκα τον πειρατή τον κάνει η κάθε Microsoft...

 

(Btw ο υπογράφων δεν έχει ποτέ αγοράσει PC χωρίς αυθεντικά Windows, έχει ακόμα και αχρησιμοποίητη άδεια στο ράφι, αυθεντικά Office, Works κλπ κλπ. Με τις υγειές μου!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε.. παντωσ εγω δεν χαιρωμαι.... εβαλα τα 10 απο πανω σε 8αρια και παω να κανω φορματ και τα εκανα κ.....ς. μου βγαζει στο lenovo g50  "one kay Racovery partition has damaged, so do not launch the main application." μπωρει καποιος να; βωηθεισει;  τωρα δεν ανοιγει τιποτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί τις multimedia δυνατότητες (αλλά software από τρίτους), να πάει σε εγκατάσταση Win N έκδοσης ?

 

Αφου χρησιμοποιεί software από τρίτους ας βάλει την N έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το ότι είναι πάρα πολύ designάτα και γουστόζικα από άποψη λειτουργικότητας,σταθερότητας και ταχυτητάς έχω μείνει απογοητευμένος περιμένοντας να γυρίσω σε 7άρια αν και το πρώτα μεγάλο service pack δεν επιδιορθώσει κάποια βασικά πρόβληματα. Έχω φάει τόσα BSOD (watchdog problem,memory management και διάφορα άλλα) όσα δεν έχω φάει συνολικά στα 9 χρόνια που χρησιμοποιώ υπολογιστή, ο υπολογιστής με light use σε 4 πύρηνο μηχάνημα με 6gb ram τρώει σκαλώματα +απίστευτη καθυστέρηση στην εκκίνηση 1 λεπτό ++.

 

98831-kevin-sorbo-disappointed-gif-I-waj

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Kenny McCormick

Συμφωνώ με coffeex. Κάτι άλλο συμβαίνει. Το PC μου το αγόρασα το 2008 (εποχή Vista)! Έχω επίσης 4πύρηνο μηχάνημα, έχει 4gb ram (λιγότερη απ'τη δική σου) & το μόνο που άλλαξα είναι την κάρτα γραφικών (επειδή η παλιά μ'αποχαιρέτησε). Δεν τον λες καινούριο!
Πέρασα τα Windows 10 Home x64, αναγνωρίστηκε όλο το hardware άμεσα, δεν έχω κανένα πρόβλημα σταθερότητας & ταχύτητας και αντιθέτως μάλιστα όλα λειτουργούν, σαν να τον αγόρασα χτες! Βέβαια έκανα καθαρή εγκατάσταση (όχι upgrade - που άλλωστε απ'τα Vista εκ των πραγμάτων δεν γινόταν) & πιο πριν έκανα erase τον σκληρό με Active KillDisk.
Κάτι άλλο παίζει και έχεις προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σε laptop με Intel Pentium B980, 4gb RAM, τα πέρασα με clean install από την 1η ημέρα κυκλοφορίας τους και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Όλα δουλεύουν ρολόι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικό είναι νομίζω οτι δίνεται η δυνατότητα αναβάθμισης χωρίς προηγουμένως να έχει γίνει έλεγχος συμβατότητας.

Σε λάπτοπ που έχω η εταιρία αναγράφει ότι δεν είναι συμβατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...