Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και από εμένα.έκανα όλα τα βήματα να παραγγείλω την κάρτα την μπλε έκανα και τκανα και την επιβεβαίωση της κάρτας μέσα από την εθνική αλλα τωρα μου αυτό..τι άλλο πρέπει να κάνω για να μου έρθει η καρτα? ευχαριστώ.

Screenshot_20200902-160815_Curve.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

καλησπέρα και από εμένα.έκανα όλα τα βήματα να παραγγείλω την κάρτα την μπλε έκανα και τκανα και την επιβεβαίωση της κάρτας μέσα από την εθνική αλλα τωρα μου αυτό..τι άλλο πρέπει να κάνω για να μου έρθει η καρτα? ευχαριστώ.

Screenshot_20200902-160815_Curve.jpg

Μίλησες με την εξυπηρέτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Μίλησες με την εξυπηρέτηση;

μόλις τώρα τους έστειλα μήνυμα.. λογικά θα μου απαντήσουν αυριο.το έχει κάνει σε ολους αυτό? σε ποσο καιρό έρχεται η καρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

τι άλλο πρέπει να κάνω για να μου έρθει η καρτα? ευχαριστώ.

Screenshot_20200902-160815_Curve.jpg

Προφανώς αυτο που σου γραφει κατω στο λευκο φόντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαπιστωνω τον τελευταιαο καιρο το προβλημα της Curve με τα POS συγκεκριμενων αλυσιδων καταστηματων που χρησιμουποιουσα εχουν ΛΥΘΕΙ

 

POS Εθνικης.....και CURVE με επιλογη απο την Υπαλληλο .....πληρωμη σε ΕΥΡΩ και ολα πανε ρολοι....δεν αποριπτεται για πρωτη φορα μετα απο πολλους μηνες η συναλλαγη

 

 

μιλαω για συνναλλαγες ανεπαφες που μαλιστα εχω στο GARMIN PAY ρολογακι μου και ετσι δεν κουβαλαω καν πορτοφολι μαζι μου ουτε καρτα πιστωτικη!!!

 

και ο ΜΙΚΕΛ και ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ δεχονται το ρολογακι μου που εχω CURVE σε ανεπαφη χρηση!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, PedroG είπε

POS Εθνικης.....και CURVE με επιλογη απο την Υπαλληλο .....πληρωμη σε ΕΥΡΩ και ολα πανε ρολοι....δεν αποριπτεται για πρωτη φορα μετα απο πολλους μηνες η συναλλαγη

Αν λυθεί κι αυτό ώστε να μη χρειάζεται η επιλογή από τον υπάλληλο, ευχαρίστως να την ξαναβάλω σε χρήση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αν λυθεί κι αυτό ώστε να μη χρειάζεται η επιλογή από τον υπάλληλο, ευχαρίστως να την ξαναβάλω σε χρήση.

εγω τους λεω τους συγκεκριμενου οταν παω....επιλεξτε ΕΥΡΩ....οχι ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ...και ειμαι σιγουρος απο πριν!!! ΕΠισης και στο Coffe Island που εχουν POS Εθνικης ....εχει λυθει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

εγω τους λεω τους συγκεκριμενου οταν παω....επιλεξτε ΕΥΡΩ....οχι ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ...και ειμαι σιγουρος απο πριν!!! ΕΠισης και στο Coffe Island που εχουν POS Εθνικης ....εχει λυθει

Όντως φαίνεται πως έχει λυθεί σε πολλά! 

Χθες συνέβη κάτι περίεργο, άσχετο με εθνική, μου ζήτησε πρώτη φορά pin στο pos για αγορά άνω των 50 και γενικότερα πρώτη φορά pin στο pos από τότε που ξεκίνησα gpay. Όταν το πέρασα η υπάλληλος ρώτησε αν είναι ξένη η ελληνική. Της είπα ξένη .

