Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους ενδιαφέρονται για το πρόβλημα που αναφέρω:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/windows-update-driver-update-issue/f48045d5-b919-48ae-8bc3-2f9520ec3232?page=1

 

το 3ο post.

 

εδιτ: Σε εμένα τουλάχιστον, φαίνεται να λειτουργεί.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα και γω την 162...προβλημα που δημιουργηθηκε ειναι με LOL .

 

Χρησιμοποιω φορητο και εξωτερικη οθονη η οποια ειναι δηλωμενη "main display".

 

Μεχρι την προηγουμενη εκδοση δεν ειχα προβλημα.Με αυτην την εκδοση...οταν παιζει το LOL στην εξωτερικη οθονη , ο cursor δεν lock-αρει στο παιχνιδι και φευγει στην αλλη οθονη...ισως κατι να αλλαξε με αυτην την εκδοση..ισως πρεπει να βγουν νεοι οδηγοι για την gpu.

Δεν ξερω που οφειλεται.

 

Αλλο προβλημα που υπαρχει με οοοολες τις εκδοσεις ειναι με το battlenet launcher του Diablo3.

Oσο ειναι συνδεδεμενη η εξωτερικη οθονη , ανοιγει αλλα δεν εμφανιζεται το παραθυρο του launcher (εμφανιζεται ομως στην taskbar).

Αν αποσυνδεσω την εξωτερικη οθονη , τρεξω τον launcher , ανοιξει , ξανασυνδεσω την εξωτερικη οθονη , ολα βαινουν καλως.

 

Και τελος κατι που εντοπισα προχτες , δεν τρεχει το google earth με την nvidia καρτα (το φορητο εχει 2 , nvidia + intel) , ενω τρεχει κανονικα με την ενσωματωμενη (intel)

 

Aρα τα παραπανω προβληματα κατ'εμε εντοπιζονται στους nvidia drivers (εχω περασει τον τελευταιο που χει κυκλοφορησει η nvidia για τα 10αρια) και ισως καποιες λειτουργιες των 10αριων με τις εξωτερικες οθονες (hdmi ισως?)

 

Αυτααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι,ειμαι στο προγραμμα insider εδω και λιγο καιρο και τα γουιντοους ειχαν εγκατασταθει με επιτυχια και δουλευαν μια χαρα εκτος απο ενα μνμ που βγαζανε οταν εκανα ρισταρτ η τα εκλεινα και ελλεγε κατι για memory και οτι τα εμποδιζε να συνεχισουν,αφου πατουσα οκ και εκλεινε αυτο τοτε κλεινανε η κανανε ρισταρτ.

Απο την πρωτη στιγμη που τα εβαλα παρατηρησα οτι δεν κανανε τα updates...ειτε το ειχα στο φαστ ρινγκ ειτε στο σλοου.

Ετσι,χθες αποφασισα να περασω απο iso την εκδοση 10162 νομιζω (δηλαδη ολα απο την αρχη)αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ολοκληρονωτανε η εγκατασταση....ειχε κολλησει για πανω απο 2 ωρες στο παρακαλω περιμενετε.

Μηπως φταιει το γεγονος οτι το πισι ειναι λιγο παλιο???εχει επεξεργαστη quad core q6600.

αφου δεν μπορεσα να  εγκαταστησω τα 10 αρια,εβαλα τα 8αρια ''γνησια''καιπαω εγκαταστησω την insider preview μου λεει να κανω η upgrade η αν προκειτε να για αλλον η/υ να κατεβασω το iso.Αν κανω upgrade θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα επειδη τα windows ειναι ''γνησια''??η δεν υπαρχει προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος βάλει την έκδοση Preview θα μπορέσει αν κάνει upgrade στην rtm(εννοώ θα του έρθει update θα το κάνει και όλα ok) η θα πρέπει να ξανά περάσει τα windows από την αρχή(δηλαδή download iso και μετά ξανά install) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο εχω καταλαβει δεν θα χρειαστει να κανεις καθαρη εγκατασταση

 

οπως περναμε την μια insider εκδοση πανω στην αλλη..ετσι και θα φτασουμε και στην τελικη

 

 

** βλεπω διαθεσιμη η 166 στα updates**

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος βάλει την έκδοση Preview θα μπορέσει αν κάνει upgrade στην rtm(εννοώ θα του έρθει update θα το κάνει και όλα ok) η θα πρέπει να ξανά περάσει τα windows από την αρχή(δηλαδή download iso και μετά ξανά install) ?

Ένα απ' τα επόμενα builds που θα δοθούν σαν insider preview θα είναι και η rtm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσκασε η Κινέζικη έκδοση της Pre-RTM..Άντε να βγει και η Αγγλική..

 

http://forums.mydigitallife.info/threads/62279-lt-LEAK-gt-Windows-10-Build-10176-16384-Ent-X64-zh-CN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...