Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, ΒουρΝ said:

Λογικα οι ασφαλιστικες ασφαλιζουν κανονικα τα ηλεκτρικα?Για 50αρι πατησα μου εβγαλε 90 ευρω ολο τον χρονο καπου ειχα διαβασει με 50 ευρω

Αν ισχύει και για τα μηχανάκια ότι ισχύει και για τα αυτοκίνητα, το "50αρι" είναι απλά μόνο ένα από τα στοιχεία που λαμβάνουν υπόψιν οι ασφαλιστικές ώστε να σου βγάλουν τιμή. Δεν είναι καθόλου απίθανο η ίδια ασφαλιστική που έδωσε σε σένα τιμή 90€ σε κάποιον άλλον που ζει σε διαφορετική περιοχή και είναι σε διαφορετική ηλικία να δώσει τιμή 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν ισχύει και για τα μηχανάκια ότι ισχύει και για τα αυτοκίνητα, το "50αρι" είναι απλά μόνο ένα από τα στοιχεία που λαμβάνουν υπόψιν οι ασφαλιστικές ώστε να σου βγάλουν τιμή. Δεν είναι καθόλου απίθανο η ίδια ασφαλιστική που έδωσε σε σένα τιμή 90€ σε κάποιον άλλον που ζει σε διαφορετική περιοχή και είναι σε διαφορετική ηλικία να δώσει τιμή 50€.

Μολις πληρωσα 180 ετησια για το αυτοκινητο μου κακοφανηκε για 50αρι ηλεκτρικο οτι θα πληρωσω 90 στην ιδια ασφαλιστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, ΒουρΝ said:

Μολις πληρωσα 180 ετησια για το αυτοκινητο μου κακοφανηκε για 50αρι ηλεκτρικο οτι θα πληρωσω 90 στην ιδια ασφαλιστικη

Ρώτα/πάρε προσφορά και από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρικό μηχανάκι για να επιδοτηθεί πρέπει να γίνει η αίτηση στην σελίδα του υπουργείου μέρες πριν την αγορά ή μπορεί να γίνει και την ίδια μέρα π.χ. κάποιες ώρες πριν την αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/07/2023 at 21:42, ΒουρΝ said:

Μολις πληρωσα 180 ετησια για το αυτοκινητο μου κακοφανηκε για 50αρι ηλεκτρικο οτι θα πληρωσω 90 στην ιδια ασφαλιστικη

240 δίνω για αυτοκινιτο με όλα όλα μέσα σχεδόν με μηδενικές απαλλαγές για μερικές ζημιές κλπ(το επόμενο είναι η μεικτή)

Είχαμε πάρει ένα ηλεκτρικό θεωρείτε σαν μηχανή 125, για το ίδιο ακριβώς ζητάνε 127 ευρώ και δεν έχει και κλοπή μέσα, (περιττό να πω πως για 650 cc μεγάλη μηχανή 2 ετών στην ίδια εταιρίες για την ίδια; ασφάλεια δίνω 128 ευρώ δλδ 1 ευρώ παραπάνω.

 

Με λίγα λόγια ακόμη δεν ξέρουν πως να ασφαλίζουν τα ηλεκτρικά η βρήκαν αρπαχτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/07/2023 at 21:46, ΒουρΝ said:

Θα παρω μια την ιδια την ασφαλιστικη 

Για παζάρι; :)

Από ότι έγραψες η ίδια ασφαλιστική που έχεις και το αυτοκίνητο σου έδωσε την τιμή, τι νόημα έχει να ξαναπάρεις την ίδια; Σε άλλη πρέπει να πάρεις μήπως βρεις διαφορά στα ασφάλιστρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2023 στις 1:09 ΜΜ, ΒουρΝ είπε

Από φαναρι σε φαναρι δεν χρειάζεσαι παραπάνω 

 

Με το πατινι που πάει 35 ευθεια  λίγες φορές θα χρειαστώ παραπάνω χιλιόμετρα σε κανονικούς δρόμους, τωρα σε λεωφόρους απλά κάθεσαι δεξιά λωρίδα. 

