Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα!!!

 

εχω ενα samsung trend plus Και θα ηθελα να του κάνω εκαθάριση για να μην εχει τιποτα μέσα να ειναι σαν καινούργιο

πως γινεται να το κανω?

ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!!

 

εχω ενα samsung trend plus Και θα ηθελα να του κάνω εκαθάριση για να μην εχει τιποτα μέσα να ειναι σαν καινούργιο

πως γινεται να το κανω?

ευχαριστώ πολυ

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω σταθερό και ενεργοποιημένη την υπηρεσία αναγνώρησης κλήσης, αλλά η συσκευή δεν το υποστηρίζει, είναι παλιά.

 

Είμαι εδώ και 2+ χρόνια μητρώο 11 αλλά μου ζαλίζουν τα @@ ακόμα μερικές εταιρίες, αλλά και απάτες με ηχογραφημένα μηνύματα κτλ. Μπορώ να ζητήσω απο τον ΟΤΕ την λίστα με τις εισερχόμενες κλήσεις? Έχω φραγή στις αποκρύψεις, συνεπώς όλα είναι ορατά νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολύ το βρήκα!

 

και κάτι άλλο πως θα μπορώ να συνδέσω μια καρτα sd στο λάπτοπ? υπάρχει ειδικο φλασάκι νομίζω? μπορώ να την αδείασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολύ το βρήκα!

 

και κάτι άλλο πως θα μπορώ να συνδέσω μια καρτα sd στο λάπτοπ? υπάρχει ειδικο φλασάκι νομίζω? μπορώ να την αδείασω ?

Με usb card reader (είναι πολύ φτηνοί, 2-3€).

 

Μια ερωτηση ισως χαζη. Αν εχεις μια smart tv με usb, hdmi κλπ .... Και αγορασεις εναν media player τι παραπανω κερδιζεις με αυτον ;

Πιο γρήγορο μενού, πιο πολλές δυνατότητες στο σερφάρισμα ή στο διάβασμα αρχείων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πιο γρήγορο μενού, πιο πολλές δυνατότητες στο σερφάρισμα ή στο διάβασμα αρχείων κλπ.

Στο σερφαρισμα ; Εχουν και browser ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σερφαρισμα ; Εχουν και browser ?

Το μυαλό μου πήγε σε android box, για καθαρά media player δεν είμαι σίγουρος. Με smart tv επίσης μπορείς να σερφάρεις απ'όσο ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση ισως χαζη. Αν εχεις μια smart tv με usb, hdmi κλπ .... Και αγορασεις εναν media player τι παραπανω κερδιζεις με αυτον ;

Συνήθως οι κατασκευαστές των τηλεοράσεων, μετά από 2-3 χρόνια σταματάνε την υποστήριξη με αποτέλεσμα να μην μπορούν να παίξουν καινούρια αρχεία. Ενώ τα media player υποστηρίζονται συνήθως περισσότερα χρόνια, και αν τελικά χρειαστεί να το αλλάξεις δεν χρειάζεται να αλλάξεις ολόκληρη την τηλεόραση αλλά μόνο το media player. Επίσης αναλόγως πόσο καλό media player θα πάρεις, ενδεχομένως να έχουν και περισσότερες δυνατότητες από την τηλεόραση αυτή καθεαυτή (θα μπορείς να σερφάρεις στο ίντερνετ για παράδειγμα όπως ανέφερε κάποιος λίγο παραπάνω, να κατεβάζεις εφαρμογές, ή διάφορα άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οι κατασκευαστές των τηλεοράσεων, μετά από 2-3 χρόνια σταματάνε την υποστήριξη με αποτέλεσμα να μην μπορούν να παίξουν καινούρια αρχεία. Ενώ τα media player υποστηρίζονται συνήθως περισσότερα χρόνια, και αν τελικά χρειαστεί να το αλλάξεις δεν χρειάζεται να αλλάξεις ολόκληρη την τηλεόραση αλλά μόνο το media player. Επίσης αναλόγως πόσο καλό media player θα πάρεις, ενδεχομένως να έχουν και περισσότερες δυνατότητες από την τηλεόραση αυτή καθεαυτή (θα μπορείς να σερφάρεις στο ίντερνετ για παράδειγμα όπως ανέφερε κάποιος λίγο παραπάνω, να κατεβάζεις εφαρμογές, ή διάφορα άλλα)

