Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Σαν την μυγα μεσα στο γαλα ησουν. Απο την μια τα βυσματα, που εδω θα σου πουν: καλα εκαναν, να κατσουν να χαραμιζονται μακρια απο το σπιτι τους, αραχτοι και light στον στρατο, εσυ φταιες που δεν ειχες βυσμα κτλπ.

Απο την αλλη επεσες σε κολλημενο δοικα και που δεν ηξερε οτι μολις παιρνεις πτυχιο δεν εισαι ετοιμος να χτισεις ουρανοξυστη ή να σχεδιασεις κανενα gtr skyline.

Σου λεει υπηρεσιακες αναγκες ας τον στειλω να φανει οτι ενδιαφερομαι για την ταξιαρχια...

 

Μου έκανε εντύπωση οτι σε λόχο μηχανικού ήμουν ο μόνος φαντάρος με πτυχίο μηχανικού, όλοι οι άλλοι βύσματα απο άσχετες  σχολές. Εν τέλει πάντως τα 3 παιδιά που ήταν απο τη σειρά μου αποδείχτηκαν χρυσοί άνθρωποι και συνεργαστήκαμε άψογα. Βέβαια ήταν σίγουρο οτι δε θα μπορούσα να κρατήσω επαφές καθώς μόνο εγώ ήμουν απο διαφορετική και πολυ μάκρινή πόλη, αλλά νιώθω τυχερός που είχα τέτοια φιλότιμα άτομα δίπλα μου.

Αυτό που λες για την ταξιαρχία και το γλείψιμο που πέφτει ισχύει. Ειδικά αν ο διοικητής είναι καινούριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσοι ειναι να μπειτε παρτε καμια αναβολη καλυτερα

Τουρκικό ελικόπτερο στη Ρω - Πυρά από το ελληνικό φυλάκιο

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

οσοι ειναι να μπειτε παρτε καμια αναβολη καλυτερα

Τουρκικό ελικόπτερο στη Ρω - Πυρά από το ελληνικό φυλάκιο

https://a.msn.com/r/2/AAvIadk?m=el-gr

Ψεματα ειναι! Οι "επαγγελματιες του Αφριν" λενε δεν πεταξαν απο πανω..!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται πολεμος,το ισοζυγιο ισχυος ειναι κοντα,σε 10 χρονια που θα εχουμε αδυνατισει περισσοτερο απο την κριση και οι τουρκοι θα εχουν f35,αεροπλανοφορο και καποια αποβατικα που κατασκευαζουν τοτε ναι θα μας την πεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

δεν γινεται πολεμος,το ισοζυγιο ισχυος ειναι κοντα,σε 10 χρονια που θα εχουμε αδυνατισει περισσοτερο απο την κριση και οι τουρκοι θα εχουν f35,αεροπλανοφορο και καποια αποβατικα που κατασκευαζουν τοτε ναι θα μας την πεσουν

Η λιρα τους έπεσε πάντως 1 δολάριο 5 λιρες τουρκικές.

https://a.msn.com/r/2/AAvGd0W

Τι σου θυμίζει από την πρόσφατη ιστορία;

Ίσα ίσα θα θέλει να τιμωρήσει την Δύση για τις κακές και κακόβουλες αξιολογήσεις της...

Εγώ αυτό θα εκανα για να μην έφευγα με ελικόπτερο από το παλάτι μετά. Οργή λαού οργή αλλαχ ( μεγάλη η χάρη του):P

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Stone Cold είπε

έκανα μόνο 2-3 υπηρεσίες στις 50 μέρες που ήμουν αποσπασμένος και σχεδόν κάθε μέρα εξοδούχος. Και το καλύτερο ήταν οτι ο διοικητης εκεί ξηγήθηκε καλά και μου έδωσε 15 μέρες τιμητική.

15μερες τιμητιμη για τις 2-3υπηρεσιες και καθε μερα εξοδουχους σε κοντα 2 μηνες?

Μονο σε μενα δεν καθεται καλα αυτο?

Δηλαδη αν οι αλλοι επαιρναν παραπανω μερες τιμητικη κανοντας ελαχιστες υπηρεσιες,τις υπολοιπες συνολικα υπηρεσιες ποιος θα τις εκανε?Τα στελεχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

15μερες τιμητιμη για τις 2-3υπηρεσιες και καθε μερα εξοδουχους σε κοντα 2 μηνες?

Μονο σε μενα δεν καθεται καλα αυτο?

Δηλαδη αν οι αλλοι επαιρναν παραπανω μερες τιμητικη κανοντας ελαχιστες υπηρεσιες,τις υπολοιπες συνολικα υπηρεσιες ποιος θα τις εκανε?Τα στελεχη?

