Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vagelis81 είπε

Φιλε μου σ ευχαριστω για την απαντηση.Ο τροπος που σκεφτηκα εγω θα μου δημιουργησει προβλημα;Θα χαθουν δηλαδη τα παλια saves;Ρωταω επειδη ειναι λιγο μανουβρα να κανεις καινουριο λογαριασμο

Δεν χρειαζεται να φτιαξεις λογαριασμο στην σονυ μπορεις να φτιαξεις εναν λογαριασμο ως guest(επισκεπτης)Που δεν χρειαζεται να κανεις register κτλ...

Επισης για να σου απαντησω στην ερωτηση σου αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος θα πρεπει να ψαχνεις μεσα στα save γιατι θα ειναι ανακατεμενα και το παιχνιδι κανει πολλα autosave οποτε μπορει και να χαθει καποιο δικο σου η του φιλου σου η απλα να γινει overwrite.Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που σου προτιναν τα παιδια με νεο λογαριασμο ωστε να μην μπερδευονται τα save σου με του φιλου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 523
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κανω αυτο που λετε να κανω δηλαδη ενα λογαριασμο ως επισκεπτης,το θεμα ειναι την επομενη φορα που θα ανοιξω τη κονσολα και θα μπω παλι ως επισκεπτης θελωντας να συνεχισω το game ,θα μου εχει κρατησει τα saves;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vagelis81 είπε

Να κανω αυτο που λετε να κανω δηλαδη ενα λογαριασμο ως επισκεπτης,το θεμα ειναι την επομενη φορα που θα ανοιξω τη κονσολα και θα μπω παλι ως επισκεπτης θελωντας να συνεχισω το game ,θα μου εχει κρατησει τα saves;

ε ναι δεν τα χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελειωσα και εγω ενα 7/10 απο μενα παιδια δεν σαν κρυβω οτι μετα την μεση αριχισα να βαριεμαι και προς το τελος με κουρασε θεωρω οτι επρεπε να ειναι πιο μικρο. Δεν την παλεψα με τις ορδες καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μονο εγω απεμεινα να λιωνω το παιχνιδι?? Οποιος θελει να παιξει το παιχνιδι στο survival mode θα καταλαβει απο την αρχη οτι παιζει ενα αλλο παιχνιδι.Ολη την ωρα νιωθεις οτι θα πεθανεις και ειδικα αν κανεις φασαρια.Μου ετυχε σκηνικο να καθαριζω φωλιες και επειδη πυροβολουσα εκει διπλα βολοδερνε μια ορδη παιζει να χαλασα οτι ειχα πανω μου για να την βγαλω και ειχα στακαρει ενα καρο πραγματα μολοτοφ pipe grenades, grenades κανονικες meds attractors τα παντα ολα... μιλαμε ειναι challenging το παιχνιδι σε αυτο το mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε καινουργιο Patch μαζι με τo πρωτο challenge surrounded το οποιο προσπαθεις να σκοτωσεις οσο πιο πολλους freakers γινεται οσο ο χρονος κυλαει αντιστροφα. Οσο σκοτωνεις ο χρονος που εχεις ανεβαινει δηλαδη δεν μπορεις απλα να κρυφτεις και το καλο ειναι οτι ξεκλειδωνεις καποια δαχτυλιδια που μπορεις να τα χρησιμοποιησεις στο single player.Παρτε και ενα βιντεακι απο εναν δυνατο παιχτη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το απαράδεχτο performance έστρωσε dude?!

Δεν επαιξα να ειμαι ειλικρινης single player  με το καινουργιο patch αλλα καπου διαβασα οτι δεν εφτιαξε κατι στο perfomance οποτε φανταζομαι ισχυει οτι και πριν. Παντως το challenge που δοκιμασα επειδη δεν σε αφηνει να πας πολυ μακρια απο εκεινη την πολη που ειναι η ορδη παροτι σκανε τοσοι freakers το παιχνιδι παιζει κομπλε χωρις κολληματα τουλαχιστον σε μενα που παιζω ps4 pro σε αναλυση 4κ. Οποτε φανταζομαι και σε απλο ps4 να παιζεις τουλαχιστον αυτο το mode σε 1080 θα παει σφαιρα χωρις κολληματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Δεν επαιξα να ειμαι ειλικρινης single player  με το καινουργιο patch αλλα καπου διαβασα οτι δεν εφτιαξε κατι στο perfomance οποτε φανταζομαι ισχυει οτι και πριν. Παντως το challenge που δοκιμασα επειδη δεν σε αφηνει να πας πολυ μακρια απο εκεινη την πολη που ειναι η ορδη παροτι σκανε τοσοι freakers το παιχνιδι παιζει κομπλε χωρις κολληματα τουλαχιστον σε μενα που παιζω ps4 pro σε αναλυση 4κ. Οποτε φανταζομαι και σε απλο ps4 να παιζεις τουλαχιστον αυτο το mode σε 1080 θα παει σφαιρα χωρις κολληματα.

