Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πότε πήρες τελευταία φορά αυτο το λεωφορείο;

ηταν μπλε του οασα ή κάποιο άλλο;

Πρέπει να ήταν πριν δύο χρόνια, και ναιναι ηταν οασα, αλλά δεν ήταν απο τα τα εξπρες που εχουν 6€ εισιτήριο (εκτός και αν ήταν εξπρες και είχαν βάλει το εισιτήριο του γυρισμού τόσο φθηνό? Αλλά το λεωφορείο δεν ήταν από τα καινούργια, όπως όλα τα εξπρές)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να ήταν πριν δύο χρόνια, και ναιναι ηταν οασα, αλλά δεν ήταν απο τα τα εξπρες που εχουν 6€ εισιτήριο (εκτός και αν ήταν εξπρες και είχαν βάλει το εισιτήριο του γυρισμού τόσο φθηνό? Αλλά το λεωφορείο δεν ήταν από τα καινούργια, όπως όλα τα εξπρές)

Δεν εχω ακουσει ποτέ τακτική συγκοινωνία απο/προς το αεροδρόμιο που να κοστίζει τόσο φθηνά. Ξέρω κατά καιρους οτι βάζουν λεωφορεία για εκθέσεις στην expo (μαρουσι) που ίσως να εχουν φθηνότερο (επιδοτουμενο) εισιτήριο, αλλά δεν εχω ταξιδεψει με κάποιο τέτοιο. Παρε ένα τηλεφωνο στον οασα και ρωτα http://www.oasa.gr/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξερει κανεις γιατι καποιοι καθρευτες αυτοκινητων (σε πλαγιο το εχω δει - οχι στον εσωτερικο) εχουν καποιες καθετες γραμμες; ειναι αντιστασεις ή παιζει καποια βοηθεια προς τον οδηγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θυμηστε μου πλζ

 

Ονομα καφε-και ποτακια το βραδυ βεβαια καπου στο 2000. Εκει που τελειωνε η Αλιμου και συναντουσε την παραλιακη. Πριν γινει ble.

 

Νομιζω ειχε μια κιτρινη ταμπελα και ηταν ένα μεγαλο καφε κυριολεκτικα πανω στο κυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξερει κανεις γιατι καποιοι καθρευτες αυτοκινητων (σε πλαγιο το εχω δει - οχι στον εσωτερικο) εχουν καποιες καθετες γραμμες; ειναι αντιστασεις ή παιζει καποια βοηθεια προς τον οδηγο;

εάν έχει μία σχεδόν στην άκρη, τότε απο εκείνη την γραμμή και μετά είναι σφαιρικός ο καθρέφτης για να βλέπεις την νεκρή γωνία.

Δεν εχω ακουσει ποτέ τακτική συγκοινωνία απο/προς το αεροδρόμιο που να κοστίζει τόσο φθηνά. Ξέρω κατά καιρους οτι βάζουν λεωφορεία για εκθέσεις στην expo (μαρουσι) που ίσως να εχουν φθηνότερο (επιδοτουμενο) εισιτήριο, αλλά δεν εχω ταξιδεψει με κάποιο τέτοιο. Παρε ένα τηλεφωνο στον οασα και ρωτα http://www.oasa.gr/ 

τελικά πέρασα από το αεροδρόμιο, πήγα με το αμάξι χωρίς διόδια (απο Λαυρίου, προς μαρκοπουλο κλπ) και πήγα εκει στα εκδοτήρια τώρα έβγαζαν μόνο εισητήρια 6 και 3€ μειωμένο για τα express, άρα δεν παίζει το φθηνο πιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο τελευταίο update της εφαρμογής του Facebook για Android λειπει το εικονίδιο των φιλων ή ειναι μονο στο δικο μου ετσι;

Εννοω αυτο με τα δυο ανθρωπακια που φαίνεται αν εχεις friend requests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει BSA σε σχέση με την ανάπτυξη ενός παιδιού?

Το μόνο που μου έρχεται, άσχετο όμως με την ανάπτυξη, είναι το body surface area, ολική επιφάνεια σώματος που προκύπτει από ύψος και βάρος. Δεν ξέρω αν κολλάει με τα υπόλοιπα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξερει κανεις γιατι καποιοι καθρευτες αυτοκινητων (σε πλαγιο το εχω δει - οχι στον εσωτερικο) εχουν καποιες καθετες γραμμες; ειναι αντιστασεις ή παιζει καποια βοηθεια προς τον οδηγο;

 

Σε όσους καθρέπτες υπάρχουν αυτές οι διακεκομμένες γραμμές ο καθρέπτης χωρίζεται σε δύο μέρη. Στο μικρότερο κομμάτι (οι γραμμές δεν είναι στη μέση) ο καθρέπτης έχει μεγαλύτερη «μεγέθυνση»*.

 

* Βασικά από τις γραμμές και πέρα ο καθρέπτης είναι πιο κυρτός για να βλέπεις καλύτερα στα τυφλά σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και η λυση διπλη κουρτινα.μια κουρτινα λεπτη για να μπορεις την ημερα να την κλεινεις αλλα να εχεις φως  και μια χοντρη κουρτινα αν θες να γινεται το απολυτο σκοταδι μια σου συνηθως απο τα παντζουρια μπαινει φως.δεν θα βαζα στορια οχι οτι δεν βολευουν απλα δεν κανει τοσο "ζεστο" το δωματιο.δειχνει λιγο σαν χωρος εργασιας.

σ'ευχαριστώ :-) ! Θα το σκεφτώ για τη διπλή κουρτίνα. αλλά μου 'χει κολλήσει αυτό με τα στόρια. αν είναι ξύλινα λες να φαίνεται περισσότερο ως δωμάτιο σπιτιού παρά γραφείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου έρχεται, άσχετο όμως με την ανάπτυξη, είναι το body surface area, ολική επιφάνεια σώματος που προκύπτει από ύψος και βάρος. Δεν ξέρω αν κολλάει με τα υπόλοιπα

 

Είναι σχόλιο στην περίμετρο κεφαλιού αντί για νούμερο, ούτε εγώ καταλαβαίνω αν κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανω για να μου βγαζει για παραδειγμα στο messenger διαφορετικες ειδοποιησεις για καθε νεο μηνυμα του χ χρηστη κι οχι το τελευταιο στο lock screen? για android λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...