Προς το περιεχόμενο
Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Εχεις μεινει στην ιδια ταξη, θελεις πολυ διαβασμα

Το θέμα δεν ειναι σε ποιο επίπεδο θα πέσεις αλλα να μην δινεις λάθος πληροφορίες αν δεν το κατέχεις, και εγώ ξέρω κατι λιγα απο καρτες γραφικών αλλα δεν μπήκα ποτε να πω την γνώμη μου σε κάποιον, το α

οχι ,θα ερθει στην πορτα σου

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Pcgamer999 είπε

καλησπερα ξερει κανενας με ποια μεταφορικη ερχονται τα προιοντα απο amazon de;

ΕΛΤΑ Courier, εκτός αν έχεις διαλέξει την γρήγορη αποστολή που έρχονται με DHL Express ή UPS (και την ανάλογη μεταφορική που φέρνει τα δέματα τους στην επαρχία).

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, με UPS -standard- αποστολή αμαζον Γαλλικό, οταν φτάσει Ελλάδα με τι έρχεται σύμφωνα με τις πρόσφατες αλλαγές ξέρετε;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει από την εμπειρία του και υπό το νέο καθεστώς πραγμάτων, παραγγέλλοντας κάποια CD από το Amazon.uk (το κατάστημα κι όχι τρίτο πωλητή από το marketplace) αξίας μικρότερης των 150€, ποιά θα είναι η επιπλέον επιβάρυνση που θα έχω ; Ξέρω πως τον ΦΠΑ 24% θα τον πληρώσω στην αγορά επάνω σε αυτούς και θα τον αποδώσουν, αλλά από εκεί και πέρα ; Θα αναλάβει κάποια εταιρεία (τύπου DHL) που συνεργάζεται με την Amazon τον εκτελωνισμό τους και θα με χρεώσει χοντρά (πχ η DHL χρεώνει 45/60 ευρώ για εκτελωνισμό); Θα χρειαστούν χαρτιά, θα μου έρθουν από τα ΕΛ.ΤΑ που υπέγραψαν συνεργασία last mile delivery με την Amazon ? 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 18/8/2021 στις 6:36 ΜΜ, Pcgamer999 είπε

καλησπερα ξερει κανενας με ποια μεταφορικη ερχονται τα προιοντα απο amazon de;

Εμένα συνήθως με ΓΕΝΙΚΗ. Τώρα ο φίλος που λεει επανω ΕΛΤΑ... παίζει ισως η περιοχή; Δεν ξερω..

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.