Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηξη: Μου ειχε έρθει πριν καιρό extra η δευτερη κάρτα της Revo (VISA). Την ειχα αλλαξει PIN σε ATM της τραπεζας  Αττικής και φαίνεται και online στην εφαρμογή οτι η αλλαγή έγινε σωστά. Σήμερα πηγα με αυτη την κάρτα να ψωνίσω στον Μασούτη. Στο POS μου πεταξε 2 φορές οτι έχω λάθος PIN!!!

 

Ειχε κανεις ανάλογη περίπτωση? Περιμένω και απάντηση απο το support τους... οταν θυμηθουν.

 

update: ιδια φάση έχω με του jonkyr εδω

Anyway, θα ανοιξω θεμα στο φορουμ τους...

Update 2: Τελικα ο Vasili στο online support εκανε ενα reset στο PIN, πηγα σε ενα ATM,  και με το ιδιο PIN που ειχα εκανα αναληψη και η κάρτα επαιξε κανονικα. Ευτυχώς...

 

Επεξ/σία από Alphaleader
ανανεωση status προβληματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, greg3301 είπε

mia xara to dexete apla balto opws akribws einai me kefalaia! 

Ξανα προσπάθησα μολις διάβασα τις απαντήσεις σας και τελικά το δέχτηκε. Δεν έκανα κάτι διαφορετικό τώρα... περίεργα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎17‎/‎5‎/‎2018 στις 5:35 ΜΜ, tornado είπε

οχι μονο συσκευη,

για την ιστορια και για οποιον παιζει να αλλαξει τηλεφωνο η λυση ειναι μια και μοναδικη.

Πρεπει να επικοινωνησει με φορουμ της ρεβολουτ  και φανταζομαι να σβησουν κατι απο τις βασεις τους

μετα κατεβαζεις την εφαρμογη και κανεις registration απο την αρχη και ολα καλα...

δυστυχως για αλλαγη τηλεφωνου προς το παρον δεν υπαρχει αλλη λυση.

Τωρα αν αλλαξεις και συσκευη και νουμερο ισως ειναι πιο πολυπλοκο.

Προσοχη στα στοιχεια που θα δωσετε οταν ζητηθουν για επιβεβαιωση, προφανως αν κανετε κατι λαθος,

να μην γινει τιποτα και να μεινει ο λογαριασμος νεκρος...

Σε 4 διαφορετικές συσκευές έχω εγκαταστήσει το app της Revolut από τότε που την έβγαλε πριν σχεδόν 3 χρόνια. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Απλά σου στέλνει sms με κωδικό επιβεβαίωσης, τον εισάγεις και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο στους ποδοσφαιρόφιλους!

H Revolut σε συνεργασία με τη VISA σας στέλνει στη Μόσχα για το 2018 FIFA World Cup Russia™

Μπαίνετε αυτόματα στην κλήρωση, για ν' αυξήσετε τις πιθανότητες να κερδίσετε, προσκαλέστε τους φίλους σας στη Revolut.

Περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικές οδηγίες για συμμετοχή στο διαγωνισμό, εδώ: https://blog.revolut.com/how-to-win-a-trip-to-the-2018-fifa-world-cup-in-russia-thanks-to-visa/

Screen Shot 2018-05-18 at 09.25.45.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2018 στις 3:52 ΠΜ, theopan είπε

Απλά σου στέλνει sms με κωδικό επιβεβαίωσης, τον εισάγεις και τέλος.

αμα ηταν τοσο απλο, θα καναμε ευχελαιο...

εδω μιλαμε για περιπτωση που σου στελνει κωδικο και αντι για τελος, σε πεταει στην αρχη.

Δυστυχως σε τετοια περιπτωση, αν δεν παρεμβουν απο την revolut δεν κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tornado είπε

αμα ηταν τοσο απλο, θα καναμε ευχελαιο...

εδω μιλαμε για περιπτωση που σου στελνει κωδικο και αντι για τελος, σε πεταει στην αρχη.

Δυστυχως σε τετοια περιπτωση, αν δεν παρεμβουν απο την revolut δεν κανεις τιποτα.

