Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Λοιπόν πηρα τελικα το tp link archer d20 και το έκανα εγκατάσταση σημερα,ολα οκ μια χαρα κι ευκολο μενου μπορω να πω!

Το θεμα μου ειναι οτι βλεπω να συγχρονίζει σε ταχυτητα στα 16 και κατι και το zte ηταν στα 15,7 περιπου αν θυαμαμαι καλα..Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση αλλη ωστε να μου δωσει καποια ταχυτητα παραπανω η δεν υπαρχει κατι τετοιο? (κοιταξα και για firmware update αλλα  απ οτι ειδα εχω το τελευταιο)

Α,να πω οτι δεν ειμαι και πολυ κοντα στο κεντρο οπου απ οτι ξερω εκει θα εχεις καλυτερες ταχυτητες. (Θεωρω ως κεντρο σηματος λογικα το καταστημα του οτε που εχουμε εδω,ετσι τουλαχιστον εχω πληροφορηθει..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα! Λοιπόν πηρα τελικα το tp link archer d20 και το έκανα εγκατάσταση σημερα,ολα οκ μια χαρα κι ευκολο μενου μπορω να πω!

Το θεμα μου ειναι οτι βλεπω να συγχρονίζει σε ταχυτητα στα 16 και κατι και το zte ηταν στα 15,7 περιπου αν θυαμαμαι καλα..Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση αλλη ωστε να μου δωσει καποια ταχυτητα παραπανω η δεν υπαρχει κατι τετοιο? (κοιταξα και για firmware update αλλα  απ οτι ειδα εχω το τελευταιο)

Α,να πω οτι δεν ειμαι και πολυ κοντα στο κεντρο οπου απ οτι ξερω εκει θα εχεις καλυτερες ταχυτητες. (Θεωρω ως κεντρο σηματος λογικα το καταστημα του οτε που εχουμε εδω,ετσι τουλαχιστον εχω πληροφορηθει..)

 

 Bαλε μια φωτο απο τα στατιστικα της γραμμης σου ,αν θες να σε βοηθησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mία που ξεκίνησαν νέες προσφορές στο eshop, αυτό είναι οκ για σπίτι με 7 περίπου ασύρματες συσκευές; http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726. Ή http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726 αυτό είναι καλύτερο; Διάβασα βέβαια ότι το μοντέλο στο 2ο λινκ είναι μία χειρότερη version (V3 από V1) και ζεσταίνεται πιο εύκολα.

 

Και κατί πιο φθηνό να υπήρχε καλύτερα για μένα όσο υπάρχει σταθερότητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα το N17U και το έβαλα. Ακόμα ψάχνομαι λίγο να συνηθίσω το μενού. Με το νεο μοντεμ λοιπόν οριστε τα στοιχεία της γραμμής (βάζω και με το παλιο thomson tg585v7 για συγκριση)

 

Με μια πρώτη ματιά το SNR επεσε. στο attenuation έπεσε το down και ανέβηκε το Up (αλήθεια ποιό μας νοιάζει το down?).Ταχύτητα μια από τα ίδια και χωρίς λάθη. Άρα με παίρνει να πειράξω λιγάκι το SNR ακόμα (μόλις το βρώ πως γίνεται...) Τώρα θα κοιτάξω το wifi και θα ξαναποστάρω.

 

 

to snr και στις 2 περιπτωσεις 6 ειναι απλα μπορει να παει λιγο πανω κατω.ειναι φυσιολογικο.
να εχεις attenuation 7.1 στο down και 6.8 στο Up λιγο δυσκολο.πιο πολυ στεκει πιστευω του thomson αλλα οτι και να ειναι λιγο
σε νοιαζει.ειναι απλα 2 νουμερα δεν επηρεαζουν κατι.ειτε 10 γραφει ειτε 50 απλα ειναι τι γραφει.αν δεν σε νοιαζει το Fast
path ζητα Interleave να παρεις 1,5mbit.και για vdsl σε παιρνει απο το αστικο κεντρο.σε παιρνει να ριξεις το snr σε κανα 3-4.
τυπικα κανε και firmware update.