Ευχαριστω πολύ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση ισως χαζη. Αν εχεις μια smart tv με usb, hdmi κλπ .... Και αγορασεις εναν media player τι παραπανω κερδιζεις με αυτον ;

και να προσθέσω στα προηγουμενα που αναφέρθηκαν οτι αν μιλάς για android tv box (και οχι απλό media player), τοτε ναι εχεις και serfαρισμα, πολλές άλλες δυνατότητες (ειναι σαν να εχεις android με τεράστια οθόνη) και το kodi που ανοιγει ορίζοντες. Εννοείται οτι δεν έχεις και τους περιορισμους από το marketing των εταιρειων (π.χ. μονο αυτές τις εφαρμογές ή μονο αυτές τις δυνατότητες)

 

Βέβαια το βασικότερο για μένα ειναι άλλο. Το hardware που εχουν οι smart δεν είναι κάτι "δυνατό" οποτε μετά απο 1-2 χρόνια, το surf είναι βασανιστήριο (επειδή οι σελίδες ειναι πιο βαριές - χώρια που δεν εχεις δυνατόητες adsblock, κλπ). Με το android tv box δεν εχεις αυτους τους περιορισμους και αν μετά απο 2-3 χρόνια "βαρύνει", το σουτάρεις και παιρνεις άλλο. Με 50 ευρω ανα 3 χρόνια ειναι σαν να εχεις καινουργια smart tv (οσον αφορά το smart κομμάτι βεβαια).

 

Οσοι φίλοι ρωτάνε τη συμβουλή μου για αγορά τηλεόρασης, τους λεω να μην αγοράζουν smart, αλλά απλή tv. Το πακέτο απλή (αλλά καλή) tv+androidbox ειναι μακράν φθηνότερο από καλή smart tv και εχεις το πλεονέκτημα της ευελιξίας και future proof. Ενας μόνο άκουσε τον πωλητή σε κωτσο και αγόρασε smart. Του πήγα να δει on use ενα android box (δεν το ειχε δει πάλι) και αγόρασε στο καπάκι και box. Smart tv προτείνω μόνο σε περιπτώσεις που βλέπω οτι ο χρήστης "δεν το εχει" με τα βασικά της τεχνολογίας. Εκεί smart tv και μια χαρά ειναι, άλλωστε ποτέ δε θα κάνει τακτικό surf ή kodi και δε θα μπερδευεται με wifi, καλώδια, κλπ

 

Αν τώρα μιλας καθαρά για media player ... ειναι αλλο θεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς εδώ καμιά ιδέα?

Καλησπέρα,

 

Έχω σταθερό και ενεργοποιημένη την υπηρεσία αναγνώρησης κλήσης, αλλά η συσκευή δεν το υποστηρίζει, είναι παλιά.

 

Είμαι εδώ και 2+ χρόνια μητρώο 11 αλλά μου ζαλίζουν τα @@ ακόμα μερικές εταιρίες, αλλά και απάτες με ηχογραφημένα μηνύματα κτλ. Μπορώ να ζητήσω απο τον ΟΤΕ την λίστα με τις εισερχόμενες κλήσεις? Έχω φραγή στις αποκρύψεις, συνεπώς όλα είναι ορατά νούμερα.

Πέρα απο το να πάρω νέα συσκευή δηλαδή. Μπορώ να ζητήσω χαρτί με εισερχόμενες κλείσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...