Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά η mediamarkt έχει σε στοκ το dell insiron 14 3000 με 269. Όποιος θέλει laptop,ας βιαστεί γιατι δεν νομίζω να υπάρχουν για πολύ ακόμα.

σε ποιο καταστημα?σε δυο που πηγα εγω ειχε τα ακριβα στο ενα και στο αλλο το τοσιμπα που πηρα στα 269

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρες στην κοινότητα.

Δικαιούχος και εγώ της ψηφιακής αλληλεγγύης, επέλεξα να πάω στην Cosmote εξαιτίας του διπλάσιου όγκου δεδομένων που προσφέρει.

Πήρα λοιπόν το πακέτο, πήγα στο σπίτι, το εγκατέστησα, το δοκίμασα και όλα καλά.

Στέλνω ένα SMS προκειμένου να δω τα διαθέσιμα δεδομένα που έχω και μου στέλνει απάντηση.

Στη συνέχεια μου στέλνει νέο SMS η Cosmote που λέει πως μπορώ να υπερβώ τα διαθέσιμα 10 GB του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρέωση απλά θα έχω μειωμένη ταχύτητα.

Έχει έρθει και σε σας κάτι ανάλογο (όσοι είστε Cosmote), να ισχύει όντως και πόση να είναι αυτή η μειωμένη ταχύτητα??

 

http://prntscr.com/6o2x8l

Εμενα απο τα 6 mbps με παει στα 0.06, με το upoload να μενει ιιδιο στο 1.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα την Πέμπτη απο το κατάστημα Αργυρούπολης. Είχαν πολλα τεμάχια και μπορούσες να το δεις και σε display πριν το πάρεις.

πηγα πριν 2 εβδομαδες στο καταστημα ρεντη και συγγρου..στο ρεντη ειχε τα ακριβα και στην συγγρου ειχε το τοσιμπα μονο με τα 269 ευρω απο τα φθηνα!και να σκεφτεις ηθελα να παω και σε αυτο που λες αλλα μου ειπαν οτι μπορει να μην εχουν καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,θα παρω ταμπλετ με το κουπονι της ψηφιακης αλληλεγγυης οποτε οι επιλογες ειναι συγκεκριμενες(και αν υπαρχουν)
huawei mediapad t1, lenovo a5500( a8 50), asus fonepad 8 fe380cxg, samsung t311 3g brown, lg g pad 8. Αν καποιος μπορει να μου πει την γνωμη του.εγω ειμαι προς σαμσουνγκ λογω 1,5 γιγκα ραμ και αν δε τοτε huawei λογω αλουμινιου. Επισης τι παιζει με το ιντερνετ? να βρω μια εταιρια που να διακοψω τον νοεμβρη χωρις να πληρωσω.. ευχαριστω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο τα 6 mbps με παει στα 0.06, με το upoload να μενει ιιδιο στο 1.3.

 

Άρα είναι εντελώς μη χρησιμοποιήσημο ή μπορείς έστω να μπεις fb, viber και λίγο browsing πχ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω κατι...ειναι απαραιτητη η συνδεση internet???? κ επισης, στα σαιτ των καταστηματων που συμμετεχουν στην περιοχη μου, ολα φαινονται μη διαθεσιμα...υπαρχει περιπτωση να εχει ξεμεινει καποιο στο τοπικο καταστημα κ να μη φαινεται στο σαιτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σε ολόκληρη την Ήπειρο αυτή τη στιγμή, δεν έχει κανένας τίποτα διαθέσιμο, πέρα της μπαχατέλας της Samsung.

 

Από αναμονή σε αναμονή και από μήνα σε μήνα. Το απόλυτο φιάσκο. Έκανα την βλακεία να μην παραγγείλω 2ο Asus Fonepad και παρήγγειλα το Hp Stream. Ας πρόσεχα. Όσοι παρήγγειλαν νωρίς, παρέλαβαν, οι άλλοι..καληνύχτα μας..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σε ολόκληρη την Ήπειρο αυτή τη στιγμή, δεν έχει κανένας τίποτα διαθέσιμο, πέρα της μπαχατέλας της Samsung.