 

Ευχαριστώ πολύ poulinos για τις συμβουλές. Έπαιξα λιγάκι με το SNR μέχρι και 1.7 (για να δω πόσο μπορεί να τραβήξει) το πήγα κράτησε για μερικές ωρίτσες αλλά μετά δεν συγχρόνιζε με τίποτα οπότε πάλι το έβαλα στο 6.

Το interleave δεν είναι πιο αργό? ή είναι μόνο στα ping αλλά επειδή είναι πιο σταθερή η γραμμή με πολύ λιγότερα λάθη θα γίνει πιο γρήγορη επειδή θα μπορώ να κατεβάσω το snr.

Με SNR στο 6 ποιο θα είναι πιο γρήγορο fastpath ή interleave?

Firmware στο τελευταίο (stable) από το site της asus.

 

Για VDSL δε το νομίζω ακόμα, βλέπουμε στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ poulinos για τις συμβουλές. Έπαιξα λιγάκι με το SNR μέχρι και 1.7 (για να δω πόσο μπορεί να τραβήξει) το πήγα κράτησε για μερικές ωρίτσες αλλά μετά δεν συγχρόνιζε με τίποτα οπότε πάλι το έβαλα στο 6.

Το interleave δεν είναι πιο αργό? ή είναι μόνο στα ping αλλά επειδή είναι πιο σταθερή η γραμμή με πολύ λιγότερα λάθη θα γίνει πιο γρήγορη επειδή θα μπορώ να κατεβάσω το snr.

Με SNR στο 6 ποιο θα είναι πιο γρήγορο fastpath ή interleave?

Firmware στο τελευταίο (stable) από το site της asus.

 

Για VDSL δε το νομίζω ακόμα, βλέπουμε στο μέλλον.

 Zηλευω που (παιζεις) με το snr,με το δικο μου τουτε τα λαθη δεν βλεπω...Δωσε πονο ,στο -6 βαλτο...χαχαχα

 

 

interleave ειναι πιο σταθερο,αλλα με πιο μεγαλο ping στα game...αν δεν παιζεις αστο ετσι,παει και πιο ψηλα σε ταχυτητα..

Επεξ/σία από dbconan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα router D-link 2640B που το είχα πάρει το 2009 στην τύχη απο τα τότε Saturn για να αλλάξω το τηγάνι που μου είχε δώσει ο ΟΤΕ. 

Μπορώ να πάρω κανένα καλύτερο μέχρι ~50€ ή δεν θα δω καθόλου διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο τις ρυθμισεις του μοντεμ....Ξερεις να μπεις.???

Στις ρυθμισεις μπαινω αλλα δεν ξερω τι να κοιταξω!χαχαχα

Πανω κατω τι πρεπει να δω να λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε forthnet κ ειχα ενα tp link 8970 , κλειδωνα στα 17 μεγαμπιτ σταθεροτατα ,αναγκαστικα να το δωσω ομως

 

τωρα εχω ενα technicolor td5130 k ενα netfaster (το πρωτο απο hol) και κλειδωνω κ με τα 2 στα 15 μεγαμπιτ

 

απο οτι ειδα ειμαι πανω σε infineon (θα ποσταρω το απογευμα τον κωδικο που μου δειχνει το technicolor

 

ψαχνω για modem router που να παιζει καλα στην forthnet και να μπορω να πειραξω κ το snr , vdsl δεν με ενδιαφερει αμεσα 

 

βλεπω το ASUS DSL-N14U ,εχουμε κατι καλυτερο?

 

http://www.e-shop.gr/asus-dsl-n14u-modem-router-adsl2-wireless-n-300mbps-p-PER.617275

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε forthnet κ ειχα ενα tp link 8970 , κλειδωνα στα 17 μεγαμπιτ σταθεροτατα ,αναγκαστικα να το δωσω ομως

 

τωρα εχω ενα technicolor td5130 k ενα netfaster (το πρωτο απο hol) και κλειδωνω κ με τα 2 στα 15 μεγαμπιτ

 

απο οτι ειδα ειμαι πανω σε infineon (θα ποσταρω το απογευμα τον κωδικο που μου δειχνει το technicolor

 

ψαχνω για modem router που να παιζει καλα στην forthnet και να μπορω να πειραξω κ το snr , vdsl δεν με ενδιαφερει αμεσα 

 

βλεπω το ASUS DSL-N14U ,εχουμε κατι καλυτερο?

