Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

update 2, σταματησα το κατεβασμα, αφου διαβασα οτι δεν δεχεται product key απο 8.1

Με το tool το δέχεται νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα...... Λογικά το tool το βγάλανε για εμάς που για κάποιο λόγο δεν το κάνει από το win update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδια όταν εννουμε clean install εννουμε αυτό που πατας "keep nothing"? ή κανονικο φορματ?

Mε το clean install εγω καταλαβαινω κανονικο φορματ , παρολα αυτα εγω εχω windows 7 ultimate x64, με το mediacreation εβαλα να κατεβει windows 10 pro 64 , κατεβηκε Bootari απο το φλασακι παταω εγκασταση μου ζηταει key προσπαθω να βαλω το key αλλα δεν το δεχετε ,τι στο καλο κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

clean install ειναι το κανονικο φορματ!

 

Εdit. lepaterious ναι απλα μεσα απο το tool σου δινει την επιλογη να σβησει τα παντα?

Όχι, ενταξει το επιασα, αλλα λογω του εκνευρισμου μου που δεν τα εχω (ειπαμε tool) και με όλα αυτά που διαβαζω γυρω-γυρω από χθες εχω μπερδευτεί..

 

Από το tool, μπορω να δημιουργησω iso και να το εχω όταν κανω φορματ?

 

Clean install, ποιος ο λογος αφου σου δινε την δυνατοτητα να σβησεις τα αρχεια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτα ειναι βλακιες απο την microsoft, σου δινει την επιλογη για upgrade ή clean install μεσω iso, και οταν επιλεξεις το iso δεν δεχεται τα κλειδια απο προηγουμενες εκδοσεις.....

 

cpttony μεσα απο το tool, που κανω και εγω τωρα εχει την επιλογη του upgrade. Προσωπικα ηθελα clean install γιατι ειχα αρκετο καιρο να κανω format, και περιμενα τα 10 για να το κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτα ειναι βλακιες απο την microsoft, σου δινει την επιλογη για upgrade ή clean install μεσω iso, και οταν επιλεξεις το iso δεν δεχεται τα κλειδια απο προηγουμενες εκδοσεις.....

 

cpttony μεσα απο το tool, που κανω και εγω τωρα εχει την επιλογη του upgrade. Προσωπικα ηθελα clean install γιατι ειχα αρκετο καιρο να κανω format, και περιμενα τα 10 για να το κανω

έχει αναφερθεί και παλαιότερα,αν θυμάμαι καλά πρώτα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση και μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κλειδί για καθαρή εγκατάσταση.εναλλακτικά αφού κάνεις αναβάθμιση κάνεις ενα refresh στα 10άρια πλέον και σβήνονται όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος τι μλκιες ειναι αυτες, εγω θελω να περασω 10αρια στο λαπτοπ με clean install πρεπει να κανω update και μετα παλι φορματ και επανεγκατάσταση;

θα περιμενω 2-3 μερες να εχουμε επίσημες απαντησεις, ουτος ή αλλος έχω τα εχω ως insider στο σταθερο για να παιζω)

Υποθέτω ότι στην ενεργοποίηση θα συνδεονται με τη μητρική , αν αλλαξω δίσκω ή μνημες δε νομίζω να χω θέμα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει αναφερθεί και παλαιότερα,αν θυμάμαι καλά πρώτα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση και μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κλειδί για καθαρή εγκατάσταση.εναλλακτικά αφού κάνεις αναβάθμιση κάνεις ενα refresh στα 10άρια πλέον και σβήνονται όλα.

Αυτο κανω τωρα. Δηλαδη τωρα που κανω upgrade, θα μου δωσει αλλο κλειδι? Και μετα θα πρεπει να κατεβασω το iso για να κανω clean install με το νεο κλειδι? good work Microsoft.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω 60% ειμαι με το tool .θα κανω upgrade που σημαινει οτι οταν μπω στα windows 10 θα ειναι το pc στην κατασταση που ειναι τωρα ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...