Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω πρόβλημα με κιλά . 

Είμαι 1,94 με  αθλητικό σωματότυπο.

Το budget είναι κάνα πεντακοσαρικο που βλέπω να παίζουν κάποια μεταχειρισμένα. 

Αυτό με τις μπαταρίες και την ακινησία το γνωρίζω , αλλά το θεωρώ πιο εύκολο από την ακινησία της βενζίνης. Ή τέλος πάντων θα πάρω το ρίσκο να χαλάσει η μπαταρία...

Ποδήλατο έχω , αλλά δεν ψήνομαι να το κάνω ηλεκτρικό σαν λύση . 

Η απορία μου είναι αν τα σκουτερακια των 250 watt , μπορούν να ανέβουν μια καλή  ανηφόρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, emoytoyidioy είπε

Δεν έχω πρόβλημα με κιλά . 

Είμαι 1,94 με  αθλητικό σωματότυπο.

Το budget είναι κάνα πεντακοσαρικο που βλέπω να παίζουν κάποια μεταχειρισμένα. 

Αυτό με τις μπαταρίες και την ακινησία το γνωρίζω , αλλά το θεωρώ πιο εύκολο από την ακινησία της βενζίνης. Ή τέλος πάντων θα πάρω το ρίσκο να χαλάσει η μπαταρία...

Ποδήλατο έχω , αλλά δεν ψήνομαι να το κάνω ηλεκτρικό σαν λύση . 

Η απορία μου είναι αν τα σκουτερακια των 250 watt , μπορούν να ανέβουν μια καλή  ανηφόρα .

Ναι ανεβαίνουν. Αλλά μην πάρεις με μπαταρία μολύβδου. Αν την αφήσεις πάνω από μήνα χωρίς να φορτίσει θα νεκρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι κάποια έχουν και ταχύτητες!!! 

Κάποιο είδα που έγραφε ότι έχει τρεις ταχύτητες!!! 

Εννοεί ότι έχει κουμπί για οικονομία, για γρήγορο κλπ ή έχει σασμάν και αλλάζει γρανάζια κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, emoytoyidioy είπε

Βλέπω ότι κάποια έχουν και ταχύτητες!!! 

Κάποιο είδα που έγραφε ότι έχει τρεις ταχύτητες!!! 

Εννοεί ότι έχει κουμπί για οικονομία, για γρήγορο κλπ ή έχει σασμάν και αλλάζει γρανάζια κανονικά?

Κουμπί και κόβει όταν φθάνεις στα ανάλογα χιλιόμετρα. Στο δικό μου πχ είναι στα 45-60-80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αλλαξα γνωμη . μετα απο λιγο ψαξιμο , βλεπω οτι το πεντακοσαρικο που σκεφτομαι να δωσω , μπορω να παρω καινουριο !!!!

εχω ενα παπακι στο χωριο , το οποιο θα κανω αποσυρση και ειναι 400 ευρω .

μειον το 30% , και αν το παρω στο ονομα τριτεκνου αλλα 500 μειον ...

το θεμα ειναι οτι θα πρεπει το παπι να ειναι στο ονομα αυτου που θα κανει την αγορα .

αυτην την στιγμη εχω κατατεθειμενες πινακιδες . τι χρειαζεται για να τις παρω και να γινει μεταβιβαση ??

μιλαμε για μια ημερα και αμεσως να γινει διαγραφη ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, emoytoyidioy είπε

μαλλον αλλαξα γνωμη . μετα απο λιγο ψαξιμο , βλεπω οτι το πεντακοσαρικο που σκεφτομαι να δωσω , μπορω να παρω καινουριο !!!!

εχω ενα παπακι στο χωριο , το οποιο θα κανω αποσυρση και ειναι 400 ευρω .

μειον το 30% , και αν το παρω στο ονομα τριτεκνου αλλα 500 μειον ...

το θεμα ειναι οτι θα πρεπει το παπι να ειναι στο ονομα αυτου που θα κανει την αγορα .

αυτην την στιγμη εχω κατατεθειμενες πινακιδες . τι χρειαζεται για να τις παρω και να γινει μεταβιβαση ??

μιλαμε για μια ημερα και αμεσως να γινει διαγραφη ...

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να το έχει 2 χρόνια στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανείς με RKS MT3 PRO YADEA??

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά δε βλέπω ελληνικές κριτικές πουθενά...

στα λεφτά του φαίνεται ότι πιο vfm υπάρχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Παιδιά κανείς με RKS MT3 PRO YADEA??

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά δε βλέπω ελληνικές κριτικές πουθενά...

στα λεφτά του φαίνεται ότι πιο vfm υπάρχει....

Έχει στο Σκρουτζ νομίζω κριτικές.