 

http://www.e-shop.gr/asus-dsl-n14u-modem-router-adsl2-wireless-n-300mbps-p-PER.617275

Εαν το πάρεις τελικά θα ηθελα ενα μινι ριβιού με ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο.ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία σε ευχαριστώ. με βοήθησες αρκετά. http://www.skroutz.gr/s/5176675/TP-LINK-TD-W9980.html αυτό εδώ γνωρίζεις άμα έχει bandwidth management γνωρίζεις; 

κοιτα σελιδα 96 του manual αν σε καλυπτει αυτα που μπορει να κανει το 9980.Δεν βλεπω να δινει Priority ανα ethernet port /ssid αλλα ανα port που χρησιμοποιεις ή Ip οπως το καταλαβαινω. Οποτε ειτε βαζεις τα Ports ή  την Ip του pc. Μετα υπαρχει και το  draytek 2760 αλλα ειναι ακριβο.Μπορεις να δεις και το Manual του 2760 αν το σκεφτεσε σαν αγορα.θα σε καλυψει περισσοτερο απο το tp link 9980 πιστευω

Καλημέρα. 

Μία πρόταση για ένα VDSL router το οποίο να φημίζεται για τη σταθερότητά και την ταχύτητά σε ένα δίκτυο με αρκετές συσκευές (5-10). Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το ασύρματο κομμάτι, θα προτιμούσα να είναι ένα μοντέλο εστιασμένο καθαρά στην αποτελεσματική ενσύρματη επικοινωνία.

draytek 2760 ή 2760n αμα θες και wireless.οτι καλυτερο μπορεις να παρεις αλλα η τιμη ποναει λιγακι.μετα σε πιο φτηνα υπαρχει το tp link 9980 αλλα εκει θα δωσεις λεφτα και για dual band wireless που δεν το θες.οποτε το Draytek ειναι λιγο πιο μονοδρομος

 

Ευχαριστώ για τις ιδέες! Η αλήθεια είναι ότι δε θα ήθελα μεταχειρισμένο γιατί δεν εμπιστεύομαι την τύχη μου :P Θα κοιτάξω τις άλλες επιλογές όμως!

 

Και ναι, δεν πιστεύω ότι φταίει η γραμμή μας. Με το netfaster που είχαμε χρόνια, είχαμε το πολύ 1 disconnect τη μέρα και τώρα ελπίζουμε να μείνει στο 1 μόνο. Κι ο πατέρας μου έχει πρόβλημα να συνδεθεί στο ίντερνετ και με πρήζει με τις θεωρίες συνομωσίας ότι μας παρακολουθούν με το ZTE και στη μητέρα μου συνέχεια της βγάζει ειδοποιήσεις για συσκευές δικτύου και κάθε φορά με ρωτάει αν μας κλέβουν ίντερνετ... Είναι και ότι πιο ξενέρα να είσαι σε ένα dungeon και να σε πετάει έξω στο τέλος... ARGH! Βέβαια οκ, δεν το ξεγράφω σαν περίπτωση, αλλά ετσι κι αλλιώς το ΖΤΕ είναι κακό, έχει και κακό μενού και τουλάχιστον θα σιγουρέψω τι φταίει :P Και σιγά μη μας έδινε η Hol κάτι καλύτερο, κάνει οικονομία κι αυτή.

