Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά δεν είναι μέσα, για ban εμφανίζει μήνυμα οτι δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση του προφίλ ή κάτι τέτοιο. Δεν μπαίνεις καν στο προφίλ δηλαδή. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"απενεργοποιημένος":

 

α) όντως δεν είναι μέσα

ή

β) είναι μέσα, απλά όταν έκανε login επέλεξε "ανώνυμη σύνδεση-μη με προσθέτεις στη λίστα ενεργών χρηστών"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ και πως χρησιμοποιώ την υπηρεσία.

να φανταστώ πρώτα κάνω εγγραφή στο site και μου δίνει την "διεύθυνση" του mail box,

αγοράζω αυτό που θέλω, το στέλνω στην mailbox και έπειτα μιλάω με αυτούς?

 

απλά επειδή έχω βρει ένα αντικείμενο σε πολύ χαμιλή τιμή σε σχέση με τον γερμανικό ανταγωνισμό, αν εν τέλη είναι λάθος τιμή. μην πληρώσω τζάμπα το mailbox κανένα 20άρικο.

Στο mailboxde που εχω χρησιμοποιήσει γραφεσαι, σου δινουν μια διεύθυνση, στελνεις εκει την παραγγελια, σου στελνουν mail οταν το λαβουν και σου λενε ποσο κανει. Βαζεις λεφτα, γραφεις που να το στειλουν και τελος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η μεση πραγματικη (οχι διαφημιζομενη) διαρκεια μπαταριας ενος 7ιντσου tablet σας στην αναμονη?

 

Ρωταω γιατι ενα ολοκαινουριο Samsung κραταει 3 ημερες max ακομα κι αν δεν χρησιμοποιειται καθολου, χωρις τιποτα να τρεχει στο background, δεδομενα, GPS, μυδια ξυδια ολα κλειστα.

 

Η ειρωνεια ειναι οτι αντικατεστησε ενα Nexus το οποιο αντεχε 1 μολις ημερα χωρις καθολου χρηση. Και ολα αυτα ενω ενα παναρχαιο iPad κραταει χαλαρα πανω 1,5 εβδομαδα (10ιντσο ομως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω για δουλειά, ένας συγγενής που ήθελε να με βοηθήσει ρώτησε έναν γνωστό του που δουλεύει σαν φύλακας σε έναν αρχαιολογικό χώρο, και του είπε ότι περιστασιακά ένας οργανισμός (δημόσιος υποθέτω) βγάζει κάποιες εξετάσεις τις οποίες μπορείς να πας να δώσεις και να πάρεις πιστοποίηση σαν φύλακας. Ο γνωστός του ανέφερε 2 ιστοσελίδες στις οποίες βγαίνουν προκηρύξεις ή/και ανακοινώσεις για το πότε γίνονται οι εξετάσεις. Επειδή ο συγγενής μου είναι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και δεν είναι σχετικός με την τεχνολογία, μετά από λίγη ώρα ξέχασε τι ιστοσελίδες του είπε (μάλλον δεν ξέρει καν τι σημαίνει "ιστοσελίδα"). Έχει κανείς υπόψη ποιος μπορεί να είναι αυτός ο οργανισμός που ασχολείται με φύλακες κλπ; Αν κατάλαβα καλά, η μία ιστοσελίδα πρέπει να αναφερόταν στον ΟΕΠΕΚ, αλλά η άλλη δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω για δουλειά, ένας συγγενής που ήθελε να με βοηθήσει ρώτησε έναν γνωστό του που δουλεύει σαν φύλακας σε έναν αρχαιολογικό χώρο, και του είπε ότι περιστασιακά ένας οργανισμός (δημόσιος υποθέτω) βγάζει κάποιες εξετάσεις τις οποίες μπορείς να πας να δώσεις και να πάρεις πιστοποίηση σαν φύλακας. Ο γνωστός του ανέφερε 2 ιστοσελίδες στις οποίες βγαίνουν προκηρύξεις ή/και ανακοινώσεις για το πότε γίνονται οι εξετάσεις. Επειδή ο συγγενής μου είναι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και δεν είναι σχετικός με την τεχνολογία, μετά από λίγη ώρα ξέχασε τι ιστοσελίδες του είπε (μάλλον δεν ξέρει καν τι σημαίνει "ιστοσελίδα"). Έχει κανείς υπόψη ποιος μπορεί να είναι αυτός ο οργανισμός που ασχολείται με φύλακες κλπ; Αν κατάλαβα καλά, η μία ιστοσελίδα πρέπει να αναφερόταν στον ΟΕΠΕΚ, αλλά η άλλη δεν ξέρω.