Και επίτηδες δεν θέλω παραπάνω χιλιόμετρα μιας και όπως είπα αναγκάζεσαι να το χρησιμοποιείς για κοντινές αποστάσεις μόνο και αναγκάζεσαι να μην πας γρήγορα 

Μην βγαίνει λεωφόρο φίλε θα σε φάνε λάχανο. Βασικά εσύ δημιουργείς πρόβλημα γιατί υπάρχει κατώτατο όριο ταχύτητας. Νομίζω 50.

Μόλις τώρα, vaggooss είπε

Μην βγαίνει λεωφόρο φίλε θα σε φάνε λάχανο. Βασικά εσύ δημιουργείς πρόβλημα γιατί υπάρχει κατώτατο όριο ταχύτητας. Νομίζω 50.

Εγώ 50 δίνω,αν θυμάμαι σωστά  την ergo έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Black Demis είπε

240 δίνω για αυτοκινιτο με όλα όλα μέσα σχεδόν με μηδενικές απαλλαγές για μερικές ζημιές κλπ(το επόμενο είναι η μεικτή)

Είχαμε πάρει ένα ηλεκτρικό θεωρείτε σαν μηχανή 125, για το ίδιο ακριβώς ζητάνε 127 ευρώ και δεν έχει και κλοπή μέσα, (περιττό να πω πως για 650 cc μεγάλη μηχανή 2 ετών στην ίδια εταιρίες για την ίδια; ασφάλεια δίνω 128 ευρώ δλδ 1 ευρώ παραπάνω.

 

Με λίγα λόγια ακόμη δεν ξέρουν πως να ασφαλίζουν τα ηλεκτρικά η βρήκαν αρπαχτή

Ναι ειναι λιγο οτι να ναι

9 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Για παζάρι; :)

Από ότι έγραψες η ίδια ασφαλιστική που έχεις και το αυτοκίνητο σου έδωσε την τιμή, τι νόημα έχει να ξαναπάρεις την ίδια; Σε άλλη πρέπει να πάρεις μήπως βρεις διαφορά στα ασφάλιστρα.

Καλα καμια φορα μπορει και να σου κοψουν κατι αν τους πεις εχω και το αμαξι εκει,εχει και αλλες με 50 ευρω αλλα δεν ξερω τι παιζει και αμα γινει κανα ατυχημα κτλ

8 ώρες πριν, vaggooss είπε

Μην βγαίνει λεωφόρο φίλε θα σε φάνε λάχανο. Βασικά εσύ δημιουργείς πρόβλημα γιατί υπάρχει κατώτατο όριο ταχύτητας. Νομίζω 50.

Εγώ 50 δίνω,αν θυμάμαι σωστά  την ergo έχω.

Θα βγαινω στις λεωφορους που το οριο ειναι 50 οι περισσοτερες δηλαδη ,σονυ και καλα να ειμαι παρανομος για τους αλλους ?Τι λογικη ειναι αυτη...Και εγω εκει παιζει να το ασφαλισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Ναι ειναι λιγο οτι να ναι

Καλα καμια φορα μπορει και να σου κοψουν κατι αν τους πεις εχω και το αμαξι εκει,εχει και αλλες με 50 ευρω αλλα δεν ξερω τι παιζει και αμα γινει κανα ατυχημα κτλ

Θα βγαινω στις λεωφορους που το οριο ειναι 50 οι περισσοτερες δηλαδη ,σονυ και καλα να ειμαι παρανομος για τους αλλους ?Τι λογικη ειναι αυτη...Και εγω εκει παιζει να το ασφαλισω

Βγαίνεις με το πατίνι δεν είπες που πηγαίνει 35 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά. 

Ε ναι απαγορεύεται πως να το κάνουμε,και αν βγαίνεις είναι εγκληματική πράξη κατά των άλλων χρηστών.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, vaggooss said:

Βγαίνεις με το πατίνι δεν είπες που πηγαίνει 35 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά. 

