Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εαν μπορείτε να περιμένετε μεχρι Νοεμβρη και Black Friday αξίζει - λιγο δύσκολο το καταλαβαίνω😉

Εγώ έντυσα ολο το αμαξι (πλην παρμπριζ) με 115 ευρώ,όποια σκουροτητα θελεις στην Carglass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

130 (απλή) όλο και 80 (κεραμική) η μπροστινή lumar με απόδειξη και εγγύηση εφ όρου ζωής σε ένα στον Άγιο Στέφανο. Τοποθέτηση πριν δύο μήνες. Χωρίς να βγάλουν τίποτα.

Κι επειδή ήμουν μπροστά είναι και πολύ προσεκτικοί.

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ έχω στα υπόψιν να βάλω και πήγα σε αντιπρόσωπο της llumar, όταν είδε το αυτοκίνητο μου είπε ότι θα χρειαστεί να λύσει την πόρτα, για να γίνει πιο σωστή δουλειά και για να μην μαζεύει την μεμβράνη στο ανέβασε-κατέβασε. Τον πίστεψα γιατί ενώ το συζήτουσαμε μου είπε ότι δεν χρειάζεται σε όλα τα αυτοκίνητα, και δεν είχε δει ακόμα το δικό μου.

Δεν ξέρω λίγο με προβλήματισε αυτό, καθώς το αυτόκινητο είναι μηνών, και θα πάω να ρωτήσω και σε άλλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει και τι θα πάθει το αμάξι αμα βγεί ή ταπετσαρία και το τελαρο ? το πολυ πολυ να σπάσει κανα κλίπς , πατε και αγοράζετε μια 10αριά πριν την εγκατάσταση και τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sargus είπε

Βάζει και στο μπροστινό.

Εγώ έβαλα εκείνη τη νανοκεραμική που είναι πλήρως διάφανη (μόνη της κόστισε 90 ευρώ).

Δεν έχεις αντανακλάσεις/είδωλα από απέναντι φώτα κ.λπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εβαλα και εγω τις llumar. Δεν εβγαλε ταπετσαριες.

Ημουν αναμεσα στις sun protection 48% (ελαφρως πιο ανοιχτοχρωμη) και 49%(ελαφρως πιο σκουροχρωμη). Ηθελα να φαινεται σκουρο το τζαμι απ'εξω αλλα να μπορω να βλεπω απο μεσα τη νυχτα. 

Τελικα εβαλα 49%. Σκουρυνε αρκετα το τζαμι αλλα τη νυχτα η ορατοτητα μειωθηκε αρκετα για τα δικα μου δεδομενα.  Ισως βεβαια να ειναι και θεμα συνηθειας και μετα απο μερικες μερες να μη με ενοχλει. 

Αν ξαναεβαζα τωρα θα εβαζα 48%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostas_teach είπε

Σημερα εβαλα και εγω τις llumar. Δεν εβγαλε ταπετσαριες.

Ημουν αναμεσα στις sun protection 48% (ελαφρως πιο ανοιχτοχρωμη) και 49%(ελαφρως πιο σκουροχρωμη). Ηθελα να φαινεται σκουρο το τζαμι απ'εξω αλλα να μπορω να βλεπω απο μεσα τη νυχτα. 

Τελικα εβαλα 49%. Σκουρυνε αρκετα το τζαμι αλλα τη νυχτα η ορατοτητα μειωθηκε αρκετα για τα δικα μου δεδομενα.  Ισως βεβαια να ειναι και θεμα συνηθειας και μετα απο μερικες μερες να μη με ενοχλει. 

Αν ξαναεβαζα τωρα θα εβαζα 48%.

Αυτό με την ορατότητα θα το συνηθίσεις,σε μένα στην αρχή είχα την ίδια εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, aGka8l είπε

νταξει και τι θα πάθει το αμάξι αμα βγεί ή ταπετσαρία και το τελαρο ? το πολυ πολυ να σπάσει κανα κλίπς , πατε και αγοράζετε μια 10αριά πριν την εγκατάσταση και τέλος 

3 μηνών και ξεκίνησε το τρίξιμο & συντονισμοί (πολύ ελαφρό ,σχεδόν ανεπαίσθητο αλλά υπαρκτό )

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξέρει ο εγκαταστατης πως ξηλώνονται σωστά τα πλαστικά κτλ από όλα τα αμάξια . Και προσεχτικός να είναι ,ποτέ δε θα ξανά κουμπώσει όπως κούμπωσε στο εργοστάσιο ,ειδικά αν είναι τα κλασσικά σκληρά/φτηνιάρικα πλαστικά . 

13 ώρες πριν, phanispal είπε

Δεν έχεις αντανακλάσεις/είδωλα από απέναντι φώτα κ.λπ.;

Είναι πολύ καλή . Από έξω μόνο φαίνεται σαν να κάνει νερά υπό γωνιές αλλά μέσα κομπλέ . Υπόψιν με polarized γυαλιά ,στις άκρες ίσως παρατηρήσεις χρωματικές αλλαγές 

13 ώρες πριν, phanispal είπε

Θαμπώματα από το καλοριφέρ/κλιματιστικό;

Εννοείται πως όχι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και τωρα εβγαλε προσφορα η Carglass ως το τελος του μηνα, 40% εκπτωση. Ηδη εκλεισα ραντεβου, για ολο το αμαξι εκτος απο μπροστα, 140€....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προσφορά από carglass(Θεσσαλονίκη) για το vitara 168€ εκτός παρμπρίζ, αλλά οι πληροφορίες που μου έδωσαν για τις μεμβράνες ήταν ελλιπείς. Ο πωλητής φαινόταν σαν να μην γνωρίζει τα προϊόντα τους(blackpearl μπροστά, desert πίσω). Οπότε είμαι λίγο δύσπιστος για τη δουλειά τους.

Γνωρίζει κάποιος κανέναν έμπειρο εγκαταστάτη για Θεσσαλονίκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sambouar είπε

Πήρα προσφορά από carglass(Θεσσαλονίκη) για το vitara 168€ εκτός παρμπρίζ, αλλά οι πληροφορίες που μου έδωσαν για τις μεμβράνες ήταν ελλιπείς. Ο πωλητής φαινόταν σαν να μην γνωρίζει τα προϊόντα τους(blackpearl μπροστά, desert πίσω). Οπότε είμαι λίγο δύσπιστος για τη δουλειά τους.

Γνωρίζει κάποιος κανέναν έμπειρο εγκαταστάτη για Θεσσαλονίκη?

H carglass στη τιμή της προσφοράς έβαζε blackpearl μπροστά και onyx ή desert πίσω, εάν θες σε όλο να μπει blackpearl θα πληρώσεις μια α' διαφορά, μπορείς να στείλεις email και θα λάβεις την απάντηση που ίσως θα σε καλύψει και στην έγραψα πριν . 

2 αυτοκίνητα πήγα ένα το δικό μου ούτε εβδομάδας μόλις το πήρα και έκανα ολικό ντύσιμο, παρμπρίζ οδηγού και συνοδηγού blackpearl νόμιμα και πίσω επιβατών και πορτ μπαγκαζ onyx 55 και ενα του αδερφού μου ίδιο ντύσιμο. 

Υπάρχει μια ελαφριά διχρωμία αλλά δεν με ενοχλεί 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/644029-αντηλιακές-μεμβράνες/?do=findComment&comment=56535844

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...