 

Τα υπόλοιπα που λες με μπερδεύουν :'D Πραγματικά δεν ασχολήθηκα ποτέ με τις επιλογές του ίντερνετ οπότε δεν έχω ιδέα για τα περισσότερα :'D *googles voip* Όχι εντάξει, δεν έχουμε voip. Θα ρωτήσω αν χρειαστώ βοήθεια όμως! Ευχαριστώ πολύ! <3

 

οκ τοτε δεν πας σε μεταχειρισμενο και κοιτα για τα υπολοιπα.καλα ναι αυτοι οι γονεις οτι να νε παντα.δεν ξερουμε τιποτακαι αντι να ρωτανε λενε τις δικες τους θεωριες.ολοι οι γονεις ετσι.
αν ησουν οκ με το netfaster λογικα οπως φαινεται ολα τα θεματα ειναι του zte που δεν με εκπλησει.
για τις συσκευες δικτυου μπορει να ειναι λογω upnp μερικες φορες.
ναι σε Online game να τρως πορτα οχι οτι καλυτερο.δεν αξιζει να κρατησεις το zte και οπως το ειπες η Hol και ο καθε παροχος
θελει να δωσει οτι πιο φτηνο γινεται.ηδη οι μισοι δεν δινουν καν ρουτερ πλεον και οι αλλοι μισοι το εχουν κανει χρησιδανειο απο εκει που τα χαριζαν.
αν δεν εχεις voip βαζεις οτι ρουτερ θες τοτε.οτι αλλο ειναι μας λες.

Καλησπερα! Λοιπόν πηρα τελικα το tp link archer d20 και το έκανα εγκατάσταση σημερα,ολα οκ μια χαρα κι ευκολο μενου μπορω να πω!

Το θεμα μου ειναι οτι βλεπω να συγχρονίζει σε ταχυτητα στα 16 και κατι και το zte ηταν στα 15,7 περιπου αν θυαμαμαι καλα..Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση αλλη ωστε να μου δωσει καποια ταχυτητα παραπανω η δεν υπαρχει κατι τετοιο? (κοιταξα και για firmware update αλλα  απ οτι ειδα εχω το τελευταιο)

Α,να πω οτι δεν ειμαι και πολυ κοντα στο κεντρο οπου απ οτι ξερω εκει θα εχεις καλυτερες ταχυτητες. (Θεωρω ως κεντρο σηματος λογικα το καταστημα του οτε που εχουμε εδω,ετσι τουλαχιστον εχω πληροφορηθει..)

καθε ρουτερ εχει διαφορετικο Chipset οποτε συγχρονιζει και σε διαφορετικη ταχυτητα.καλο ειναιοτι κερδισες ταχυτητα εστω και λιγο.και σιγουρα σε ολα ειναι καλυτερο το tp link.Οχι δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω για να παρεις την ταχυτητα.firmware εχεις το τελευταιο οποτε εισαι μια χαρα.οσο πιο κοντα στον οτε τοσο καλυτερα.συνηθως πισω απο το καταστημα του οτε μπορει να ειναι και το αστικο κεντρο.αν εισαι απο αθηνα μπορω να σου πω και σιγουρα μια που ξερω τα αστικα κεντρα.

Απο το τεστ που εκανα εννοεις?

http://www.speedtest.net/my-result/5199397124

Η απο καπου μεσα απο τις ρυθμισεις του μοντεμ?

οχι το τεστ .μεσα απο το ρουτερ καπου γραφει ποσο συγχρονιζεις και attenuation/margin.παντως 16 mbit ειναι μια χαρα ταχυτητα αλλα να δουμε ποσο κοντα εισαι οπως και αν φορας καποιο Profile που ενδεχομενως αν το βγαλουν(ριξουν Margin)να συγχρονισεις περισσοτερο.επισης αν παιζεις παιχνιδια ζητας και Fast path για καλυτερο ping αλλα χανεις σε ταχυτητα λιγακι οπως και η γραμμη ειναι πιο ευαλωτη σε αποσυνδεσεις.αντιθετα αν εχεις /ζητησεις interleave εχεις λιγο μεγαλυτερο Ping αλλα μεγαλυτερη ταχυτητα sync και πιο μεγαλη σταθεροτητα.

Μεσα απο τις ρυθμισεις του μοντεμ....Ξερεις να μπεις.???