Έγραψες: "για την ιστορια και για οποιον παιζει να αλλαξει τηλεφωνο η λυση ειναι μια και μοναδικη. " παρουσιάζοντας δηλαδή ως κάτι γενικό το ειδικό πρόβλημα που αντιμετώπισες. Και σου είπα ότι δεν είναι έτσι συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποια παραμετρο διαφορετικη παιζει το δικο σου σεναριο δηλαδη?

εννοω με ποιο τροπο εκανες την μεταφορα του app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το app στηρίζεται στον αριθμό τηλεφώνου. Έχω κάνει πολλές φορές αλλαγή χωρίς πρόβλημα, μόνο με το μήνυμα επιβεβαίωσης που στέλνουν εκτός και εννοείς την περίπτωση αλλαγής τηλεφωνικού αριθμού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα νεα καρτα LeuPay debit και οταν την εβαλα στο app της Revolut την αναγνωρισε σαν credit με αποτελεσμα να ζηταει fee οταν θελω να κανω top-up απο LeuPay σε Revolut...τρελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, geonised είπε

Εβγαλα νεα καρτα LeuPay debit και οταν την εβαλα στο app της Revolut την αναγνωρισε σαν credit με αποτελεσμα να ζηταει fee οταν θελω να κανω top-up απο LeuPay σε Revolut...τρελο

Μηπως τη βλέπει ως κάρτα USD και όχι ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tornado είπε

με ποια παραμετρο διαφορετικη παιζει το δικο σου σεναριο δηλαδη?

εννοω με ποιο τροπο εκανες την μεταφορα του app?

Δεν κάνω καμιά "μεταφορά" του app. Ακόμα κι αν το έχω εγκατεστημένο σε μια συσκευή και θέλω να το εγκαταστήσω σε 2η, μπαίνω στο play store κατεβάζω το app, το εγκαθιστώ και συμπληρώνω τον αριθμό του κινητού με τον οποίο έχω ανοίξει το λογαριασμό. Στέλνει SMS με 6ψήφιο κωδικό στον τηλεφωνικό αριθμό με τον οποίο άνοιξα το λογαριασμό (όπου κι αν είναι τοποθετημένη η κάρτα SIM) τον περνάω στο app που εγκαθιστώ και είναι έτοιμο. Την έχω εγκατεστημένη μάλιστα σε 2 συσκευές ταυτόχρονα αυτή τη στιγμή που μιλάμε και φυσικά δουλεύουν και οι 2 κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, geonised είπε

Εβγαλα νεα καρτα LeuPay debit και οταν την εβαλα στο app της Revolut την αναγνωρισε σαν credit με αποτελεσμα να ζηταει fee οταν θελω να κανω top-up απο LeuPay σε Revolut...τρελο

Αν και δεν ολοκληρωσα τη μεταφορα, δε μου εγραψε fee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, geonised είπε

Εβγαλα νεα καρτα LeuPay debit και οταν την εβαλα στο app της Revolut την αναγνωρισε σαν credit με αποτελεσμα να ζηταει fee οταν θελω να κανω top-up απο LeuPay σε Revolut...τρελο

Δεν είναι τρελό. Έτσι συμβαίνει με πολλές κάρτες. Τα bin checker τις βλέπουν ως credit τις νέες VISA Leupay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, theopan είπε

Δεν κάνω καμιά "μεταφορά" του app. Ακόμα κι αν το έχω εγκατεστημένο σε μια συσκευή και θέλω να το εγκαταστήσω σε 2η, μπαίνω στο play store κατεβάζω το app, το εγκαθιστώ και συμπληρώνω τον αριθμό του κινητού με τον οποίο έχω ανοίξει το λογαριασμό. Στέλνει SMS με 6ψήφιο κωδικό στον τηλεφωνικό αριθμό με τον οποίο άνοιξα το λογαριασμό (όπου κι αν είναι τοποθετημένη η κάρτα SIM) τον περνάω στο app που εγκαθιστώ και είναι έτοιμο. Την έχω εγκατεστημένη μάλιστα σε 2 συσκευές ταυτόχρονα αυτή τη στιγμή που μιλάμε και φυσικά δουλεύουν και οι 2 κανονικά.

οκ σε πιστευω, απλα σε εμενα αυτο δεν δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...