Η οδήγηση ήταν πάντα το πρόβλημα και tbh αμφιβάλλω άμα φτιάχνεται με patches. Thanx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2019 στις 4:40 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Η οδήγηση ήταν πάντα το πρόβλημα και tbh αμφιβάλλω άμα φτιάχνεται με patches. Thanx :)

Ξερω πως φτιαχνεται... με το bc στο ps5 :P και πριν προλαβει κανενας κακοπροαιρετος να μιλησει για το perfomance του παιχνιδιου τα ιδια τραβηξα και με το gow που παιζει με το ζορι 30fps 4κ παραυτα το ελιωσα και εκεινο. Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι παει πολυ γρηγορα η μηχανη και δεν προλαβαινει απο θεμα μνημης να φορτωσει τα γραφικα.Αν παιχτει patch που μπορει να το φτιαξει θα ειναι φανταζομαι να φορτωνει λιγοτερα γραφικα οταν αλλαζεις περιοχη.Τωρα βεβαια μπορει για το κολλημα περα απο θεμα Optimize να ειναι και θεμα hardware και μαλιστα συνδυασμος δεν φτανει να φορτωσει ολα αυτα και σε θεμα μνημης αλλα και σκληρου δισκου και ειναι αργος ο επεξεργαστης να τα προλαβει ολα αυτα...who knows... αν ητανε κατι ευκολο πιστευω θα ειχε ηδη γινει και για αυτο νομιζω ειναι οτι δεν φτανει το hardware η μονη λυση ισως να γλυτωσεις και να εχεις λιγοτερα κολληματα να παιξεις σε 1080 αν εχεις ps4 pro στο απλο δεν υπαρχει σωτηρια.

Περα απο αυτο δοκιμασε κανεις αλλος το challenge εγω με το ζορι εβγαλα 60+ ποντους και εβγαλα το silver να δω πως θα βγαλω gold που θελει 120.000....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει δεν ξερω τι επαθα και σεληνιαστηκα και εκανα τετοιο σκορ.. 123 θεση παγκοσμιως :P not bad που ειμαι και κουλος με το controller.Οποιος ασχοληθει μπορω να του δωσω μερικες συμβουλες πως να το βγαλει εστω στα 120.000 επισης εχει και 4 υποαποστολες αν μπορεις να το πεις ετσι..

Η μια ειναι να κανεις kills με βαρελια/explosive crates και εκει εχει παλι 3 μεταλια χαλκινο ασημενιο και χρυσο οπου θες 10 kills 50 και 100 αντιστοιχα.Συμβουλη μου ειναι αυτα να τα κανετε ξεχωριστα γιατι καθε φορα που κανετε ενα απο αυτα δινει χρηματα και xp ωστε να αγορασετε δαχτυλιδια skins κτλ.(το καλο με αυτα ειναι δουλευουν και στο single player) Αλλα τα δαχτυλιδια ειναι βασικα για να βοηθησουν να πατε το σκορ σας ενα βημα παραπανω. Πχ εγω εβγαλα πρωτα αυτα πετωντας attractors διπλα σε βαρελια και μολις μαζευοταν πολυς κοσμος τα πυροβολουσα.