Ε ναι απαγορεύεται πως να το κάνουμε,και αν βγαίνεις είναι εγκληματική πράξη κατά των άλλων χρηστών.

 

35 με πατίνι ουτε καν στην πόλη δεν μπορείς μόνο στα στενά..... αλλού η θα σε σκοτώσουν η θα σκοτωθούν προσπαθώντας να σε προσπεράσουν καθώς θα δημιουργείται τεραστία ουρά πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vaggooss είπε

Βγαίνεις με το πατίνι δεν είπες που πηγαίνει 35 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά. 

Ε ναι απαγορεύεται πως να το κάνουμε,και αν βγαίνεις είναι εγκληματική πράξη κατά των άλλων χρηστών.

 

 

35 λεπτά πριν, Black Demis είπε

35 με πατίνι ουτε καν στην πόλη δεν μπορείς μόνο στα στενά..... αλλού η θα σε σκοτώσουν η θα σκοτωθούν προσπαθώντας να σε προσπεράσουν καθώς θα δημιουργείται τεραστία ουρά πίσω

Με το πατινι δεν βγαίνω σε μεγάλους δρόμους, με το ηλεκτικο σκουτερ που εχει τελικη 45 έχω το δικαίωμα σε λεωφόρους που έχουν όριο 50 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, ΒουρΝ said:

 

Με το πατινι δεν βγαίνω σε μεγάλους δρόμους, με το ηλεκτικο σκουτερ που εχει τελικη 45 έχω το δικαίωμα σε λεωφόρους που έχουν όριο 50 

δικαίωμα μπορει να εχεις δεξιά αλλά και τα προβλήματα που θα δημιουργηθούν ειναι πολλα..... και πολλα απο αυτα με κίνδυνο την ζωή σου μην ξεχνάς

έχει ο ανιψιός μου ένα ηλεκτρικό horwin (δεν θυμαμαι το μοντέλο) έχει τελική 100 χιλομετρα ώρα βγήκα περιφερειακο όπου όριο ειναι 90 ένα εχω να πω από θαύμα ζω.... τπτ παραπάνω ... όταν βγαίνω με το 650 ασχετα που μπορώ να κάνω απειρους ελιγμους αποφιγις όταν πάει καποιος να κάνει μαλακία το ποιο σημαντικό μπορώ πάντα ξεφύγω από μαλάκες που κολανε πισω σου στα 2 μετρα με κυνδηνο να σε πατήσουν (η και αυτο θελουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ΒουρΝ είπε

 

Με το πατινι δεν βγαίνω σε μεγάλους δρόμους, με το ηλεκτικο σκουτερ που εχει τελικη 45 έχω το δικαίωμα σε λεωφόρους που έχουν όριο 50 

Όχι το μοτοποδήλατο απαγορεύεται να βγαίνει στην εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/07/2023 at 09:41, Black Demis said:

240 δίνω για αυτοκινιτο με όλα όλα μέσα σχεδόν με μηδενικές απαλλαγές για μερικές ζημιές κλπ(το επόμενο είναι η μεικτή)

Είχαμε πάρει ένα ηλεκτρικό θεωρείτε σαν μηχανή 125, για το ίδιο ακριβώς ζητάνε 127 ευρώ και δεν έχει και κλοπή μέσα, (περιττό να πω πως για 650 cc μεγάλη μηχανή 2 ετών στην ίδια εταιρίες για την ίδια; ασφάλεια δίνω 128 ευρώ δλδ 1 ευρώ παραπάνω.

 

Με λίγα λόγια ακόμη δεν ξέρουν πως να ασφαλίζουν τα ηλεκτρικά η βρήκαν αρπαχτή

Έψαχνα και εγω να ασφαλίσω online  το καινούριο μου ηλεκτρικό μηχανάκι αλλά όλα ήταν ακριβά, αλλά ο ασφαλιστής μου, μου ασφάλισε το 50 cc(ηλεκτρικό )στα 34€ εάν θέλεις να στον συστήσω .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...