Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική Κάρτα.. ΠΟΥ;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι βγάλατε πιστωτική με μισθο κάτω από 10.000 μήπως είχατε κάποιο ακίνητο στο όνομα σας; Γιατί εγώ από Πειραιώς (που είχα και μισθοδοσία) έφαγα άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, afragorn είπε

Όσοι βγάλατε πιστωτική με μισθο κάτω από 10.000 μήπως είχατε κάποιο ακίνητο στο όνομα σας; Γιατί εγώ από Πειραιώς (που είχα και μισθοδοσία) έφαγα άκυρο...

Με εισόδημα 9600 το 2016 και το 2017 η alpha(είχα μισθοδοσία εκεί)μου έβγαζε πέρυσι πιστωτική με όριο 1000...Με ένα αμάξι στο όνομα μου χωρίς αλλά έξοδα. 

Επεξ/σία από LabrakisG1992
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Με εισόδημα 9600 το 2016 και το 2017 η alpha(είχα μισθοδοσία εκεί)μου έβγαζε πέρυσι πιστωτική με όριο 1000...Με ένα αμάξι στο όνομα μου χωρίς αλλά έξοδα. 

Και η Εθνική, που έχω πλέον μισθοδοσία εκεί, ζητάει στο εκκαθαριστικό να φαίνεται 10.000+

 

Έκανα μια αίτηση και στην Άλφα χωρίς καν να είμαι πελάτης. Δε βαριέσαι, δε χάνω και τίποτα...

Επεξ/σία από afragorn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πήρα απόρριψη από Εθνική και Alpha.

Μπήκα εδώ: www.post-credit.gr

Για πιστωτική κάρτα από Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, ζητάνε ελάχιστο εισόδημα 6.000€ και νομίζω αν είναι να σου βγάλουν,θα σου βγάλουν κάρτα με όριο 1.000€ (δε βγάζουν με μικρότερο). Εγώ πήρα έγκριση (δε μου έχουν πει ακόμα το όριο της κάρτας,αλλά λογικά θα είναι 1000€),από βδομάδα θα υπογράψω και θα δώσω τα δικαιολογητικά, όλα αυτά με εισόδημα 7.000€ (και μια γκαρσονιέρα στο όνομα μου). Κι εγώ ξεκίνησα για κάποια στιγμή που θα χρειαστώ κάτι με δόσεις να έχω μια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, teddos είπε

Εγώ πήρα απόρριψη από Εθνική και Alpha.

Μπήκα εδώ: www.post-credit.gr

Για πιστωτική κάρτα από Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, ζητάνε ελάχιστο εισόδημα 6.000€ και νομίζω αν είναι να σου βγάλουν,θα σου βγάλουν κάρτα με όριο 1.000€ (δε βγάζουν με μικρότερο). Εγώ πήρα έγκριση (δε μου έχουν πει ακόμα το όριο της κάρτας,αλλά λογικά θα είναι 1000€),από βδομάδα θα υπογράψω και θα δώσω τα δικαιολογητικά, όλα αυτά με εισόδημα 7.000€ (και μια γκαρσονιέρα στο όνομα μου). Κι εγώ ξεκίνησα για κάποια στιγμή που θα χρειαστώ κάτι με δόσεις να έχω μια κάρτα.

Δε περίμενα πως θα έχει τόσο χαμηλό ελάχιστο εισόδημα! Και έχει και μικρότερο επιτόκιο μάλιστα!

 Μόλις φάω άκυρο από την Άλφα (είναι σε αναμονή 3 βδομάδες σχεδόν, έλεος), θα πάω στο ΤΤ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2019 στις 10:58 ΜΜ, afragorn είπε

Όσοι βγάλατε πιστωτική με μισθο κάτω από 10.000 μήπως είχατε κάποιο ακίνητο στο όνομα σας; Γιατί εγώ από Πειραιώς (που είχα και μισθοδοσία) έφαγα άκυρο...

Σε ειδοποίησαν για την απόρριψη; Πρέπει να είναι πάνω από μήνας που με πήραν τηλ για πληροφορίες και μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, obby είπε

Σε ειδοποίησαν για την απόρριψη; Πρέπει να είναι πάνω από μήνας που με πήραν τηλ για πληροφορίες και μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τους ρώτησα εγώ και με πήραν τηλέφωνο την επομένη, να μου πουν με πολύ απότομο τρόπο πως δεν εγκρίθηκε.

Επίσης, στην Alpha τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως θα με ενημερώσει σύντομα το αντίστοιχο τμήμα. Και εκεί άκυρο θα μου δώσουν αλλιώς θα με είχαν πάρει σίγουρα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και με τραπεζικά στην Ελλάδα δεν το έχω, ισχύει ακόμα ότι για να βγάλει κάποιος πιστωτική πρέπει να διαμένει και να βγάζει εισόδημα στην Ελλάδα; Τώρα με το χαλάρωμα των capital controls άνοιγμα λογαριασμού και μεταφορά κάποιου χρηματικού ποσού σε ελληνικό ίδρυμα θα αρκεί για την έκδοση πιστωτικής ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγενικό πρόσωπο με λιγο κάτω από 12000 ατομικό εισόδημα (28 οικογενειακό) και τη μισθοδοσία στην alpha έφαγε άκυρο από την alpha. Το έψαξα μετά και κάναμε online αίτηση για yes visa στη eurobank. Αργότερα είδα και την Postcredit (αλλά δεν έγινε αίτηση). Εγκρίθηκε η κάρτα της Eurobank - 1500 ευρώ όριο - χωρίς πρόβληματα. Τη θέλει κυρίως για καμία άτοκη δόση σε σήματα, εφορίες και τέτοια.