Λογικα για δημοσια ΙΕΚ θα σου ελεγε, ειδικοτητας Φυλαξης Μουσειων και Αρχαιολογικων Χωρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα για δημοσια ΙΕΚ θα σου ελεγε, ειδικοτητας Φυλαξης Μουσειων και Αρχαιολογικων Χωρων.

Δεν ήταν ΙΕΚ, μου είπε ότι όσοι έχουν τελειώσει λύκειο πάνε και δίνουν κατευθείαν κάποιες εξετάσεις, χωρίς να γίνουν μαθήματα, και πέρνεις κάποια πιστοποίηση (εφόσον φυσικά περάσεις τις εξετάσεις). Νομίζω ότι πρέπει να είναι το ΚΕΜΕΑ, τέλος πάντων, θα τον βάλω να ξαναρωτήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω για δουλειά, ένας συγγενής που ήθελε να με βοηθήσει ρώτησε έναν γνωστό του που δουλεύει σαν φύλακας σε έναν αρχαιολογικό χώρο, και του είπε ότι περιστασιακά ένας οργανισμός (δημόσιος υποθέτω) βγάζει κάποιες εξετάσεις τις οποίες μπορείς να πας να δώσεις και να πάρεις πιστοποίηση σαν φύλακας. Ο γνωστός του ανέφερε 2 ιστοσελίδες στις οποίες βγαίνουν προκηρύξεις ή/και ανακοινώσεις για το πότε γίνονται οι εξετάσεις. Επειδή ο συγγενής μου είναι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και δεν είναι σχετικός με την τεχνολογία, μετά από λίγη ώρα ξέχασε τι ιστοσελίδες του είπε (μάλλον δεν ξέρει καν τι σημαίνει "ιστοσελίδα"). Έχει κανείς υπόψη ποιος μπορεί να είναι αυτός ο οργανισμός που ασχολείται με φύλακες κλπ; Αν κατάλαβα καλά, η μία ιστοσελίδα πρέπει να αναφερόταν στον ΟΕΠΕΚ, αλλά η άλλη δεν ξέρω.

Τότε μιλάς για κατάρτιση και πιστοποιηση security ΧΩΡΙΣ να εχεις αντίστοιχη εκπαίδευση απο ιεκ. 

 

Με λίγα λογια πρέπει να 

1.Παρακολουθήσεις κάποια σεμινάρια σε κάποιο KEK (ψαξε ανα περιοχη)  <-- ΚΕΚ οχι ΙΕΚ, δεν ειναι typo

2.Δώσεις εξετάσεις πιστοποιησης 

 

Για τα σεμινάρια

http://www.eoppep.gr/index.php/el/qualification-certificate/figures-accreditation/granting-certification-of-specialty-staff-private-safety-cooperation-with-the-center-for-security-studies-kemea

http://korifi.net/kdvm-security/

http://pythagoras.gr/portfolio/%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%83/

 

Οι εξετάσεις γίνονται ανα τακτά χρονικα διαστήματα. Π.χ. τώρα εχουν στις 11-12 Φεβρουαρίου και ανακοινώνονται στον ΕΟΠΠΕΠ

http://www.eoppep.gr/index.php/el/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...