 

Από αναμονή σε αναμονή και από μήνα σε μήνα. Το απόλυτο φιάσκο. Έκανα την βλακεία να μην παραγγείλω 2ο Asus Fonepad και παρήγγειλα το Hp Stream. Ας πρόσεχα. Όσοι παρήγγειλαν νωρίς, παρέλαβαν, οι άλλοι..καληνύχτα μας..!

εννοεις για το samsung tab 3 8' ? δεν ειναι καλο? ενδιαφερομαι φιλε αν ειναι πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω κατι...ειναι απαραιτητη η συνδεση internet???? κ επισης, στα σαιτ των καταστηματων που συμμετεχουν στην περιοχη μου, ολα φαινονται μη διαθεσιμα...υπαρχει περιπτωση να εχει ξεμεινει καποιο στο τοπικο καταστημα κ να μη φαινεται στο σαιτ?

 

Η σύνδεση ναι είναι απαραίτητη... γι αυτό αν έχεις ήδη στο σπίτι του ψάξε πρώτα αν μπορείς να πάρεις έκπτωση 12 ευρώ στο υπάρχων πρόγραμμά σου, αλλιώς για να μην μπλέκεις πάρε το φορητό ίντερνετ με στικάκι κλπ που είναι με λιγότερη ταλαιπωρία και δεσμεύσεις...

 

Τώρα για το άλλο θέμα μάλλον είναι καλύτερα να πας από κοντά στα καταστήματα να δεις τι παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει λαπτοπ μπορει να κανει το εξης:

Απο το site του public παραγγελνεις με παραλαβη απο το καταστημα το:

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-toshiba-satellite-c50-b-173-156-mayro/prod7320961pp/

 

Υπαρχει κανονικα σε αποθεμα και κοστιζει 299.

Το δινουν με ψηφιακη αλλεγγυη στα 69 ευρω.

Οταν σου ερθει μνμ να παραλαβεις πας εκει ρωτας για λαπτοπ με ψηφιακη αλληλεγγυη και σου λενε οτι δεν υπαρχει τπτ....Και μετα ευγενικα και ωραια του λες...Μα και βεβαια υπαρχει...και ειναι κρατημενο στο ονομα μου!!!και τους δινεις το ονομα μου και κανουν ακυρωση της web παραγωελιας και προχωραει η αιτηση σου με το κουπουνι....με ειπαν cheater αλλα τους ειπα οτι τετοιους ανθρωπους χρειαζεστε γτ αλλιως κοροιδευετε τον κοσμο...αυτα απο μενα.ελπιζω να βοηθησα.προς το παρον μονο αυτο το λαπτοπ υπαρχει διαθεσιμο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα θεούλης....Μου κάνει εντύπωση πάντως το ότι στο έδωσαν γιατί αν και είναι το ίδιο λάπτοπ που συμμετέχει στο πρόγραμμα χιλια δύο θα μπορούσαν να σου πουν.. πχ ότι αυτά που είναι για το πρόγραμμα έχουν συγκεκριμένο serial number και δε γίνεται να δώσουν αυτό γιατί είναι εκτός προγράμματος κλπ.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να ρωτησω κατι αλλο?γιατι ενω εχουν αυτο που ζητησες κ τους πας τα χαρτια για να αρχισει η διαδικασια, σου λενε ελατε την ταδε ημερομηνια.. κ οταν πας σου ξαναλενε, θα σας ενημερωσουμε. Τι βγαζουν με ολο αυτο? Τοση κοροιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Το στικάκι των 5GB είναι δωρεάν σε όλη την διάρκεια του συμβολαίου ή όχι; Ξέρει κανείς με βεβαιότητα; Επίσης τι διάρκεια έχει αυτό το συμβόλαιο;

Thanks!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...