Νομίζω είναι και θέμα εμπόρου το όριο ανέπαφων χωρις pin, ή μήπως εκείνη έκανε κάτι και το ζήτησε, γνωρίζει κάποιος?

Ευτυχώς μαπίνεις και βλέπεις το pin, δεν ήξερα καν ποιο έχει η curve μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vagstef είπε

Όντως φαίνεται πως έχει λυθεί σε πολλά! 

Χθες συνέβη κάτι περίεργο, άσχετο με εθνική, μου ζήτησε πρώτη φορά pin στο pos για αγορά άνω των 50 και γενικότερα πρώτη φορά pin στο pos από τότε που ξεκίνησα gpay. Όταν το πέρασα η υπάλληλος ρώτησε αν είναι ξένη η ελληνική. Της είπα ξένη .

Νομίζω είναι και θέμα εμπόρου το όριο ανέπαφων χωρις pin, ή μήπως εκείνη έκανε κάτι και το ζήτησε, γνωρίζει κάποιος?

Ευτυχώς μαπίνεις και βλέπεις το pin, δεν ήξερα καν ποιο έχει η curve μου

Μάλλον είναι θέμα της τράπεζας κι όχι της curve. Ισχύει κάποιο σωρευτικό όριο, π.χ. όταν συμπληρώσεις 150€ συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Μάλλον είναι θέμα της τράπεζας κι όχι της curve. Ισχύει κάποιο σωρευτικό όριο, π.χ. όταν συμπληρώσεις 150€ συναλλαγές.

Όντως ειχαν μαζευτεί πανω απο 150 στην alpha πισω από την curve. 

Παντως αυτο δεν ισχύει για πληρωμές μέσω κινητου.  Με την curve ισως παει αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vagstef είπε

Όντως ειχαν μαζευτεί πανω απο 150 στην alpha πισω από την curve. 

Παντως αυτο δεν ισχύει για πληρωμές μέσω κινητου.  Με την curve ισως παει αλλιώς. 

Για την Alpha δεν είναι πληρωμή μέσω κινητού, αλλά μέσω κάρτας. Στο δικό της application μπορεί να μην ισχύει όντως, δεν το γνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα παραπάνω σχόλια, ότι δηλαδή περνάει πλέον η curve μέσω gpay σε POS της εθνικής! Έκανα συναλλαγή χθες το απόγευμα σε μίνι μάρκετ της περιοχής μου και έβγαλε επιλογή στην ταμεία ευρώ ή λίρες έβαλε ευρώ και ολοκληρώθηκε κανονικά η συναλλαγή. Σκέφτηκα ότι μπορεί να έτυχε στο συγκεκριμένo POS και πήγα επίτηδες σε ένα ζαχαροπλαστείο κοντά στην γειτονιά μου που ξέρω ότι έχει POS εθνικής για επαλήθευση. Τελικά πέρασε και σήμερα κανονικά οπότε λύθηκε εντελώς το πρόβλημα όπως κατάλαβα. Μας έλυσε τα χέρια σε εμάς που πληρώνουμε σχεδόν τα πάντα με κάρτα. Προσωπικά το 80% των συναλλαγών μου είναι με κάρτα. Τα μετρητά τα χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά.ολα καλα με την καρτα μου ενεργοποιηθηκε και έχω μπει στο πρόγραμμα.ομως εχω ένα θέμα με το samsung pay  κατεβασα την τελευταία έκδοση και ενω βαζω την καρτα κλπ στο τέλος μου βγάζει connection faild.εσας πως σας την πήρε την καρτα? ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mpazoykas είπε

καλημέρα παιδιά.ολα καλα με την καρτα μου ενεργοποιηθηκε και έχω μπει στο πρόγραμμα.ομως εχω ένα θέμα με το samsung pay  κατεβασα την τελευταία έκδοση και ενω βαζω την καρτα κλπ στο τέλος μου βγάζει connection faild.εσας πως σας την πήρε την καρτα? ευχαριστώ.

Για τι συσκευή και μάρκα μιλάμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...