Προς το περιεχόμενο

Λύση στα γενικά προβλήματα με την Κάρτα Γραφικών 101


Apoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kikos1313 είπε

Πως μπορω να το τεσταρω να δω αν στα σιγουρα χαλασε η οχι;;

Βγάλε την κάρτα καθάρισε την λίγο δοκίμασε κιόλας την κάτω θύρα από την μητρική η δοκίμασε άλλη θύρα σύνδεσης πχ dvi, displayport, vga. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Το δοκίμασα και μου έβγαλε μήνυμα να συνδέσω την τροφοδοσία, για να ξεκινήσει ο υπολογιστής.

Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει κάρτα γραφικών που απαιτεί ξεχωριστή τροφοδοσία μόνο με ρεύμα από το μπόρντ.
Σύνδεσε την στο τροφοδοτικό και φρόντισε αυτό να μην είναι εντελώς της πλάκας γιατί θα το πάρεις στο χέρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dpolal είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει κάρτα γραφικών που απαιτεί ξεχωριστή τροφοδοσία μόνο με ρεύμα από το μπόρντ.
Σύνδεσε την στο τροφοδοτικό και φρόντισε αυτό να μην είναι εντελώς της πλάκας γιατί θα το πάρεις στο χέρι.

Το τροφοδοτικό είναι από έναν HP του 2007 (Lite On 300W). Τι πιθανότητες έχω να μου κάψει τον SSD που θα συνδέσω σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kikos1313 είπε

Μολις τον ανοιξα και τα ανεμιστηρακια δεν δουλευουν οποτε ιγουρα χαλασε ετσι;;

Έδωσες τροφοδοσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/10/2019 στις 12:57 ΜΜ, jimmy1973 είπε

σε μια ati 570 8Gb,δεν εχω καταφερει να ειναι συνεχεια τα ανεμιστηρακια σε λειτουργεια με κανενα οδηγο...!

αυτην την στιγμη ειμαι με τον τελευταιο19.9.2,του δηλωνω manual οτι θα παιζει απο τοσο εως τοσο οταν εχει τις ταδε θερμοκρασιες,

ξεκινανε κανονικα τα ανεμιστηρια,αλλα στην επομενη επανεκινηση-και ενω εχει μεινει η ρυθμιση μου-τα ανεμιστηρια ειναι μηδεν..!

τι να κανω?

και με τον καινουργιο οδηγο(19.12.2)που εχει διαφορετικο interface,συμβαινει το ιδιο πραγμα.

on το fantuning,apply στις ρυθμισεις που του εχω καθορισει,ξεκιναει το fan και φτανει 800-100 στροφες,

 μετα ομως απο 1-2 επανεκινησεις,παροτι παραμενει στο on το fantuning,οι στροφες ειναι στο μηδεν.!!

να πω οτι εκανα αναβαθμιση οδηγων πανω στους παλιους και οχι καθαρη εγκατασταση.(εαν παιζει ρολο).

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πώς στο διάολο παίζει το freesync ρε παιδιά στους καινούριους drivers; Δοκίμασα 19.12.2 αλλά και 19.12.3 αλλά το μαλακισμένο δεν παίζει πάλι. Η AMD θέλει πολλές φάπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, planetman είπε

Πώς στο διάολο παίζει το freesync ρε παιδιά στους καινούριους drivers; Δοκίμασα 19.12.2 αλλά και 19.12.3 αλλά το μαλακισμένο δεν παίζει πάλι. Η AMD θέλει πολλές φάπες.

Display port, αλλαγή τα hz απο τα Windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά?ένας φίλος έφτιαξε ένα σύστημα με ryzen 2600 και Aorus 450M.Καρτα γραφικών κράτησε την προηγούμενη του μια 1050 4gb χωρίς τροφοδοσια έξτρα(καλά το λέω?).Παιρνει μόνο από την Pcie.Οταν τελείωσαν και μπουταρανε στα win το pc έκανε restart.Οσες φορές και να δοκίμασε συνέχεια restart..Δοκίμασε με μια 9600gt που έχει η οποία παίρνει ρεύμα από το τροφοδοτικό και το μηχάνημα δουλεύει μια χαρά οση ώρα και να το έχει ανοιχτό.Μολις βάλει τη 1050 ξανά restart..Τι έχουμε εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά?ένας φίλος έφτιαξε ένα σύστημα με ryzen 2600 και Aorus 450M.Καρτα γραφικών κράτησε την προηγούμενη του μια 1050 4gb χωρίς τροφοδοσια έξτρα(καλά το λέω?).Παιρνει μόνο από την Pcie.Οταν τελείωσαν και μπουταρανε στα win το pc έκανε restart.Οσες φορές και να δοκίμασε συνέχεια restart..Δοκίμασε με μια 9600gt που έχει η οποία παίρνει ρεύμα από το τροφοδοτικό και το μηχάνημα δουλεύει μια χαρά οση ώρα και να το έχει ανοιχτό.Μολις βάλει τη 1050 ξανά restart..Τι έχουμε εδώ?

Η κάρτα σε άλλο σύστημα δουλεύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Η κάρτα σε άλλο σύστημα δουλεύει? 

Καλή ερώτηση.Κοιτα στο προηγούμενο pc του ένα core quad κάτι με μητρική DFI έπαιζε .Αν είχε κάποιο πρόβλημα θα μου το είχε πει.Εγω του είπα να κατεβάσει καινούριους drivers για τη mobo.Μπορει να δώσει μέσω bios περισσότερο ρεύμα στην pcie για την κάρτα ή λέω βλακεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Καλή ερώτηση.Κοιτα στο προηγούμενο pc του ένα core quad κάτι με μητρική DFI έπαιζε .Αν είχε κάποιο πρόβλημα θα μου το είχε πει.Εγω του είπα να κατεβάσει καινούριους drivers για τη mobo.Μπορει να δώσει μέσω bios περισσότερο ρεύμα στην pcie για την κάρτα ή λέω βλακεία?

Όλα πιθανά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...