Μόλις τώρα, vaggooss είπε

Έχει στο Σκρουτζ νομίζω κριτικές.

Εγώ δεν σου συνιστώ με τίποτα να πάρεις σκούτερ με μολύβδου μπαταρίες. Μόνο λιθίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Έχει στο Σκρουτζ νομίζω κριτικές.

Εγώ δεν σου συνιστώ με τίποτα να πάρεις σκούτερ με μολύβδου μπαταρίες. Μόνο λιθίου.

Και γραφενίου 

10 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Παιδιά κανείς με RKS MT3 PRO YADEA??

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά δε βλέπω ελληνικές κριτικές πουθενά...

στα λεφτά του φαίνεται ότι πιο vfm υπάρχει....

Το έχω στην κατοχή μου απο το Ιανουαρίου.Εαν θες μπορώ να σου πω μερικά πράγματα για το μηχανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, V3NDETTA είπε

Και γραφενίου 

Το έχω στην κατοχή μου απο το Ιανουαρίου.Εαν θες μπορώ να σου πω μερικά πράγματα για το μηχανάκι.

Αποτι ξέρω γραφενίου δεν υπάρχουν στην αγορά ακόμη. Είναι σε εξέλιξη. Άρα έχει μολύβδου,και θεωρώ ότι είναι σίγουρο ότι είναι μολύβδου γιατί οι γραφενίου είναι ελαφριές σε θέμα βάρους. Γι'αυτό παρόλο που είναι μόνο 24ah δεν είναι αποσπώμενη. Ρώτησε λεπτομέρειες και εγώ επιμένω στο να αγοράσεις μόνο με λιθίου. Στο δικό μου οι μολύβδου χαλάσαμε στον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vaggooss είπε

Αποτι ξέρω γραφενίου δεν υπάρχουν στην αγορά ακόμη. Είναι σε εξέλιξη. Άρα έχει μολύβδου,και θεωρώ ότι είναι σίγουρο ότι είναι μολύβδου γιατί οι γραφενίου είναι ελαφριές σε θέμα βάρους. Γι'αυτό παρόλο που είναι μόνο 24ah δεν είναι αποσπώμενη. Ρώτησε λεπτομέρειες και εγώ επιμένω στο να αγοράσεις μόνο με λιθίου. Στο δικό μου οι μολύβδου χαλάσαμε στον χρόνο.

 

Screenshot_2023-05-18-11-13-18-109_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, V3NDETTA είπε

 

Screenshot_2023-05-18-11-13-18-109_com.android.chrome.jpg

Το ξέρω τα έχω δει αλλά αν ψάξεις να τις βρεις στα σάιτ λένε ότι ακόμα είναι σε εξέλιξη και αυτό μου είχε πει και άτομο που ασχολείται με μπαταρίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/05/2023 at 15:13, emoytoyidioy said:

Η απορία μου είναι αν τα σκουτερακια των 250 watt , μπορούν να ανέβουν μια καλή  ανηφόρα .

Ούτε για αστείο.

Εκτός και αν εννοείς κάποιο που στην πραγματικότητα είναι τουλάχιστον 2.000w και απλά δηλωμένο ως 250 για να μην χρειάζεται δίπλωμα, αν ναι ίσως και να μπορεί να την ανέβει με πολύ ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vaggooss είπε

Αποτι ξέρω γραφενίου δεν υπάρχουν στην αγορά ακόμη. Είναι σε εξέλιξη. Άρα έχει μολύβδου,και θεωρώ ότι είναι σίγουρο ότι είναι μολύβδου γιατί οι γραφενίου είναι ελαφριές σε θέμα βάρους. Γι'αυτό παρόλο που είναι μόνο 24ah δεν είναι αποσπώμενη. Ρώτησε λεπτομέρειες και εγώ επιμένω στο να αγοράσεις μόνο με λιθίου. Στο δικό μου οι μολύβδου χαλάσαμε στον χρόνο.

Οι μολύβδου χαλάνε διότι από κατασκευής βγάζουν κάτω από 200 κύκλους ενώ μια καλή μάρκα λιθιου 1200+ πριν ξεκινήσει να πέφτει η χωρητικότητα της.

Βασικά καλύτερα με μολύβδου να γίνει η αρχική αγορα  διότι δεν έχει smart controller οπότε μετά μπορείς να το κάνεις εσύ λιθιου  κια να συνεργαστεί το universal bms με τον controller σου διότι είναι ξεκλείδωτος.

Αν αγοραστεί με λιθιου αρχικά, η ποιότητα των κελιων που βάζουν οι κατασκευαστές δεν είναι κια η καλύτερη + μπορεί να εινια κλειδωμένος ο Controller και μετά δυσκολεύουν τα πράγματα λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...