Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ιστορικό των ενημερώσεων του windows update μου δείχνει τέσσερις φορές "Αναβάθμιση σε Windows 10 Pro - Απέτυχε". Να οδεύω προς media creation tool;; Έτυχε σε κανέναν άλλο;

 

Ξεκινα με tool

 

 

με το κλειδι τελικα τι γινεται πως το αποκτουμαι?

Βάζεις αυτό των 7/8/8.1

Και εγω την ιδια απορια εχω για την καθαρη εγκατασταση...

Ναι το ίδιο κλειδί βαζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο ιστορικό των ενημερώσεων του windows update μου δείχνει τέσσερις φορές "Αναβάθμιση σε Windows 10 Pro - Απέτυχε". Να οδεύω προς media creation tool;; Έτυχε σε κανέναν άλλο;

Aπο χθες.. καμια 10 φορες που το προσπαθησα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ξεκίνησε με αυτό :

Before you begin, ensure Windows Update can download and install updates automatically. Not sure how to do that? Head here. Once automatic updates are enabled, launch Command Prompt in Administrator mode (instructions here), and enter the following command: wuauclt.exe/updatenow. That should trigger the Windows 10 download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω καθαρή εγκατάσταση από το ISO σε VirtualBox (επειδή στη δουλειά δεν μπορώ να "παίζω" με το κανονικό PC). Στην αρχή της εγκατάστασης εκεί που ζητάει Product Key, ΔΕΝ δέχτηκε το γνήσιο product Key από Windows 7 που του έβαλα. Πάτησα Skip και ξεκίνησε η εγκατάσταση. Σε λίγα λεπτά που θα τελειώσει θα δω τί θα μου βγάλει...

UPDATE: μετά το τέλος της εγκατάστασης, μου ξαναζήτησε το Product Key. Και πάλι δεν έπαιξε αυτό των Windows 7 Pro. Πάτησα το Try Later και τώρα κατεβάζει κάποια updates πριν με βάλει για πρώτη φορά στο desktop. Για να δούμε τί θα βγάλει μετά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε προβλήματα κάντε απευθείας εγκατάσταση με το tool. Μην σας πω κατευθείαν πριν το Windows Update. Σε 3 ώρες θα έχετε μπει στα 10 και θα τα ρυθμιζετε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με όσα διαβάζουμε στα διάφορα site της Microsoft, πρέπει ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ να κάνεις εγκατάσταση ΜΕΣΑ από ενεργοποιημένα Windows 7 ή 8. Με καθαρό format ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ δεν έχει τρόπο να καταλάβει αν έχεις γνήσια άδεια για 7 ή 8.

 

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω καθαρή εγκατάσταση από το ISO σε VirtualBox (επειδή στη δουλειά δεν μπορώ να "παίζω" με το κανονικό PC). Στην αρχή της εγκατάστασης εκεί που ζητάει Product Key, ΔΕΝ δέχτηκε το γνήσιο product Key από Windows 7 που του έβαλα. Πάτησα Skip και ξεκίνησε η εγκατάσταση. Σε λίγα λεπτά που θα τελειώσει θα δω τί θα μου βγάλει...

μας ΞΕΣΚΙΣΕ.... αν μπορεις στειλε μου ενα μυνημα γιατι θα χαθω μεσα στις σελιδες τι εγινε μολις τελιωσε η εγκατασταση ρε φιλε να εχουμε μια ιδεα μπας και γλιτωσουμε τον διπλο κοπο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο windows update δεν σου έβγαλε αναβάθμιση σε 10?

Όχι, μονο το εικονιδιο που εχει κατω δεξια... λεει "ευχαριστούμε για την κρατηση", παταω στο "οκ, ειδοποιείστε με όταν είναι ετοιμα"... αλλα τιποτε.... Μαλλον για το tool παω... Αν και δεν βιαζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE: μετά το τέλος της εγκατάστασης, μου ξαναζήτησε το Product Key. Και πάλι δεν έπαιξε αυτό των Windows 7 Pro. Πάτησα το Try Later και τώρα κατεβάζει κάποια updates πριν με βάλει για πρώτη φορά στο desktop. Για να δούμε τί θα βγάλει μετά...

μηπως επειδη ειναι απο virtual δεν μπορει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρισκω πως καρφιτσωνεις εφαρμογες στα αριστερα του start menu

 

επισης δεν βρηκα πως βαζεις στον edge τα extensions του firefox η chrome

 

γενικοτερα τα 10 μου φαινονται ενα κλικ ποιο γρηγορα απο 8

 

κ μ αρεσουν αρκετα πλην του recycle bin,το δε default wallpaper ειναι πολυ ομορφο 

 

επισης δεν βρισκω τα windows update ως shortcut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τίποτα κρατάει μόνο drivers

Σιγουρα? Δεν θελω να κανω τα καλα του φορματ.. που τα χανω τα παντα...!!!

Windows-10-install-Upgrade-choose-what-t

Αρα μιλαμε για ένα πραγμα ΣΑΝ φορματ,που σβηνει όλα τα αρχεια, ρυμθισεις, φακελους κλπ χωρις να σβηνει τους drivers...? Ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα? Δεν θελω να κανω τα καλα του φορματ.. που τα χανω τα παντα...!!!

Windows-10-install-Upgrade-choose-what-t

Αρα μιλαμε για ένα πραγμα ΣΑΝ φορματ,που σβηνει όλα τα αρχεια, ρυμθισεις, φακελους κλπ χωρις να σβηνει τους drivers...? Ετσι?

Σβήνει τα πάντα κρατάει drivers

Αν θες να το επιβεβαιώσεις. Πατά what to decide για να δεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...