Μάλλον δεν κατάλαβες τι εγραψα. Εκεί πήγα με απόσπαση για μια συγκεκριμένη δουλειά που περιλάμβανε μετρήσεις, σχεδιασμό και αποτύπωση. Και τις υπηρεσίες μου τις έβαλαν σε περιπτώσεις που δεν είχαν άλλους φαντάρους (που εντελώς τυχαία έπεσαν σε μέρες που ο διοικητής έλειπε - τα στελέχη μου είπαν οτι με εντολή του δεν θα κάνω ποτέ υπηρεσία, αλλά οι καραβανάδες έχουν άλλη άποψη όταν λείπει ο γάτος). Προφανώς τιμητική πήρα για τη δουλειά που έκανα εκεί. Τον ίδιο καιρό στη μόνάδα μου, δέχτηκαν τις νεες σειρές και έπεφτε τέντωμα με επιθεωρήσεις απο ταξιάρχους. Εν τέλει δηλαδή στάθηκα τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να παρουσιαστώ τέλη Μαΐου για  μετεκπαίδευση όντας εφ.ανθυπολοχαγός . 

Την προ-τελευταία ημέρα της εκπαίδευσης όμως έχω τον γάμο μου ο οποίος είναι προγραμματισμένος εδώ και καιρό . 

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ; Παίζει να μπορώ να γλιτώσω την εκπαίδευση ή μόνο την ημέρα του γάμου ; 

Η εκπαίδευση θα διαρκέσει 5 ημέρες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kyriakos131211 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να παρουσιαστώ τέλη Μαΐου για  μετεκπαίδευση όντας εφ.ανθυπολοχαγός . 

Την προ-τελευταία ημέρα της εκπαίδευσης όμως έχω τον γάμο μου ο οποίος είναι προγραμματισμένος εδώ και καιρό . 

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ; Παίζει να μπορώ να γλιτώσω την εκπαίδευση ή μόνο την ημέρα του γάμου ; 

Η εκπαίδευση θα διαρκέσει 5 ημέρες . 

η λογικη σου τι λεει?

υπαρχει περιπτωση να σου κοψουν το γαμο και να μην εξαιρεθεις απο την μετεκπαιδευση? ΝΟ

πηγαινε στρατολογια απο τωρα και τελειωσες με το θεμα

απορω ωρες ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 3DJIN είπε

η λογικη σου τι λεει?

υπαρχει περιπτωση να σου κοψουν το γαμο και να μην εξαιρεθεις απο την μετεκπαιδευση? ΝΟ

πηγαινε στρατολογια απο τωρα και τελειωσες με το θεμα

απορω ωρες ωρες

Μην απορείς καθόλου... Αν γνώριζα , δε θα έμπαινα στον κόπο . Δε ξέρω τι στο καλό παίζει με κυρώσεις . 

Επίσης το πιο φυσιολογικό ερώτημα μου είναι αν θα γλιτώσω όλη την εκπαίδευση ή μόνο την ημέρα του γάμου μου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι κυρωσεις.. πλακα μας κανεις? παντρευεσαι ! αυτο απο μονο του ειναι η μεγαλυτερη κυρωση:D:D

αντε πηγαινε και ζητα εξαιρεση αυριο-μεθαυριο,μην το αφησεις στο τελος

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 3DJIN είπε

τι κυρωσεις.. πλακα μας κανεις? παντρευεσαι ! αυτο απο μονο του ειναι η μεγαλυτερη κυρωση:D:D

χα χα χα , να σαι καλά !!!!! Ίσως να πάω καλύτερα για την μετεκπαίδευση !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Kyriakos131211 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να παρουσιαστώ τέλη Μαΐου για  μετεκπαίδευση όντας εφ.ανθυπολοχαγός . 

Την προ-τελευταία ημέρα της εκπαίδευσης όμως έχω τον γάμο μου ο οποίος είναι προγραμματισμένος εδώ και καιρό . 

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ; Παίζει να μπορώ να γλιτώσω την εκπαίδευση ή μόνο την ημέρα του γάμου ; 

Η εκπαίδευση θα διαρκέσει 5 ημέρες . 

Έλα πες μας ότι αστειεύεσαι. Σου έκατσε τέτοιο λαχείο για να ακυρώσεις τον γάμο και το σκέπτεσαι?

Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε τύχει παρόμοια περίπτωση όταν ήμουν μέσα. 

Ο γαμπρός πρέπει να είναι ακόμα σε κάποια εμπόλεμη ζώνη, ελπίζοντας οτι 3-4 χρόνια μετά η μέλλουσα νύφη θα έχει ξεχάσει οτι της είχε τάξει γάμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bromiaris είπε

Έλα πες μας ότι αστειεύεσαι. Σου έκατσε τέτοιο λαχείο για να ακυρώσεις τον γάμο και το σκέπτεσαι?

Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων…

Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και να κάνω το ψυχικό και να ξανά παρουσιαστώ !!!!🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...