Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως ξερει κανεις το κοστος για να αλλαξεις το ονομα ενός μακαριτη στο λογαριασμο της ΔΕΗ?

140€ αν είναι κομμένο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας κομήτης που λένε ότι θα είναι σήμερα το βράδυ ορατός, ξέρει κανείς περίπου τι ώρα;

 

Απαντάω λίγο αργά, αλλά anyway, δεν κάνει διαφορά.

 

Ο κομήτης θα ήταν στο πιο κοντινό σημείο του προς τη γη λίγο πριν το ξημέρωμα. Δηλαδή 5-6 το πρωί θα ήταν μία καλή ώρα για να κοιτάξεις προς τον αστερισμό του Ηρακλή. 

 

Γιατί λέω ότι δε κάνει διαφορά όμως το ότι άργησα;

 

Πρώτον, θέλεις τηλεσκόπιο, ή έστω κυάλια. Και εννοείται σκοτεινό ουρανό μακριά από φώτα. Με γυμνό μάτι από το μπαλκόνι σου δε θα έβλεπες ποτέ τίποτα! Βασικά με γυμνό μάτι πάλι δε θα έβλεπες τίποτα, ακόμα και αν έμενες 50 χιλιόμετρα απ' το κοντινότερο ίχνος πολιτισμού. 

 

Δεύτερον, δεν είναι αργά, εφόσον έχεις το σωστό μέρος και τον εξοπλισμό! Θα είναι ορατός μέχρι και αύριο. Απλά τότε ήταν η ιδανική στιγμή, με βάση την απόστασή του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες αυτά του 1€ να μην δίνουν επαρκές ρεύμα και να έχουμε κανένα θέμα; (Αν και εγώ το ίδιο πιστευω,απλο καλώδιο είναι απλά είναι θέμα διαφημισεις και το έβαλαν 7€)

Αν το έβλεπα μπροστά μου θα σου έλεγα.

Παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι οχταράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν μένει μόνιμα στην πρίζα ο φορτιστής του κινητού και να βάζω το κινητό να φορτίζει οπότε θέλω;

 

Καίει λίγο ρεύμα. Ελάχιστο, σε νοιάζει μόνο αν είσαι οικολόγος με παρωπίδες. Επίσης μειώνεται (θεωρητικά) η διάρκεια ζωής του, αλλά στην πράξη θα έχεις αλλάξει 3 κινητά πριν καεί ο φορτιστής από αυτό το λόγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παω σε γκισέ της εθνικής να  κανω καταθεση σε εναν φιλο μου χρηματα , θα πληρωσω ή πληρωσει προμήθεια;

(οχι να δωσω το βιβλιαριο μου και να πω στον ταμια παρε απο εδω και στειλε τα εκει , να παω στο ταμια και να πω στον αριθμο λογαριασμου ΧΧΧ/χχχχχχ θελω να βαλω 60 ευρω ας πουμε)

 

edit : ξερω οτι μπορω να τα χωσω στο λογαριασμο μου και να τα πεμψω μεσω web banking «ταιζοντας» ατμ που κανει live καταθεση , απλα επειδη θα παω τη Δευτερα ουτως η αλλιως ξερω γω να μη βγαινω αυριο κυριακατικα μεχρι το ατμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν μένει μόνιμα στην πρίζα ο φορτιστής του κινητού και να βάζω το κινητό να φορτίζει οπότε θέλω;

Όχι.

 

Αν παω σε γκισέ της εθνικής να  κανω καταθεση σε εναν φιλο μου χρηματα , θα πληρωσω ή πληρωσει προμήθεια;

 

(οχι να δωσω το βιβλιαριο μου και να πω στον ταμια παρε απο εδω και στειλε τα εκει , να παω στο ταμια και να πω στον αριθμο λογαριασμου ΧΧΧ/χχχχχχ θελω να βαλω 60 ευρω ας πουμε)

 

edit : ξερω οτι μπορω να τα χωσω στο λογαριασμο μου και να τα πεμψω μεσω web banking «ταιζοντας» ατμ που κανει live καταθεση , απλα επειδη θα παω τη Δευτερα ουτως η αλλιως ξερω γω να μη βγαινω αυριο κυριακατικα μεχρι το ατμ :P

Όχι δεν πληρώνεις κάτι επιπλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

140€ αν είναι κομμένο.

 

Oxι δε λεω αν ειναι κομμενο, λεω αν υπαρχει μακαρίτης. Δε πρεπει να μπει το ονομα ενος ζωντανου?

Ποσο ειναι το κοστος γιαυτη την αυτονοητη ενεργεια?

Αν παω σε γκισέ της εθνικής να  κανω καταθεση σε εναν φιλο μου χρηματα , θα πληρωσω ή πληρωσει προμήθεια;

 

(οχι να δωσω το βιβλιαριο μου και να πω στον ταμια παρε απο εδω και στειλε τα εκει , να παω στο ταμια και να πω στον αριθμο λογαριασμου ΧΧΧ/χχχχχχ θελω να βαλω 60 ευρω ας πουμε)

 

 

ο λογ/σμος του φιλου σου σε ποια τραπεζα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxι δε λεω αν ειναι κομμενο, λεω αν υπαρχει μακαρίτης. Δε πρεπει να μπει το ονομα ενος ζωντανου?

Ποσο ειναι το κοστος γιαυτη την αυτονοητη ενεργεια?

Ναι κατάλαβα, το κόστος που σου έγραψα είναι αυτό που πλήρωσα όταν θέλησα να μεταφέρω στο όνομά μου τη ΔΕΗ του πατέρα μου που είχε πεθάνει, διευκρίνησα οτι είναι τόσο μεγάλο επειδή συμπεριλάμβανε και κόστος επανασύνδεσης το οποίο και θα αφαιρέσεις στο μυαλό σου για να δείς το πραγματικό κόστος της μεταφοράς. :-)

 

(αν και στην ουσία, το καλύτερο είναι να κάνεις μια κλήση στη ΔΕΗ για να ρωτήσεις. Θα σου πούν ακριβώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η αεροπορική ΚLM είναι καλή;

 

Έχει ταξιδεψει κάνεις από εσάς;

 

(Επειδή λέω να πετάξω αθηνα-jfk και πάλι πίσω)

Ολλανδικη ειναι και ειναι μια χαρα εταιρεια τιποτα να φοβασαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μία χαρά

 

Επειδή βρήκα σούπερ τιμή πηγεν-ελα για Αμερική και λέω να το τιμήσω

 

Ευχαριστώ spect

 

Πόσο; Τσέκαρε και turkish airlines. Αυτή τη περίοδο τρέχει προσφορά μέχρι Ιούνιο έχει πήγαινε-έλα Αθήνα Νέα Υόρκη 418 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...