για να τον βοηθησουμε

http://www.tp-link.com/res/down/doc/Archer_D20_V1_UG.pdf εδω το Manual

η ip του ρουτερ 192.168.1.1 με admin/admin

kai λογικα στην καρτελλα Status

Mία που ξεκίνησαν νέες προσφορές στο eshop, αυτό είναι οκ για σπίτι με 7 περίπου ασύρματες συσκευές; http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726. Ή http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726 αυτό είναι καλύτερο; Διάβασα βέβαια ότι το μοντέλο στο 2ο λινκ είναι μία χειρότερη version (V3 από V1) και ζεσταίνεται πιο εύκολα.

 

Και κατί πιο φθηνό να υπήρχε καλύτερα για μένα όσο υπάρχει σταθερότητα :P

α.το link ειναι ιδιο και στις 2 περιπτωσεις.

β.το C2 ειναι σκετο ρουτερ δεν ειναι adsl ή adsl/vdsl router.

οποτε προσεχε τι θα παρεις.οπως βλεπεις εχει θυρα ιντερνετ(rj45)και περιμενει καλωδιο ethernet οχι θυρα adsl/vdsl.(rj11) που περιμενει τηλεφωνικο

Ευχαριστώ πολύ poulinos για τις συμβουλές. Έπαιξα λιγάκι με το SNR μέχρι και 1.7 (για να δω πόσο μπορεί να τραβήξει) το πήγα κράτησε για μερικές ωρίτσες αλλά μετά δεν συγχρόνιζε με τίποτα οπότε πάλι το έβαλα στο 6.

Το interleave δεν είναι πιο αργό? ή είναι μόνο στα ping αλλά επειδή είναι πιο σταθερή η γραμμή με πολύ λιγότερα λάθη θα γίνει πιο γρήγορη επειδή θα μπορώ να κατεβάσω το snr.

Με SNR στο 6 ποιο θα είναι πιο γρήγορο fastpath ή interleave?

Firmware στο τελευταίο (stable) από το site της asus.

Για VDSL δε το νομίζω ακόμα, βλέπουμε στο μέλλον.

βαλε το snr 3 με 4.  1.7 ειναι σχετικο λιγο αν δεν εχεις καλη γραμμη.

Interleave = μεγαλυτερο ping,πιο σταθερη γραμμη,μεγαλυτερο συγχρονισμο.

fast= μικροτερο Ping.πιο ευαλωτη η γραμμη σε αποσυνδεσεις σε σχεση με το fast,μικροτερο συγχρονισμο.

αυτα ισχυουν για τα ιδια margin παντα.αμα αλλαξεις το margin δεν θα αλλαξει το Ping αλλα θα αλλαξει η ταχυτητα συγχρονισμου οπως θα αλλαξει και η σταθεροτητα της γραμμη.

αυτο που ρωτας ποιο θα ειναι πιο γρηγορο εξαρτατε αν ρωτας για ταχυτητα sync ή για ταχυτητα συγχρονισμου.

firmware τελευταιο οποτε μια χαρα απλα κοιτα συχνα πυκνα γιατι βγαινουν καινουρια.συνηθως προτεινω σε καποιον να παρει vdsl αν ειναι καποια στιγμη να βαλει vdsl για να μην ξαναπληρωνει για ρουτερ.το δικο σου βεβαια ειναι και vdsl οποτε εισαι Ready.

 Zηλευω που (παιζεις) με το snr,με το δικο μου τουτε τα λαθη δεν βλεπω...Δωσε πονο ,στο -6 βαλτο...χαχαχα

 

 

interleave ειναι πιο σταθερο,αλλα με πιο μεγαλο ping στα game...αν δεν παιζεις αστο ετσι,παει και πιο ψηλα σε ταχυτητα..

και που δεν βλεπεις τα λαθη μικρο το κακο.αμα εχεις παρα πολλα θα το καταλαβεις:P.

επισης για το snr δεν ξερω οπως σου ειχα γραψει αν μπορεις να το πειραξεις εστω και απο cli.θελει ψαξιμο με τις εντολες.

Έχω ένα router D-link 2640B που το είχα πάρει το 2009 στην τύχη απο τα τότε Saturn για να αλλάξω το τηγάνι που μου είχε δώσει ο ΟΤΕ. 