Απορώ εκεί στην alpha τι κάνουν και δε θέλουν πελάτες.. Ψάχνω να δω πως θα τους πάρει και τη μισθοδοσία από αυτούς (της Alpha) ώστε να πάει στη eurobank..

Από τη δική μου εμπειρία η Eurobank δίνει ευκολα κάρτες τελικά το ίδιο προφανώς και η Post credit (ανήκει στον όμιλο της Eurobank)

Alpha το παίζει δύσκολη ακόμα και αν έχεις μισθοδοσία σε αυτούς. 

Για τους άλλους δε ξέρω αλλά νομίζω Εθνική δίνει ευκολα αν έχεις 10κ εισόδημα.

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/11/2019 στις 8:22 ΠΜ, baskon είπε

Συγγενικό πρόσωπο με λιγο κάτω από 12000 ατομικό εισόδημα (28 οικογενειακό) και τη μισθοδοσία στην alpha έφαγε άκυρο από την alpha. Το έψαξα μετά και κάναμε online αίτηση για yes visa στη eurobank. Αργότερα είδα και την Postcredit (αλλά δεν έγινε αίτηση). Εγκρίθηκε η κάρτα της Eurobank - 1500 ευρώ όριο - χωρίς πρόβληματα. Τη θέλει κυρίως για καμία άτοκη δόση σε σήματα, εφορίες και τέτοια.

Απορώ εκεί στην alpha τι κάνουν και δε θέλουν πελάτες.. Ψάχνω να δω πως θα τους πάρει και τη μισθοδοσία από αυτούς (της Alpha) ώστε να πάει στη eurobank..

Από τη δική μου εμπειρία η Eurobank δίνει ευκολα κάρτες τελικά το ίδιο προφανώς και η Post credit (ανήκει στον όμιλο της Eurobank)

Alpha το παίζει δύσκολη ακόμα και αν έχεις μισθοδοσία σε αυτούς. 

Για τους άλλους δε ξέρω αλλά νομίζω Εθνική δίνει ευκολα αν έχεις 10κ εισόδημα.

Κι εγώ είχα φάει άκυρο στην άλφα ενω είχε προεγκριθει στην αρχή και μάλιστα μου είχαν φέρει κούριερ στο γραφείο να υπογράψω και μετά κανένα νεο και με το ζόρι μου είπαν ότι έφαγα άκυρο χωρίς εξηγήσεις

Στη eurobank μια χαρά για αυτό και πήγα ο,τι λεφτά είχα εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2019 στις 8:22 ΠΜ, baskon είπε

Συγγενικό πρόσωπο με λιγο κάτω από 12000 ατομικό εισόδημα (28 οικογενειακό) και τη μισθοδοσία στην alpha έφαγε άκυρο από την alpha. Το έψαξα μετά και κάναμε online αίτηση για yes visa στη eurobank. Αργότερα είδα και την Postcredit (αλλά δεν έγινε αίτηση). Εγκρίθηκε η κάρτα της Eurobank - 1500 ευρώ όριο - χωρίς πρόβληματα. Τη θέλει κυρίως για καμία άτοκη δόση σε σήματα, εφορίες και τέτοια.

Απορώ εκεί στην alpha τι κάνουν και δε θέλουν πελάτες.. Ψάχνω να δω πως θα τους πάρει και τη μισθοδοσία από αυτούς (της Alpha) ώστε να πάει στη eurobank..

Από τη δική μου εμπειρία η Eurobank δίνει ευκολα κάρτες τελικά το ίδιο προφανώς και η Post credit (ανήκει στον όμιλο της Eurobank)

Alpha το παίζει δύσκολη ακόμα και αν έχεις μισθοδοσία σε αυτούς. 

Για τους άλλους δε ξέρω αλλά νομίζω Εθνική δίνει ευκολα αν έχεις 10κ εισόδημα.

Έβγαλα πιστωτική κάρτα με κάτω από 10.000€ και χωρίς να έχω κάτι στο όνομά μου, έχω και την μισθοδοσία μου εκεί. Όριο 1000€. Γενικά δεν υπάρχουν στάνταρ προϋποθέσεις. Αυτό που λες για την Eurobank δεν ξέρω αν ισχύει αλλά επειδή είναι από τις χειρότερες τράπεζες κατά την γνώμη μου, την αποφεύγω. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος λιγο κατω απο 12000 € εισοδημα και εφαγε ακυρο απο Eurobank 2 φορες με την αιτιολογια οτι δεν πληρουνται τα πιστοληπτικα κριτηρια..και εχει και τη μισθοδοσια του στην ιδια τραπεζα. Το χω απορια με τι κριτηρια αποφασιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nbtz89 είπε

Φιλος λιγο κατω απο 12000 € εισοδημα και εφαγε ακυρο απο Eurobank 2 φορες με την αιτιολογια οτι δεν πληρουνται τα πιστοληπτικα κριτηρια..και εχει και τη μισθοδοσια του στην ιδια τραπεζα. Το χω απορια με τι κριτηρια αποφασιζουν.

Λογικα με ανεμιστηρα! Οσα εγγραφα μείνουν απανω περνανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...