Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρνητικό είναι νομίζω οτι δίνεται η δυνατότητα αναβάθμισης χωρίς προηγουμένως να έχει γίνει έλεγχος συμβατότητας.

Σε λάπτοπ που έχω η εταιρία αναγράφει ότι δεν είναι συμβατό.

Εγώ πάλι έχω κάνει αναβάθμιση σε 10άρια, σε υπολογιστή στον οποίο δεν έχουν βγει drivers επίσημα από την εταιρία που το κατασκεύασε, και επιπλέον η εταιρία αναφέρει για το συγκεκριμένο μοντέλο ότι δεν έχει δοκιμαστεί με Windows 10 και ότι δεν αναλαμβάνει καμιά ευθύνη. Παρόλα αυτά έκανα αναβάθμιση και δέχτηκε κανονικά τους τελευταίους drivers. Πιστεύω ότι είναι αναλόγως πως θα σου κάτσει, ο μόνος τρόπος για να είσαι σίγουρος είναι να το δοκιμάσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαγκες για βοηθηστε λιγο γιατι εχω φαει τη μιση μου μερα προσπαθωντας να εγκαταστησω net framework 3.5 και εχω αρχισει να αηδιαζω

 

Εδω οπως θα δειτε δε με αφηνει να το εγκαταστησω γιατι θελει πρωτα να το εγκαταστησω. Μη μπερδευεστε, για να τρεξει η εγκατασταση του net framework 3.5 πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το net framework 3.5

post-40215-0-63641200-1446306808_thumb.png

 

Οπως επισης ουτε αυτο επιασε

 

http://www.osd-couture.com/2015/07/mdt-2013-u1-how-to-install-net.html

 

post-40215-0-37267800-1446306804_thumb.png

 

Απαραιτητη σημειωση: Δεν εχει και ουτε μπορει να αποκτησει προσβαση στο ιντερνετ ο υπολογιστης. Ολη η δουλεια πρεπει να γινει με sneakernet

 

EDIT: Ακυρο στο δευτερο δεν εβαλα .cab. Ετσι το περναει, αλλα ειναι το 3.5 αυτο και οχι το SP1 το οποιο ακομα δε μου περναει

Επεξ/σία από therock
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με τα windows 10 και δέν μπορώ με τίποτα να σβήσω τον υπολογιστή,

δηλαδή αντί για shut down κάνει restart.Έχω κλειστή την επιλογή ενεργοποίηση γρήγορης εκκίνησης , αλλά τίποτα.

Έχω φάει τον κόσμο σε διάφορα forums αλλά τίποτα.

Παρακαλώ ένα help.

 

Ευχαριστώ

 

Σύστημα

------------

Μητρική --- GIGABYTE 990FXA UD 3

Επεξεραγαστής ---- AMD FX 8150

Μνήμες ---- VENGEANCE 2*8 GB

Κάρτα Γραφικών ---- AMD R9 390 GIGABYTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου έκανε ο ένας υπολογιστής μου με 10αρια ενώ έπαιζε online ταινία στο kodi, έφαγα μπλε οθόνη με σφάλμα critical process died χωρίς κάτι άλλο.

CPU athlon 939 5800+

Motherboard gigabyte amd770 chipset όλοι οι drivers up to date από amd.

 

Ο υπολογιστής είναι σε ξύλινο DIY κουτί κάτω από την τηλεόραση και έχει μόνο kodi και βασικά προγράμματα για ταινίες.

Από θερμοκρασίες 35-40 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπλε οθονες ειναι κατι το συνηθισμενο

Αυτο που λεει οτι θα κανει restart μονο του ειναι παραμυθι

Πας στο διακοπτη και πατας reset να κλεισει και κανεις 100 προσευχες να ξανανοιξει κανονκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατέβασα στο PC της πρώτης υπογραφής όλα καλά και μετά απο 30 λεπτά περίπου, εξαφανίστηκαν δια μαγείας οι 2 HDD με μοναδικό visible τον SSD. Drivers απο gigabyte και Nvidia. Πάλεψα μια ώρα αλλάζοντας καλώδια και SATA ports αλλα δεν ήθελαν να σταθεροποιηθούν συνέχεια εξαφανίζονταν. Τα έστειλα στον δ.... αγύριστο. WIN7 ξανά (δούλεψαν όλα ρολόι) και fuck off MS δεν βρισκόμαστε στα win95 πλεον. Εννοείται ότι δεν θα μπουν σε κανένα άλλο pc&laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι απο τοτε που μπηκε στο σπιτι το ταμπλετ με τα windows μου ριχνει το wifi.

Συχνα και μερικες φορες χωρις να χρησιμοποιηται κατι φτιαχνει που οι υπολοιπες ασυρματες συσκευες ειναι αδυνατο να συνδεθουν. Δεν δειχνουν αποσυνδεδεμενες αλλα κολλανε. Επανερχονται με ενα off-on της ασυρματης συνδεσης.

Και ολο αυτο ψιλλιαζομαι πως γινετε οταν συνδεεται το win tablet για updates και λοιπες ενημερωσεις. Τα updates τα εχω απενεργοποιηςει αποψε καθως και το wifi συνδεση. Μεχρι στιγμης δεν εχω θεμα στις υπολοιπες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Windows Vista & 7 όταν επέλεγα πχ ένα mp3 file από κάποιον φάκελο, κάτω μου εμφάνιζε πληροφορίες (με άλλα λόγια τις ιδιότητες του αρχείου) & μπορούσα να τις επεξεργαστώ από'κει. Στα Windows 10 δεν εμφανίζεται το αντίστοιχο πλαίσιο. Πως αλλάζει αυτό?

-------------------

Άκυρο, το βρήκα, όλα ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ρε παίδες ακόμη έχω θέμα με τα 10. κάθε φορά που τα βάζω από πάνω (3 φορές μέχρι τώρα- υπάρχων λειτουργικό windows 7 ultimate)  , δε με βάζει internet. όλο το κόκκινο χ πεταέι και δεν έχω πρόσβαση. έβαλα νέους οδηγούς αλλά τίποτα. μόλις ξαναγυρνάω σε 7 όλα μία χαρά. ξέρετε τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με τα windows 10 και δέν μπορώ με τίποτα να σβήσω τον υπολογιστή,

δηλαδή αντί για shut down κάνει restart.Έχω κλειστή την επιλογή ενεργοποίηση γρήγορης εκκίνησης , αλλά τίποτα.

Εγω ειχα παρομοιο προβλημα εκανα επανεκινηση αλλα δεν εμπαινε στα bios..Οταν εβαλα την πρωτη εκδοση bios μπηκα.Δοκιμασε το αν βοηθησει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελικά αξίζει να γίνει μετάβαση από windows 7 σε 10? Απαραίτητο είναι να δεις άμα υπάρχει συμβατότητα? Τι γίνεται ακριβώς? Άλλοι λένε είναι πολύ καλά και άλλοι έχουν πολλά προβλήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε να βγει το πρωτο μεγαλο update (οσονουπω ερχεται) και τα βαζεις μετα.

 

Οσο πιο αργα τα εγκαταστησεις, τοσο καλυτερα.

Εκτος απο τα updates των ιδιων των Windows, ωριμαζουν πιο πολυ και οι drivers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...