Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Αντιμετωπιζει κανενας αλλος καθε λιγο και λιγακι, προβλημα με την menu bar; Δηλαδη να μην πατιεται τιποτα.

 

2) Αν χαλασει το πισι μου, πως θα ξαναβαλω τα 10? Τα εχω τραμπα απο πειρατικα 7ρια

Επεξ/σία από παπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θέλετε να επιστρέψει στον explorer το "Recent Folders" που υπήρχε:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/restore-recent-places-to-windows-10/037af727-9b06-485e-bb45-4a6c60a3f222?auth=1

 

Με αυτόν τον οδηγό εμφανίζεται στον explorer και όταν πάτε να κάνετε save file από κάποια εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την μ***α να περασω τα 10 στον σταθερο μου χωρις να εχω αναβαθμιση πρωτα μεσα από τα 7. Μου βγαζει ότι δεν είναι ενεργοποιημενα... Πως τα ενεργοποιώ? Εχει έναν κωδικο ηδη που τελειωνει σε ******-8HVX7. Να βαλω αυτόν που είχα στα 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την μ***α να περασω τα 10 στον σταθερο μου χωρις να εχω αναβαθμιση πρωτα μεσα από τα 7. Μου βγαζει ότι δεν είναι ενεργοποιημενα... Πως τα ενεργοποιώ? Εχει έναν κωδικο ηδη που τελειωνει σε ******-8HVX7. Να βαλω αυτόν που είχα στα 7?

Δε Θα δουλέψει. Πρέπει να ξαναβάλεις τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή που έβαλα τα Windows 10, έχω ένα παράξενο πρόβλημα / Bug με τα γραφικά στο Start Menu.
Μετά από κάποιες μέρες στο Start Menu χάνονται οι ονομασίες των εικονιδίων. Σήμερα το άφησα να δω που θα το πάει και έφυγαν και τα γραφικά / χρώματα από το Start Menu όπως βλέπετε. Όταν κάνω επανεκκίνηση, τα δείχνει κανονικά.

Παρακάτω το Start Menu.
post-115429-0-77264400-1445636132_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε άλλο υπολογιστή. Δεν έχεις κλειδί άλλωστε, είναι "δεμένα" με το νεκρό laptop.

Είσαι λάθος, το κλειδί είναι πάντα active!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αντιμετωπιζει κανενας αλλος καθε λιγο και λιγακι, προβλημα με την menu bar; Δηλαδη να μην πατιεται τιποτα.

 

2) Αν χαλασει το πισι μου, πως θα ξαναβαλω τα 10? Τα εχω τραμπα απο πειρατικα 7ρια

 

1) Εμενα καθε τοσο κολλαει και δεν κανει τπτ. Αν τρεξω κατι απο desktop icon ξεκολαει (απαραδεκτο)

 

2) οπως εβαλες και τα 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αντιμετωπιζει κανενας αλλος καθε λιγο και λιγακι, προβλημα με την menu bar; Δηλαδη να μην πατιεται τιποτα.

 

2) Αν χαλασει το πισι μου, πως θα ξαναβαλω τα 10? Τα εχω τραμπα απο πειρατικα 7ρια

Μου κάνει και εμένα αυτό το πρόβλημα εκτός από αυτό που περιγράφω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε Θα δουλέψει. Πρέπει να ξαναβάλεις τα 7.

Αναγκαστικά έτσι? Δεν υπαρχει κάποια άλλη λύση? Δεν θα βγει κάποιο update που να το επιτρέπει αυτό? Διαβασα στο net ότι γινεται, και όχι παλια αρθρα, αλλα ενός μηνου!

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα να τα βαλουμε τα 10 ? διαβαζω εδω διαφορα...

τωρα εχω win7 x64

anyway κανω την αναβαθμιση απο τα 7 , καλυτερα clean install ή δεν υπαρχει θεμα ?

Επεξ/σία από lefteris210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΣΕ 8 ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ 10. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ 8;;;;; ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΟ LAPTOP.....

 

ΙΣΤΟΡΙΚΟ... ΕΧΩ ΕΝΑ LENOVO ΜΕ  ΤΑ 7 ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ NA ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 10 .. ΠΡΟΤΑΡΗΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΕ FORMAT ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ. ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΝΤΟΣ ΤΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΩ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΧΑΝΕΙ.. ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΛΙΦΘΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ ΣΤΟΝ  ΓΑΜΠΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ LAPTOP ME ΤΑ ΓΝΙΣΕΙΑ 8.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΚΑΤΩ ΑΠΟ TO LAPTOP ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εβαλα και ολα καλα κάθισαν μια χαρα κανενα προβλημα οτι εκανα πριν με 7 κανω τωρα με 10 , καμια σχεσει παντως τα win 10 πριν 2 μηνες με τωρα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΣΕ 8 ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ 10. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ 8;;;;; ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΟ LAPTOP.....

 

ΙΣΤΟΡΙΚΟ... ΕΧΩ ΕΝΑ LENOVO ΜΕ  ΤΑ 7 ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ NA ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 10 .. ΠΡΟΤΑΡΗΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΕ FORMAT ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ. ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΝΤΟΣ ΤΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ.. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΩ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΧΑΝΕΙ.. ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΛΙΦΘΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ ΣΤΟΝ  ΓΑΜΠΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ LAPTOP ME ΤΑ ΓΝΙΣΕΙΑ 8.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΚΑΤΩ ΑΠΟ TO LAPTOP ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΔΙΚΟΥΣ,

Αν ο υπολογιστής είχε Windows 8/8.1 και από κάτω δεν έχει αυτοκόλλητο με το γνήσιο κλειδί, τότε το κλειδί είναι αποθηκευμένο στο bios. Αν κάνεις φορμάτ και εγκαταστήσεις τα Windows 8/8.1 από γνήσια πηγή, τότε θα διαβάσουν αυτόματα το κλειδί από το bios και θα ενεργοποιηθούν. Αφού κάνεις αυτή τη διαδικασία, μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το speccy για να βρεις τον πρωτότυπο κωδικό, και επίσης αν θέλεις μπορείς να αναβαθμίσεις νόμιμα σε Windows 10. Θέλει μια διαδικασία όπως καταλαβαίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...