Δεν εχει σημασια να βγαλεις μεγαλο σκορ για να παρεις gold σε αυτα.Το ιδιο εκανα που ζηταει 10/50/100 Kills με traps, remote trap kai proximity trap σε αυτα χρησιμοποιησα την ιδια τακτικη απλα εκει επειδη δεν φτανουν τα attractors εβγαζα πχ ενα κατω και ρολαρα και το ανατιναζα η ανατιναζοταν μονο του αν ηταν proximity. Οι αλλες 2 υποαποστολες ειναι να κανεις κομπο 100/200/300 Kills με λιγα λογια να σκοτωνεις χωρις να σταματας αυτο για να βγει κατα πασα πιθανοτητα θα το βγαλει οποιος καταφερει να φτασει 120.000 σκορ και πανω γιατι για να φτασεις τοσο σκορ πρεπει να φτασει το κομπο σου πανω απο 200 γιατι τοτε δινει πολλους ποντους το παιχνιδι και ετσι καταφερνεις να φτασεις 120.000.Τελος η τεταρτη αποστολη ειναι να μαζεψεις αυτια 250/500/999.. Αυτο παλι το 999 ειναι λιγο δυσκολο εγω για λιγο το εχασα ειχα 978 και ειχα σκοτωσει πανω απο 1400 freakers το θεμα δεν ειναι να τα σκοτωσεις απλα ειναι δυσκολο να τα μαζεψεις γιατι απο ενα σημειο και μετα σε περικυκλωνουν και δεν μπορεις να πας παντου να μαζεψεις οπου εχει αυτια και μεσα σε ολα αυτα πρεπει να σκοτωνεις για να ανανεωνεις τον χρονο.

Τελος τα δαχτυλιδια ειναι βασικα γιατι δεν θυμαμαι πως λεγονται παντως εγω αγορασα 2 απο αυτα που το ενα σου αναπληρωνει stamina καθε φορα που κανεις vault  και το αλλο σου γεμιζει-reload 33% ammo στο οπλο που κρατας στα χερια οταν κανεις roll.Αυτο ειναι χρησιμο οταν πχ χρειαζεσαι reload και εχεις διπλα σου freakers και τελειωνει ο χρονος οποτε κανεις ενα roll γεμιζει 33% ammo σκοτωνεις μερικα αντι να περιμενεις το reload που ειναι πιο αργο και εισαι εκτεθιμενος.Επισης αυτο που ειναι σαν καρδια διπλα απο τα δαχτυλιδια δινει stamina efficiency εχει 3 σταδια και αναβαθμιζεται οταν βγαζεις χαλκινο ασημενιο χρυσο στο σκορ για χαλκινο θες 10.000 60.000 ασημενιο κ χρυσο 120.000. sτο χρυσο μου εδωσε 28% efficiency 8% νομιζω δινει στο χαλκινο ισως 18% στο ασημενιο.Ολα βοηθανε με λιγα λογια επισης τα σπιτια κρυβουν χειροβομβιδες attractors οπλα και medkits.

Σεντονι βγηκε...

65534125_358059324880189_3897680003621453824_n.jpg

65792139_442578616584849_840964522226221056_n.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηθελα να βγαλω το τροπαιο "i make this look good" γιατι δεν μου το εδωσε στο run με τα 189k, μετα προσεξα οτι ηθελε να βαλεις skin και στην μηχανη οποτε ξαναεπαιξα καποια στιγμη για να βγαλω το χρυσο μονο κ μονο για το τροπαιο.Σε αυτο το run καταφερα καταλαθος να ανεβω στην ταρατσα ενος κτιριου ας το πουμε glitch γιατι δεν μπορουν να ανεβουν τα freakers και μπορεις να κανεις τα 120k πολυ ευκολα.Και μπαινω σημερα και βλεπω να το εχουν ανακαλυψει και αλλοι το glitch..Οποτε οποιος τα βρηκε σκουρα και θελει να κανει ειτε τα τροπαια ειτε θελει τα εξτρα που δινει για το single player ας δει το βιντεακι..Δεν ειναι αναγκη να κανετε οτι ο τυπος το μονο που χρειαζεται ειναι να παρετε τα οπλα που εχει ο χαρτης να γεμισετε attractors grenades και μετα να σκαρφαλωσετε.Επειδη ο τυπος δεν ξερει πως το εκανε επειδη εγω το εψαξα να δω πως το εκανα το σημειο που πρεπει να ειστε για να μπορεσετε να σκαρφαλωσετε ειναι εκει που ειναι το καγκελο στα σκαλια αν δειτε εχει ενα πεζουλακι 10 ποντους το οποιο ειναι πιο ψηλα απο το υπολοιπο εδαφος πατατε εκει πανω και μετα πατατε το χ για να σκαρφαλωσετε.

PS. Αυτος που εκανε 1.6m Ποντους ειναι legit δειτε το βιντεακι στο σποιλερ.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βγηκε patch 1.26 και φτιαχνει αρκετα bugs και τα frame drops απο οτι διαβαζα...

Επισης απο το τελευταιο μου ποστ εχουν βγει αλλα 3 challenges..Καθε παρασκευη βγαζουν και απο ενα.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...