Μπορώ να πάρω κανένα καλύτερο μέχρι ~50€ ή δεν θα δω καθόλου διαφορά;

to 2640b ειναι αρκετα παλιο.ενα πιο καινουριο πχ tp link 8970 λογια θα σου συγχρονισει λιγο καλυτερα οπως και εχει gigabit ethernet/802.11n wireless οποτε πιστευω θα δεις διαφορες.μπορει βεβαια να μην σε νοιαζει ουτε το gigabit ethernet Ουτε το 802.11n wireless οποτε να μου πεις να το αλλαξω μονο για ΙΣΩΣ λιγο καλυτερο συγχρονισμο?

εσυ το αποφασιζεις αυτο αναλογα τις αναγκες σου.επισης αν κρατησεις το dlink δες και για πιο νεο Firmware αν και παιζει αλλα να βρισκεις στο site αλλα να βρισκεις στον Ftp και αλλα Firmware σε αλλη χωρα/ηπειρο.

κακο δεν ειναι να το αλλαξεις αν και θα ειχε νοημα να επαιρνες κατι να ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση μια που θα δωσεις που θα δωσεις λεφτα αλλιως καθυστερησε το.πχ tp link 9980.

Στις ρυθμισεις μπαινω αλλα δεν ξερω τι να κοιταξω!χαχαχα

Πανω κατω τι πρεπει να δω να λεει?

σου εγραψα και πιο πανω τι θα πρεπει να λεει.οπως ειπε  ο φιλος η καρτελλα λογικα ειναι η statUs και καπου θα πρεπει να λεει ποσο συγχρονιζεις οπως και attenuation/margin της γραμμης.

Καπου εχει πολλα νουμερα μαζεμενα ,ισως γραφει Status ,η adsl,πατα κατι θα βρεις με νουμερα ,οπως ταχυτητα,

 

 

 

to D20 οπως ειδα στο Manual εχει το status με το που μπεις στο ρουτερ.

Ειμαι σε forthnet κ ειχα ενα tp link 8970 , κλειδωνα στα 17 μεγαμπιτ σταθεροτατα ,αναγκαστικα να το δωσω ομως

τωρα εχω ενα technicolor td5130 k ενα netfaster (το πρωτο απο hol) και κλειδωνω κ με τα 2 στα 15 μεγαμπιτ

απο οτι ειδα ειμαι πανω σε infineon (θα ποσταρω το απογευμα τον κωδικο που μου δειχνει το technicolor

ψαχνω για modem router που να παιζει καλα στην forthnet και να μπορω να πειραξω κ το snr , vdsl δεν με ενδιαφερει αμεσα 

βλεπω το ASUS DSL-N14U ,εχουμε κατι καλυτερο?

http://www.e-shop.gr/asus-dsl-n14u-modem-router-adsl2-wireless-n-300mbps-p-PER.617275

forthnet = iftn θα γραφει το techcnicolor =infineon= siemens

Και εχει και broadcom = alcatel .to technicolor το διαβαζει bdcm .

Μηπως θα ηταν καλυτερα να παρεις μια συσκευη που να ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση.πχ tp link 9980,asus n17u.ειναι πιο ακριβα απλα και σε 1-2 χρονια να αλλαξεις σε vdsl να το εχεις ηδη ετοιμο παρα να παρεις οτι σου δωσει ο παροχος.βεβαια θα μπορουσε και του παροχου να μπει bridge και να κανεις οτι θες μετα απο πισω με ενα router αλλα καλυτερα all in one.

 

Εαν το πάρεις τελικά θα ηθελα ενα μινι ριβιού με ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο.ευχαριστώ.

να δω ποτε θα βρεις αυτο που ψαχνεις:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω ποτε θα βρεις αυτο που ψαχνεις :)

μετά το άκυρο που πήρα απο τα 2 8970 μαλλον ποτέ :-(  γενικότερα δεν ξέρω τι θα κάνω αμα χαλάσει το airties :P

και όχι τίποτα δεν δοκίμασα το 8970 δε bridge με το 5130 να δω μηπως έτσι δεν είχε θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...